Debreceni HK – HSC Csíkszereda 8:2 (vége) | Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 4:3 (2:1 szétlövés után) | Dab.Docler – Budapešť 7:0 (vége)
DVTK Jegesmedvék – Ferencváros Bp. ESMTK 2:1 (1:0 szétlövés után)
Debreceni HK
8:2 (2:1, 2:1, 4:0)
HSC Csíkszereda
péntek 05.12.2014, 18:00MOL Liga

Az első két harmadban egyenlő felek küzdöttek a pályán és bár 2 gólos előnnyel fordultak a csapatok az utolsó játékrészre, a HSC nem játszott alárendelt szerepet. Az utolsó 20 percbena zonban mintha fejben és fizikailag is összesett volna az erdélyi csapat, sorra szerezték a gólokat a hazai játékosok és végülis kiütéses debreceni siker született. (20:08:42)

60:00

59:56
    A Debrecen gólt szerzett!
    KÖNCZEI ÁRON figyelme nem lankad az utolsó pillanatokban sem, szinte a semmiből lő kapura a hazai csatár Hári átadásából és ezzel kiütéses a hazai győzelem.

Zúg a "Szép volt fiúk", elégedettek lehetnek a hazai drukkerek.

58:41
    Kaskovot gáncsolja Spady, kiállítás, ezzel emberhátrányban fejezi be a vendég csapat a mérkőzést.

58:00
    Helyzet a túloldalon is, de Borodin jól állja a sarat.

57:00
    Prakab is helyzetbe kerül, de Raitums ezúttal hárítani tud mamuttal, ez sem a védőkön múlt volna...

56:11
    VASZJUNYIN ARTYOM csap le egy eladott korongra a vendég kapu előtt és szemfülesen ellövi azt Raitums alatt. Assziszt: Sijka és Sadikov. Kezd összeomlani a HSC.

55:00
    Jól tartja a HSC most az ellenfél hamradában a korongot. Bors lövést fogja a végén Borodin.

54:28
    Berta korcsolyázik be a vendég kapu elé, de a lövése még kijön Raitumsról, ám DANCSFALVI NORBERT a legjobb helyen áll és beemeli a pakkot a keresztvas alá. Assziszt: Berta és Vaszjunyin

53:30
    Salló szerez korongto a sajtá harmadában majd passzol Sateknek, de a vendégek gyorsan elveszítik a pakkot a hazai kapu előtt.

52:25
    DANIL KASKOV végigszlalomozik a teljes HSC védelmen és lövi meg csapata ötösik találatát. Assziszt: Ladányi és Sadikov

51:30
    Voronov indítja Bertát a bal szélen, aki nem tétovázik, megcélozza a hosszú felsőt. Raitums a lepkéssel lekapja a korongot.

50:30
    Könczei csap le egy kóbor korongra, de nem tudja rendesen lekezelni, így a vendég védők fel tudnak szabadítani.

49:30
    Satek lő most kapura, Borodin jól ér bele és hárít.

A HSC légiós sora aktívabb most, de a DHK védői jól zárnak, továbbra sincs gól.

48:30
    Kaskov kap egy hosszú passzt majd passzol Berta felé, aki kapura lő, Raitums védeni tud ezúttal is.

Eredményesen támad le a Debrcen, már a támadó harmadban próbálnak korongot szerezni vagy legalább megzavarni a HSC játékosokat.

47:30
    Ladányi középre adott korongja elcsúszik Sijka ütője alatt.

Nem igazán alakulnak ki helyzetek azutóbbi percekben, bár mindkét csapat küzd becsülettel. Nagy harc folyik a semleges harmadban minden korongért, de pontatlan a játék mindkét oldalon.

45:33
    Vendégek teljes létszámban.

43:33
    Vendég kiállítás. Molnár büntetése 2 perc bottal akasztásért.

42:00
    Bíró Tamás kerül helyzetbe a hazai kapu előtt és Borodinnak kétszer is bravúrral kellett hárítani.

41:00
    Vaszjunyin próbálkozik messziről, ebbe már bele kellett érni a vendég kapusnak, hogy ne legyen gól.

A harmadok elején látványosan támadóbb felfogásban játszik a DHK.

40:30
    Kaskové az első helyzet, de ziccerben mellé lő, Raitumsnak nem kellett beleérni.

40:01
    Salló elhozza a bedobást, így a HSC támadhat.

40:01

A Debrecen gyorsan kihasználja az emberelőnyt a hamrad elején, majd sokáig csak helyzetekig jutnak a csapatok. Az újabb gólig a harmad derekáig kell várni, amikor is kettős előnyben szépít a HSC Salonen találatával. Percekkel később Hári szépségdíjas akciója végén megszületik a második hazai találat is harmadban, ezzel az első 20 perchez hasonlóan 2:1-es eredménnyel zárul a középső harmad is.

40:00

39:45
    Hazai tilos felszabadítás.

39:30
    Kilőtt korong, bedobás a hazai kapu előtt.

39:00
    Kaskov ugrik ki egyedül, de Papp hátulról szerel mesterien így nem jut lövéshez az orosz csatár.

37:59

37:15
    Voronov lövése jócskán a kapu fölé száll.

37:00
    Feláll a Debrecen és egyelőre szépen passzolgatnak, de lövés nincs.

36:30
    Voronov passzol Kaskov felé, de pontatlan az átadás, így nem alakul ki helyzet.

36:00
    Mihály Ede lövését fogja Borodin.

35:39
    Hazaiak teljes létszámban.

35:00
    Borodinnak kell a korongra tenyerelni. Hamarosan letelik a hazai kiállítás és előnybe kerül a Debrecen.

34:30
    Kaskov tör kapura, de nagyon kisodródik, középen viszont nem érkeznek a társak, fordulhat a HSC.

33:59
    Spady 2+2 perc büntetést kap, bottal lökésért valamint sportszerűtlen magatartásért.

33:59
    Könczei ad egy szemfüles passzt Hárinak, akit azonban hátulról akasztanak, ez kiállítás lesz.

33:39
    Hazai kiállítás. Csíki a büntetett, 2 perc bottal lökésért.

33:00
    Nagyobb helyzet a másik oldalon, Boroninnak le kellett érni a sarokba, hogy ne legyen gól.

32:30
    Ladányi szerez korongot majdnem a kék vonalon és nem teketóriázik, tüzel. Ez azért bátor próbálkozás volt, a vendég kapusnak nem kell közbelépni.

32:02
    HÁRI NIORBERT egy gyönyörű szóló végén szerzi meg a hazai csapat negyedik találatát. Assziszt: Könczei és Tőkési

30:00
    Dancsfalvi ugrik ki a helyzetben, de reitums jól zárja a szöget.

29:30
    Tőkési lövése a csíkszeredai kispadon köt ki, bedobás jöhet.

29:00
    Les a vendégeknél.

28:30
    Berta próbálkozik a túloldalon, de Raitumsnak nem kell beavatkozni.

Boronin most a legfőbb letéteményese a hazai vezetésnek, próbálkoznak becsülettel a vendégek, de egyelőre egyenlő létszámnál nem tudnak túljárni a debreceni kapus eszén.

27:56

26:45
    Bíró Ottó lövését hárítja Boronin, még mindig előnyben támadhatnak a vendégek.

26:12
    A HSC gólt szerzett!

Kihasználja a kettős előnyt a vendég csapat. PASI PETTERI SALONEN szerezte a vendégek szépítő találatát. Assziszt: Salló és Satek.

25:56
    Voronov büntetése 2 perc palánkra lökésért.

Molnár Zsombor végül saját lábán hagyja el a játékteret.

Egy csíkszeredai játékos marad lenn a jégen, egyelőre áll a játék.

25:00
    Spady lövése jön ki Borodinról, majd az ismétlés már jócskán mellémegy.

Beszorul kicsit a hazai csapat hátrányban, de egyelőre jól védekeznek.

24:15
    Dancsfalvit küldik ki a játékvezetők, emberelőnybe kerül a vendég csapat. 2 perc sportszerűtlen magatartásért.

24:00
    Dancsfalvi kap egy túl hosszú indítást, hazai tilos felszabadítás.

23:30
    Helyzet a hazai kapunál. Mihály lő közelről, de Borodin ezt könnyedén fogja.

23:00
    Hári majd Könczei a korong útja, de a támadás megszakad miután korongot szerez a Csíkszereda.

22:06
    Vendég les.

21:30
    Nem tudja hosszabban tartani a korongot a vendég csapat.

20:53
    Kihasználja az előnyt a hazai csapat. Ladányi beadása után Emelianov és Kaskov próbálja áttuszkolni a korongot a gólvonalon. Végül ANDREI EMELIANOV szerzi a gólt. A góllal a vendég csapat kiegészül.

20:01
    A Debrecen hozza el a bedobás után a korongot.

20:01

Az első harmadban egy emberelőnyt kihasználva szerzett vezetést a hazai csapat, de a Csíkszereda nagyon gyorsan válaszolni tudott. Azután egyenlő felek küzdelme zajlott a pályán, majd egy kapus szempontból szerencsétlen lövéssel újra Berta révén megint a hazai csapathoz került az előny. Ezzel tehát 2:1, a Dbrecen emberelőnyben kezdi meg majd a második 20 percet.

20:00

19:55
    Ledányi próbálkozik még a harmad végén, de nincs újabb gól.

19:45
    Spady kap 2 percet szabálytalan testjátékért.

19:45
    Dancsfalvi tör kapura, de a védők keményen fellökik, lent is marad a játékos. Ez kiállítás lesz.

19:30
    Berta betett korongja nem talál társat, Spady jól blokkol.

19:00
    Jól tartja most a korongot a Debrecen, majd kiütik a védők a palánkon túlra, bedobás következhet.

17:45
    Újabb Boronin védés, ez nem volt igazán jó lövés Satektől.

17:15
    Molnár passza találta Salonent lesen, így kikerül a korong a semleges harmadba.

16:30
    Ladányi korcsoláyzik be a vendég harmadba, de a passza nem talál társat, jöhet a Csíkszereda.

16:00
    Gyors vendég támadás, a kiugró Mihály elől Borodin szedi fel a korongot.

15:13
    BERTA ÁKOS tüzel messziről és a lövésnél megpattan a korong egy másik játékoson, a vendég kapus tehetetlen volt.

12:00
    A vendég csapat birtokolja most a korongot, de nem sokáig, egy korongszerzés után ugorhat ki a DHK, Raitums véd.

11:41

09:41
    Emberelőnybe kerül a hazai csapat. Mihály büntetése bottal akasztásért 2 perc.

05:08

Gyorsan egyenlít a vendég csapat. SHANE HEFFERNAN a gólszerző. Assziszt: Salonen és Molnár Zs.

04:50
    BERTA ÁKOS góljával vezet a hazai csapat. Assziszt: Dancsfalvi és Vaszjunyin.

03:34
    Két hazai kísérlet is mellé megy!

02:57
    Sátek a kiállított játékos palánkra lökésért!

02:57
    Óriási csaták után buli a vendégek harmadában!

02:31
    A buli után a Debrecen támadott, de a lövés mellé megy!

02:07
    Lesen van a vendég együttes!

01:59
    Tőke véd zseniálisan!

01:30
    Szép debreceni labdaszerzés után hamar eladott korong jött!

00:01

5 perc és kezdődik a mérkőzés, köszöntöm kedves olvasóinkat!

Debreceni HK: Borodin (Tőke) – Csíki, Emelianov, Dancsfalvi, Könczei, Sijka, Sadikov, Voronov, Hári, Demensin, Kaskov, Prakab, Tőkési, Vaszjunyin, Berta (C), Barabás, Wéber, Okos

Edző:Jevgenyij Muhin

HSC Csíkszereda: Ruczuj, (Kozuch) – Salló, Spady, Salonen, Mihály, Farkas, Bors, Papp (C), Sátek, Molnár Zs., Tranca, Szennyes, Nagy, Bíró G., Bíró O., Bíró T.

Edző: Gál Sándor.

Kell a hazai győzelem!
    Nagyon kellene a DHK-nak ez a hazai győzelem, de a vendég együttesnek is égető szüksége van a pontokra!
    A mezőny mintha két részre lenne osztva, hisz a 4. Brassó és az 5. Debrecen között 14 pont a különbség! Azt is mondhatnánk, hogy a hazai gárda is és a Csíkszereda is az alsóházhoz tartozik, mely igencsak izgalmas, bár inkább a Debrecen számára! A vendégek ugyanis nagyon lemaradva, mindössze 11 ponttal szerénykednek az utolsó helyen!
    A Debrecen legutóbb a miskolciaktól kapott ki 2:1-re, míg az erdélyi csapat a Brassó otthonában szenvedett 4:3-as vereséget!
    A két csapat eddig ebben a szezonban 2 meccset játszott le egymással, mind a kétszer Csíkszeredában, egy-egy győzelem mindkét oldalon a két mérkőzés eredménye!
    Izgalmas csata van kilátásban, igazi jó meccsre számíthatunk ezen adatok alapján!
    Tartsanak velünk pénteken 18 órai kezdettel!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

urimate

Gólok és gólpasszok: 5. Berta (Dancsfalvi, Vaszjunyin), 16. Berta, 21. Emelianov (Ladányi, Sijka), 33. Hári (Könczei, Tőkési), 53. Kaskov (Ladányi, Sadikov), 55. Dancsfalvi (Berta, Vaszjunyin), 57. Vaszjunyin (Sijka, Sadikov), 60. Könczei (Hári) – 6. Heffernan (Salonen, Molnár Zs.), 27. Salonen (Salló, Satek)

Debreceni HK: Borodin (Tőke) – Csíki, Emelianov, Dancsfalvi, Könczei, Sijka, Sadikov, Voronov, Hári, Demensin, Kaskov, Prakab, Tőkési, Vaszjunyin, Berta, Ladányi (C), Barabás, Wéber, Okos

HSC Csíkszereda: Raitums (Kozuch) – Salló, Spady, Salonen, Mihály, Farkas, Bors, Papp (C), Sátek, Molnár Zs., Tranca, Szennyes, Nagy, Bíró G., Bíró O., Bíró T.

Edző: Gál Sándor

Játékvezetők: Varjú Árpád, Halassy György – Kis-Király Barna, Muzsik Norbert