Szolnoki Dózsa Közgép - A-HÍD OSC Újbuda 10:7 (vége)
Szolnoki Dózsa Közgép - A-HÍD OSC Újbuda

10:7

(1:2, 2:0, 2:2, 5:3)

vasárnap 07.12.2014, 19:00 • Szentesi uszoda • Theodora Férfi Magyar Kupa

29 év után ismét Magyar Kupa győztes lett a Szolnok összességében pedig negyedszer.

Remekül kezdett az OSC, 2:0-ra vezetett, majd egyre határozottabban védekezett a Dózsa és a támadásokban is egyre hatékonyabb volt. A harmadik negyed végéig kiélezett volt a meccs. A negyedik negyed elején viszont eldöntötte a találkozót a Szolnok. A mérkőzés végén parádés megoldásokat láthattunk a játékosoktól, Varga Dániel, Varga Dénes, Milan Alekszics és Kis Gábor is zseniális gólokat szerzett.

Szolnoki Dózsa Közgép – A-HÍD OSC Újbuda 10:7

MAGYAR KUPA GYŐZTES A SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP!

Köszönöm a figyelmet! (20:28:44)

32
    Vége a mérkőzésnek.

32
    Ismét a Szolnok támad, megnyerte a Magyar Kupát!

31
    Varga Dániel blokkolták.

31
    JOSEPH KAYES vált le emberéről és centerből lőtt a bal felsőbe. (10:7)

30
    VÁMOS MÁRTON lőtt emberelőnyből öt méterről kapás hátsóból a rövid felsőbe. (10:6)

30
    Kis harcolt ki emberelőnyt, szolnoki időkérés.

30
    Alekszics 10 méterről lőtt felső lécet, és onnan a félpályáig pattant vissza a labda.

29
    Emberelőnyben SALAMON FERENC kapásból lőtt "rosszkéz" hátsóból a hosszú felsőbe. (9:6)

29
    STEFAN MITROVICS ejtette át Bisztritsányi feje fölött egy lövő csel után. (9:5)

28
    Bátorit blokkolta Alekszics.

28
    MILAN ALEKSZICS ki sem emelkedett a vízből úgy lőtt óriási erővel a kapu közepébe. (8:5)

28
    BUNDSCHUH ERIK pattintott hét méterről a jobb felsőbe. (7:5)

27
    Varga Dániel lőtt fölé.

27
    Vámos szerzett labdát.

27
    KIS GÁBOR parádés gólja, centerből csavart négy méterről a bal alsó sarokba. (7:4)

26
    Kayes kezéből csúszott ki a labda.

26
    Gór-Nagy lövését védte Nagy.

25
    KIS GÁBOR levált védőjéről és öt méterről pattintott a kapu jobb oldalába. (6:4)

25
    Graham elhozta ismét a labdát, majd Brguljan lőtt az oldalhálóba.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed.

Döntetlen lett ez a negyed, megint a két Varga villant a Szolnokban, a túl oldalon Salamon és Graham lőtt váratlan gólt.

23
    Emberfórból Madaras középre tett labdáját Mezei húzta kapura, védett Bisztritsányi.

23
    Alekszics lövését tolta fölé Bisztritsányi.

22
    Alekszics szerelte Kayest.

22
    VARGA DÁNIEL hét méteren üresen maradt és a jobb felsőbe lőtt. (5:4)

22
    Vámos lövését blokkolta Gór-Nagy.

21
    SALAMON FERENC egyből előtte az emberfórt középről a jobb alsóba. (4:4)

21
    Mitrovics visszahúzásért ki lett állítva, így Vincze Balázs időt kért.

21
    Varga Dénes úszott meg emberéről, majd a közeli ejtését lefülelte Bisztritsányi.

21
    Rosssz a centerbe betett labda Brguljantól.

20
    Emberelőnyben Bátori középre lőtt, Nagy védett.

20
    Gocics kipontozódott.

19
    Emberelőnyben VARGA DÉNES kapásból lőtt hat méterről lőtt a jobb felsőbe ismét . (4:3)

19
    KEVIN GRAHAM hét méterről pattintott kissé jobbról a hosszú alsóba. (3:3)

18
    Kis adta el a labdát.

18
    Még egy emberfór, most Juhász érthetetlen passza miatt nem lett belőle lövés.

17
    Emberfórban Graham adott pocsék passzt.

17
    Graham harmadszor is elhozta a labdát.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed.

A második negyedre nagyon visszaesett az OSC támadójátéka, egy gólt sem szerzett, Bátori és Brguljan több lövése sem talált kaput. A Szolnok viszont egyre inkább játékba lendült, a Varga-testvérek lőttek egy-egy gólt, ezzel fordított a Dózsa és vezet 3:2-re két negyed után.

16
    Vége a második negyednek.

16
    Varga Dénes lőtt messziről egy szabaddobást, Bisztritsányi bal kézzel védett.

16
    Brguljan még egy gyenge lövése.

16
    Gór-Nagy szép szerelése Tóth-tal szemben.

15
    Gór-Nagy rossz helyzetből lőtt messziről, jócskán mellé.

15
    Alekszics bombázott távolról mellé.

15
    Gór-Nagya kétméteres vonalon belülről lőtt gólt, így érvénytelen.

15
    Emberelőnybe került az OSC, ezt kihasználva kért időt Vincze Balázs.

14
    Emberelőnyben Varga Dániel lőtt a blokkba.

14
    Bátori most sem talált kaput, ezúttal mellé lőtt.

13
    Kontra fault Tóth Mártontól.

13
    Brguljan hibázott ismét.

12
    VARGA DÉNES emberfórból öt méterről szabadon lőhetett, és a jobb felsőbe talált be. (3:2)

12
    Emberelőnybe került a Szolnok, így Ifj. Cseh Sándor időt kért.

12
    Bátori vágta fölé a labdát hat méterről.

11
    Emberelőnyben Vámos kiszorított helyzetből lőtt a blokkba.

10
    Emberelőnyben Brguljan pattintott méterekkel fölé.

10
    VARGA DÁNIEL lőtt öt méterről felső kapufás gólt középre. (2:2)

10
    Hegedűs veszített labdát.

9
    Varga Dániel is fölé trafált.

9
    Gór-Nagy lövése a blokkról fölé pattant.

9
    Megint Graham hozta el a labdát.

9
    Elkezdődött a második negyed.

Parádésan kezdett az OSC. Három kapufát, majd két gólt lőttek. Kayes és Bátori talált be. Az ötödik perctől stabilizálta védelmét a Szolnok és egy gólt is szerzett, így most 2:1 az OSC-nek

8
    Vége az első negyednek.

8
    Lefordult a Dózsa, de már nem volt idő, Alekszics messziről pattintott fölé.

8
    Kayes lőtt újra, megint Nagy védett.

8
    Bátori bejátszását a kapufánál álló Kayes húzta kapura emberfórban, Nagy védett óriásit.

7
    Kayes fogta a labdát ,így nem számított, hogy faultoltak ellene.

6
    Madaras most Hangaynak tette be középre a labdát emberfórban, akinek a kezéről leszedték a labdát.

6
    MILAN ALEKSZICS emberfórban kapott labdát Madarastól. Alekszics két méterről kapufát, lőtt majd a kipattanót bekotorta. (1:2)

5
    VArga Dénes ejtett a kapufára.

5
    Szolnoki időkérés.

5
    Emberfórból a bal szélről BÁTORI BENCE bombázott a hosszúba. (0:2)

4
    Varga Dénes lőtt hat méterről felső lécet, Bisztritsányi még beleért.

4
    Gocics szerelte Kovácsot.

3
    Emberelőnyben Madaras a jobb szélről középre lőtt, Bisztritsányi védett.

3
    A kipattanó az OSC-hez került. JOSEPH KAYES kapott labdát centerben és eltolta Jansikot, majd a bal felsőbe bombázott. (0:1)

3
    Bundschuh lőtt még egy kapufát.

2
    Jansik rossz bejátszása centerbe.

2
    Bundschuch is messziről bombázott, a blokkról a felső lécre pattant a labda.

1
    Mitrovics lőtt el egy szabaddobást hét méterről, de Bisztritsányi védett.

1
    Salamon távoli lövése a kapufán csattant.

1
    Graham nyerte a ráúszást.

1
    Elkezdődött a mérkőzés.

A férfi vízilabda Magyar Kupa fináléját a Szolnok és az OSC vívja egymással Szentesen.
    A két együttes idén már kétszer találkozott, mégpedig a BL-selejtezőben. Az oda-visszavágós párharcot a Szolnok nyerte, miután egy idegenbeli döntetlen után odahaza kettővel győzött.
    A Magyar Kupában az OSC a csoportkörben kikapott az Egertől, de ezután könnyedén jutott a döntőbe, az elődöntőben a Honvédot verte 8:1-re. A Szolnok simán jutott az elődöntőbe, ahol az Egerrel csatázott és diadalmaskodott 6:5-re.
    Egy árnyalatnyival esélyesebb a Szolnok, de Vincze Balázs csapatai az MK-ban mindig képesek váratlant húzni.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:00 - kor kezdődik..