Lengyelország – Kazahsztán 3:6 (vége) | Japán2 – Magyarország 5:1 (vége) | Franciaország – Ukrajna 1:0 (vége)
Lengyelország
3:6 (1:2, 2:2, 0:2)
Kazahsztán
szombat 20.12.2014, 13:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • U20 Div. I/B Férfi Világbajnokság

A 46. percben Grents 2 gólosra növelte a kazah előnyt. Innentől kezdve a kazah csapat kicsit visszaállt, így nagyobb teret hagytak a lengyeleknek, akik több helyzetet is kialakítottak. A kazah csapat kontrákra épített, illetve látszott rajtuk már, hogy a mérkőzés végét várják.Az 57. percben még Mikhailis szerez gólt. Ezzel a győzelemmel a kazahok veretlenül nyerték meg a csoportot, és teljesen megérdemelten jutottak egy osztállyal feljebb. (15:05:02)

Gólpassz: Ibraibekov Madiar

Ibraibekov passzolt a jobb szélre Mikhailisnek, aki kapásból lőtt a kapuba a jobb szélről

Gólpassz: Presnov Dmitri, Korolinski Yevgeni

Presnov vitte el a korongot a bal oldalon, majd középretett korongját Grents a félig üres kapuba ütötte

40:01

A második harmad elején mindkét csapat bátran támadott, így mindkét kapusnak több dolga akadt a kelleténél. Majd a 28. percben Wronka fonák emelésével, már egyenlő volt a találkozó. A 33. percben ismét vezet a kazah válogatott. Ismét Mikhailis volt eredményes. Majd a 34. percben egy emberelőnyt használt ki a lengyel válogatott Fraszko révén. A 37. percben emberhátrányos góllal szerezte meg a vezetést a kazah válogatott Stepanenko révén. Mindkét csapat bátran támadott a harmadban,a védekezéssel nemigen foglalkoztak a csapatok.

Gólszerző: STEPANENKO IVAN

Stepanenko lépett ki egy előreadott koronggal, és egy csel után Luba bal válla felett megszerezte a vezetést a kazah válogatottnak

35:18
    Shestakov büntetése 2 perc akadályozásért

33:33
    Lengyelország gólt szerzett!

Gólszerző: FRASZKO BARTOSZ
    Gólpassz: Wronka Patryk, Jaskiewicz Oskar

Wronka lőtte kapura a korongot, majd a kipattanót Fraszko elhúzta Sevidov mellett, a fekvő kapus már nem ér oda a jobb oldalra, így Fraszko a kapubaütötte a korongot

33:10
    Stepanenko büntetése 2 perc magas bottal való játékért

32:38

Gólpassz: Alexandrov Stepan, Asetov Alikhan

Alexandrov közeli lövése kipattan Lubáról, pont a jobb oldalon álló Mikhailishez, aki a félig üres kapuba emeli a korongot

Gólszerző: Sawicki Radoslaw

Sawicki lövése még kijön Sevidovról, majd a kapu előtt álló Wronka a fekvő Sevidov felett a kapuba emel

20:01

A harmad elején gyorsan vezetést szereztek a lengyelek Kisielewski révén. De nem sokáig örülhettek, mert másfél perc múlva egyenlítettek a kazahok Mikhailis révén. Majd egy emberelőnyt váltottak gólra a kazahok a 6. percben Shestakov révén. Mindkét kapusnak bőven akadt dolga a harmad első felében. A harmad felénél a lengyelek átvették a kezdeményezést, és több helyzetet kidolgoztak Sevidov kapuja előtt. A harmad utolsó perceiben a kazahok nyomás alá helyezték Luba kapuját, de újabb gól már nem született a harmadban.

10:30
    Presnov lép ki a kékvonalon, már Lubát is elfekteti, de a korong elmegy a kapumellett

Gólpassz: Mikhailis Nikita, Asetov Alikhan

Asetov passzolta a kapu mögé a korongot, majd Mikhailis a kapu elé berobbanó Shestakovhoz passzolt, aki laposan Luba mellett kilőtte a jobb alsó sarkot

04:38
    Wronka iramodott meg emberhátrányban, de a kazah védők szerelték

04:28
    Goscinski büntetése 2 perc gáncsolásért

03:02

Gólpassz: Shestakov Arkadi

Shestakov indította a kék vonalon kilépő Mikhailist, aki egy csel után Luba lábai közt szerezte az egyenlítő találatot

01:45

Gólszerző: KISIELEWSKI KAROL
    Gólpassz: Wasinski Karol

Wasinski lövése lepattant még Sevidovról, pont a kapu előtt álló Kisielewskihez,aki bepofozta a korongot a félig üres kapuba

00:30
    Bedobás a lengyel harmad előtt

00:10
    A kazahok vezetik az első támadást

00:01

Lengyelország: Luba (Kieler) – Gazda, Jaskiewitz, Wronka, Fraszko, Sawicki – Krawczyk, Horzelski, Krzemien, Sikora, Malicki – Wsol, Musiol, Kisielewski, Jaworski, Wasinski – Kafel, Nahunko, Goscinski, Skrodziuk, Wanat

Kazahsztán: Sevidov (Volosenko) – Ibraibekov, Stepanenko, Shestakov, Mikhailis, Asetov – Gorozhaninov, Alexandrov, Korolinski, Grents, Presnov – Mezhebitski, Nenakhov, Yadryshnikov, Neznamov, Kiselyov – Ryspayev, Stukalov

Játékvezetők: Toppel, Badyl, Soós.

Zárónapjához érkezett az U20-as jégkorong világbajnokság.

A kazah válogatott már megnyerte csoportját, így feljebb jutott egy osztállyal, tehát számukra már tét nélküli a mérkőzés. A kérdés, hogy 100%-osan akarják e megnyerni a tornát.
    A lengyel válogatott jelenleg a 3. helyen van 1 ponttal lemaradva az ukránoktól, tehát számukra még mindenképp komoly tétje van a mérkőzésnek, hisz egy győzelemmel, és egy esetleges ukrán vereséggel a második helyen zárnák a tornát

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 - kor kezdődik..

Lepsényi Zsolt

Gólok és gólpasszok: 2. Kisielewski (Wasinski), 28. Wronka (Sawicki), 34. Fraszko (Wronka, Jaskiewicz) – 4. Mikhailis (Shestakov), 6. Shestakov (Mikhailis, Asetov), 33. Mikhailis (Alexandrov, Asetov), 37. Stepanenko, 46. Grents (Presnov, Korolinski), 57. Mikhailis (Ibraibekov)

Játékvezetők: Toppel, Badyl, Soós