Lengyelország – Ukrajna 1:2 (vége) | Franciaország – Magyarország 4:3 (vége) | Kazahsztán – Japán2 6:3 (vége)
Franciaország
4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
Magyarország
hétfő 15.12.2014, 16:30 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • U20 Div. I/B Férfi Világbajnokság

Rögtön a harmad elején Galló veszélyeztette Goy kapuját, de a francia hálóőr jól zárta a szöget. A 45. percben ismét egyenlített a francia csapat. Leclerc lőtte ki bal felső sarkot Kornakker mellett, ezzel ismét egyenlő volt az eredmény. A harmad vége előtt 5 perccel Faure lövése talál utat a magyar kapuba, ezzel a mérkőzés folyamán először vezetett a francia csapat. A harmad végén kapusát is lehozta a magyar válogatott, de gólt nem sikerült elérniük. (18:35:21)

Gólszerző: FAURE ARNAUD

Faurehez került hátra a korong egy keveredés után. Kékvonalas lövése Kornakker lábai közt jutott a kapuba

Hamarosan folytatódik a mérkőzés

A harmad elején kicsit kiengedett a magyar válogatott, de a 24. percben emberelőnybe került a csapat, amit Vincze révén ki is használt a magyar válogatott. Kettős előnybe került a francia válogatott, de majdnem a magyar válogatott szerzett gólt Vincze révén. A kettős és a szimpla előnyt sem tudta kihasználni a francia válogatott. A harmad közepén két gyors góllal egalizálta az eredményt a francia válogatott Bouvet révén. Majd a 36. percben Galló passzolt a kapu elé Terbócsnak, aki ismét vezetéshez juttatta a magyar válogatottat. A hátralevő időben már nem változott az eredmény

Gólpassz: Galló Vilmos

Galló tette vissza a kapu mögül a korongot a középen álló Terbócshoz, aki Goy lábai közt szerzi az újabb magyar találatot

Gólpassz: Lamboley Robin

Lamboley és Bouvet ment el 2 az 1-ben. Majd Lamboley passzolt keresztbe Bouvetnek, akinek a félig üres kapuba kellett továbbítania a korongot

31:31
    Douay nem találja el a korongot, pedig üres volt a kapu

30:46

Gólpassz: Leclerc Guillaume, Douay Floran

Leclerc passzolt a kapu elé Bouvetnek, aki Kornakker lábai közt szerezte a francia gólt

Gólpassz: Erdély Csanád

Erdély vitte le a korongot a jobb sarokba, majd hátrapasszolt Vinczéhez aki lopva a távolságot, óriási lövést eresztett meg Goy kapujára. A korong Goy felett a kapuvasról vágódott a kapuba

Érkeznek a csapatok, hamarosan folytatódik a mérkőzés

Az első harmadban a magyar csapat ott folytatta ahol tegnap abbahagyta. Nagyobbnál nagyobb helyzeteket dolgoztak ki, de gólt nem sikerült lőniük. A francia csapat inkább kontrákra épített. A harmad vége fele kisebb hibák becsúsztak a csapat játékába. Majd 17 másodperccel a harmad vége előtt Erdély Csanád góljával megszerzi a magyar válogatott a vezetést.

20:00

19:43

Gólszerző: ERDÉLY CSANÁD
    Gólpassz: Szaller Márk

Szaller passzolt középre Erdélyhez, aki fonákkal Goy alatt a kapuba lövi a korongot

10:08
    Láday passzol a kékvonalról bal oldalra Vinczéhez, de a csatár Goyba lövi a korongot

05:27
    Montenoise kapja üresen a korongot baloldalon, de lövése elmegy Kornakker kapuja mellett

Hamarosan kezdődik a mérkőzés

Franciaország: Goy (Garnier) – Thiry, Crinon, Kazarine, Ville, Douay – Montenoise-Oudot, Chapelier, Bozon, Bouvet, Leclerc – Bourgeouis, Faure, Chapuis, Colotti, Valier – Maso, Colomban, Lamboley, Coulaud, Metais

Magyarország: Kornakker (Arany) – Stipsicz, Láday, Erdély, Szabó K., Vincze – Hruby, Szaller, Kocsis, Keresztury, Galló – Vokla, Egyed, Reisz, Terbocs, Tóth – Garat, Schmal, Mazzag, Hamvai, Szabó D.

Játékvezetők: Mollard, Smeibidlo, Sysuev.
    A srácok már melegítenek
    Hamarosan kezdődik a mérkőzés, a srácok már melegítenek

A magyar csapat a lengyelek felett aratott büntetős győzelem után, újabb győzelemért száll harcba.

A magyar csapat a lengyelek ellen felbillentették a pályát, hisz 55-19-es kapuralövési aránnyal zárták a mérkőzést. Vagy a védők vetődtek bele minden lövésbe, vagy a lengyel kapus hárított minden lövést. Az előzetes cél, a biztos bentmaradás a csapat számára, de egy újabb győzelemmel akár a dobogó is megszerezhető a csapat számára.

Az első játéknap meglepetése volt, hogy a francia csapat kikapott büntetőkkel az előzetesen hátrébb sorolt japánoktól. Az elején a francia csapat dominált, de a második harmadtól felébredtek a japánok is, akik majdnem a rendes játékidőben tudták megnyerni a mérkőzést

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik..

Lepsényi Zsolt

Gólok és gólpasszok: 31. Bouvet (Leclerc, Douay), 33. Bouvet (Lamboley), 45. Leclerc (Bouvet, Crinon), 56. Faure – 20. Erdély (Szaller), 26. Vincze (Erdély), 36. Terbócs (Galló)

Játékvezetők: Mollard, Smeibidlo, Sysuev