Nové Zámky – Budapešť 6:3 (vége) | Debreceni HK – Ferencváros Bp. ESMTK 2:1 (1:0 szétlövés után)
HC MIKRON Nové Zámky
6:3 (2:0, 2:3, 2:0)
UTE Újpest Budapešť
péntek 12.12.2014, 18:00MOL Liga
    Péntek este újabb két mérkőzéssel folytatódnak az alapszakasz küzdelmei a MOL ligában. Érsekújvárban az Újpesti TE csapatával mérkőzik meg 18:00 órától a HC Nové Zámky legénysége. A lila-fehérek második alkalommal látogatnak az idei évadban Érsekújvárra.

Öt nap telt el azóta, hogy legutóbb találkozott a két csapat Újpesten, ahol egy szoros összecsapáson a záró harmadban harcolta ki a győzelmet az Érsekújvár legénysége. Az elmúlt két évben már megszokhattuk, hogy az újpestiek majdnem mindig borsot törtek az újváriak orra alá. Már a tavalyi évadban amikor a lilák reménytelenül az utolsó helyen tanyáztak az egész évben, gyakran szoros meccseken tudott csak pontokat szerezni a későbbi bajnok. Az idei szezonban sokat fejlődött a lila-fehérek gárdája, főleg az első soruk nagyon gólveszélyes és az egyik legeredményesebb a ligában. Jelenleg ötpontos előnnyel a továbbjutó hatodik helyet foglalja el az Újpest, a nagy rivális Fradi előtt. Legutóbb jó teljesítménnyel a negyedik helyezett brassóiakat verték 5-3-ra a Megyeri úti Jégcsarnokban.

Pillanatképek a legutóbbi érsekújvári összecsapásról.

Az érsekújváriak jelenleg jó passzban vannak. Sorozatban négy bajnoki mérkőzést nyertek egy héten belül, és nem kaptak egy meccsen sem több mint három gólt, ami javuló formára mutat a hátvédsorokban. Egyre gyakrabban kap lehetőséget a kapuban Pavel Krajčovič, aki jó védésével nagymértékben kivette részét a keddi Acelbikák elleni szép sikerből. Jelenleg 51-ponttal szorosan ott van a címvédő az élmezőnyben a miskolciakkal és a dunaújvárosiakkal együtt. Nagy lesz még a harc a legfelsőbb helyekért, ezért a hazai csapatnak fontos péntek este a három pont megszerzése, de az újpestiek is tartani akarják a hatodik továbbjutó helyet, ezért várhatóan a szokásos Zámky-Újpest csatát követhetik a két csapat szurkolói. Szöveges közvetítésünket pár perccel 18:00 óra előtt kezdjük az érsekújvári téli stadionból.

Edző: Szilassy Zoltán.

Újpesti TE: Ágoston (Pleszkán) – Hegyi (A), Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Lindgren, Kiss, Virág (A), Coleman, Gágyor – Garbacz, Sommer, Dömötör, Tóth, Pichler – Reiter, Szűcs.

Edző: Slavomír Chlebec.

Játékvezetők: Druga Norbert Kincses Gergely – Mizsák Péter Berger Ákos..

A csapatok köszöntik egymást, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

00:01

00:30
    Šiška indította az első támadást, de az újpestiek szerelték a piros vonalnál.

01:10
    Chrenko passzolt Frolík botjára, aki túl közel volt a kapuhoz, ezért nem tudta bekotorni a hálóba a korongot.

02:06
    Nem volt még játék megszakítás, nagy iramban kezdtek a csapatok.

02:25
    Az első buli következik a hazai kapu előtt.

03:10
    Hazai tilos felszabadítás, egy pontatlan indítás után.

04:00
    Lindgrén kapott a körök közé egy pontos passzt, de rosszul kezelte le a pakkot, így nem alakult ki veszély.

04:35
    Továbbra is nagyon jó az iram, Frolík közeli lövését védi bravúrral Ágoston, buli a bal oldalán.

05:20
    Kisebb hazai nyomás az újpestiek kapuja előtt, végül sikerül kivágni a pakkot a liláknak.

05:36
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Egy szép akció végen üresen kapja a korongot ERIK WEISSMANN Ágoston előtt, aki a jobb oldalról már nem tudott visszaérni, és Eriknek csak az üres kapuba kellett továbbítania a pakkot. Gólpasszok: Jakub Hrudík, Marek Dubec.

07:10
    Tapio a jobb kapuvasat találja telibe a körök közül.

07:50
    A meccs első kiállítása, Mihalik kap két percet

08:24
    Frolík nagy helyzetben a kapu előtt nem találja el a pakkot.

09:10
    Durak óriási ziccerben Krajćovič előtt a mamutjaiba lövi a korongot.

09:55
    Mihalik újra játékban, kihúzta gól nélkül az Újpest, sőt Durak révén majdnem gólt lőttek a hátrányban.

10:47
    Pontatlan hazai indítás, tilos felszabadítás.

11:05
    Mihálik veszélyes lövését védi Krajčovič, oldalra üti ki a korongot.

12:00
    Kiváló az iram, főleg az első újpesti sor okoz gondot a címvédőnek.

12:45
    Nagy harcot vív Ágoston kapuja mögött Čaládi, majd veszélyes kavarodás alakul ki a lilák kapuja előtt.

13:05
    Újpesti les.

13:50
    Coleman csak kidobni tudja harmadából a pakkot újra indul a Zámky.

14:14
    Elomo lövését blokkolják, buli a hazai harmadban.

15:00
    Nyomást gyakorol az első újpesti sor, végül Chrenko indul meg Ágoston kapuja felé.

15:04
    Gágyor szabálytalankodik és kap két percet testre ütésért.

15:43
    Gyorsan feláll a Zámky, megjáratják a korongot, majd Uram passzol JURAJ FAITH botjára, aki egészen közelről az üresbe lövi a másodikat. Gólpasszok: Marek Uram, Pavel Kowalczyk.

16:07
    Az első hazai kiállítás, Leško kap két percet bottal akasztásért.

16:41
    Krajčovič húzza maga alá a botjával a korongot.

17:10
    Jól járatja a pakkot az első újpesti sor, majd Durak lövését blokkolják, a korong kicsorog a kék vonalon túl.

18:07
    Kiegészült a hazai gárda.

18:30
    Újabb hazai kiállítás, Čaládi megy le két percre akadályozásért.

19:10
    Elomo lövése suhan el a jobb kapuvas mellett, majd az ismétlést Krajčovič védi.

19:40
    Sikerül kivágni a hazai csapatnak a pakkot.

20:00

Egy jó iramú harmadot láthatott a hazai közönség, amelyben az érsekújváriak dolgoztak ki több helyzetet és kettőt be is lőttek. Az újpestiek csak az első sorukkal tudtak nyomást gyakorolni Krajčovič kapujára, aki eddig remekül véd, így a második harmad előtt kétgólos hazai előny világít az eredményjelzőn.

20:01

20:10
    Folytatódik az újpestiek emberelőnye.

20:30
    Kiegészült a hazai csapat.

20:35
    Podstavekot vágják fel ziccerben büntetőt ítél a játékvezető.

20:35
    Már úgy nézett ki megvan Ágostonnak a korong, mégis becsúszott végül a mamutjai között. Gólszerző: ALBÍN PODSTAVEK.

21:20
    Folytatódik a hazaiak aktivitása.

22:00
    Óriási hazai ziccer marad ki, a gólvonalról mentenek az újpesti védők.

22:22
    Krajčovič első védése a középső játékrészben.

23:00
    Ágoston ismét munkában, végül sikerül felszabadítani az újpestieknek.

23:49
    Beköltöztek a lilák a hazai harmadba, csak tilosra vágja ki a Zámky a pakkot.

24:30
    Brandis közeli bombáját csak kiütni tudja Ágoston, óriási löket volt.

24:53
    A hazai Král megy le két percre testreütésért.

25:20
    Megindul kontrába a hazai gárda, de időben visszaérnek a vendégek.

25:33
    Az újpesti Tóth kap két percet gáncsolásért.

26:05
    Jól letámadt most az Újpest, Uram nem tudta kihozni a korongot a harmadból.

27:00
    Az Újpest gólt szerzett!
    Ahogy kiegészült a Zámky, HEGYI ÁDÁM ZOLTÁN kapott jó helyzetben a kapu előtt korongot és a jobb alsóba helyezte. Gólpaszok: Jozef Mihálik.

27:33
    Kiegészült az Újpest.

28:10
    MIROSLAV DURAK majdnem a kék vonaltól, Mihalik keresztpassza után, nagyon szépen kilőtte a bal felsőt. Gólpasszok: Tapio Jussi Perteri, Jozef Mihálik.

28:10
    Időt kért a Zámky!

28:45
    Izgalmas lett a meccs, az újpestiek kihasználtak az újváriak könnyelmű védelmi játékát, és visszahozták a meccset.

29:30
    Kemény újpesti lövés suhant el Krajčovič feje mellett.

30:15
    Alig van megszakítás, remek az iram.

30:39
    Ágoston remek védése, marad a Zámky az újpesti harmadban.

31:20
    Štefanka lódul meg a bal oldalon, feláll a Zámky, de lövésig nem jutnak el.

32:15
    Le föl támadnak a csapatok, csak a támadások vége egy kissé pontatlanra sikerednek.

33:10
    Elomo bombája éles szögből a plexire pattan.

33:23
    Mihálik kap 2+10 fejre irányuló támadásért

34:18
    Ágoston véd egy közeli lövést egy kavarodás végén.

35:00
    Nem tud lövésig eljutni a Zámky, Chrenko eltöri a pakkot, tovább járatják a korongot.

35:32
    Megúszta gól nélkül az Újpest, Mihalik két perces büntetése letelt.

35:36
    A buli után MATÚS PÚCHOVSKÝ botjára került a korong, aki a negyedik érsekújvári gólt lövi Ágoston kapujába. Gólpassz: Ondrej Štefanka.

36:35
    Ziccerek sora marad ki az újpestiek kapuja előtt, Agoston jól tartja most a csapatot.

37:20
    Weissmann indul meg jobb oldalon a palánk mellett, majd visszapasszolja a korongot és az érkező Dubec lövi Ágostonba a korongot.

38:30
    Nyomást gyakorol a hazai csapat a harmad utolsó perceiben.

39:23
    Elomo kap büntetőt!!

39:23
    ELOMO TEEMU becsapja Krajčovičt és bevágja a harmadik újpesti gólt.

40:00

Ez a harmad már kezdett egy Zámky-Újpest meccsre hasonlítani. A hazai csapat büntetővel háromra növelte előnyét, sima meccsnek tűnt ezután a dolog, de az újpestiek kihasználták az adódó lehetőségeket és feljöttek egy gólra, így maradnak izgalmak a záró harmadra is.

40:01

40:15
    Óriási Faith ziccert fogott Ágoston. A korongot a bal kapuvas mellett fogta bravúrral.

41:02
    Nagyon belekezdett a Zámky a záró harmadba. ERIK ČALÁDI már nem hibázott és közelről a bal felsőbe vágta védhetetlenül az ötödik hazai gólt. Gólpassz: Marek Uram.

41:33
    Folytatódik a hazai nyomás úgy látszik alapos fejmosást kaptak a szünetben.

42:14
    Podstavek nyúl bele ügyesen a lőtt passzba, Ágoston a helyén volt.

42:39
    Krajčovič kapuja mellett suhan el egy újpesti lövés.

43:30
    Nagy tempót diktál a hazai gárda.

44:10
    Dömötör tör be Krajčovič elé és fonákkal lő veszélyesen. Krajčovič kiüti a pakkot.

45:00
    A másik oldalon Uram hibáz el egy lehetőséget Ágoston előtt.

45:20
    Chrenko a felső kapuvasat találja el a körök közül.

45:40
    Ágoston szakítja meg védésével a hazai nyomást.

46:00
    Kowalczyk bombáját a kékről spárgázza ki Ágoston!

46:50
    Egy eladott korong után, Mihálik bombáz közelről Krajčovičba.

47:41
    Hosszabb idő után játék megszakítás, hazai tilos felszabadítás.

48:02
    Uram pontatlan passza, ismét hazai tilos felszabadítás.

48:40
    Gágyor hozza ki a korongot az újpestiek harmadából, de csak a hazai kék vonalig jut vele.

49:01
    Ágoston véd ismét egy nagyot.

49:38
    Marek Dubec bal oldalról a bal körből a hosszú felsőbe céloz, Ágoston a lepkéssel véd!

50:20
    Az újpestiek csak rövid ideig tudják megtartani a korongot.

51:30
    Egymásutánban támadnak a hazaiak, kezükben tartják a harmad e szakaszában a meccset.

52:20
    Legalább három perce nem volt játék megszakítás.

52:55
    Hrudík bombáját blokkolják, de valami végett a hazai harmadban lesz a buli.

53:01
    Mihálik kap két percet testre ütésért.

53:30
    Sikerül kivágni a liláknak a pakkot.

54:00
    Elcsípik az újpestiek Uram passzát és megindulnak előre.

55:01
    Kiegészült az Újpest!

55:49
    Megúszta az Újpest gól nélkül a hazai előnyt, talán marad még idő a felzárkózásra, de nagyobb nyomást kellene gyakorolni Krajčovic ketrece előtt. A Zámky rutinosan okosan játszik.

56:30
    Most nagyon figyelmes a hazai gárda, Elomoék sem tudnak áttörni a kék vonalon.

57:10
    Huba lővése suhan el a kapu mellett, Frolík passzát követően.

57:38
    Távolodnak az újpesti remények, Garbacz kap két percet gáncsolásért.

58:05
    Kivágják az újpestiek a pakkot.

58:23
    Eldőlt a mérkőzés! ERIK ČALÁDI kap ideális passzt és a felsőbe vágja közelről a hatodikat. Gólpassz: Erik Weissmann.

59:25
    Hazai botokon a korong, tapsol a közönség, közeledik a meccs vége.

60:00

A harmadik harmadban rákapcsolt a hazai gárda. Két szép góllal növelték előnyüket, amire a kissé fáradni látszó újpestiek már nem tudtak válaszolni. Ezúttal elmaradtak az izgalmak a hajrában és elmondhatjuk, hogy megérdemelten gyűjtötte be a címvédő a három pontot. (20:05:24)

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 6. Weissmann (Hrudík, Dubec), 16. Faith (Uram, Kowalczyk.), 21. Podstavek (bünt.), 36. Púchovský (Štefanka O.), 42. Čaládi (Uram), 59. Čaládi (Weissmann) – 27. Hegyi (Mihálik), 29. Durak (Tapio, Mihálik), 40. Elomo (bünt.)

HC MIKRON Nové Zámky: Krajčovič (Drzik) – Šiška, Ďurčo, Uram, Čaládi (A), Faith (A)- Huba, Baron, Podstavek, Frolík, Chrenko – Hrudík, Kowalczyk, O.Štefanka, Marek Dubec (C), Weissmann – Leško, Král, Brandis, Púchovský, Domian.

UTE Újpest Budapešť: Ágoston (Pleszkán) – Hegyi (A), Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Lindgren, Kiss, Virág (A), Coleman, Gágyor – Garbacz, Sommer, Dömötör, Tóth, Pichler – Reiter, Szűcs.

Játékvezetők: Druga Norbert Kincses Gergely – Mizsák Péter Berger Ákos.