Nové Zámky – Budapešť 6:3 (vége) | Debreceni HK – Ferencváros Bp. ESMTK 2:1 (1:0 szétlövés után)
HC MIKRON Nové Zámky
6:3 (2:0, 2:3, 2:0)
UTE Újpest Budapešť
péntek 12.12.2014, 18:00MOL Liga

A harmadik harmadban rákapcsolt a hazai gárda. Két szép góllal növelték előnyüket, amire a kissé fáradni látszó újpestiek már nem tudtak válaszolni. Ezúttal elmaradtak az izgalmak a hajrában és elmondhatjuk, hogy megérdemelten gyűjtötte be a címvédő a három pontot. (20:05:24)

60:00

59:25
    Hazai botokon a korong, tapsol a közönség, közeledik a meccs vége.

58:23
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Eldőlt a mérkőzés! ERIK ČALÁDI kap ideális passzt és a felsőbe vágja közelről a hatodikat. Gólpassz: Erik Weissmann.

58:05
    Kivágják az újpestiek a pakkot.

57:38
    Távolodnak az újpesti remények, Garbacz kap két percet gáncsolásért.

57:10
    Huba lővése suhan el a kapu mellett, Frolík passzát követően.

56:30
    Most nagyon figyelmes a hazai gárda, Elomoék sem tudnak áttörni a kék vonalon.

55:49
    Megúszta az Újpest gól nélkül a hazai előnyt, talán marad még idő a felzárkózásra, de nagyobb nyomást kellene gyakorolni Krajčovic ketrece előtt. A Zámky rutinosan okosan játszik.

55:01
    Kiegészült az Újpest!

54:00
    Elcsípik az újpestiek Uram passzát és megindulnak előre.

53:30
    Sikerül kivágni a liláknak a pakkot.

53:01
    Mihálik kap két percet testre ütésért.

52:55
    Hrudík bombáját blokkolják, de valami végett a hazai harmadban lesz a buli.

52:20
    Legalább három perce nem volt játék megszakítás.

51:30
    Egymásutánban támadnak a hazaiak, kezükben tartják a harmad e szakaszában a meccset.

50:20
    Az újpestiek csak rövid ideig tudják megtartani a korongot.

49:38
    Marek Dubec bal oldalról a bal körből a hosszú felsőbe céloz, Ágoston a lepkéssel véd!

49:01
    Ágoston véd ismét egy nagyot.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 6. Weissmann (Hrudík, Dubec), 16. Faith (Uram, Kowalczyk.), 21. Podstavek (bünt.), 36. Púchovský (Štefanka O.), 42. Čaládi (Uram), 59. Čaládi (Weissmann) – 27. Hegyi (Mihálik), 29. Durak (Tapio, Mihálik), 40. Elomo (bünt.)

HC MIKRON Nové Zámky: Krajčovič (Drzik) – Šiška, Ďurčo, Uram, Čaládi (A), Faith (A)- Huba, Baron, Podstavek, Frolík, Chrenko – Hrudík, Kowalczyk, O.Štefanka, Marek Dubec (C), Weissmann – Leško, Král, Brandis, Púchovský, Domian.

Edző: Szilassy Zoltán.

UTE Újpest Budapešť: Ágoston (Pleszkán) – Hegyi (A), Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Lindgren, Kiss, Virág (A), Coleman, Gágyor – Garbacz, Sommer, Dömötör, Tóth, Pichler – Reiter, Szűcs.

Edző: Slavomír Chlebec.

Játékvezetők: Druga Norbert Kincses Gergely – Mizsák Péter Berger Ákos.