Magyarország_dup – Franciaország 22:22 (vége)
Magyarország_dup
22:22 (10:13)
Franciaország
csütörtök 04.12.2014, 17:30Felkészülési mérkőzések

Jól kezdtük a mérkőzést, majd érthetetlen módon blokkoltunk le, kimaradtak a ziccerek, Kiss Éva is ritkán találkozott a labdával, átlövőink is gyengélkedtek, 10:6-ra elhúztak a franciák. Egy időkéréssel rendeztük a sorokat, két gólra feljöttünk, de a félidőben hárommal mentek így is a franciák.

A szünet után egy összeszedettebb magyar csapat jött ki, de azért így is láttunk hibákat szép számmal, de mivel a franciák sem hozták az első félidei teljesítményüket, 10 perc alatt egyenlíteni tudtunk, majd újra a franciák vették át a vezetést, a végjátékot mégis két gólos előnnyel vártuk.

Ám a franciák nem adták fel, sikerült egyenlíteniük, utána már kevés idő maradt egy jó támadás végigvitelére, de az az igazság, hogy a döntetlen eredmény teljesen megfelel a játék képének.

Az EB csoportmeccsein ennél viszont lényegesebben jobban kell játszanunk, ha tovább akarunk lépni a csoportból, ez nem is kérdés. Remélhetőleg a vasárnap esti első éles meccsen már egy más ritmusban és felfogásban játszó válogatottat látunk az Audi Arénában. (19:08:08)

60
    Mérkőzés vége. (22:22)

60
    Planéta a kapufát találja el a szabaddobásból, marad a döntetlen. (22:22)

60
    Planétára játsszuk ki a figurát, aki nem tud lőni, megfogják, időn túli szabaddobás jön. (22:22)

60
    16 másodperc van hátra, kikéri az idejét Németh András. (22:22)

60
    Kijön az átlövésünk a felső lécről, DEMBELE indulhat, be is lövi a ziccert, egyenlítenek a franciák. (22:22)

59
    LANDRE Beállóból ejti át Herr fölött a labdát. (22:21)

59
    Tomori talpról, nyolc méterről lő mellé. (22:20)

58
    Landre kap pontatlan bejátszást, nálunk a labda. (22:20)

57
    Niombla bejátszását elcsípi Tomori, de szabaddobást kapnak a franciák. (22:20)

57
    Vendég időkérés. (22:20)

57
    TOMORI a beálló posztjáról értékesíti Szucsánszki passzát. (22:20)

57
    Támadó fault a franciáknál, nálunk a labda. (21:20)

56
    Zaadi betörés után lövi telibe kapusunkat, Herr indítása pontatlan Erdősinek... (21:20)

55
    TOMORI betörésből szerzi vissza a vezetést. (21:20)

54
    DEMBELE gyönyörű gólt dob a szélről. (20:20)

53
    MAYER lövése elsőre kijön a kapusról, a kipattanót belövi a beálló! (20:19)

53
    Planéta megpattanó átlövését védi Attingre, lépéshiba a túloldalon, nálunk a labda. (19:19)

52
    Hazai időkérés, a hajrára még kéne valami okosat mondani a lányoknak, nyerhető mérkőzés ez. (19:19)

52
    Bíró mutat be egy bravúrt, támadhatunk ismét. (19:19)

52
    KOVACSICS egyenlít a szélről. (19:19)

51
    CISSE kidolgozott támadás végén talál be. (18:19)

50
    TOMORI válaszol azonnal átlövésből. (18:18)

50
    NIOMBLA közbelövése a hálóban. (17:18)

49
    BULATH betörésből eredményes. (17:17)

49
    Lacrabere átlövését védi Bíró, támadhatunk az egyenlítésért. (16:17)

48
    Vendég időkérés. (16:17)

48
    TRISCSUK ezúttal is magabiztosan lövi be a büntetőt. (16:17)

48
    Mayert rántja le Leveque, kiáll két percre, hetes jön. (15:17)

47
    LEVEQUE beállóból növeli a francia előnyt. (15:17)

46
    Temes test mellett átlövését ismét lábbal védi Attingre, (15:16)

46
    Eladott labda nálunk, belemenés ott, támadhatunk az egyenlítésért. (15:16)

45
    KAMTO beállóból eredményes, vezetnek a franciák. (15:16)

45
    Cisse átlövését blokkoljuk, sarokdobás jön. (15:15)

44
    Temes passzív alatt kell, hogy lőjön, lábbal védi Attingre (15:15)

43
    Bíró véd egy átlövést, ismét nálunk a labda. (15:15)

42
    Szucsánszki közbelövését a felső lécre tolja Attingre, jöhetnek a franciák. (15:15)

41
    CISSE lő szép gólt a szélről, egyenlít ezzel. (15:15)

40
    BULATH elhajlásból lövi ki a bal alsót, vezetünk ismét! (15:14)

40
    GNABOUYOU átlövése nem talál kaput, visszavehetjük a vezetést! (14:14)

39
    SZAMORÁNSKY kapar össze egy labdát beállóban, egyenlít! (14:14)

39
    Lépéshiba a franciáknál, támadhatunk. (13:14)

38
    Bulath szabálytalankodik a falban, kiáll két percre. (13:14)

37
    Eladott labda ismét a franciáknál, nem tudunk lefordulni, átlövésből Bulath talál mellé. (13:14)

36
    Bíró első védése után PLANÉTA lő nagy gólt a szaggatottról. (13:14)

36
    Eladott labda, támadhatunk, Bulath kissé elhamarkodottan lő a bal felső fölé/mellé. (12:14)

35
    TRISCSUK értékesít egy belülvédekezésért megítélt hetest. (12:14)

34
    GNABOUYOU beállóból lő kapufás gólt. (11:14)

34
    Szucsánszkit felugrás közben lökik, mellé talál, ez egy szabaddobást megért volna... (11:13)

33
    Bulath blokkol egy átlövést, nálunk a labda. (11:13)

33
    Gnabouyou lő csúnyán mellé a szélről, de a túloldalon eladjuk a labdát, még emberelőnyben támadnak a franciák. (11:13)

32
    SZUCSÁNSZKI átlövése nyitja a félidőt, emberhátrányban is betalálunk. (11:13)

31
    Triscsuk vészkapus mezben segíti a támadásunkat emberhátrányban. (10:13)

31
    Elkezdődött a második félidő. (10:13)

Nem kezdtük rosszul a meccset, elhúztunk három góllal, de 6:6-nál beértek minket a franciák, ziccereket hibáztunk. Kiss Éva is ritkán találkozott a labdával, átlövőink is gyengén muzsikáltak, ez épp elég ahhoz, hogy egy ilyen szintű csapat, mint a francia, ezt kihasználja, 6:3-as vezetésünkből pillanatok alatt 6:10 lett, Németh András időkérése után felzárkóztunk kettőre is, most hárommal vezetnek a franciák, így egy jó kezdéssel befoghatjuk őket.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (10:13)

30
    Az utolsó másodpercben eladjuk a labdát, lövés nélkül fejezzük be a félidőt. (10:13)

30
    LACRABERE belövi a hetest, Kiss Éva ebbe is beleér... (10:13)

30
    Tomori áll ki ismét két percre, Prouvenseir-t dolgozta meg a hatoson., hetes is jön. (10:12)

30
    TRISCSUK magabiztosan lövi be a büntetőt. (10:12)

30
    Tomorival szabálytalankodnak ziccerben, hetes jön. (9:12)

29
    LACRABERE beállóból eredményes. (9:12)

28
    Lépéshiba Dembelénél, a túloldalon Kovacsicz Mónika lő fölé a szélről, ismét a franciák jöhetnek. (9:11)

27
    ERDŐSI ejti át Glausert a szélről. (9:11)

27
    Ayglon lövését védi Kiss, támadhatunk. (8:11)

26
    MAYER SZABINA beállóból faragja a hátrányt. (8:11)

26
    DEMBELE válaszol azonnal. (7:11)

26
    SZUCSÁNSZKI visszahúzott átlövéssel szépít. (7:10)

26
    Hazai időkérés, van miről beszélnie Németh Andrásnak... (6:10)

25
    DEMBELE kapja a labdát az indításból, be is lövi gond nélkül. (6:10)

25
    Glauser újabb védése után indulhatnak a franciák. (6:9)

24
    PINEAU betörésből talál a bal sarokba. (6:9)

24
    Kiss Éva véd egy átlövést, eladjuk a labdát a túloldalon. (6:8)

23
    Tóth Gabi test mellett lő, lábbal vádi Glauser, jöhetnek a franciák. (6:8)

22
    Kamto adja tovább pontatlanul a labdát, Dembele hiába kapaszkodik érte, nem éri el. (6:8)

22
    Tomori talpról lő jócskán a kapu fölé, hárommal húzhatnak el a vendégek. (6:8)

21
    LACRABERE magabiztosan lövi be a büntetőt. (6:8)

21
    Tóth Gabi áll ki, ziccerben szabálytalankodott Dembelével, hetes is jön... (6:7)

20
    Triscsuk kap egy jókora ütést a falban, ápolják. (6:7)

20
    Lacrabere csúnyán fölé bombáz a szaggatottról. (6:7)

19
    Triscsuk átlövése nem talál kaput, ismét a vendégeknél a labda. (6:7)

18
    ZAADI kapja beállóban a labdát, a pattintott lövés a hálóban. (6:7)

18
    Temes is kihagy egy ziccert, átvehetik a vezetést a franciák. (6:6)

17
    DEMBELE egyenlít a szélről, Kiss Éva csak beleérni tudott a labdába. védenie nem sikerült. (6:6)

16
    Kiss Éva fog egy átlövést, Tóth Gabi indulhat ebből, lövés közben meglökik, nem talál be, majd ápolni is kell, támadnak a franciák. (6:5)

15
    Vendég időkérés. (6:5)

15
    Kovacsics kapja beállóban a labdát, a lövése kijön Glauserről, támadnak a vendégek. (6:5)

15
    NIOMBLA találja meg a rést a falon egy hosszadalmas támadás végén. (6:5)

14
    Bódi lő a szélről, elakad Glauser lábában a labda, jöhetnek a franciák. (6:4)

13
    Baudoin kap két percet, Tomorit terítette le. (6:4)

12
    NIOMBLA betörésből szépít. (6:4)

12
    Baudoin lép a vonalra ziccerben, Tomori átlövése a kapufán csattan. (6:3)

11
    Technikai hiba után támadunk, Ayglont állítják ki a játékvezetők, majd Kovacsics ront egy ziccert. (6:3)

10
    Niombla lő zúgó kapufát, a túloldalon Glauser fog egy átlövést (6:3)

9
    SZUCSÁNSZKI varázsolja be a labdát a hálóba beállóból. (6:3)

9
    Tomori átlövését védi a francia kapus, a túloldalon belemenés Pineau-tól, támadhatunk. (5:3)

8
    LANDRE is beállóból válaszol a túloldalon. (5:3)

7
    SZAMORÁNSKI beállóból talál be, Kiss Éva bravúrja után tudtunk lefordulni. (5:2)

6
    KOVACSICS szerez labdát, végigviszi, bedobja a ziccert! (4:2)

6
    KOVACSICS eredményes a szélről, szép gól volt! (3:2)

5
    Prouvenseir lép a vonalra a szélen, jöhetünk. (2:2)

5
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Tomori (Magyarország). (2:2)

4
    SZUCSÁNSZKI talál be a blokk fölött. (2:2)

3
    NIOMBLA talál be a lefordulás végén. (1:2)

3
    Klivinyi lövését védi a francia kapus, támadnak a franciák. (1:1)

2
    KANTO válaszol egy átlövéssel. (1:1)

1
    TOMORI átlövése a hálóban. (1:0)

1

Ma folytatja a közvetlen felkészülést a magyar női kézilabda válogatott a hamarosan kezdődő Európa-bajnokságra.

Az első felkészülési mérkőzésen Ausztria volt az ellenfél és könnyed 38:24-es győzelemmel mutatkozott be a csapat a győri közönségnek.

A helyszín ma is a nemrégiben átadott Audi Aréna, itt játssza majd a csoportmeccseit a magyar válogatott, sorrendben Oroszország, Lengyelország és Spanyolország lesznek az ellenfelek, nem könnyű csoport, de a továbbjutás talán elvárható, egy újabb jó ráhangolódás azért kell ehhez.

A magyar csapat az október felkészülési tornán Románia, Ausztria, Szlovákia és Csehország csapatát is legyőzte, ezzel jelezve, hogy az európai élmezőnyben van a helye.

Mai ellenfelünk ugyanúgy a negyeddöntőig jutott a tavalyi világbajnokságon ahogy a magyar csapat is, ők Lengyelországtól kaptak ki szoros meccsen. Az idei EB-selejtezőn könnyedén nyerték a csoportjukat, majd pár hete részt vettek egy komoly erőfelmérő tornán, ahol Szerbiát 22:18-ra verték, de a további két meccsüket, igaz szoros küzdelemben, de elveszítették, magyarázható ez azzal, hogy a két ellenfél Norvégia és Dánia volt.

Ma tehát a főpróba következik a hazai rendezésű EB nyitánya előtt, lássuk kik is Németh András kiválasztottjai:

Kapusok: BÍRÓ Blanka (Ipress Center Vác), HERR Orsolya (Győri Audi ETO KC), KISS Éva (Fehérvár KC)

Balszélsők: ERDŐSI Ildikó (Siófok KC Galerius Fürdő), KOVACSICS Anikó (Győri Audi ETO KC)

Balátlövők: BULATH Anita (Dunaújvárosi KKA), KLIVINYI Kinga (Érd), TRISCSUK Krisztina (Dunaújvárosi KKA)

Irányítók: SZUCSÁNSZKI Zita (FTC Rail Cargo Hungária), TEMES Bernadett (Tus Sies Metzingen, német), TÓTH Gabriella (Mosonmagyaróvári KC)

Beállók: MAYER Szabina (Fehérvár KC), MÉSZÁROS Rea (FTC Rail Cargo Hungária), SZAMORÁNSKY Piroska (FTC Rail Cargo Hungária)

Jobbátlövők: PLANÉTA Szimonetta (Győri Audi ETO KC), TOMORI Zsuzsanna (FTC Rail Cargo Hungária)

Jobbszélsők: BÓDI Bernadett (Győri Audi ETO KC), KOVACSICZ Mónika (FTC Rail Cargo Hungária)

Szurkoljunk a lányoknak egy önbizalom növelő győzelemért!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik..

Magyarország_dup: Herr, Kiss Biró – Triscsuk, Szucsánszki, Kovacsics, Bulath, Klivinyi, Szamoránsky, Bódi, Mayer, Planéta, Mészáros, Erdősi, Kovacsicz, Temes, Tomori, Tóth
    Franciaország: Glauser, Attingre – Kamto, Ayglon, Cisse, Pineau, Landre, Baudoin, Zaaadi, Prouvenseir, Leynaud,Dembele, Leve0ue, Francois, Nze, Gnabouyou, Niombla, Lacrebere