Szolnoki Olaj KK – BC Krka Novo Mesto 63:59 (vége)
BC Krka Novo Mesto
szombat 13.12.2014, 17:00Adria Liga

Szolnoki pontszerzők: Sinovec 5, Keller 7, Wittmann 2, Vojvoda 9, Jones 10, Báder 1, Milosevic 15, Gipson 14

Krka pontszerzői: Kastrati 0, Rojc 2, Wangmene 2, Armstead 8, Mulalic 5, Joksimovic 5, Booker 17, Hukic 18, Bolcina 2, Lapornik 0 (18:53:50)

Nagyszerű győzelmet aratott a Szolnoki Olaj a Krka ellen! Végig vezettek a szolnokiak, egyszer volt 10 pont fölött az előnyük a negyedik negyed elején. Onnan viszont visszajött a Krka és 12 másodperccel a vége előtt már csak két pont volt az Olaj előnye, de ekkor, a második félidőben remeklő Gipson bedobta mindkét büntetőjét és ezzel eldőlt a meccs.
    A Szolnok legjobbja Milosevics volt, aki amellett, hogy 15 pontot szórt, parádés védőjátékot mutatott be. Rajta kívül a már említett Gipson és Keller hozott átlag felettit, utóbbi elsősorban védekezésben.
    A vendégeknél Hukic volt a vezér, 18 pontig meg sem állt, hatból négy triplát beszórt. A több sportszerűtlen cselekedetet is bemutató Booker jutott még el 10 pont fölé, 17-tel zárt.
    Az Olaj ezzel a sikerrel 6:6-ra javította mérlegét az Adria Ligában, míg a Krka 5:7-re rontotta.

Szolnoki Olaj – Krka Novo Mesto 63:59

39:55
    Keller szerelte Joksimovicot, megnyerte a meccset a Szolnoki Olaj! (63:59)

39:50
    GIPSONnak rögtön odaütöttek a szlovének, és az amerikai bedobta mindkét büntetőjét, így egy kosárral nem egyenlíthet a Krka. (63:59)

Remekül játszik az Olaj, nem adja ki a vezetést a kezéből. Milosevics bámulatos teljesítményt nyújt 15 pontos, hátán viszi a hazai csapatot. Ötpontos szolnoki előnnyel kezdődik a negyedik negyed.

Kevés a pont, az Olaj uralja a meccset remek védekezésének köszönhetően. Sok esetben lejárt a szlovének támadóideje és többször nagyon nehéz helyzetből kellett dobniuk a vendégeknek. Támadásban és védekezésben is jeleskedett Milosevics, aki már 11 pontos.
    A túloldalon Booker a legjobb eddig, 11 pontot szerzett emellett leszedett hat lepattanót is.

Nagyon pontszegény eddig a meccs, de jól jön ki ebből az Olaj, hiszen vezet három ponttal. Keller nagyon hasznosan játszik a palánk alatt. A vendég sok triplakísérletet hibáztak az első tíz percben.

08:45
    Parádé! MILOSEVICS labdaszerzés után végig robogott a pályán és zsákolt végül. (11:7)

szollope

Szolnoki Olaj KK: 5 Sinovec, 6 Keller, 7 Sztajkovszki, 8 Wittmann, 9 Vojvoda, 11 Tóth, 12 Jones, 23 Pavlovic, 14 Báder, 24 Milosevic, 25 Mándoki 30 Gipson
    BC Krka Novo Mesto: 5 Kastrati, 6 Rojc, 7 Wangmene, 8 Armstead, 9 Mulalic, 10 Joksimovic, 11 Booker, 12 Polutak, 13 Hukic, 14Zatezic, 15 Bolcina, 24 Lapornik

Játékvezetők: Maricic, Vojinovic, Milojevic
    Negyedek: 13:10, 19:18, 14:13, 17:18