Tottenham Hotspur – Manchester United 0:0 (vége) | Southampton FC – Chelsea F.C. 1:1 (vége) | Aston Villa FC – Sunderland AFC 0:0 (vége)
Hull City – Leicester City 0:1 (vége) | Manchester City – Burnley FC 2:2 (vége) | Queens Park Rangers – Crystal Palace 0:0 (vége)
Stoke City – West Bromwich Albion 2:0 (vége) | West Ham United – Arsenal FC 1:2 (vége) | Newcastle United – Everton FC 3:2 (vége)
Manchester City
2:2 (2:0)
Burnley FC
vasárnap 28.12.2014, 16:00 • Etihad Stadion, Manchester • Barclays Premier League

A közönség tüntet. Feltehetőleg már mindenki elkönyveltnek hitte a három pontot, kivéve a Burnley szurkolók illetve játékosok, akik hatalmas küzdőszellemről tettek tanúbizonyságot, és két gólos hátrányból pontot tudtak menteni az Etihad Stadionban. A forduló legnagyobb meglepetése ez manchesteri pontvesztés.

Az első félidőben Silva szerzett vezetést, majd Fernandinho duplázta meg az előnyt.

A második félidőben az álmos kezdésnek köszönhetően már a 47. percben összejött Boydnak a szépítés, ami vitatható ugyan, hogy lesgól-e vagy nem, lényegtelen, ugyanis a spori megadta.
    A 81. percben jött a még nagyobb meglepetés. Egy veszélytelennek tűnő beadás lecsorgott, és Barnes könyörtelen erővel lőtte ki a jobb felső sarkot. Ezt követően nem volt változás a mérkőzésen.

A végeredmény tehát 2:2 lett! A bajnokságban az első három helyen levő csapat tehát le x-elt, és nem volt változás ebben a fordulóban közöttük! Köszönjük figyelmüket! (17:58:52)

90+5

90+5
    Mangala taszajtott ellenfelén. Talán az utolsó beadás következhet.

90+5
    Egy perce a City szögletzászlajánál folyik a játék.

90+4
    Fernando szabálytalan. Szöglettel felérő helyről jöhet a Burnley.

90+3
    Ings pattintotta rá Zabaleta-ra. Bedobás.

90+2
    Mangala támaszkodott rá ellenfele hátára. Ellene az ítélet.

90+2
    Sinclair lesen tartózkodott az átadás pillanatában.

90+1
    Érdekesség, hogy még nem cseréltek a vendégek egyet sem.

85
    Trippier lövését Mangala blokkolta, ebben pedig sokkal több volt!

84
    Mangala rúgott oda Barnesnek! Jöhet a veszélyes szabadrúgás, jó 18-19 méterről!

83
    Jovetic játszott össze társával remekül. Miután visszakapta a labdát, rögtön tüzelt laposan, de Heaton leért, és hárított!
    Ashley BARNES - 2:2

81
    A Burnley gólt szerzett!

Érik a meglepetés! Shackell vágta előre a labdát, ami lecsorgott, és éppen ASHLEY BARNES elé pattant, aki nem sokat habozott, és 11 méterről a jobb felsőbe bombázott. 2:2!!

81
    Zabaleta is besárgult szabálytalanság miatt.

80
    Tíz perc a meccsből.

79
    Navas kapott sárga lapot ellenfele buktatása miatt.

79
    Boyd beadása veszélytelen volt, kontrázhat a City.

78
    Trippier adott remek passzt Arfieldnek, aki közelről 6-7 méterről lőhetett, Demichelis hatalmasat mentett! Szöglet.

76
    Egyaltalán nem meggyőzőek most a világoskékek, még bármi megtörténhet ezen a meccsen.

75
    Lampard érkezik Nasri helyére az utolsó negyed órára.

74
    Navas beadására Demichelis érkezett, aki azonban fölé fejelt. Kirúgás.

74
    Nasri lövésébe Trippier ért még bele, szögletre pattant a labda.

73
    Ings ütközött Zabaletaval, előbbit ápolni kell.

72
    Az átadást Barnes fejelte le Ingsnek, aki ha rövidebben tolja meg akkor tiszta lövőhelyzetbe kerül, de ez nem jött össze neki.

71
    Mee szabálytalansága sárga lapot ért.

70
    Remekül kontrázott a City, Navas jobb szélről érkező passza azonban elakadt egy védőben.

69
    Jovetic elé érkezett a löbbölt passzt, akinek a lövése elkerülte a kaput.

67
    Ezúttal Silva tartózkodott lesen.

65
    A félidő derekán járunk. Nagyon visszavett a City érthetetlen módon, amit a 47. percben büntetett a Burnley. A második félidőben egyszer lőttek kapura a hazaiak, még a vendégek négyszer!

64
    Boyd lesen tartózkodott a beadás pillanatában.

64
    Trippier labdáját kivágták, nem volt a legjobb próbálkozás.

63
    Fernando akadályozta meg a kontrát, a távolság ismét jó harmincöt méter.

63
    Silva vesztett labdát, kontrázhat a Burnley.

62
    Milner helyére Jovetic érkezett.

61
    Ings kapott remek passzt, majd tekerte rá jó huszonöt méterrel. A lövés a jobb alsó mellett suhant el, Hart rajta volt ugyan, de veszély volt!

60
    Trippier remekül ívelte be a labdát az ötös csücskéhez, ahol Shackell érkezett és fejelt a kapu fölé méterekkel.

59
    Ings kapott szabadrúgást. A távolság jó harmincöt méter.

57
    Nasri beadása a rövid sarokhoz tartott, és kifejelték a védők.

56
    Nasri 18 méteres lapos lövését Heaton szedte ki a jobb alsó sarokból! Szöglet.

55
    Nasri a tizenhatos csücskétől tekerte be, ám magas lett mindenki számára az átadás, a labda azonban maradt a Citynél.

54
    Ings kapott remek labdát, azonban a két védő számára soknak bizonyult akik elszedték tőle a játékszert.

53
    Shackell jobb szélről érkező lapos beadását Mangala hatástalanította.

52
    A semmiből jött a vendégek szépítése. Ez új mederbe terelheti a mérkőzést, és akár meg is zavarhatja a hazaiakat. De az ellentéte is előfordulhat, hogy tesznek még közé 1-2 gólt. Hamarosan kiderül.

51
    Nasri tette be a labdát, ami lecsorgott, és nehézségek árán is, de felszabadítottak a védők.

51
    Kolarov beadását kivágták szöglet jöhet hazai oldalról.

50
    A labda Milnerről pattant ki a középpálya térségében, vendég bedobás.

49
    Fernandinho lapos passzát lefülelte Keane.
    George BOYD - 2:1

47

Ings tört be a tizenhatoson belülre majd tette a leshatáron levő GEORGE BOYD elé, aki beletette a lábujjhegyét a beadásba, ami megzavarta Hartot, akin túl is jutott a játékszer, egyenesen a hálóba. Szépített a Burnley! 2:1

46
    A vendégek kezdték a második félidőt.

46

Magabiztos, két gólos előnyt épitett ki a City a félidőben, aligha kérdéses, hogy ki a mai mérkőzésnek a győztese. Ebben a Burnleyben nincs ma két gól a látottak alapján. Silva és Fernandinho villant egyet, és a második félidőben kényelmesen léphetnek pályára a világoskékek. A labdabirtoklásban is ők a jobbak, ez a mutató 65:35, a lövések száma pedig 10:4. Hamarosan folytatjuk! Maradjanak velünk!

45+4

45+2
    Zabaleta nem tudta bent tartani a játékszert, ami elhagyta az alapvonalat. Heaton jöhet kirúgással.

45+1
    Zabaleta törlesztett egyet Barnesnak, szabadrúgás a középpályán.

45+1
    Három perc a ráadás.

45+1
    Zabaleta már talpon, folytatni tudja.

45
    Továbbra is a földön a City játékosa, akinek a fejbőre szakadt fel. Kap egy turbánt a fejére, és egy hatalmas tapsot is a közönségtől.

43
    Barnes szabálytalan Zabaletaval szemben, akit ápolni is kell a saját tizenhatosának előterében.

42
    Fernando belépője sárga lapot ért Kevin Friend játékvezetőnél.

41
    Kolarov szabálytalankodott a pálya középső harmadában.

40
    Nasri kicsiben végezte el a sarokrúgást, majd Kolarovnál kötött ki a labda, aki rá is tűzte, de közvetlen közelről Mee blokkolta.

39
    Remek ütemben érkezett a passz a jobb szélről, ami el is jutott Milnerhez, akinek a lapos lövését Shackell blokkolni tudta. Szöglet.

38
    Navas és Milner játszott össze, de az utolsó passz nem lett pontos, és Keane hazaguritotta a kapusnak, aki a mezőnybe vágta. Ezt most megúszták.

37
    Zabaleta lesen tartózkodott.

37
    Navas lőtte rá a kipattanót, Heaton bravúrral védeni tudott, és szögletre pattant róla a játékszer.

35
    Tiz perc az első félidőből.
    FERNANDINHO - 2:0

33
    A City gólt szerzett!

FERNANDINHO RUIZ ROSA elképesztő nagy gólt lőtt. Nasri tolta, tolta a labdát, de nem sikerült lőni, ehelyett letette Fernandinhonak, aki felnézett majd kilőtte a bal felső sarkot. Heaton úszott a levegőben, de nem tudta elérni a labdát. Megduplázta ezzel a City előnyét a brazil játékos. 2:0

33
    Trippier próbálta inditeni Barnest, ám ezt lefülelte Mangala, a közönség ezt tapssal jutalmazta.

32
    Nasri kicsiben végezte el a szögletet, körbe adogatja a tizenhatos előterét a City, keresik a rést a védelem pajzsán.

31
    Parádésan játszik a City a jobb oldalt. Ismét Navast futatták, aki betette középre, a védő az utolsó pillanatban mentett Milner elől. Szöglet.

30
    Trippier lágyan tette a kapu elé a labdát, amire Keane érkezett és fejelhetett, ám befejezése nem volt pontos, a kapu fölé szállt a labda.

29
    Mangala rántotta le ellenfelét, ismét a Burnley kapott szabadot.

28
    Trippier sarokrúgása veszélytelenre sikeredett.

28
    Trippier kapu elé tett labdájára Barnes érkezett, akinek a próbálkozásába beleért egy védő. Szöglet következhet.

27
    Kolarov szabálytalankodott, jó helyről jöhet a Burnley.

25
    Nasri tizenhatoson kivülről eresztett lövése elkerülte a kaput. Kirúgás.

25
    Ezekben a percekben 10 emberrel védekeznek a vendégek.

24
    Barnes követett el szabálytalanságot, megúszta lap nélkül.
    David SILVA - 1:0

24

Megszerezte a vezetést a City. A gólszerző DAVID SILVA. Nasri tette be a szögletet a kapu elé, ami éppen Silva elé került, aki habozás nélkül kilőtte a jobb sarkot. A kapusnak esélye sem volt. A mérkőzés új állása 1:0 a hazaiaknak.

23
    Zabaleta harcolt ki szögletet.

22
    Labdát vesztett a Burnley, a kontrát Shackell akadályozta meg, egy szabálytalanság árán.

22
    Silva szabálytalankodott a pálya középső harmadában.

21
    Ings távoli lövése elkerülte a kaput. Pellegrini nyugalomra inti a csapatát.

20
    Kijött most a szoritásból a Burnley, és próbál labdát tartani, és támadást szövögetni.

19
    Marney vette át szépen a labdát, majd tüzelt jó 18 méterről. Próbálkozását Hart gond nélkül védte.

16
    Barnes követett el támadó faltot, a labda a hazaiaké.

15
    Az első negyed óra el is telt, próbálkozik becsülettel a City, egyenlőre állja a sarat a Burnley.

14
    Navas remek szóló után lőtt 16 méterről, ám a lövés nem volt pontos, és fölé szállt, nem okozott veszélyt.

13
    Pazar labdát kapott Milner a jobb szélről, és kapásból lőhetett, ám bombája fölé szállt! Nagy helyzet maradt ki!

11
    Navas vitte el a jobb szélen a játékszert, Zabaleta kisérte őt, de nem neki passzolt Navas, hanem beadásra szánta el magát, ezt azonban lefülelték a vendégek.

10
    Nasri beadása nem okozott veszélyt Heaton kapujára.

9
    Az előrelőtt labda majdnem jó lett Milnernek, de a védők ismét szögletre mentettek. Nyom a City.

8
    Nasri próbálkozott lövéssel, de Trippier blokkolta azt.

7
    Navas végezte el a pontrúgást, aminek elrúgásának a pillanatában Nasri lökött a büntetőterületen belül. Szabadrúgás kifelé.

6
    Nasri tette be a kapu elé, amit kivágtak. A lecsorgót Nasri lőhette rá a tizenhatoson kivülről, ezt pedig a csapatkapitány blokkolta. Újabb szöglet.

5
    Silva tett be a szélről a kapu elé, de a védelem tisztázott. Szöglet következhet.

4
    Arfield lesen tartózkodott.

2
    Szokásos, világoskék mezben a City, a Burnley pedig feketében.

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

1

A Premier League 19. fordulójában a Man City csapata fogadja a Burnleyt.

A City remek formában van, legutóbbi meccsükön 3:1-re nyertek idegenben a West Brom ellen a szakadó hóesésben. Legutóbbi kilenc meccsüket megnyerték. Három pont a hátrányuk a tabellán a Chelsea-vel szemben, és jelenleg a második helyen állnak. Hazai környezetben nyolc meccsükből hatot nyertek, egy döntetlen, és egy vereség mellett. Gólkülönbségük 15:5. Mostanában nem győzni járnak oda a csapatok.

A Burnley legutóbbi meccsén a Liverpoolt fogadta vendégül, ahol 1:0-ra kikaptak egy jó meccsen. A csapat jelenleg a kieső, 19. helyen tartózkodik. Idegenben nyolc meccsükből csupán egyet nyertek, két döntetlen, és öt vereség mellett. Idegenbeli gólkülönbségük 5:15. Legutóbbi győzelmük novemberben volt a Stoke ellen, előtte csak a Championshipben nyertek, ez májusban volt..

A két csapa utoljára a 2009-2010-es szezonban találkozott, amikor otthon a City meglepetésre 3:3-at játszott, idegenben viszont kiütötte a Burnleyt, ez a meccs 6:1-re végződött.
    A meccs minden fontos eseményéről élőben közvetitünk Önöknek! Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik..

Gólok: 24. Silva, 33. Fernandinho – 47. Boyd, 81. Barnes

Lapok:   42. Fernando (MAC), 79. Navas (MAC), 81. Zabaleta (MAC), 89. Silva (MAC) – 71. Mee (BLY)

Manchester City: Hart (C), Kolarov, Mangala, Demichelis, Zabaleta – Fernandinho ( 88' Sinclair ) , Fernando – Nasri ( 75' Lampard ) , Silva, Navas – Milner ( 62' Jovetic )
    Cserék: Caballero – Boyata, Clichy, Jovatic, Lampard, Sagna, Sinclair

Edző: M. Pellegrini

Burnley FC: Heaton – Trippier, Keane, Shackell (C), Mee – Boyd, Marney, Jones, Arfield – Ings, Barnes
    Cserék: Gilks – Chalobah, Jutkiewicz, Kightly, Long, Sordell, Wallace