KTE-Duna Aszfalt – Alba Fehérvár 83:77 (vége)
KTE-Duna Aszfalt
83:77 (23:13, 43:35, 57:54)
TLI-Alba Fehérvár
csütörtök 11.12.2014, 18:00 • Messzi István Sportcsarnok • Férfi NB I. A csoport

A folytatásra feljavult a fehérváriak játéka, és nem csak ledolgozták a hátrányukat, de időnként, még a vezetést is megszerezték. Az utolsó negyed közepe kifejezetten izgalmas volt, ekkor Kovács Péter szerzett lélektanilag fontos triplát a hazaiaknak.

Az utolsó 1-2 percben már sejthető volt, hogy a Kecskemét nem engedi ki a kezéből az irányítást, de ehhez kellett az is, hogy Wood sorsdöntő helyzetben hagyott ki három büntetőt egymás után.

Összességében egy izgalmas, közepes színvonalú mérkőzésen vagyunk túl. A KTE talán saját maga számára tette nehézzé a mérkőzést, ám végül megérdemelten nyert.

KTE-Duna Aszfalt 83-77 TLI-Alba Fehérvár

Köszönöm a figyelmet! (19:51:00)

40:00
    Mérkőzés vége. (83:77)

39:55
    CSORVÁSI büntetője is a gyűrűben. (83:77)

39:55
    CSORVÁSI horogdobással szerez kosarat. Még egy büntetőt is dobhat. (83:76)

39:40
    A vendégek még időt kérnek. (83:74)

39:40
    KOVÁCS Péter kétszer is eredményes a csíkról. A haza közönség már elkönyvelte a győzelmet. (83:74)

39:19
    KINNEY is dobott két büntetőt, melyből egy be is ment. (81:74)

39:18
    KROMAH eredményes még az utolsó percben. (80:74)

39:09
    BAROVIC ugyan csak egy büntetőt dobott be, de a nyolc pontos előny már elég lehet a győzelemhez, (80:72)

38:53
    Wood dobhatott háromszor is büntetőt, azonban nem bírta a rá nehezedő nyomást, és mindegyik lehetőségét kihagyta. (79:72)

38:53
    WOOD kosara reményt ad a vendégeknek. (79:72)

38:36
    RAKIC triplája ellenállhatatlanul hullik a gyűrűbe. (79:70)

38:08
    Ismét időt kérnek a vendégek. (76:70)

38:08
    BAROVIC centermunkája kiváló, melynek a jutalma újabb két pont. (76:70)

37:40
    KOVÁCS Péter egy megszerzett labdából dob könnyű, ám de annál fontosabb kosarat. (74:70)

37:19
    BAROVIC-ra játszották ki a hazaiak az akciót. (72:70)

36:35
    SIMON büntetője is a helyén. (70:70)

36:30
    SIMON tört be az alapvonal mentén, ziccerét faul-tal együtt értékesítette. (70:69)

36:11
    KINNEY kosarával növeli előnyét a KTE. (70:67)

35:45
    MELVIL ismét láthatatlan volt a védők számára, nagyon simán dobhatott ziccert. (68:67)

35:39
    Vendég időkérés (68:65)

35:17
    KOVÁCS Péter triplája szintén döntő jelentőségű lehet a végjátékban. (68:65)

34:52
    MELVIL-ről feledkeztek meg a hazai védők, aki könnyű kosarat szerzett. (65:65)

33:41
    Ivosev önfeláldozó labdaszerzéséből RAKIC dobott triplát. (65:63)

32:26
    RAKIC büntetőkkel egalizálhatna, a második kísérlete azonban kimarad. (62:63)

32:21
    TÓTH Péter szór be egy fontos triplát. (61:63)

32:02
    RAKIC ziccerezett. (61:60)

31:38
    TÓTH Péter volt határozott és vitte ziccerig az akciót. (59:60)

31:26
    KINNEY szerzi vissza a vezetést a KTE-nek, (59:58)

31:07
    KROMAH kosarával vezet a Fehérvár. (57:58)

30:26
    KOVÁCS Ádám ziccerével indul az utolsó negyed. (57:56)

30:01
    Elkezdődött a 4. negyed. (57:54)

30:00
    Befejeződött a 3. negyed. (57:54)

29:59
    A negyed végén még WOOD dobhatott büntetőket, melyek közül a másodikat értékesítette. (57:54)

29:11
    DERASIMOVIC büntetője is jó. (57:53)

29:11
    Egy kiváló védekezés után a megszerzett labdát végül DERASIMOVIC dobta be fault-tal együtt. (56:53)

28:29
    TÓTH Péter szerez triplát. (54:53)

27:48
    BAROVIC dobott kosarat fault-tal együtt. A büntető azonban kimarad. (54:50)

27:28
    KROMAH törtbe az alapvonal mentén, majd a gyűrű alatt is átugorva kanalazta be a labdát. (52:50)

27:09
    BAROVIC dobott ziccert határozatlan védője mellől. (52:48)

25:50
    Ismét a kecskemétiek amerikaija eredményes, méghozzá egy zsákolással. (50:48)

25:29
    KINNEY dobott be egy büntetőt a kettőből. (48:48)

24:23
    KROMAH kosarával már az Alba vezet. (47:48)

24:01
    RAKIC büntetői közül csak az első lett kosár. (47:46)

23:34
    SIMON középtávolijával egalizál az Alba Fehérvár. (46:46)

23:06
    Egy szép akció végén CSORVÁSI kapta palánk alatt a labdát, amit azonnal a gyűrűbe varázsolt. (46:44)

22:44
    KROMAH eredményes büntetőkből. (46:42)

22:36
    KOVÁCS Péter triplára triplával válaszol. (46:40)

22:07
    Egy SUPOLA-triplával már csak három pont a különbség. (43:40)

21:36
    KROMAH tört be határozottan, és vitte végig a ziccert. (43:37)

20:01
    Elkezdődött a 3. negyed. (43:35)

Az első játékrész túlnyomó részében a kecskemétiek akarata érvényesült, a vendégek kissé idegesen vágtak bele a mai találkozóba, ami többek között abban is realizálódott, hogy bosszantóan sok labdát adtak el játék közben, de még bedobásból is, ezenkívül lepattanózásban sem jeleskedtek. Játékkedvüket az sem növelte, hogy a hazaiak határozott, rámenős védekezését a játékvezetők rendszeresen tolerálták.

Az Alba Fehérvár ennek ellenére magára talált a félidő második felére, és négy pontra csökkentették a különbséget. Azonban Marko Derasimovic gondoskodott róla, hogy az elherdált előnyt valamicskét visszaszerezze a KTE.

20:00
    Vége a második negyednek. (43:35)

19:59
    DERASIMOVIC szerzett labdát szemfüles módon, amit a dudaszó előtt fél pillanattal kísért a gyűrűbe ziccerdobással. Ezzel zárul az első félidő. (43:35)

19:31
    Ismét DERASIMOVIC szerezne kosarat kintről, azonban rálépett a vonalra. (41:35)

19:15
    Egy kontra végén MELVIL szerez látványos kosarat zsákolással. (39:35)

18:47
    MELVIL dobott kosárra védője szorításában, eredményesen. (39:33)

18:13
    KROMAH kapta a labdát palánk alatt, aki nem hibázott. (39:31)

17:22
    HEGEDŰS szerzi meg első pontjait, egyszerre rögtön hármat. (39:29)

16:59
    Eladta a labdát a KTE, így KROMAH másolhatta le pár másodperccel korábbi teljesítményét. Hazai időkérés. (36:29)

16:47
    KROMAH dob sima ziccert. (36:27)

16:21
    DERASIMOVIC ezúttal palánkkal szemben dob egy triplát. (36:25)

15:55
    SIMON újra büntetőkből eredményes. (33:25)

15:49
    Felgyorsultak az események: BAROVIC válaszol azonnal a fehérváriak zárkózására. (33:23)

15:19
    CSORVÁSI szerez pontokat az Albának. (31:23)

15:03
    DERASIMOVIC hint el egy triplát a sarokból. (31:21)

14:42
    A változatosság kedvéért ezúttal is SIMON büntetőzött, most nem hibázott, (28:21)

14:03
    Ismét SIMON állhatott a csíkra, most azonban mindössze 50%-ot teljesített. (28:19)

12:37
    SIMON harcolt ki büntetőket, melyeket pontokra is váltott. (28:18)

11:59
    TÓTH Péter eredményes kintről. (28:16)

11:41
    RAKIC ugrott fel lepattanóért, majd a labda a kezéről azonnal a gyűrűbe hullt. (28:13)

10:31
    RAKIC távolijával indul a második negyed. (26:13)

10:01
    Elkezdődött a második negyed. (23:13)

10:00
    Befejeződött az 1. negyed. (23:13)

09:29
    BAROVIC középtávolija csont nélkül hull a gyűrűbe. (23:13)

09:04
    TÓTH büntetőkből eredményes. (21:13)

08:52
    IVOSEV dobása előtt rálépett a vonalra, így szép dobása csak kettő pontot ér. (21:11)

08:35
    CSORVÁSI is betalál, csökken a differencia. (19:11)

08:01
    KROMAH hárompontosával zárkózik az Alba. (19:9)

07:43
    KARAHODZIC dobott ziccert. (19:6)

07:15
    IVOSEV távolijának tapsol a hazai közönség. (17:6)

06:29
    KOVÁCS Péter első büntetője éppen csak érintette a gyűrűt, a második kísérlet azonban sikeres. (14:6)

06:10
    BAROVIC büntetői közül csak az első a helyén. (13:6)

05:56
    MELVIL ziccerével zárkóznak a vendégek. (12:6)

05:10
    MELVIL eredményes kétszer a csíkról. (12:4)

04:56
    RAKIC kapott jó labdát, amit egy leütésből vitt ziccerig. (12:2)

03:45
    KARAHODZIC verte meg az emberét a palánk alatt, ezzel újabb két ponttal gazdagítja csapatát. Időt kér az Alba. (10:2)

03:09
    Ivosev hagyja ki a büntetőket. (8:2)

02:28
    KINNEY nyargalt végig egy megszerzett labdával, amit aztán saját maga segített a gyűrűbe, (8:2)

01:54
    DERASIMOVIC büntetői közül csak az első a helyén. (6:2)

01:32
    CSORVÁSI büntetőivel megszerzik első pontjaikat a fehérváriak. (5:2)

01:09
    DERASIMOVIC triplájával máris 5 pont a kecskeméti előny. (5:0)

00:20
    KINNEY betörésével megszerzi a vezetést a KTE. (2:0)

00:01
    A fehér mezben játszó hazaiak vezethetik az első támadást. (0:0)

00:01

Ismét rangadóra kerül sor a Messzi István Sportcsarnokban.

A kecskemétiek hazai környezetben legutóbb az ASE-t fogadták, az az összecsapás végül be is váltotta a hozzá fűzött reményeket, hiszen a döntés a hosszabbításra maradt. Minden kosaras szurkoló – klubkötődéstől függetlenül – abban bízik, hogy az Alba Fehérvár vendégjátéka is hasonló izgalmakat fog tartogatni.

A KTE egyébként az elmúlt héten gyűjtötte be nyolcadik győzelmét Nyíregyházán, míg a fehérváriak hat ponttal maradtak csak alul a Paks otthonában. Az ő feladatuk ezúttal is az, hogy egy nívós ellenfél otthonában harcoljanak ki egy értékes győzelmet.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Bence Blahó

KTE-Duna Aszfalt: 4 James KINNEY, 5 KOVÁCS Péter, 6 Filip BAROVIC, 8 Marko DERASIMOVIC, 9 PONGÓ Máté, 10 PONGÓ Martin, 11 Kemal KARAHODZIC, 12 Miljan RAKIC, 13 MÉSZÁROS Máté, 14 Tomislav IVOSEV, 15 HEGEDŰS Gergely, 17 KELLER Iván
    TLI-Alba Fehérvár: 4 SIMON Balázs, 5 Cleveland MELVIL, 6 BLASKOVITS László, 7 CZRIBUS József, 8 JUHOS Levente, 10 KOVÁCS Ádám, 11 TÓTH Péter, 12 CSORVÁSI Milán, 14 MOLNÁR Máté, 15 SUPOLA Zoltán, 21 Lasan KROMAH, 24 Brandon WOOD

Játékvezetők: Vígh P. dr. Farkas G. Söjtöry T. (Parádi)