Szolnoki Dózsa-Közgép - Primorje Rijeka 13:12 (vége)
Szolnoki Dózsa-Közgép - Primorje Rijeka

13:12

(3:2, 3:1, 3:5, 4:4)

szombat 29.11.2014, 16:00 • Szolnoki Vízilabda Aréna • Vízilabda BL

Fantasztikus mérkőzésen parádés játékkal győzött a Szolnok, a tavalyi BL-bronzérmes Rijeka ellen. Jobban kezdte a mérkőzést a Szolnok már három góllal is vezetett a félidőben. A horvátok azonban Sukno és Muslim vezetésével fordítottak már 7-6-ra vezettek. Ekkor lendült játékba Varga Dániel és az ő találataival a Szolnok visszavette a vezetést és elhúzott ismét hárommal (11:8). A Rijeka megint visszakapaszkodott egygólos hátrányig, de egalizálni már nem tudott. A 13., végül győztes gólt Alekszics lőtte be, ezzel nyert a Szolnok ezen a drámai találkozón. Nagy lépést tett a továbbjutás felé a magyar csapat, hiszen a hatos csoport egyik, ha nem a legerősebb csapatát győzte le. A találkozó két legeredményesebb játékosa Sukno és Muslim volt 4-4- találattal, míg a Szolnok legjobbja a három gólos Varga Dániel volt.
    A Dózsa a következő BL mérkőzését december 17-én vívja idegenben a Spandau Berlin ellen, amely mindössze egy góllal kapott ki a Jug Dubrovniktól.

Szolnok – Rijeka 13:12

Köszönöm a figyelmet! (17:32:24)

32
    Vége a mérkőzésnek, 13:12-re nyert a Szolnok.

32
    Kis labdát szerzett, megnyertük a meccset!

32
    Varga Dániel felső sarkora lövését csak szögletre tudta tolni Vican 34 mp van még hátra és nálunk a labda.

31
    JAVIER GARCIA lőtt kissé jobbról a felsőléces gólt. (13:12)

31
    Emberelőnyből, amit Kis harcolt ki MILAN ALEKSZICS pattintott öt méterről a bal sarokba. Ezzel talán megvan a meccs a Szolnoknak.(13:11)

30
    Hazai időkérés, Cseh Sándor kért időt.

30
    Setna lőtt a jobb szélről és Nagy védett bravúrral.

30
    Vámos lőtt a rövid alsóba, védett Vican.

29
    DAMIR BURIC maradt üresen a jobb kapufánál és lőtt könnyedén a hálóba. (12:11)

29
    Alekszics kiállítása után időt kért a vendégek vezetőedzője.

29
    Emberelőnyből VARGA DÁNIEL néhány lóba után kilőtte a bal felsőt. (12:10)

28
    Varga Dániel lőtt kapufát kapáslövésből.

28
    PETAR MUSLIM-mal nem értek vissza hazaiak és ő ezt kihasználva bombázott a jobb felsőbe öt méterről. (11:10)

27
    Kontra fault Kis ellen.

27
    SANDRO SUKNO a negyedik gólját is meglőtte. Öt méterről ismét a felsőbe célzott pontosan. (11:9)

26
    Emberfórból Varga Dénes lövése kipattant és azt lőtte be öt méterről VARGA DÁNIEL a kapu bal oldalába. (11:8)

26
    Radu ellen kontra fault.

25
    KIS GÁBOR szabadult ki Buric szorításából és lőtt 3 méterről a bal alsóba. (10:8)