Hollandia – Svédország 30:30 (vége) | Szerbia – Franciaország 16:27 (vége) | Horvátország – Németország 24:26 (vége)
Szlovákia – Montenegró 24:28 (vége)
Szerbia
16:27 (3:11)
Franciaország
szerda 10.12.2014, 18:00 • Gradski vrt Hall, Eszék • Európa-bajnokság

Előzetesen egy jóval szorosabb és kiélezettebb mérkőzésre számítottunk, ehhez képest csalódást jelentett a találkozó. Igazából már az első félidőben eldőlt a két pont sorsa, a szerbek támadásában teljes volt a tanácstalanság. A franciák se különösen brillíroztak, de így is nyolcgólos előnnyel mehettek pihenőre.
    A fordulást követően a csapatok belementek az adok-kapokba, védekezésről és koncentrációról nem igazán beszélhetünk. A szerbeknél Lekic és Popovic gyengén játszott, a második félidőben a délszlávoknál Rajovic és Stoiljkovic vitte a prímet. A franciáknál Glauser kapus mellett Lacrabere és Niombla játszott átlagon felül.
    Franciaország ezzel a győzelemmel továbbjutott, míg a szerbek egyelőre pont nélkül állnak, nagy bajban vannak déli szomszédaink.
    Köszönöm a figyelmet! (19:48:13)

60
    Mérkőzés vége. (16:27)

60
    A szerbek már különösen nem erőltették a támadást, nagy a francia öröm a pályán. (16:27)

59
    GNABOUYOU a végére elkapta a fonalat, bátran lövöldözget távolról is, de ami lényeges, hogy eredményesen is teszi. (16:27)

58
    Bandelier vállalta el a szerbek hétméteresét, hanyagul dobta, Glauser könnyedén lehúzta. (16:26)

58
    NZE MINKO kapott két percet, a szerbek pedig büntetőt dobhatnak. (16:26)

58
    Rohannak a csapatok, most mindkét oldalon kimaradt egy-egy támadás. (16:26)

57
    GNABOUYOU fejezte be ismét a franciák támadását, ezúttal is átlövésből volt eredményes. (16:26)

56
    STOILJKOVIC tört be bal kettőből, majd erőből bevágta. (16:25)

56
    GNABOUYOU felment, majd nagy gólt vágott, nem bonyolította túl az akciót. (15:25)

55
    RAJOVIC jól játszik, szélről ügyesen cselezett befelé, a befejezéssel sem akadt problémája. (15:24)

55
    NIOMBLA hamar visszaállította a tízgólos különbséget, rendezetlen védelemmel szemben támadtak a franciák, védőjét könnyen lerázta. (14:24)

54
    BANDELIER emelkedett magasra középen, nagy gólt vágott a szerbek kapusának. (14:23)

54
    A franciák emberhátrányban is betaláltak, PINEAU volt eredményes átlövésből. (13:23)

53
    Franciaország időt kért. (13:22)

53
    RADOJEVIC bal szélen kapta a labdát, Glauser feje fölött vágta a kapuba. (13:22)

52
    Kamto Njitam szándékosan lábbal ért a labdához, harmadik kiállítása után piros lapot kapott. (12:22)

51
    Glauser védett egy ziccert, a franciák viszont elhamarkodták a támadásukat. Szerbia jöhet ismét. (12:22)

50
    LISCEVIC középen összeszedett egy labdát, zavartalanul lőhetett, ezzel tíz a különbség. (12:22)

49
    Ezzel a mérkőzéssel igazából mindkét csapat úgy van, hogy minél hamarabb szeretné már letudni. (11:22)

48
    Glauser védett egy lövést szélről, de a franciák se tudták góllal befejezni a támadásukat. (11:22)

47
    KAMTO NJITAM kapta a labdát beállóban, ügyesen összeszedte, utána már nem volt nehéz dolga. (11:22)

46
    RAJOVIC fargata csapat hátrányát, középről átlövésből volt eredményes. (11:21)

45
    Nagy a rohanás a pályán, a franciák közel nem úgy koncentrálnak mint az első félidőben. (10:21)

44
    STOILJKOVIC bátran vállalkozik, a szaggatottról ragasztott nagy kapufás gólt. (10:21)

43
    A szerbek nem tudták góllal befejezni a támadást, de most a franciák is találta nélkül maradtak. (9:21)

43
    Niombla kapott két perces büntetést, emberelőnyben támadhatnak a szerbek. (9:21)

42
    LACRABERE dobhatott büntetőt, magabiztos volt. (9:21)

42
    NIOMBLA betörésből volt eredményes. A kapusteljesítmények mindkét oldalon visszaestek. (9:20)

41
    STOILJKOVIC átlövésből. A franciák se úgy védekeznek már minta az első félidőben. (9:19)

41
    PINEAU fejezte be a franciák akcióját, szélről nem hibázott. (8:19)

40
    STOILJKOVIC emelkedett magasra, nem hibázta el. (8:18)

40
    Potyognak a gólok, a védekezéssel nem igazán foglalkoznak a csapatok. LACRABERE átlövésből volt eredményes. (7:18)

39
    KRPEZ betörésből csökkentette csapata hátrányát. (7:17)

39
    Leveque kapott két percet, emberelőnyben támadhatnak a szerbek. (6:17)

38
    RAJOVIC egymásután kétszer is eredményes tudott lenni, ezúttal is középről. (6:17)

38
    NIOMBLA fejezte be ismét lövéssel a franciák támadását, nem léptek ki rá. (5:17)

38
    NIOMBLA nem sokat vacakolt, középről nagy erővel ragasztotta be. (5:16)

37
    RAJOVIC középről talált be, szépen fordult le védőjéről. (5:15)

37
    BANDELIER egy csellel becsapta védőjét, majd bal kettőből bevarrta. (4:15)

36
    Kamto Njitam rántotta le ellenfelét, két percet kapott érte. Emberelőnyben támadhat Franciaország. (4:15)

36
    Glauser védése után azonnal leindítottak a franciák, DEMBELE ziccerben magabiztos volt. (4:15)

35
    LACRABERE bal kettőből emelkedett magasra, bombáját Tomasevic nem tudta védeni. (4:14)

34
    Tomasevic elsőre még védte a szélről leadott lövést, de a kipattanót KAMTO NJITAM már magabiztosan értékesítette. (4:14)

34
    NIOMBLA érkezett nagy elánnal, bebombázta a léc alá a labdát. (4:13)

33
    LEKIC köszöntött be, két védő között szépen vitte be, a befejezéssel sem akadt problémája. (4:12)

32
    KAMTO NJITAM összeszedte a labdát beállóban, onnan pedig már nem volt nehéz dolga. (3:12)

32
    Rajovic kapott két percet, emberelőnyben támadhatnak a franciák. (3:11)

31
    Cvijic beállóban ügyesen fordult le védőjéről, de lövését már védte Glauser. (3:11)

31
    Szerbia kezdte a második félidőt. (3:11)

31
    Elkezdődött a második félidő. (3:11)

Ilyen első félidőre nem sokan fogadtak volna, harminc perc alatt a szerbek mindössze három gólt dobtak.
    Igazából a franciák se világbajnok formában játszanak, de részükről ennyi is bőven elég, hogy magabiztos előnnyel kezdjék a második játékrészt.
    A szerbeknél most Lekic már az első félidőben a pályán volt, de egyelőre ő is és Popovic is mélyen tudása alatt játszik.
    A franciáknál a védekezés nagyon összeállt, illetve Glauser a kapuban elképesztő formában véd.
    A szerbek ettől már rosszabbul nem tudnak játszani, meglátjuk kitalálnak-e valamit a második félidőre.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (3:11)

30
    A franciák támadhattak, Kamto Njitam, lövése kimaradt, de a szerbek rosszul indítottak. A franciáknak már nem maradt ideje támadást építeni. (3:11)

30
    Franciaország időt kért. (3:11)

29
    Stoiljkovic belement, Franciaország támadhat. (3:11)

28
    A szerbek rémálmukban sem gondoltak ilyen kezdésre, az előző meccshez képest a franciák játéka jelentősen feljavult. (3:11)

27
    BAUDOUIN büntetőből ezúttal sem hibázott, higgadtan a jobb sarokba tette. (3:11)

26
    STOILJKOVIC vállalkozott lövésre, középről nagy erővel a jobb felsőbe bombázott. (3:10)

25
    A szerbek játéka a teljes szétesés szélén van, egyszerűen félnek lőni a játékosok. (2:10)

25
    BAUDOUIN vállalta el a franciák hétméteresét, ellentmondást nem tűrően varrta be a bal felsőbe. (2:10)

24
    Krpez lövése szélről kimaradt, Franciaország támadhat a tizedik góljáért. (2:9)

23
    Mind a védekezés, mind a kapusteljesítmény kiemelkedő eddig a franciáknál. Teljesen elbizonytalanodtak már a szerb lövők. (2:9)

23
    Kamto Njitam kiharcolta, BAUDOUIN végrehajtotta. Egyre csúnyább az eredmény, legalábbis szerb szempontból. (2:9)

22
    Kamto Njitam kapott hideget, meleget beállóban, büntetőt harcolt ki. (2:8)

21
    Nem és nem megy a szerbeknek, húsz perc alatt két gól nagyon sovány. De most legalább a kapufa velük volt. (2:8)

20
    A franciák labdát szereztek, rendezetlen védelem ellen hamar gól szereztek, LEVEQUE ziccerben nem hibázott. (2:8)

19
    Glauserre nem lehet jelzőket találni, ezúttal Lekic átlövését fogta, a másik oldalon Tomasevic is fogott egy labdát. (2:7)

18
    ZAADI hamar kihasználta az emberfórt, betörésből növelte a franciák előnyét. (2:7)

17
    Stoiljkovic rántotta le a beállóst, két percet kapott érte. Emberelőnyben támadhat Franciaország. (2:6)

17
    Hoppá! STOILJKOVIC minden dühét beleadva, óriás gólt ragasztott a franciák kapujába. (2:6)

16
    A szerbek idegesek, egyszerűen kidobták a labdát. Nem úgy a franciák, ők ismét góllal fejezték be a támadásukat, DEMBELE bal szélről bevarrta. (1:6)

15
    A franciák ellépték, a másik oldalon Glauser megint védett egy átlövést, de a szerbek maradtak támadásban. (1:5)

14
    Zivkovic fölé bombázott, de maradt a labda a szerbeknél. Aztán hamar elveszítették, de most a gallok se tudtak leindítani. (1:5)

13
    Popovic szélről nem tudta eredményesen befejezni, Glauser nagy formában véd. (1:5)

12
    Glauser ismét védett, majd azonnal indított, NIOMBLA ziccerben biztos kezűnek bizonyult. (1:5)

12
    Kamto Njitam kapott két percet, emberelőnyben támadhat Szerbia. Közben Lekic a pályán. (1:4)

11
    Könnyű gólt szereztek a franciák! Labdaszerzés után leindítottak, LACRABERE ziccerben nem hibázott, keményen bevágta. (1:4)

10
    Minkét oldalon kimaradt egy-egy támadás, Glauser egyelőre kitűnő százalékkal véd. (1:3)

9
    Megtört a jég! POPOVIC középről varrta be a jobb sarokba. (1:3)

8
    Elképesztő! Nem tudnak a szerbek betalálni! Ezúttal leindítottak, de Glauser nagyot védett ziccerben. (0:3)

8
    A szerbek emberelőnyben se tudták góllal befejezni a támadást, majd a franciák hamar elveszítették a labdát. (0:3)

7
    Leveque rántotta le ellenfelét, emberelőnyben támadhatnak a szerbek. (0:3)

6
    Sokáig támadtak a szerbek, majd kiharcoltak egy kiállítást. (0:3)

6
    Szerbia időt kért. (0:3)

6
    AYGLON kapta a labdát jobb szélen, lövésénél a rövidet választotta. (0:3)

5
    Még mindig nincs meg Szerbia első gólja, jól védekeznek a franciák. (0:2)

4
    A franciák szereztek labdát, azonnal leindítottak, Niombla ziccere még kimaradt, de a kipattanót LACRABERE már értékesítette. (0:2)

3
    LEVEQUE kezdte a gólok számát, átlövésből bombázta be. (0:1)

3
    Cvijic jó labdát kapott ugyan beállóban, de már belépett. A franciák jöhetnek. (0:0)

2
    Rossz a bejátszás, de a franciák szinte azonnal elrontották a támadást, ismét Szerbia támadhat. (0:0)

1
    Dembele átlövését védte Tomasevic, a szerbek támadhatnak. (0:0)

1
    A franciák kezdték a találkozót. (0:0)

1

Szerbia: Risovic, Tomasevic (kapusok) – Krpez, Popovic, Stepanovic, Lekic, Zivkovic, Damnjanovic, Rajovic, Radojevic, Bandelier, Nisavic, Stoiljkovic, Cvijic, Lojpur

Franciaország: Glauser, Leynaud (kapusok) – Kamto Njitam, Ayglon, Cisse, Pineau, Landre, Baudouin, Zaadi, Prouvensier, Dembele, Leveque, Nze Minko, Niombla, Lacrabere

Játékvezetők: Horváth, Marton.

A női kézilabda Európa-bajnokság történetében idén több szempontból is kerek évfordulót ünnepelhetünk. Egyrészt pont húsz évvel ezelőtt rendezték az első Eb-t, Magyarország pedig tíz év után Horvátországgal karöltve ismét rendező lehet.

A kontinensversenyen 16 ország válogatottja vesz részt, négy négyes csoportba osztva a csapatokat. A D csoportban Montenegró, Franciaország, Szerbia és Szlovákia válogatottjai harcolnak a pontokért, a továbbjutásért.
    A csoport első meccsén a szerbek egy kőkemény összecsapáson végül alulmaradtak Montenegróval szemben, viszont a franciák második félidői játékuknak köszönhetően legyőzték a szlovákokat.

Mindkét ország válogatottja Európa elitjéhez tartozik, bármelyik csapat megszerezheti a két pontot. A szerbek játéka sokban függ Lekictől, aki viszont nem teljesen egészséges. Ugyanakkor Montenegró ellen a második félidőben pályára lépett, és azonnal csapata vezére lett.

Egy biztos, ezen a találkozón színvonalas kézilabdázásban és harcban nem lesz hiány, érdemes velünk tartani.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Játékvezetők: Horváth, Marton