Newcastle United – Sunderland AFC 0:1 (vége) | Liverpool F.C. – Arsenal FC 2:2 (vége)
AS Saint-Étienne
3:0 (2:0)
Évian Thonon Gaillard
vasárnap 21.12.2014, 17:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Ligue 1 Uber Eats

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 – kor kezdődik.

Franciaországban is az utolsó fordulót rendezik a téli szünet előtt, a tizenkilencedik fordulóban többek között Saint-Étienne – Évian Thonon Gaillard mérkőzésre kerül sor.

A hazaiak a bajnoki tabellán jelenleg a negyedikek, eddig 33 pontot gyűjtöttek, míg a vendég Évian 19 ponttal jelenleg a tizenhetedik a pontvadászatban. Ugyanakkor az igazsághoz hozzátartozik, hogy az Évian két mérkőzéssel kevesebbet játszott közvetlen riválisainál.
    A Saint-Étienne az Európa-ligából ugyan kiesett, de a bajnokságban az utóbbi időben elfogadható eredményeket ért el. A vendéglátók hazai közönség előtt nyilván szeretnék győzelemmel zárni a naptári évet, sikerük esetén egészen biztosan megőrzik negyedik helyüket.

Az Évian zsinórban megnyert négy találkozó után legutóbb egymásután kétszer kikapott, igaz mindkét alkalommal csak minimális különbséggel.

A papírforma inkább hazai győzelmet ígér, ugyanakkor a vendéggyőzelem esete se lenne világszenzáció.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk

AS Saint-Étienne: Ruffier – Theophile-Catherine, Pogba, Perrin, Brison – Cohade, Clement, Lemoine – Hamouma, Van Wolfswinkel, Gradel

Cserék: Moulin – Tabanou, Diomande, Saint-Maximin, Baysse, Monnet-Paquet, Corgnet

Évian Thonon Gaillard: Leroy – Abdallah, Angoula, Mongongu, Sabaly – Tejeda, Sorlin – Wass, Barbosa, Sougou – Nsikulu

Cserék: Durand – Mensah, Ninkovic, Thomasson, Juelsgård, Bruno, Nielsen

Játékvezetők: Delerue – Grosbost, Mouysset.

1

2
    A Saint-Étienne gólt szerzett!
    Rögtön a mérkőzés elején vezetéshez jutnak a hazaiak! Bedobás után a rövidről sikerült középre tenni a labdát, MAX-ALAIN GRADEL a védők gyűrűjében az ötösről már nem hibázott.
    Max-Alain GRADEL - 1:0

4
    Szabálytalanság után a Saint-Étienne ívelhet be szabadrúgást a vendégek kapuja elé.

5
    Nem sok hiányzott, hogy a hazaiak növelni tudják előnyüket! A balról beívelt szabadrúgást középen sikerült megfejelni, a labda centikkel ment el a bal kapufa mellett. A Saint-Étienne szöglettel vigasztalódhat.

6
    A jobbról elvégzett hazai sarokrúgás veszélytelen, semmilyen veszélyt nem jelentett kapura.

7
    A mérkőzés egyelőre a hazaiakról szól, a vendég Évian támadásban eddig nem sokat mutatott.

8
    Balról tekerték középre a labdát a vendégek, végül a hazaiak védője tisztázott, kiemelte a labdát.

9
    Van Wolfswinkel maradt lent a gyepen, de már folytatódhat a mérkőzés.

10
    Szabálytalanság után a vendégek ívelték hosszan előre a labdát, Ruffier kapus érkezett és összeszedte azt.

11
    Hamouma kapott remek kiugratást, ziccerben mehetett kapura, végül a kapujából kifutó Leroy megakadályozta az esetleges újabb hazai gólt.

12
    Balról végezhetett el sarokrúgást a hazai csapat, nem jelentett veszélyt kapura.

14
    Bedobás után jobbról lőtték középre a labdát a hazaiak, ugyan a felszabadítás sikerült, de már ismét a Saint-Étienne építkezhet.

15
    Eddig kimondottan jó iramú és lendületes a mérkőzés, már az Évian is kezd ébredezni.

16
    Bedobás után balról tették középre a labdát a vendégek, középen könnyedén felszabadítottak a Saint-Étienne védői.

17
    A vendégek passzolgattak saját térfelükön, labdavesztésük után a Saint-Étienne azonnal előreívelte a labdát, Leroy kapus azonban biztosan összeszedte azt.

19
    A hazaiak birtokolják a labdát, egyelőre nehezen fejlődik fel a támadásuk.

20
    Ajtó-ablak helyzetben sikerült növelni előnyüket a hazaiaknak. Hamouma kapta a labdát bal oldalon, tökéletes ütemben centerezett, középen RICKY VAN WOLFSWINKEL senkitől sem zavartatva mintegy tíz méterről a bal felsőbe vágta a labdát.
    Ricky van WOLFSWINKEL - 2:0

22
    A vendégek vezettek támadást a jobb oldalon, beadásukat szögletre mentette az egyik védő.

23
    Az Évian jobbról ívelte be a sarokrúgást, középen a védők gyűrűjében mintegy hat méterről Nsikulu gyengén találta el a labdát, kirúgással jöhetnek a hazaiak.

25
    Nem unatkozhatnak a semleges nézők, izgalmas és jó iramú eddig a mérkőzés.

26
    Theophile-Catherine harcolt nagyot a labdáért, a vendégek jöhetnek végül bedobással.

28
    A mérkőzésen eddig a Saint-Étienne irányít, de már a vendégeknek is voltak momentumai.

29
    Megint egy veszélyes támadás a hazaiaktól a bal oldalon, a centerezést szögletre mentették az Évian védői.

30
    Hamouma ívelte középre a hazaik szögletét, Gradel négy-öt védő gyűrűjében forgolódott a labdával, végül győzött a túlerő.

31
    Gradel maradt lent, rövid ápolása után folytatódhat a mérkőzés.

32
    Wass maradt lent a gyepen, egyelőre a pályán ápolják a vendégek játékosát. Majd letámogatják, egyelőre nem lehet tudni, hogy képes-e folytatni a játékot.

33
    A vendégek dobhattak, de nem sokáig tudták megőrizni a labdát.

34
    A Saint-Étienne passzolgatott a középpályán, majd az indítást a bal oldalon szögletre tisztázta az egyik védő.

35
    Balról tekerték középre a labdát a hazaiak, nem jelentett veszélyt, Leroy könnyedén lehúzta azt.

37
    Theophile-Catherine jobbról még középre tudta kanalazni a labdát, az ötösön kétségbeesetten tisztáztak a védők.

38
    Barbosa húzta meg a bal oldalon, beadása vagy inkább lövése veszélytelen, a labda elment keresztbe.

39
    A középpályán gyűrik egymást a csapatok, majd egy szabálytalanság után szabaddal jöhet az Évian.

40
    Az Évian jobb oldalon vezetett támadást, a beadás veszélytelen, a hazaiak jöhetnek kifelé kirúgással.

41
    Bedobás után a hazaiak birtokolják a labdát, a Saint-Étienne uralja a mérkőzést.

42
    Sok most a hiba mindkét oldalon, a csapatok elpasszolják a labdát.

43
    A Saint-Étienne passzolgat kényelmesen, nehezen fejlődik fel a hazaiak támadása.

44
    A hazaiak tartják a labdát, az Évian jobb híján csak a szemével követi. Középről a vendégvédelem mögé ment volna egy bejátszás, a védők lefülelték a próbálkozást.

45
    Két perc lesz a ráadás.

45+1
    Nem sok érdemleges történik most a pályán, a Saint-Étienne tartja a labdát. Majd az előreívelést Leroy kapus lehúzta.

45+2
    A ráadás utolsó percében is mezőnyben folyt a játék, veszélyes területre már egyik csapat sem tudta bejátszani a labdát.

45+2

A mérkőzés rögtön hazai góllal kezdődött, Gradel már a második percben vezetéshez juttatta a Saint-Étienne csapatát.
    A hazaiak a gól után sem álltak le, gyakorlatilag futószalagon vezették a támadásokat. A 20. percben sikerült növelni az előnyt, van Wolfswinkel teljesen szabadon lőhetett kapura mintegy tíz méterről, ki is használta a lehetőséget.
    A vendég Évian is eljutott egy-egy alkalommal a hazaiak kapujáig, de igazából komoly veszélyt nem jelentett támadásban.
    A mérkőzés egyébként jó iramú, a semleges nézők nem unatkozhatnak.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

46

46
    Sougou helyett Ninkovic érkezett.

47
    A vendégek jobbról ívelték középre a labdát, Angoula mintegy hét méterről centikkel fejelt mellé.

48
    Az Évian balról végezhetett el szögletet, a beívelt labdát Ruffier kapus könnyedén lehúzta.

50
    Barbosa balról tökéletesen centerezett, középen a berobbanó Nsikulu előtt centikkel ment el a labda.

52
    Wass maradt lent, könnyen lehet hogy nem tudja folytatni a játékot.

53
    Wass megsérült, helyette Nielsen érkezett.

54
    Ninković kis híján szépített, azonban nyolc méterről centikkel mellé tekerte a labdát.

55
    Az Évian közel sem adta fel a mérkőzést, a második félidőben egyelőre aktívabbak a vendégek.

56
    Leroy hosszú kirúgása után Barbosa ellen szabálytalankodtak. A szabad elvégzése után a vendégek hamar elveszítették a labdát.

58
    Les miatt a vendégek jöhettek kifelé szabaddal. Majd bedobás után már elveszítették a labdát.

59
    A Saint-Étienne jobbról lőtte középre a labdát, a tizenhatosnál a vendégvédők lekapcsolták azt.

60
    Szabálytalanság után az Évian ívelhet be szabadrúgást a hazaiak kapuja elé.

61
    A vendégek jobbról beívelt szabadrúgása veszélytelen, a védők könnyedén tisztáztak.

62
    Kisebb szabálytalanság után a Saint-Étienne jöhet saját térfeléről szabadrúgással.

63
    Brison kapott sárga lapot buktatásért.

64
    A vendégek ívelték hosszan előre a szabadrúgást, Ruffier kapus érkezett és szépen lehúzta a levegőben.

65
    Theophile-Catherine fejezte be lövéssel a hazaiak támadását, mintegy 22 méterről nem sokkal durrantott fölé.

65
    Hoppá, mekkora gól! ROMAIN HAMOUMA cselezett befelé, majd mintegy 18 méterről ballal a jobb felsőbe bombázott. Leroy kapusnak esélye sem volt a védésre.
    Romain HAMOUMA - 3:0

66
    Monnet-Paquet jött be a lecserélt Gradel helyett.

67
    Hiába kezdte bátran és aktívan a második félidőt a vendégcsapat, mégis a Saint-Étienne tudta növelni előnyét.

68
    A hazaiak jobbról tekerték középre a labdát, egy kicsit magas volt, elment keresztbe.

69
    Abdallah dobhatott, de a vendégek hamar elveszítették a labdát.

71
    Próbálkoznak becsülettel a vendégek, de most nem tudták veszélyes területre bejátszani a labdát.

72
    A Saint-Étienne eldugja a labdát, végül sikerül azt megszerezni a vendégeknek.

73
    Ruffier hosszú kirúgását a vendégek kapcsolták le, de hamar el is veszítették a labdát.

74
    Jobbról érkezett a Saint-Étienne beadása, középen Leroy kapus könnyedén húzta le.

75
    Bal oldalon vezetett támadást a vendégcsapat, a centerezést lekapcsolták a védők.

76
    Nsikulu kapta a labdát jobb szélen, majd könnyedén elválasztották tőle.

77
    van Wolfswinkel helyett Tabanou érkezett.

78
    Bruno jött be a lecserélt Nsikulu helyett.

79
    A mérkőzés valamelyest visszaesett, itt igazából már mindkét csapat tisztában van azzal, hogy eldőlt a három pont sorsa.

80
    Szabálytalanság után Ruffier kapus rúgta hosszan előre a labdát.

81
    A szépítésért hajt az Évian, igaz helyzeteket nem sikerül kidolgoznia.

82
    Bal oldalon vezettek támadást a hazaiak, beadni már nem tudták a labdát.

83
    Jobbról érkezett a Saint-Étienne beadása, a hosszúról ugyan ment egy fejes kapu irányába, de a próbálkozás fölé ment.

84
    Jobb oldalról próbálték középre tenni a labdát a hazaiak, a védők szögletre tisztáztak.

85
    A Saint-Étienne egymásután két szögletet is rúghatott, egyik sem jelentett veszélyt kapura.

86
    Corgnet jött be a lecserélt Cohade helyett.

87
    A vendégek próbálkoztak egy mélységi indítással, Ruffier jött a kapujából és magabiztosan összeszedte a labdát.

88
    Corgnet ellen szabálytalankodtak, kecsegtető távolságból végezhet el szabadrúgást a Saint-Étienne.

89
    A hazaiak mintegy 24 méterről végezhettek el szabadrúgást, nem jelentett veszélyt az Évian kapujára, a löket jócskán mellé ment.

90
    Három perc lesz a ráadás.

90+2
    Balról tekerték középre a labdát a vendégek, az egyik védő könnyedén kifejelte, de az Évian maradt támadásban.

90+3
    A mérkőzés utolsó mozzanatában a Saint-Étienne még középre ívelte a labdát, az egyik védő miután kifejelte, a játékvezető lefújta a találkozót.

90+3

Magabiztos és teljesen megérdemelt győzelmet aratott hazai pályán a Saint-Étienne. A hazaiak a mérkőzés 20. percében már 2:0-ra vezettek, az első félidőben már nem változott az eredmény.
    A fordulást követően az Évian volt aktívabb, a vendégeknek helyzetei is voltak, ezek azonban kimaradtak. Ehelyett a Saint-Étienne növelte az előnyét, Hamouma a 65. percben egy jól eltalált lövéssel bevette Leroy kapuját.
    A mérkőzés hajrájában már valamelyest visszaesett az iram, a hazaiak győzelmét semmi nem veszélyeztette.
    Köszönöm a figyelmet (18:56:25)

Gólok: 2. Gradel, 20. Van Wolfswinkel, 65. Hamouma

Lapok:   63. Brison (SET)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Theophile-Catherine, Pogba, Perrin, Brison – Cohade (86. Corgnet), Clement, Lemoine – Hamouma, van Wolfswinkel (77. Tabanou), Gradel (66. Monnet-Paquet)

Évian Thonon Gaillard: Leroy – Abdallah, Angoula, Mongongu, Sabaly – Tejeda, Sorlin – Wass (53. Nielsen), Barbosa, Sougou (46. Ninkovic) – Nsikulu (78. Bruno)

Játékvezetők: Delerue – Grosbost, Mouysset