Szolnoki Dózsa-Közgép - Primorje Rijeka 13:12 (vége)
Szolnoki Dózsa-Közgép - Primorje Rijeka

13:12

(3:2, 3:1, 3:5, 4:4)

szombat 29.11.2014, 16:00 • Szolnoki Vízilabda Aréna • Vízilabda BL

Fantasztikus mérkőzésen parádés játékkal győzött a Szolnok, a tavalyi BL-bronzérmes Rijeka ellen. Jobban kezdte a mérkőzést a Szolnok már három góllal is vezetett a félidőben. A horvátok azonban Sukno és Muslim vezetésével fordítottak már 7-6-ra vezettek. Ekkor lendült játékba Varga Dániel és az ő találataival a Szolnok visszavette a vezetést és elhúzott ismét hárommal (11:8). A Rijeka megint visszakapaszkodott egygólos hátrányig, de egalizálni már nem tudott. A 13., végül győztes gólt Alekszics lőtte be, ezzel nyert a Szolnok ezen a drámai találkozón. Nagy lépést tett a továbbjutás felé a magyar csapat, hiszen a hatos csoport egyik, ha nem a legerősebb csapatát győzte le. A találkozó két legeredményesebb játékosa Sukno és Muslim volt 4-4- találattal, míg a Szolnok legjobbja a három gólos Varga Dániel volt.
    A Dózsa a következő BL mérkőzését december 17-én vívja idegenben a Spandau Berlin ellen, amely mindössze egy góllal kapott ki a Jug Dubrovniktól.

Szolnok – Rijeka 13:12

Köszönöm a figyelmet! (17:32:24)

32
    Vége a mérkőzésnek, 13:12-re nyert a Szolnok.

32
    Kis labdát szerzett, megnyertük a meccset!

32
    Varga Dániel felső sarkora lövését csak szögletre tudta tolni Vican 34 mp van még hátra és nálunk a labda.

31
    JAVIER GARCIA lőtt kissé jobbról a felsőléces gólt. (13:12)

31
    Emberelőnyből, amit Kis harcolt ki MILAN ALEKSZICS pattintott öt méterről a bal sarokba. Ezzel talán megvan a meccs a Szolnoknak.(13:11)

30
    Hazai időkérés, Cseh Sándor kért időt.

30
    Setna lőtt a jobb szélről és Nagy védett bravúrral.

30
    Vámos lőtt a rövid alsóba, védett Vican.

29
    DAMIR BURIC maradt üresen a jobb kapufánál és lőtt könnyedén a hálóba. (12:11)

29
    Alekszics kiállítása után időt kért a vendégek vezetőedzője.

29
    Emberelőnyből VARGA DÁNIEL néhány lóba után kilőtte a bal felsőt. (12:10)

28
    Varga Dániel lőtt kapufát kapáslövésből.

28
    PETAR MUSLIM-mal nem értek vissza hazaiak és ő ezt kihasználva bombázott a jobb felsőbe öt méterről. (11:10)

27
    Kontra fault Kis ellen.

27
    SANDRO SUKNO a negyedik gólját is meglőtte. Öt méterről ismét a felsőbe célzott pontosan. (11:9)

26
    Emberfórból Varga Dénes lövése kipattant és azt lőtte be öt méterről VARGA DÁNIEL a kapu bal oldalába. (11:8)

26
    Radu ellen kontra fault.

25
    KIS GÁBOR szabadult ki Buric szorításából és lőtt 3 méterről a bal alsóba. (10:8)

25
    Nagy védte Buric kísérletét.

25
    Megkezdődött a záró negyed, a horvátok hozták el a labdát.

Ezt a negyedet a horvátok nyerték, de vezet a Szolnok 9:8-ra. Ebben a negyedben is hármat lőtt a Dózsa, de ezúttal ötöt kapott. Suknóval nem bírtak a hazaiak, hármat lőtt. Nálunk Varga Dániel, Madaras és Gocics villant az előző játékrészben.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    Radu vitte víz alá a labdát.

24
    Mitrovic kereszt passza után MADARAS NORBERT lőtt a jobb szélről a a hosszú felsőbe, emberfórból. (9:8)

24
    SANDRO SUKNO kapott labdát két méteren a jobb szélen és lőtt Nagy fölött a kapuba. (8:8)

23
    Mitrovic lőtt hat méterről kapufát.

23
    Muslim lőtt hat méterről, Nagy védett magabiztosan.

22
    Buric kapott két méteren belül labdát, jöhet a Szolnok.

22
    Vendég időkérés.

22
    Végleg cserével kiállították Antonio Petrovicot a vendégektől.

22
    Kettős emberelőnyből ZIVKO GOCICS bombázott a felsőbe négy méterről. (8:7)

21
    Mitrovic csente el a labdát horvát emberelőnyben.

20
    Emberelőnyből VARGA DÁNIEL lőtt öt méterről a a kapus feje fölé. (7:7)

20
    Emberelőnyből Sukno gyors passza után a jobb szélről volt eredményes JAVIER GARCIA. (6:7)

19
    Varga Dénes pattintott a rövid kapufára a bal szélről.

19
    PETAR MUSLIM lőtt hat méterről Nagy feje fölé, ezzel egyenlített a Rijeka. (6:6)

18
    Varga Dénes lőtt kapufát.

18
    SANDRO SUKNO újabb gólja, ezúttal 7 méterről lőtte ki a bal felsőt. (6:5)

17
    Cseh Sándor kapott sárga lapot reklamálásért.

17
    Ötméteres Vámos ellen, SANDRO SUKNO a kapu bal oldalába pattintotta a labdát. (6:4)

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, Garcia hozta el a labdát.

Fantasztikus játékot mutatnak be a hazaiak. Emberelőnyben roppant magabiztosak Vargáék, de már megúszás gólt is lőttek Alekszics révén és szabaddobás-gólt is Madaras jóvoltából Nagy Viktor parádés védéseket mutat be a kapuban. A vendégek legjobbja eddig a kétgólos Muslim.

16
    Vége a második negyednek.

16
    Muslim lőtt a keresztlécre négy méterről.

16
    Kis kezéről szedték le a labdát.

15
    Emberfórból nem jutott lövésig a Rijeka Radu hibázott.

15
    Varga Dániel passzát a kapufánál álló Mitrovics tette mellé.

15
    Hazai időkérés.

14
    PETAR MUSLIM használt ki egy emberelőnyt, középről lőtt Nagy feje fölé. (6:3)

14
    Újabb Nagy-bravúr Petrovic közeli lövése után.

13
    MADARAS NORBERT lőtt szabaddobásból gólt 6 méterről, a hosszú felsőbe. (6:2)

13
    Elez lőtt mellé emberfórból.

13
    MILAN ALEKSZICS lőtt megúszásból gólt öt méterről, a felső léc is besegített a szolnokiaknak. (5:2)

12
    Mitrovic szerzett labdát emberhátrányban.

12
    Vendég időkérés, Madaras kiállítása után.

12
    Madaras lőtt szorongatott helyzetből fölé.

12
    Mezei kapott sapkát, mert leszedték már róla.

12
    Garcia tüzelt távolról, Nagy jobb kézzel védett.

11
    Sukno közeli lövését védte bravúrral Nagy.

11
    Varga Dénes pontatlanul játszotta meg a Mitrovicot.

11
    Madaras szerzett labdát.

10
    STEFAN MITROVIC lőtte be balról a rövid felsőbe a labdát, pedig már kiegészült addigra a Rijeka. (4:2)

9
    Emberelőnyből lőtt Radu lőtt a jobb szélről, Nagy hatalmasat védett.

9
    Elkezdődött a második negyed, Sukno hozta el a labdát.

Remekül játszott a Szolnok az első negyedben. Különösen Vámos remekelt, aki két bombagólt is szerzett. Mindkét csapat eredményesen játszik emberelőnyből.

8
    Vége az első negyednek.

8
    Madaras emberelőnyös lövését blokkolták a a horvátok.

8
    Tóth gólját nem adták meg a játékvezetők.

8
    ANDELO SETKA emberelőnyből egy kipattanót bombázott a felsőbe. (3:2)

7
    VÁMOS MÁRTON emberelőnyből a jobb szélről a bal alsóba lőtt, mikor Vican már süllyedt. (3:1)

7
    Szolnoki labdaszerzés.

6
    VÁMOS MÁRTON három lóba után kissé jobbról kilőtte a hosszú alsót. (2:1)

6

6
    Emberelőnyből PETAR MUSLIM egyenlített, a bal szélről kilőtte a hosszú felsőt. (1:1)

6
    Varga Dénes kiállítása után vendég időkérés.

3
    Emberelőnyből VARGA DÉNES lőtt 5 méterről két lóba után a jobb felsőbe. (1:0)

3
    Gocics szerelte a vendég centert.

2
    Kis ellen a kontra fault.

2
    Emberelőnyből a Buric lőtt 2 méterről kapufát.

1
    Varga Dániel lőtt Vican védett nagyot jobb kézzel.

1
    Garcai hozta el a labdát.

1
    Gyász szünetet tartottak Konrád János, és Bobál Ferenc emlékére.

1
    Elkezdődött a mérkőzés.

A csapatok bemutatása zajlik.

A vendég szektor kivételével megtelt az uszoda.

A férfi vízilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának első fordulójában a Szolnoki Dózsa-Közgép a horvát Primorje Rijekát fogadja. A találkozónak két különleges pikantériája is van. Az egyik, hogy a szolnokiak két vezéregyénisége Varga Dénes és Varga Dániel tavaly még a horvátoknál szerepelt és vezették a BL-bronzéremig a klubot. A másik pedig, hogy tavaly a BL-selejtezőben éppen a Primorje ütötte el a továbbjutástól a Szolnokot. Akkor Szolnokon döntetlen született, de a Rijeka hazai pályán győzött, ezzel a Dózsa búcsúzott.

Ebben a szezonban a Rijeka még 100%-os a délszláv Triglav Ligában nyolcból nyolcat nyertek és legyőzték többek között azt a Radnicskit, amelytől a Dózsa a BL-selejtezőben vereséget szenvedett. A BL kvalifikációs szakaszában a csoportját is simán nyerte a Primorje, majd a Crvena Zvedzát is könnyedén intézték el a Play-offban. Legutóbb május 30-án szenvedtek vereséget a BL-elődöntőben a Barcelonetától.

A Szolnok is hibátlan hazája bajnokságában kilencből kilenc a mérlegük. Azonban, ahogy már említettük a BL-selejtezőben kikaptak a szerb Radnicskitől és az OSC ellen idegenben döntetlenre végeztek, hazai pályán viszont magabiztosan győztek Madarasék.

Nem csak a Szolnokban játszanak olimpiai bajnokok a két Varga , Madaras és Kis személyében hanem a Rijekában is, akik a horvátokkal Londonban ünnepelhettek, ilyen játékos a kapus Vican, Sukno, Muslim, Buljubasic, de van montenegrói (Petrovic) és spanyol (Garcia) klasszisuk is.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 16:00 - kor kezdődik..