Németország – Montenegró 20:27 (vége) | Svédország – Franciaország 29:26 (vége) | Hollandia – Szlovákia 30:20 (vége)
Svédország
29:26 (12:14)
Franciaország
vasárnap 14.12.2014, 18:00 • Aréna Zágráb, Zágráb • Európa-bajnokság

Óriási meglepetésre a svédek megverték a franciákat.

A mérkőzés elején rengeteg hibával játszottak a svédek, a franciák már 6 góllal is vezettek. A félidő végére azonban rendeződött a svéd védelem, így végül 2 gólra felzárkóztak a franciákhoz és 12-14-el vonulhattak szünetre a csapatok.

A második félidőt lehengerlően kezdték a svédek, Hagman vezérletével és gyors indításgólokkal átvették a vezetés. Lacrabere játéka vissza esett a meccs elejéhez képest és ez a francia támadójátékon is meglátszódott.

Végül a svédek az utolsó percekben már nem engedték ki a győzelmet a kezükből és 29-26-ra megverték a franciákat és így átvették a vezetést a csoportban.

Köszönjük, hogy velünk tartottatok, tartsatok velünk legközelebb is! (19:32:55)

60
    Mérkőzés vége. (29:26)

60
    Hagman még a végén szerez egy gólt. (29:26)

60
    Lacrabere lövését Idehn fogja. Ez eldőlt. (28:26)

59
    Újabb svéd időkérés. (28:26)

59
    Lacrabere megint bedobja a büntetőt. 6/6 a statisztikája büntetőkből. (28:26)

59
    Pineau harcol ki egy hétméterest. (28:25)

58
    Labdát szereznek a svédek, amiből indítják Hagmant és higgadtan értékesíti. 3 gól a svéd előny! (28:25)

57
    Blohm szerez gólt egy betörésből. (27:25)

56
    Ayglon hatalmas bomba gólt lő. (26:25)

56
    Így is gólt tudnak szerezni a svédek. Helleberg klasszis megoldással tartotta meg a labdát és lőtt a rövidre. Ezt fogni kellett volna a kapusnak. (26:24)