Svédország – Montenegró 25:23 (vége) | Norvégia – Spanyolország 28:25 (vége)
Norvégia
28:25 (10:12)
Spanyolország
vasárnap 21.12.2014, 18:00 • Papp László Sportaréna, Budapest • Európa-bajnokság

Hiába kezdett csodálatosan Spanyolország, az első félidőben szinte végig vezettek, már öt gólos is volt a hispánok fórja, a szünet előtt Norvégia azonban feljött két találatra.

A fordulás után Norvégia ragadta magához a kezdeményezést, lassan, de biztosan növelték előnyüket. Végig nagyon jól tapadtak a spanyolok, néhány rövidzárlattól eltekintve az egész döntő alatt jól játszottak, szép gólokat szereztek és sokat is. A hajrában azonban elment négy góllal a skandináv csapat, ami már soknak bizonyult. Igaz, még egyszer egyre felzárkóztak az ibériaiak, de emberelőnyben sem tudtak egyenlíteni.

Ezt a mérföldkövet pedig Norvégia kihasználta és végleg eldöntötte a találkozó sorsát. A hajrában sokkal pontosabbak voltak a norvégok, ezzel nyerték meg a mérkőzést és ezzel együtt az Európa Bajnokságot is! A spanyolok végig teljesen egyenrangúak voltak a döntőben, könnyedén lehetett volna fordítva is a végeredmény.

Norvégia – Spanyolország: 28-25!
    Ezzel aranyérmes Norvégia, ezüstérmes Spanyolország lett!
    Korábban kiderült már, hogy Svédország szerezte meg a bronzérmet, Montenegró a negyedik helyen végzett.
    Franciaország ötödik, Magyarország hatodik lett!

---- (19:37:42)

60
    Mérkőzés vége. (28:25)

60
    RIEGELHUTH-KOREN ezt a hetest is belövi, tíz gólos(!) teljesítményével hatalmas részt vállal Norvégia idei döntőbeli győzelméből! (28:25)

60
    Oftedal lövését védi Navarro, Mörk összeszedi és hetest harcol ki! (27:25)

60
    59:36-nál időt kér Norvégia. Ez eldőlt, aranyérmes lesz Norvégia! (27:25)

60
    Pena kénytelen volt gyorsan ellőni, Solberg azonban védi, 35 mp hátra, ez eldőlt kérem! (27:25)

60
    Oftedal adja el a labdát, Gonzalez lopta el. (27:25)

59
    Egozkue a bal szélről a kapusba lövi, eldőlt alighanem! (27:25)

59
    RIEGELHUTH-KOREN, a biztos pont a jobb szélről pattintja a hálóba! (27:25)

58
    Solberg is hozzá ért a kezével. Ha most gólt lő Norvégia, óriási előnyre tesznek szert az időt tekintve. (26:25)

58
    Martin nagyon jó helyzetből a jobb szélről mellé lőtte! (26:25)

58
    Az utolsó három percbe léptünk, nagyon kiélezett a meccs! (26:25)

58
    Navarro védi Oftedal átlövését 9 méterről, középről. Ismét egyenlítési lehetőség. (26:25)

57
    Kiegészült Norvégia. (26:25)

57
    Időt kér Norvégia, nem meglepő módon. Öt perce nem lőtt gólt a norvég válogatott. Közben mégis az derült ki, hogy nem kért időt Helgersson. (26:25)

57
    Fernandez bal oldali átlövését bravúrral védi Solberg és nála is marad a labda! (26:25)

57
    Egyenlíthetnek a spanyolok, zsinórban megszerzik negyedik góljukat is? (26:25)

56
    Oftedal lövését védi Navarro, a jobb kapufa is segített. (26:25)

56
    Passzív játék a norvégoknál. (26:25)

55
    PENA a jobb alsóba lövi a hetest, emberhátrányban támad Norvégia, egyetlen gól az északiak előnye, ez izgalmas nagyon!! (26:25)

55
    Újabb kettő perc, a berobbanó Aguilart rántotta le Wibe. Hetes is! (26:24)

54
    Alstad a kapufát találja el, nem megy ma neki. Spanyol támadás a mínusz egyért! (26:24)

54
    MARTIN egy szerzett labdát követően tör be jobbról rendezetlen védelem ellen. Már csak kettő a skandinávok előnye. (26:24)

53
    Betina Riegelhuth száll ki két percre, spanyol esély! (26:23)

53
    AGUILAR egy fault ellenére is belőtte betörésből! (26:23)

52
    Saccra maximum egy gólt lőhet már csak Norvégia, ha Spanyolország még akar valamit ezen a döntőn. (26:22)

52
    Betina RIEGELHUTH hatalmas átlövésgólja középről, 10 méterről a bal alsóba! (26:22)

51
    PENA vágja be a jobb felsőbe átlövésből. (25:22)

51
    Az utolsó tíz percbe léptünk, négy góllal vezet Norvégia, de még nem dőlt el. (25:21)

50
    RIEGELHUTH-KOREN mesébe illő labdaszerzése után végigvitte sikerrel a lerohanást! Újra négy! (25:21)

50
    Betina Riegelhuth Cabral kezébe passzol, új esélyt kap Spanyolország, ugyanis kiegészültek időközben a hispánok is. (24:21)

49
    PENA hetesébe is beleért Sando, de végül becsorgott a lábáról a hálóba. (24:21)

49
    Hetest harcol ki Aguilar, Kristiansen nem engedte el időben. (24:20)

48
    Sanna SOLBERG a bal szélről talál a hosszú alsóba! Néggyel megy Norvégia! (24:20)

48
    Pinedo buta hibája, két kezes lökés Oftedal ellen. Kicsit erősnek tűnik az ítélet. (23:20)

47
    Martin hetesét Sando védi testtel, ismét kiválóan száll be! (23:20)

47
    Ápolás miatt áll a játék, majd hetessel jöhet Martin. (23:20)

47
    Levegőben lökték Martint, Betina Riegelhuth áll ki emiatt két percre, csúnya volt. (23:20)

47
    Spanyol időkérés. (23:20)

46
    Pinedo ziccerben telibe találja Solberg arcát a bal szélről. Áll a játék a kapus ápolása miatt, ráadásul marad a spanyoloknál. (23:20)

46
    Hárommal megy Norvégia, erősítenie kell a spanyoloknak. (23:20)

45
    Betina RIEGELHUTH középről, átlövésből szerez gólt bemutatkozásként. (23:20)

45
    Mangué vállalta középről nem igazán jó helyzetből a lövést, ölre veszi a labdát Solberg. (22:20)

45
    Még mindig szoros az állás, semmi sem dőlt el! (22:20)

45
    RIEGELHUTH-KOREN a jobb szélről a hosszú felsőbe bombázta a ziccert. (22:20)

44
    Gonzalez megy ki két percre, igazából Chavez fogta meg Lökét. (21:20)

44
    Solberg védi Pinedo bal oldalról leadott lövését. (21:20)

44
    Herrem lopott labdát, de aztán a hatoson belülre pottyan vele. (21:20)

43
    RIEGELHUTH-KOREN lövi a jobb felsőbe a hetest. (21:20)

43
    Hetest harcolt ki Oftedal, Gonzalez védekezett belül. (20:20)

43
    MANGUÉ ismét egyenlít, középen talált rést és kilőtte a bal felsőt. (20:20)

42
    Alstad lövése nem sikerül jól középről, Navarro fölé tornássza könnyedén. (20:19)

42
    MARTIN első szándékból lövi a jobb alsóba. (20:19)

42
    Cabral tört be, hetest harcolt ki. Alstad védekezett belül, hiába védett Solberg. (20:18)

41
    RIEGELHUTH-KOREN lerohanásból eredményes középről. Kettő a norvég előny. (20:18)

41
    Mangue tört be középen, Solberg fogja! (19:18)

40
    OFTEDAL szemet gyönyörködtető gólja felhúzott lövésből a felső léc alá középről! (19:18)

40
    MANGUÉ felugrásból, 8 méterről középről talál a bal alsóba. (18:18)

39
    Labdát veszít Norvégia, Cabral lopta el Oftedal passzát. (18:17)

39
    CABRAL hatalmas gólt lő átlövésből a bal felsőbe! (18:17)

39
    Pena kapott egyet arcra vétlenül, áll a játék. (18:16)

39
    OFTEDAL talpról talál a kapuba középről, 9 méterről! (18:16)

38
    Carmen MARTIN a jobb szélről húzott lövéssel talál a kapus feje fölött a kapuba. (17:16)

38
    Ez a félidő egyelőre 7:3. (17:15)

37
    MÖRK bombázott a jobb alsóba úgy, hogy közben lökték is. (17:15)

37
    Emberhátrányban támadhat Norvégia, ez nagy mérföldkő lehet a skandinávoknak, ha gólt szereznek hátrányban. (16:15)

36
    A cserekapus, Sando kivédi a hetest lábbal! Cabral hibázott. (16:15)

36
    Cabral harcol ki hetest, közben a kapus Solberg földhöz csapta mérgében a labdát, amiért kettő percre kiállítják. Micsoda hiba!! (16:15)

36
    A túloldalon Navarro védi Herrem ziccerét rendezetlen védelem ellen. (16:15)

36
    Martin a jobb szélről hibázik, Solberg kézzel hárít. (16:15)

35
    ALSTAD lerohanásból eredményes, a spanyolok háborognak az iménti ítélet miatt. (16:15)

35
    Pena indult kétszer, de előtte a játékvezetőhöz is hozzáért a labda. (15:15)

35
    RIEGELHUTH-KOREN a kapus lába között értékesíti a hetest. (15:15)

35
    Hetest harcol ki Oftedal, Mangué maradt vele egyedül. (14:15)

34
    MANGUÉ talpról teljesen váratlanul pattintja a kapuba középről. (14:15)

34
    MÖRK tört be középen sikerrel, ismét egyenlő! (14:14)

34
    CHAVEZ is remek bejátszást kapott Manguétól, nem is hibázta el a ziccert. (13:14)

33
    LÖKE kapott kiváló bejátszást, majd a felső léc alá verte a ziccert. (13:13)

33
    Mangue még kapufát lő, de a kipattanót PINEDO a bal szélről a kapu bal oldalába lőtte. (12:13)

32
    RIEGELHUTH-KOREN első szándékból lövi a hetest a kapu jobb oldalába. Egál! (12:12)

32
    Hetest harcol ki Kristiansen, Mangueba ment bele, gyanús volt, de büntető következik. (11:12)

32
    Egyenlíthet Norvégia, jól kezdik ezt a félidőt. (11:12)

32
    Pinedo nem tudta megfogni Pena passzát, pontatlan volt. (11:12)

31
    MÖRK nagyon könnyen tört be középen szép figura végén. (11:12)

31
    Ezt a játékrészt Norvégia kezdte. (10:12)

31
    Elkezdődött a második félidő. (10:12)

A mérkőzés elején nagy gólszüretet láthattunk, később felkeményedtek a védekezések, már közel sem esett annyi találat. A spanyolok a játékrész derekán remek teljesítményt nyújtva, kiválóan védekezve öt gólos előnyre tettek szert. A hajrában Norvégia megrázta magát és egyre is feljöttek, sőt, támadtak az egyenlítésért is.

Nem sikerült azonban az egyenlítés, ellenben a spanyolok az utolsó másodpercben még egyet lőttek, így két gólos spanyol előny az első félidőt követően. Eddig erőn felül teljesítenek a spanyolok. Kérdés, hogy Norvégia tud-e újítani, illetve Spanyolország végig tudja-e tartani ezt a formáját. Nagyszerű második félidőre számíthatunk, teljesen nyílt a csata!

Norvégia – Spanyolország: 10-12, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (10:12)

30
    Két másodperccel a vége előtt AGUILAR talál rést középen és a jobb alsóba pattint! (10:12)

30
    29:41-nél időt kér Spanyolország. A tét, hogy egy vagy két gólos vezetéssel mehetnek pihenőre. (10:11)

30
    Breivang kiválóan játszotta be Lökének, a beállós azonban nem talál be, Navarro bal lábbal hárít! (10:11)

30
    Mangue hibázott egy újabb lövést középről. Akár egyenlíthet Norvégia. (10:11)

30
    Öt gólról egyre jöttek fel a norvégok. (10:11)

29
    Sanna SOLBERG a bal szélről jó szögből lőtte ki a bal alsó sarkot! (10:11)

29
    Pena rendkívül gyenge ejtését nagyon könnyedén húzta le Silje Solberg. (9:11)

29
    Aguilar vetődött be jobb kettőben, hetest harcolt ki Sanna Solberg mellett. (9:11)

28
    RIEGELHUTH-KOREN a bal alsóba lőtt, a kapufa is segített neki. (9:11)

28
    Hetest harcol ki Mörk és Chavez még ki is áll két percre, mert nyaknál fogva állította meg a norvég lányt. Spanyol emberhátrány! (8:11)

28
    Pena nem igazán jó helyzetből lőtt jobbra sodródba, Solberg könnyedén tolja fölé. (8:11)

27
    Jakobsen passzívnál kanyarodott fel jobb kettőig, de a jobb kapufa mellé lő kényszerből. (8:11)

27
    Fernandez átlövésgólja nem érvényes szabálytalan zárás miatt. (8:11)

26
    Továbbra is vezet Spanyolország, de az első percek gólszüretét követően most felkeményedtek a védekezések. (8:11)

26
    KRISTIANSEN betört bal kettőben, Navarro lábai közt a hálóba kerül a labda. (8:11)

25
    Mörk bejátszása nem jó, Martin azonban nem tudja góllal befejezni a gyors lerohanást, Solberg lábbal hárítja bravúrral! (7:11)

24
    PENA bal kettőből sodródott be, lövése Solbergről becsorgott a hálóba. (7:11)

24
    Több, mint 5 perce nem lőtt gólt Spanyolország. (7:10)

23
    Aguilar lőtt középről futtából, Solberg remekül hárítja. Utána azonban borzalmasan indít, Pena simán lehalássza a levegőből. (7:10)

23
    Wibe kapott sárga lapot. (7:10)

22
    MÖRK középről, 8 méterről felugorva hatalmas átlövésgólt ragaszt a felső léc alá. (7:10)

22
    Solberg olvasta Fernandez középső átlövését 9 méterről és fölé tolta. (6:10)

21
    Löke hiába lő a kapuba beállóból, előtte a hatoson belül járt, így nem érvényes a gól. (6:10)

21
    Talpról jobb kettőből Cabral a jobb kapufa mellé lőtt felhúzott lövéssel. (6:10)

20
    Astadot komolyan meglökték, így nem tudta megfogni sem ő, sem Löke. Ez most továbbment, jöhetnek a spanyolok. (6:10)

20
    Pena nagyon szépen cselezett majd tört be jobb kettőben, de nagy helyzetben fölé lőtt. (6:10)

19
    Kettő perces kiállítás Gonzaleznek, ő rántotta meg Lökét. (6:10)

19
    Heidi LÖKE is betalál végre, lefordult a védőről és a kapu jobb oldalába lőtt. (6:10)

19
    Jakobsen a jobb szélről nem talált a kapuba, Navarro ismét kiválóan védett. (5:10)

19
    Sando volt az imént a kapuban, de ismét érkezett Silje Solberg. (5:10)

18
    PENA ezt is gólra váltja, most a bal alsót választotta első szándékból. (5:10)

18
    Jakobsen kapott sárga lapot. (5:9)

18
    Hetest harcol ki Pinedo, Jakobsen veszélyesen elé állt a vonalon a bal szélen. (5:9)

18
    Eladják a labdát a norvégok, Mörk nem tudta bejátszani Lökének. (5:9)

17
    Carmen MARTIN a jobb szélről lövi ki a hosszú sarkot. (5:9)

17
    Megint négyre húzhat el Spanyolország. (5:8)

17
    Oftedal rendezetlen védelem ellen tör be, ám a kapufát találja el. (5:8)

17
    PENA gyönyörű átlövésgólja talpról, hét méterről a bal felsőbe! (5:8)

16
    Mangue belemenése után Sanna Solberg gyors indulás végén nagyon nehéz helyzetből lőtt bal szélről, Navarronak nem volt nehéz dolga. (5:7)

15
    SANNA SOLBERG a bal szélről talál a kapu bal oldalába. (5:7)

15
    Cabral kezébe vélhetően beragadt a labda, oldalra dobta ki természetellenes mozdulattal. (4:7)

15
    Nora MÖRK egy szép figura végén jobb kettőben tört be és a bal felsőbe bombázott. (4:7)

14
    Érdekesség, hogy az eddigi hét spanyol gólt két ember szerezte, Pena és Cabral. (3:7)

14
    13:38-nál időt kér Norvégia! Négy góllal vezet Spanyolország, kérem! (3:7)

14
    PENA leültette Solberget egy lövőcsellel, majd a félig üres kapuba bombázott! (3:7)

14
    Kiegészült Spanyolország, közben Aguilar hetest harcolt ki, Oftedal védekezett belül, nem segítettek neki. (3:6)

13
    Ismét elkapkodott támadás, Herrem rossz passzt kapott a bal szélen, nem tudta megfogni. (3:6)

13
    PENA a bal alsóba bombázza a hetest, három az ibériaiak előnye! (3:6)

13
    Emberhátrányban harcol ki hetest Spanyolország, Aguilar tört be. (3:5)

12
    Navarro bal kézzel védi a norvég hetest. Nora Mörk hibázott. (3:5)

12
    Cabral lökte meg ziccerben Oftedalt, kettő perc és hetes! (3:5)

11
    PENA középről lő át 9 méterről, kettővel vezetnek a spanyolok! (3:5)

11
    Elorza sárga lapot kapott utólag. (3:4)

11
    Mangue bejátszása rossz, ám Herrem nem tudta góllal befejezni a gyors lerohanást, ezt is fogja Navarro. (3:4)

11
    Mörk csodás bejátszását Löke nem tudta gólra váltani, Navarro bravúrral hárította. (3:4)

10
    Mangue passzol rosszul a jobb szélső irányába. Norvégia támadhat. (3:4)

10
    Oftedal ismét gyorsan eladja a labdát, eddig gyengén muzsikál a fő esélyes. (3:4)

10
    Pinedo a bal szélről laposan célzott, Solberg lábbal védett remekül. (3:4)

10
    Cabral szerzett labdát, de nem tudta befejezni a lerohanást, Mörk utolérte. Sima szabaddobás a spanyolok javára. (3:4)

9
    Mangue kapott sárga lapot. (3:4)

9
    Mangue jobb kettőből lőtt 8 méterről, Solberg jobb kézzel hárított! (3:4)

8
    Oftedal futott át a hatoson belül, ismét jöhet előre Spanyolország. (3:4)

8
    CABRAL két védő között sodródott be középen, majd a jobb felsőbe bombázott. (3:4)

7
    Belemenés bal kettőben, Kristiansen hibázott. (3:3)

7
    Carmen Martin a jobb kapufa mellé lövi a hetest. (3:3)

6
    Martin harcolt ki hétméterest, Herrem védekezett belül. (3:3)

6
    Navarro védi Löke ziccerét beállóból, ez se gyakori pillanat. (3:3)

6
    Nerea PENA tör be középen és kilövi a jobb felsőt. Ismét egál! (3:3)

5
    Mörk jobb kettőből talpról lő át, de a felső lécről kifelé pattant. (3:2)

5
    Cabral kapott sárga lapot. (3:2)

4
    Belépett Mangué betörés közben, de Solberg egyébként is hárította a ziccert bal kettőből. (3:2)

4
    MÖRK dobja a hetest a kapu jobb oldalába, újra norvég előny. (3:2)

3
    Löke harcolt ki hétméterest. (2:2)

3
    Ismét CABRAL eredményes, egyéni játék után betörésből egyenlít! (2:2)

3
    Nora MÖRK jobbról középre vezette a labdát, majd rést találva sikerrel tört be. (2:1)

2
    CABRAL szép bejátszás után beálló pozícióból eredményes. (1:1)

2
    Alstad kapott sárga lapot. (1:0)

1
    RIEGELHUTH-KOREN a jobb szélről egészen jobb kettőig kanyarodott fel, majd bal kézzel bebombázta a döntő első gólját! (1:0)

1
    Fölé lőtte Mangué középről. (0:0)

1
    A spanyolok kezdték az összecsapást. (0:0)

1

Fehérben a norvég válogatott, pirosban pedig Spanyolország. Azonnal kezdünk!

Először a norvég, majd a spanyol himnusz csendült fel. Közeledik az Európa bajnoki döntő kezdő sípszava!

Norvégia: Silje Solberg, Sando (kapusok) – Betina Riegelhuth, Arntzen, Kristiansen, Alstad, Löke, Breivang, Mörk, Oftedal, Karlsson, Riegelhuth-Koren, Jakobsen, Herrem, Sanna Solberg, Wibe

Spanyolország: Navarro, Temprano – Lopez, Martin, Nunez, Fernandez, Mangué, Aguilar, Chavez, Pinedo, Escribano, Pena, Gonzalez, Elorza, Egozkue, Cabral

Játékvezetők: Charlotte Bonaventura (FRA), Julie Bonaventura (FRA).

Elérkeztünk a magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa Bajnokság döntőjéhez! A Papp László Sportarénában a némileg meglepetésre idekerülő Spanyolország játssza a finálét a toronymagas esélyes Norvégiával.

A norvégok végig magabiztosak voltak az EB alatt annak ellenére, hogy Hammerseng, Edin és Katrine Lunde sincs a keretben. De tudjuk, hogy a norvég kézilabdában óriási a merítési lehetőség, így könnyen lehet, hogy ilyen nagy nevű hiányzók ellenére is sikerül megnyerniük az aranyérmet. Egyetlen vereségüket éppen Magyarország ellen gyűjtötték be, kicsit árnyalja a képet, hogy addigra Norvégia már biztosan az első középdöntős csoport élén végzett, így valójában tét nélküli volt a találkozó.

Az elődöntőben ugyan "csak" négy góllal verték Svédországot, de a mérkőzést igazából végig kézben tartották a norvégok, különösen az utolsó 15 percben. A legnagyobb gólgyárosok nem meglepő módon Heidi Löke és Nora Mörk, de szépen termelt Riegelhuth és Kristiansen is. Továbbá kiemelkedően jó a kapusteljesítményük Solberg részéről annak ellenére, hogy Lunde és Grimsbö mögött általában csak harmadik számú hálóőr lenne Solberg, de sérülés, illetve szülési szabadság miatt hirtelen első számú kapus lett, él is a lehetőséggel.

Spanyolország egyik kulcspillanata az ellenünk aratott kínkeserves, de nagyon fontos győzelem volt még a csoportmeccsek alatt. Az így magukkal vitt négy pont végül éppen elég lett, kiegészítve azzal, hogy a középdöntőben némi meglepetésre súlyos vereséget mértek Dániára, hogy elődöntőbe jussanak velünk azonos pontszámmal, de egymás elleni jobb eredménnyel.

Az elődöntőben a spanyolok óriási elánnal kezdtek, csodálatosan szép, szellemes támadásokkal, könnyű gólokkal, szép, kombinatív játékkal lemosták Montenegrót az első félidő nagy részében. Aztán a második félidő merő szenvedés lett, szerencséjükre Montenegró is partner volt a kapkodó, rossz támadásokkal teletűzdelt játékban és úgy is sikerült az öt gólos előnyből egyet megtartania Spanyolországnak, hogy a második játékrészben mindössze hat találatot jegyeztek!
    Carmen Martin a házi gólkirálynő eddig, de igen sokszor rongálta az ellenfelek hálóját Pena és Mangue is. Itt se feledkezzünk meg Navarro kapusteljesítményéről, ami szintén kiemelkedő.

A mérkőzés esélyese egyértelműen Norvégia, aki most visszaszerezheti az Európa bajnoki koronát, amit két éve Montenegró ellen elveszített. Címvédés már biztosan nem lesz. A spanyolokat semmiképpen sem szabad leírni, ha az elődöntőben látott első félidei játékukat tudnák előhúzni a cilinderből. Norvégia azonban végig kiegyensúlyozott volt a tornán, meglepetés lenne a spanyol aranyérem.

A találkozó vasárnap este 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!