RK Metalurg Skopje – Veszprém 22:27 (vége)
22:27 (12:13)
Telekom Veszprém
vasárnap 14.12.2014, 19:00 • Avtokomanda, Skopje • SEHA Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Idei utolsó előtti kötelezettségének tesz eleget az MKB-MVM Veszprém. A SEHA-Ligában a Metalurg Szkopje otthonába látogat a magyar csapat, egyértelmű győzelmi esélyekkel. A Metalurg idén a "gyengébbik" szkopjei együttes a Vardar mögött, de azért biztosak lehetünk benne, hogy hazai pályán meg akarják majd mutatni tudásukat. A Veszprém hullámzó formát mutat az utóbbi időszakban, különösen a BL-ben a németországi zakóval, de a SEHA Ligában egyelőre 100%-os, mind a 11 mérkőzését megnyerte az MKB. Meglepetés lenne, ha nem gyűjtenék be a három pontot idegenben is.

A találkozó vasárnap 19 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

RK Metalurg Skopje: Mitrevski, Misovski– Ojleski, Dimovski, Vugrinec, Kosteski, Georgievski, Manaskov, Mirkulovski, Markoski, Mojsovski, Kukoski, Madzovski, Talevski, Dukic

MKB-MVM Veszprém: Mikler, Alilovic – Gulyás, Iváncsik G., Schuch, Ruesga, Ilic, Nilsson, Nagy L., Zeitz, Ugalde, Marguc, Chema (Rodriguez), Terzic, Sulic, Lékai.

Kék mezben a Metalurg, pirosban a Veszprém, azonnal kezdünk!

1

1
    A Szkopje kezdte a találkozót. (0:0)

1
    VUGRINEC kiváló átlövéssel jelentkezik bal kézzel 9 méterről. (1:0)

2
    Ilic bombázza középről a felső lécre, de marad nálunk. (1:0)

2
    ILIC balról ismétel egy betörés után, a kapuba bombázott ezúttal már. (1:1)

3
    Vugrinecre messzire kilépünk, főleg Terzic. (1:1)

3
    Passzív a Metalurgnál. (1:1)

4
    Terzic kapott sárga lapot. (1:1)

4
    Mikler véd, de marad a hazaiaknál. Schuch itt megúszott egy két percet szerintem. (1:1)

5
    Mikler véd, Mojsovski lőtt balról. (1:1)

5
    Renato SULIC lő beállós gólt Ilic passzából. (1:2)

6
    Mirkulovskit blokkoljuk, de marad a Szkopje csapatánál. (1:2)

6
    Igen lassan szövögeti a támadását a Szkopje. (1:2)

7
    Mikler védte Vugrinec lövését középről, marad nálunk végre. (1:2)

7
    Terzic tör be bal kettőben, Mitrevski véd, de hetes, mert belül védekeztek ellenünk. (1:2)

7
    ILIC a felső léc segítségével vágja be a hetest. (1:3)

8
    Egyelőre kiváló a veszprémi védelem, nemigen kerülnek helyzetbe a hazaiak. (1:3)

8
    Terzic kap kettő perces kiállítást. (1:3)

9
    MIRKULOVSKI találta meg középen a rést, betört és gólt szerzett. (2:3)

9
    Zeitz elemi erővel lövi elhajlásból a felső lécre, Miklerig jut a kipattanó, tehát a miénk marad. (2:3)

10
    Sulic harcol ki hetest beállóban. Előtte Marguc vészkapusként volt a pályán támadásban. (2:3)

10
    ILIC a jobb felsőbe pattintja a hetest. (2:4)

10
    Mojsovskit fogja meg túl keményen Ilic, sárga lap. (2:4)

11
    Mirkulovski harcol ki hetest, Zeitz lökte őt. (2:4)

11
    Vugrinec a felső léc fölé pörgeti a labdát! (2:4)

12
    Zeitz lövését fogja Mitrevski. (2:4)

12
    Mikler bravúr a túloldalon, a jobb szélről Georgievski kísérletezett. (2:4)

12
    Ismét a plusz háromért támadhatunk. Zeitztól veszik el a labdát. (2:4)

12
    VUGRINEC gyors indítás végén eredményes, Mikler még ebbe is beleért bal kézzel. (3:4)

13
    GULYÁS hatalmas bombagólja jobbátlövő posztról! (3:5)

14
    Mojsovski átlövését és a bal szélről történő ismétlést is védi Mikler. (3:5)

14
    Gulyás most elszúrja a gyors indítást, Mitrevski védett. (3:5)

15
    DIMOVSKI talál a hálóba beállóból rendezetlen védelem ellen. (4:5)

15
    ILIC hatalmas átlövésgólja kilenc méterről, balról! (4:6)

16
    Két percet kap Schuch Timuzsin, nyakat talált. (4:6)

16
    MIRKULOVSKI tör be bal kettőben, könnyű gól. (5:6)

17
    ILIC távoli átlövésgólja nagyon kellett emberhátrányban! (5:7)

17
    Hetest harcolt ki a Metalurg. (5:7)

17
    MOJSOVSKI a kapu bal oldalába lőtte a hetest. (6:7)

18
    Kiegészültünk. (6:7)

18
    Sulic ziccerben beállóból az oldalhálót találja el, majd Mikler bravúrral védi Dimovski ziccerét. (6:7)

19
    SULIC beállóból látványos fault ellenére is a kapuba talál! (6:8)

20
    Egyik csapat sem kapkodja el a támadásokat, a Szkopje kimondottan lassítja a játékot. (6:8)

20
    MOJSOVSKI pattintja be a hetest Mikler lába alatt. (7:8)

21
    Nagy László lőtt talpról középről, Mitrevski tolja ki oldalra. (7:8)

22
    Ápolás miatt áll a játék jelenleg, Markovski tudja folytatni szerencsére, de a labda a miénk. (7:8)

23
    Ojleski kapott sárga lapot. (7:8)

23
    Hosszan támadunk most mi is, kicsit megálltunk támadásban egy ideje. (7:8)

23
    CHEMA középen talált lehetőséget betörni, a ziccert pedig nem hibázta el. (7:9)

24
    MARKOVSKI értékesít középen egy kipattanót, előtte Mikler kiváló védést mutatott be. (8:9)

24
    Mitrevski védi Ilic átlövését. Sajnos nem tudunk egyelőre elhúzni. (8:9)

24
    Nagy áll ki két percre visszarántásért. (8:9)

25
    Eddig elég egysíkú a kiállítások aránya – 6, illetve 0 perc. (8:9)

25
    VUGRINEC jobb kettőben hámozza át magát, majd lő a jobb alsóba. Egyenlő! (9:9)

26
    Nilsson remek bejátszást kap, de csak a kapufát találta el. (9:9)

26
    MIRKULOVSKI tör be középen könnyedén, alighanem időt kéne kérnünk, mert nagyon megálltunk. Már a macedónok vezetnek. (10:9)

26
    Ez is történik, időt kér a Veszprém. Az utóbbi hét percben egyetlen gólt szereztünk. (10:9)

26
    Ilic harcol ki szabaddobást. (10:9)

27
    Zeitz lövése elakad, Georgievski ziccerét azonban hatalmas bravúrral hárítja Mikler Roli! (10:9)

27
    NAGY LÁSZLÓ egyenlít jobb oldali betöréssel. (10:10)

28
    Kiváló bejátszás után DIMOVSKI beállóból újra vezetést szerez a balkániaknak. (11:10)

28
    Ilic távoli átlövését védi Mitrevski, Miklert azonban nem tudja átejteni a macedón jobbszélső. (11:10)

29
    Markovski áll ki két percre, Nilssont rántotta le. (11:10)

29
    NILSSON a fault ellenére is betalált beállóból. (11:11)

29
    Időt kér a Metalurg Szkopje. (11:11)

29
    Először támad emberhátrányban a Szkopje, labdát is szerzünk. (11:11)

29
    CHEMA viszi végig a labdát és mivel vészkapussal voltak fent a hazaiak, a teljesen üres kapuba lőhetett. (11:12)

30
    A játékrész utolsó percében járunk. (11:12)

30
    Ugalde védekezik zavarót, de így is meg tudták játszani Dimovskit, aki hetest harcol ki. (11:12)

30
    Alilovic a kapunkban. (11:12)

30
    MOJSOVSKI pattintja be a hetest Alilovic lába alatt. (12:12)

30
    Nagy László tört be jobb kettőben, hetest harcol ki. (12:12)

30
    Az időn túli hetest ILIC bombázza a kapuba, Misovski sem tudott hárítani. (12:13)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (12:13)

Jól kezdett a Veszprém, a megszerzett előnyét tartani tudta, de igazából átlagosan két találattal tudott vezetni a magyar csapat, nem tudott elszakadni. Aztán jött egy rövidzárlat, amikor hét perc alatt csak egy gólt szereztünk, ez idő alatt megfordította a meccset a Szkopje. Az időkérés jót tett, a félidő végén előnnyel mehetünk pihenőre az ellenséges hangulat ellenére.

Metalurg Szkopja – MKB-MVM Veszprém: 12-13, a szünet után folytatjuk!
    ----

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:13)

31
    IVÁNCSIK Gergő nagyon gyorsan betalál a bal szélről. (12:14)

32
    Mikler védi Vugrinec átlövését. (12:14)

32
    Csodálatos gól a másik szélről MARGUC részéről. (12:15)

32
    Manaskov lövését védi Mikler, majd MARGUC rendezetlen védelem ellen talál be a jobb oldalról. (12:16)

33
    Mikler remek védése után Marguc indul gyorsan, de nem tudja belőni, kicsit erős volt a passz. (12:16)

35
    Markovski harcol ki hétméterest, tényleg megálltunk mi is. (12:16)

36
    Vugrinec hetesét lábbal hárítja Mikler Roland! (12:16)

36
    Elveszítjük a labdát, Ugalde futott vissza vészkapusként, de Mitrevski a kapuból nem talál a miénkbe, fölé lövi. (12:16)

37
    Mitrevski hárítja Ilic jobb oldali lövését. (12:16)

38
    Talevski átlövését fogja Mikler. (12:16)

38
    Elszúrja a ziccert Sulic, visszatámadnak a hazaiak, MANASKOV góllal fejezi be a lerohanást. (13:16)

38
    Hetest harcol ki Marguc. (13:16)

39
    MARGUC pattintja be a hetest. (13:17)

39
    Nem tudunk elszakadni, szerencsére a játékrész elejét nagyon megnyomtuk. Labdát szerez Chema. (13:17)

39
    CHEMA viszi végig középen a lerohanást sikerrel. (13:18)

40
    Dukic lövését sáncoljuk, sarokdobás. (13:18)

40
    Kettő perces kiállítás Nagy Lacinak mezhúzás miatt. Kicsit erősnek tűnik a büntetés. (13:18)

41
    Emberelőnyben a Szkopje. Dimovski harcol ki hetest. (13:18)

41
    Mikler védi Manaskov hetesét! (13:18)

42
    ILIC talál be hetesből. (13:19)

42
    DUKIC eredményes középről, betörés után. (14:19)

43
    DUKIC megint betalál lerohanásból, egy fault ellenére. (15:19)

43
    Kiállítás a veszprémi csapatból kettő percre. (15:19)

43
    Nagy László lő fölé jócskán jobbátlövőből. (15:19)

44
    Dukic jobb oldali lövését védi Mikler, megtörve a lendületét végre. (15:19)

44
    CHEMÁT visszarántják, de így is gyönyörűen talál a kapuba lerohanásból. (15:20)

44
    Két percre kiáll egy szkopjei is. (15:20)

45
    DUKIC a jobb szélről cunderezi be a labdát nagyon szépen. (16:20)

45
    CHEMA is gyorsan talál a kapuba középről, nem igazán rendezett védelem ellen. (16:21)

45
    Innentől mi vagyunk emberelőnyben, Schuch érkezett vissza előbb. (16:21)

45
    Passzív a hazaiaknál. (16:21)

46
    Már lassan egy perce passzív. (16:21)

46
    Hihetetlen, még mindig passzív, most Sulicról pattan sarokdobásra. (16:21)

46
    Na végre, több, mint egy perc után elveszik Vugrinectől. (16:21)

46
    NAGY László tör be jobb kettőben és be is bombázza a léc alá. (16:22)

47
    Hattal vezet a Veszprém, még 1-2 találat kéne, hogy ne legyen szoros semmiképpen a vége. (16:22)

47
    Vugrinecet sáncoljuk, de így lett veszélyes, sarokdobás. (16:22)

48
    Schuch és Dimovski kap kettő percet, páros kiállítás. Nem engedték el egymást a falban. (16:22)

48
    Megint passzív jó ideje a macedónoknál. (16:22)

49
    Vugrinec átlövését védi Mikler. (16:22)

49
    Nagyon gyors befejezés SULIC részéről beállóból középen, hétre megyünk fel! (16:23)

49
    Ez a támadás sem valami villámgyors, jól védekezünk. (16:23)

50
    Hat a hat ellen innentől, még mindig a kékek támadnak. (16:23)

50
    Hosszú gólcsendet követően VUGRINEC középről átlövésgólt szerez. (17:23)

50
    Zeitz nem tudja jól megfogni, de szerencsére Sulic visszaszerzi a labdát. (17:23)

51
    Kisebb sorcsere után NILSSON maradt egyedül középen és nem is hibázta el a ziccert. (17:24)

51
    Hetest harcol ki Mojsovski. Egyébként a magyar csapatban Ruesga is pályán már. (17:24)

52
    MOJSOVSKI most belövi a léc alá a hetest. Hosszú idő után szerez hetesgólt a hazai csapat. (18:24)

53
    Zeitz talpról lő, fogja Mitrevski, Lékai azonban lehalássza a gyors indítást. (18:24)

53
    Zeitznak nagyon nem megy ma egyelőre. Most azonban kiváló bejátszást ad Nilssonhoz, aki a felső lécre vágja a ziccert. (18:24)

53
    Ismét igen lassan adogat elől a Metalurg. (18:24)

54
    DUKIC egészen kiváló átlövésgólt szerez jobb szélső létére. (19:24)

54
    Időt kér a Veszprém. Jogos, egyelőre még nincs meg a győzelem, nem szabad túl közel engedni a macedónokat. (19:24)

55
    ZEITZ jobb kettőből test mellett, talpról hatalmas bombagólt szerez villámgyors mozdulattal a léc alá. (19:25)

55
    Dupla kínai figura után Vugrinec-Dukic majd VUGRINEC talál a kapuba középről! (20:25)

55
    Még mindig oda kell figyelni, egyelőre nincs meg a meccs. (20:25)

55
    Nilsson kétszer is elesett a falban védekezés közben, ezt reklamáljuk. (20:25)

55
    Iváncsik lövését még hárítja Mitrevski, ám NILSSON megszerzi a kipattanót a kapus elől és az üres kapuba bombáz! (20:26)

56
    Nem kapkodnak a Metalurg játékosai, pedig most már siettetniük kéne a befejezéseket. (20:26)

56
    Vugrinec bejátszása nem jó, mi pedig nem sietünk. (20:26)

57
    Eldőlt vélhetően a mérkőzés, mi sem sietünk már és a hazaiak sem. (20:26)

57
    Zeitz jócskán fölé bombázott jobb kettőből 10 méterről. (20:26)

58
    VUGRINEC szerez átlövésgólt jobb kettőből. (21:26)

58
    NILSSON szerez gyors gólt beállóból Ruesga bejátszásából. (21:27)

58
    Lassan már csak két perc lesz hátra, megvan a biztos győzelem ma is. (21:27)

59
    Talevski lövését védi Mikler, de marad a hazaiaknál a labda, visszafújták. Madzovski lő, Mikler véd! (21:27)

60
    Megkezdődött az utolsó perc a találkozón, Zeitz bejátszása nem jó Nilssonnak, akit egyébként löktek. (21:27)

60
    Zeitz kitűnő labdaszerzését követően Mitrevski védi Ruesga 100%-os ziccerét. Ez volt Zeitz kilencedik labdaszerzése egyébként ma. (21:27)

60
    Középről TALEVSKI szerez átlövésgólt Mikler lába alatt. (22:27)

60
    Nilsson lő fölé beállóból, lejár közben az idő. (22:27)

60
    Mérkőzés vége. (22:27)

Időnként döcögött a szekér, de alapvetően a 40. perc környékén már körvonalazódott, hogy ezt a mérkőzést sem fogja ma elveszíteni a Veszprém. Az első játékrészben még jól tartotta a lépést a Metalurg Szkopje, de az MKB a második játékrész derekán vezetett már hét találattal is.

Mikler hozott egy jó átlagot a kapuban, de a védekezés különösen dicsérhető előtte. Schuch, Terzic, Sulic, Zeitz kiválóan védekeztek, támadásban főként Chema és Ilic volt elemében, a végén Nilsson is sokat hozzátett. Nem hoztunk igazán kiemelkedő mérkőzést, de amit kellett, annyit beletett a Veszprém ebbe a mérkőzésbe, hogy az utolsó percekben ne kelljen tartani az oroszlánbarlang hangulatától. Voltak nagyon szép megmozdulások a Metalurgtól is, Vugrinec és Dukic emelhetők ki és a kapus, Mitrevski.

Ezzel a Veszprém továbbra is 100%-os, a 12. mérkőzésén is győzni tud, újabb három ponttal gazdagodik a magyar csapat és fölényesen vezeti a SEHA-Ligát.

Metalurg Szkopje – MKB-MVM Veszprém: 22-27!
    ---- (20:28:01)

Telekom Veszprém: Mikler, Alilovic – Gulyás, Iváncsik G., Schuch, Ruesga, Ilic, Nilsson, Nagy L., Zeitz, Ugalde, Marguc, Chema (Rodriguez), Terzic, Sulic, Lékai