Lengyelország – Kazahsztán 3:6 (vége) | Japán2 – Magyarország 5:1 (vége) | Franciaország – Ukrajna 1:0 (vége)
Japán2
5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Magyarország
szombat 20.12.2014, 16:30 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • U20 Div. I/B Férfi Világbajnokság

Ismét gólt szerez a harmad elején a japán válogatott. Ezúttal Inui szerez gólt. A magyar válogatott megpróbálta a lehetetlent, de már látszott a fiúkon, hogy nem igazán akar összejönni nekik semmi. A csapat el is fáradt már a végére. Majd egy védelmi hibát kihasználva Halliday lövésébe Osaka tette bele az ütőjét és szerzett újabb gólt. Majd Katsuragawa ugrott ki egy koronggal és Arany bal válla felett szerezte az újabb gólt. Innentől kezdve már nem erőltette a támadásokat a japán válogatott. Ezzel a vereséggel a magyar válogatott kiesett a csoportból, míg japán bentmaradt. (18:27:43)

60:00

57:15
    Japán gólt szerzett!

Gólszerző: KATSURAGAWA RYO
    Gólpassz: Hirano Yushiroh, Koizumi Tomonari

Hirano ugratjaki Katsuragawat, aki Arany bal válla felett szerzi az újabb japán gólt

56:01
    Kiütik a japánok a korongot a harmadból

53:54

Gólszerző: OSAKA YO
    Gólpassz: Halliday Jiei

Halliday kékvonalas lövésébe Osaka teszi bele az ütőjét a kapu előtt, így a korong Aranyt becsapva jut a kapuba

41:21
    Szabó K. cselezi be magát a harmadba, de lövésébe az utolsó pillanatban beleérnek, így a védőhálóba vágódik a korong

40:01

Rögtön a harmad elején gólt kap a magyar válogatott. Katsuragawa piszkál oda Aranynak,így a korong becsúszott a kapuba. Emberelőnybe került a magyar válogatott a 27. percben amit Stipsicz révén kihasznált a magyar válogatott. A harmad felétől átvette a kezdeményezést a magyar válogatott, emberhátrányban is beszorította a japánokat a saját harmadjukban.

Gólpassz: Galló Vilmos, Keresztúry Erik

Galló megy el a kapu mögött, majd visszatett korongját Stipsicz lövi a jobb felső sarokba

Gólszerző: KATSURAGAWA YO

Arany ül rá a korongra egy tumultusban, de Katsuragawa piszkál oda, így a korong becsúszik a kapuba

20:28

20:01

Meglepetésre a japán válogatott szerzett vezetést a harmad elején Arai kékvonalas lövésével. A magyar válogatott kivédekezett egy igen hosszú kettős emberelőnyt. Majd a harmad felétől lassan átvette a kezdeményezést. Egyenlőre nem igen találjuk a japán válogatott ellenszerét, hisz nem nagyon lövünk kapura.

Gólpassz: Ohba Dai, Inui Junya

Ohba passzolt a kékvonalra Arainak. Arai kékvonalas lövése talál utat Arany kapujába

Hamarosan kezdődik a mérkőzés, a csapatok már a jégen

Japán: Furukawa (Takase) – Halliday, Minoshima, Koizumi, Katsuragawa, Hirano – Otsu, Hayata, Hikosaka, Osaka, Sakamoto – Arai, Ohba, Matsumoto, Inui, Nakayashiki – Iijima, Namioka, Miura, Sato, Yamada

Magyarország: Arany (Kornakker) – Stipsicz, Láday, Erdély, Kocsis, VIncze – Garát, Vokla, Terbócs, Keresztúry,Galló – Szaller, Reisz, Szabó K., Szabó D., Tóth – Hruby, Schmal, Mazzag, Hamvai

Játékvezetők: Alarie, Jucers, Sysuev.

A nap nagy kérdése.
    Magyarország vagy Japán?

A két csapat találkozója a kiesésről hivatott dönteni. Tehát a magyar csapatnak mindenképp győznie kell, ha nem szeretne kiesni a csoportból.

Eddig felemás képet mutat a csapat játéka, hisz az első két harmadban rendre mindig előnyt szerzett a csapat, aztán a 3. harmadban fejben kiengedtek a srácok, és ez megbosszulta magát, szinte minden esetben. Ha a csapat tudja azt a játékot hozni amit a kazahok ellen az első két harmadban produkált, akkor nem lehet gond, viszont gólokat kell lőni mindenképp.

A japánok is felemás képet mutatnak a tornán, hisz gyorsaságukkal kitűnnek a mezőnyből, de eddig csak 2 pontot tudtak szerezni az eddigi 4 mérkőzésen

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik..

Lepsényi Zsolt

Gólok és gólpasszok: 2. Arai (Ohba, Inui), 22. Katsuragawa, 42. Inui, 54. Osaka (Halliday), 58. Katsuragawa (Hirano, Koizumi) – 27. Stipsicz (Galló, Keresztúry)

Japán2: Furukawa (Takase) – Halliday, Minoshima, Koizumi, Katsuragawa, Hirano – Otsu, Hayata, Hikosaka, Osaka, Sakamoto – Arai, Ohba, Matsumoto, Inui, Nakayashiki – Iijima, Namioka, Miura, Sato, Yamada

Játékvezetők: Alarie, Jucers, Sysuev