Svédország – Montenegró 25:23 (vége) | Norvégia – Spanyolország 28:25 (vége)
Norvégia
28:25 (10:12)
Spanyolország
vasárnap 21.12.2014, 18:00 • Papp László Sportaréna, Budapest • Európa-bajnokság

60
    RIEGELHUTH-KOREN ezt a hetest is belövi, tíz gólos(!) teljesítményével hatalmas részt vállal Norvégia idei döntőbeli győzelméből! (28:25)

60
    59:36-nál időt kér Norvégia. Ez eldőlt, aranyérmes lesz Norvégia! (27:25)

55
    PENA a jobb alsóba lövi a hetest, emberhátrányban támad Norvégia, egyetlen gól az északiak előnye, ez izgalmas nagyon!! (26:25)

55
    Újabb kettő perc, a berobbanó Aguilart rántotta le Wibe. Hetes is! (26:24)

53
    Betina Riegelhuth száll ki két percre, spanyol esély! (26:23)

49
    PENA hetesébe is beleért Sando, de végül becsorgott a lábáról a hálóba. (24:21)

48
    Pinedo buta hibája, két kezes lökés Oftedal ellen. Kicsit erősnek tűnik az ítélet. (23:20)

47
    Martin hetesét Sando védi testtel, ismét kiválóan száll be! (23:20)

47
    Levegőben lökték Martint, Betina Riegelhuth áll ki emiatt két percre, csúnya volt. (23:20)

47
    Spanyol időkérés. (23:20)

44
    Gonzalez megy ki két percre, igazából Chavez fogta meg Lökét. (21:20)

43
    RIEGELHUTH-KOREN lövi a jobb felsőbe a hetest. (21:20)

42
    MARTIN első szándékból lövi a jobb alsóba. (20:19)

36
    A cserekapus, Sando kivédi a hetest lábbal! Cabral hibázott. (16:15)

36
    Cabral harcol ki hetest, közben a kapus Solberg földhöz csapta mérgében a labdát, amiért kettő percre kiállítják. Micsoda hiba!! (16:15)

35
    RIEGELHUTH-KOREN a kapus lába között értékesíti a hetest. (15:15)

32
    RIEGELHUTH-KOREN első szándékból lövi a hetest a kapu jobb oldalába. Egál! (12:12)

30
    29:41-nél időt kér Spanyolország. A tét, hogy egy vagy két gólos vezetéssel mehetnek pihenőre. (10:11)

29
    Pena rendkívül gyenge ejtését nagyon könnyedén húzta le Silje Solberg. (9:11)

28
    RIEGELHUTH-KOREN a bal alsóba lőtt, a kapufa is segített neki. (9:11)

28
    Hetest harcol ki Mörk és Chavez még ki is áll két percre, mert nyaknál fogva állította meg a norvég lányt. Spanyol emberhátrány! (8:11)

23
    Wibe kapott sárga lapot. (7:10)

19
    Kettő perces kiállítás Gonzaleznek, ő rántotta meg Lökét. (6:10)

18
    PENA ezt is gólra váltja, most a bal alsót választotta első szándékból. (5:10)

18
    Jakobsen kapott sárga lapot. (5:9)

14
    13:38-nál időt kér Norvégia! Négy góllal vezet Spanyolország, kérem! (3:7)

14
    PENA leültette Solberget egy lövőcsellel, majd a félig üres kapuba bombázott! (3:7)

13
    PENA a bal alsóba bombázza a hetest, három az ibériaiak előnye! (3:6)

12
    Navarro bal kézzel védi a norvég hetest. Nora Mörk hibázott. (3:5)

12
    Cabral lökte meg ziccerben Oftedalt, kettő perc és hetes! (3:5)

11
    Elorza sárga lapot kapott utólag. (3:4)

9
    Mangue kapott sárga lapot. (3:4)

7
    Carmen Martin a jobb kapufa mellé lövi a hetest. (3:3)

5
    Cabral kapott sárga lapot. (3:2)

4
    MÖRK dobja a hetest a kapu jobb oldalába, újra norvég előny. (3:2)

2
    Alstad kapott sárga lapot. (1:0)

Norvégia: Silje Solberg, Sando (kapusok) – Betina Riegelhuth, Arntzen, Kristiansen, Alstad, Löke, Breivang, Mörk, Oftedal, Karlsson, Riegelhuth-Koren, Jakobsen, Herrem, Sanna Solberg, Wibe
    Spanyolország: Navarro, Temprano – Lopez, Martin, Nunez, Fernandez, Mangué, Aguilar, Chavez, Pinedo, Escribano, Pena, Gonzalez, Elorza, Egozkue, Cabral

Játékvezetők: Charlotte Bonaventura (FRA), Julie Bonaventura (FRA)