MAFC – Pécsi VSK-PANNONPOWER 72:79 (vége) | Kaposvári KK – Falco KC Szombathely 100:84 (vége) | Naturtex-SZTE-Szedeák – EGIS Körmend 93:83 (vége)
MAFC
72:79 (15:17, 29:28, 50:57)
Pécsi VSK-PANNONPOWER
szombat 13.12.2014, 16:00 • Gabányi László Sporcsarnok • Férfi NB I. A csoport

Befejeződött a mai mérkőzés, a végeredmény 72:79 a Pécs javára.

A PVSK-PANNONPOWER csapata iránytotta végig a mérkőzést, a hazai csapatnak fellángolásai voltak, de nem tudták ezt kiterjeszteni az egész mérkőzésre. Ennek ellenére bennük volt a küzdeni akarás, ha ez nem is tartott ki 40 percen keresztül.

A MAFC csapatában kiemelkedő teljesítmény nyújtott TOUTZIARAKIS STAVROS (23), BROWN PARISH (20), és HUNTER NEIKO (15) ponttal.

A PÉCS csapatában pedig BUDIMIR VELJKO (22), HALÁSZ ÁKOS (15), valamint NELSON ANTHONY és HORTI BÁLINT (13-13) ponttal járultak hozzá a végső eredményhez.

Időt kért a PÉCS csapata. (63:69)

A harmadik negyed elején a PÉCS csapata magabiztosan vette át a mérkőzés irányítását, azonban a MAFC ezt egy percig sem hagyta annyiban, az állás 50:57 a PÉCS javára.

24:34
    Időt kért a hazai csapat. (37:43)

Véget ért az első félidő az eredmény 29:28 a MAFC javára.

A mérkőzés kimenetele inkább egy női mérkőzésre emlékeztet, mindkét csapat játéka elég lassú, azonban a második negyed közepétől felpörögtek az események, a hazai csapat leküzdötte a kezdeti nehézségeket, a vendég csapat pedig egyenletes teljesítményt nyújtott eddig.

A hazai oldalon TOUZIARAKIS (11), BROWN (8) pontos, míg vendég oldalon BUDIMIR (9), HORTI (7) ponttal büszkélkedhet.

Maradjanak velünk a folytatásra is!

19:37
    Időt kért a PÉCS csapata. (29:28)

Időt kért a MAFC csapata. (22:23)

Időt kért a vendég csapat. (22:19)

Kicsit a MAFC csapatának még felkell ébrednie, de a vendég csapat nagyon szépen játszik.

Megkezdődött a csapatok bemutatása, először a vendég csapaté, akik ma feketében, majd a hazai csapaté, akik fehérben lépnek ma pályára.

A csapatok már a pályán melegítenek.

A Férfi NB1-es kosárlabda bajnokság 12. fordulójában a Gabányi László Sportcsarnokban fogadja a MAFC csapata a PVSK-PANNONPOWER csapatát.

A hazai csapat a tabella 9. helyén áll, eddig 10 mérkőzésből 3 győzelemmel, míg a vendég csapat a tabella 8. helyét birtokolja 10 meccsből 4 győzelemmel.

A hazai csapat legutóbbi meccse a Zalakerámia csapata ellen 29 pontos nyereséget eredményezett a MAFC csapatának, ahol gyönyörűen összeszedett játékot mutatott be a hazai csapat. Mind a két félidőben uralták a mérkőzést, kiemelkedő teljesítményt nyújtott HUNTER NEIKO (22), BROWN PARISH (21), és LAKOSA ZSOLT (15) ponttal.

A vendég csapat a 10. fordulóban a Kaposvári KK otthonába utazott, ahol 76:73-ra kikapott a PVSK-Pannonpower csapata. Az első három negyedet magabiztosan vezették, azonban a negyedik negyedben kiadták a kezükből a mérkőzés irányítását. A meccs legeredményesebb játékosai BUDIMIR VELJKO (17), NELSON ANTHONY (16), és BÍRÓ OLIVÉR (15) ponttal.

A nyert mérkőzések alapján a PVSK-PANNONPOWER csapata hozza majd nyertesre a mérkőzést, azonban a MAFC előző mérkőzéséből kiindulva koránt sem biztos a vendég csapat győzelme. Izgalmas mérkőzést láthatunk majd a Gabányi Sportcsarnokban.

Tartsanak velünk!

Vivien Deli

MAFC: MISEK L., LAKITS A., HUNTER N., LAKOSA ZS., NIKITIN A., TIMKÓ N., SZABÓ T., TOUTZIARAKIS S., FODOR K., FEKETE CS., MÓCSÁN B., BROWN P.
    Pécsi VSK-PANNONPOWER: HALÁSZ Á., DÉLITY B., BUDIMIR V., BÍRÓ O., HORTI B., PAHLMBLAD M., CZUKOR B., SOMOGYFOKI SZ., HARAZIN T., SÉRTŐ Á., NELSON A.

Játékvezetők: Benczur Tamás, Pozsonyi László, Sallai István