Tottenham Hotspur – Manchester United 0:0 (vége) | Southampton FC – Chelsea F.C. 1:1 (vége) | Aston Villa FC – Sunderland AFC 0:0 (vége)
Hull City – Leicester City 0:1 (vége) | Manchester City – Burnley FC 2:2 (vége) | Queens Park Rangers – Crystal Palace 0:0 (vége)
Stoke City – West Bromwich Albion 2:0 (vége) | West Ham United – Arsenal FC 1:2 (vége) | Newcastle United – Everton FC 3:2 (vége)
Newcastle United
3:2 (1:1)
Everton FC
vasárnap 28.12.2014, 17:15 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Barclays Premier League

Izgalmas meccs volt ez, jól kezdett az Everton, egy gyors góllal vezettek is, de az ezután a fölényben játszó Newcastle megérdemelten egyenlített még jóval a szünet előtt. A második félidőt a hazaiak kezdték jobban, a vezetést is megszerezték, sőt a 68. percben úgy tűnt, Colback már a meccset is eldöntötte, de az Everton cseréi jól működtek, Mirallas még szépíteni tudott, de a hajrában már inkább a Newcastle-nek akadtak nagy helyzetei.

Ezzel a hazaiak egy helyet léptek előre a tabellán, az Everton megőrizte a számára nem túl dicsőséges 12. helyet. (19:12:43)

90+5

90+5
    Coleman beadás helyett cselezni kezd a jobb szélen, szerelik.

90+4
    Perez lő 15 méterről, a labda a jobb kapufáról jön ki!

90+4
    Cabella vezeti bele a labdát Distinbe a 16-oson belül.

90+3
    Rivière adhat be az alapvonalról, de a védők megelőzik Cabellát.

90+2
    Baines száll bele Perezbe a hazai térfélen, nincs sárga...

90+2
    Coleman ad be laposan jobbról, kivetődve szerzi meg Alnwick a labdát.

90+1
    Cabellát állítja meg Distin a bal szélen.

90+1
    4 perc a ráadás.

90
    Gouffran helyett Cabella a pályán.

90
    Alcaraz ível a 16-os előterébe egy labdát, kifejelik a védők.

89
    Barkley ível a kapu mögé egy beadást.

88
    Rivière tarja fel a jobb szélen Alcarazt, szabadrúgás ez is.

88
    Mirallas kevéssel teker a jobb felső mellé a szabadrúgásból!

87
    Colback húzza ki Garbutt lábát a kaputól 25 méterre, balra.

86
    Garbutt beadását blokkolják a védők, visszapattan rá a labda, dobhatnak a hazaiak.

85
    Így még nagyon izgalmas lehet a hajrá.
    Kevin MIRALLAS - 3:2

84
    Az Everton gólt szerzett!
    KEVIN MIRALLAS kap remek labdát a védők között középen, a kifutó kapus fölött 16 méterről emel a kapu közepébe! 3:2

84
    A pálya közepén zajlik a játék, nincsenek helyzetek ezekben a percekben.

82
    Perezt rúgja fel Baines a hazai térfélen.

81
    Garbutt íveli be a szögletet, nem ér hozzá senki, kirúgás jön.

80
    Colback szereli Barryt szögletre a bal szélen.

79
    Colback rúgja meg Baines-t az Everton térfelén.

78
    Alcarazt birkózza le Rivière a kezdőkörben.

77
    Perez élesen lövi be a labdát jobbról, elmegy keresztben a kapu előtt, lemarad róla Gouffran.

76
    Barry beadása suhan el Lukaku előtt, kirúgás jön.

76
    Garbutt beadása jön balról, a védők kivágják a 16-os vonaláról.

75
    Sissoko laposan ad középre, Barry hozza ki a labdát a kapu elől.

74
    Baines indul lesről a bal szélen.

73
    Cissé helyett Rivière a hazaiaknál.

72
    A gólszerző Koné helyett Lukaku a pályán.

71
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Alcaraz (Everton FC), Sissokót buktatta.

70
    Cissé kemény, 18 méteres bombáját öklözi ki Robles.
    Jack COLBACK - 3:1

68
    A Newcastle gólt szerzett!
    Janmaat beadása Barkley lábáról kerül szerencsétlen módon JACK COLBACK elé, aki 8 méterről Robles lába között helyez a kapu jobb sarkába! 3:1

67
    Perez 20 méterről, jobbról lő méterekkel a jobb sarok mellé.

66
    Baines ad be balról, Koné a rövid sarokról lő mellé 6 méterről, de kicsit szorongatott helyzetből.

65
    Sissoko rúgja meg Baines-t a bal oldalon.

64
    Baines remek cselek után ad be laposan balról, Eto'o 12 méterről lő csúnyán a kapu fölé.

63
    Barry is pontatlanul indítja Colemant a jobb szélen.

62
    Coloccini indítása pontatlan a bal szélre, dobhat az Everton.

61
    McGeady helyett Mirallas a pályán.

61
    Janmaat egy lövőcsel után végül nem lő a 16-os előteréből, a passza viszont pontatlan.

60
    Barry szabálytalankodik Cissével a felezővonalnál.

59
    Barkley hazaadását vágja ki a mezőnybe Robles kapus.

58
    Coleman szereli Gouffrant a bal szélen, dobhat is.

57
    Barry adja el a labdát a hazai térfél közepén.

56
    Cissét látja szabálytalannak a játékvezető az Everton 16-osánál.

55
    Koné kap hosszú indítást Eto'otól a balösszekötő helyén, kirúgás.

53
    Coloccini ad haza a kezdőkörből a rárontó Koné elől.

52
    Összességében megérdemelten vezet már a Newcastle.
    Ayoze PÉREZ - 2:1

51
    Tioté szerez labdát az Everton térfelén, AYOZE PEREZHEZ passzol, aki a 16-os vonalánál csinál két cselt, és jobbal, laposan a kapu jobb alsó sarkába lő! 2:1

50
    Sissoko jobbról ad be, Coelmanról pattan a kapu felé a labda, Joel Robles bravúrral ment szögletre a bal alsó előtt!

49
    Barry fejese nem találja el a kaput a szöglet után.

49
    Ígéretes támadás az Evertontól, de Coleman beadását szögletre mentik a védők.

48
    Perez sarokkal teszi vissza a labdát az alapvonalról, közbelépnek a védők.

48
    McGeady ível be jobbról, Alnwick húzza le az ötösön.

47
    Dummett bal oldali beadása pontatlan, kirúgás jön.

46
    A második félidőben Barkley játszik McCarthy helyén.

46

Jól kezdett az Everton, szép óllal szereztek vezetést, de a Newcastle átvette a játék irányítását, megérdemelten egyenlítettek a 34. percben és ezután is ők maradtak támadásban. Érdekes 45 perc vár ránk, a hazaiak aligha elégszenek meg egy ponttal ezen a mérkőzésen.

45+2

45+2
    Janmaat elé fejel le Dummett egy labdát, megelőzik a védők a hollandot a hosszú saroknál.

45+1
    2 perc a ráadás.

45
    Alcaraz ütközi le Cissét a vonal mellett.

44
    McGeady kap egy labdát a leshatáron, 17 méterről lő méterekkel a jobb felső fölé.

43
    Williamson tesz haza egy labdát McGeady elől kapusának.

42
    Janmaat beemeli a labdát jobbról, Eto' vállal teszi maga elé, hiába reklamálnak 11-est a hazaiak, nincs sípszó.

41
    Coleman indul a jobb szélen, de kivezeti a labdát.

40
    Garbutt íveli be a szabadrúgást, Coloccini kifejeli.

39
    Coloccini szabálytalankodik a kapujától 35 méterre, szabadrúgás.

38
    Cissé veszélyes játékát fúja le a játékvezető az Everton térfelén.

37
    Garbutt íveli be a sarokrúgást, amely után Koné fejese veszélytelen.

37
    Garbutt harcol ki szögletet a bal szélen.

36
    Janmaat jobb oldali beadását Alcaraz menti a hosszú saroknál.

35
    Teljesen megérdemelten egyenlít a hazai csapat, más kérdés, hogy Cissét már ki kellett volna állítani...
    Papiss CISSÉ - 1:1

34
    Tioté ível be balról, Williamson teszi vissza a hosszú sarokról a labdát, a középen helyezkedő PAPISS CISSÉ nyolc méterről, kapásból lő a kapu jobb oldalába.

34
    Perez szögletét megcsúsztatják, Colback nem találja el jól a labdát.

33
    Eto'o blokkol szögletre egy jobb oldali beadást.

32
    Barry rúgja fel csúnyán Perezt az Everton térfelén, nincs sípszó itt sem...

31
    Distin adja haza a labdát a félpályáról a kapusának...

30
    Coleman kap egy könyököst Cissétől, lenn is marad, de a játékvezető nem látta az egyébként piros lapos esetet.

29
    Perezt laposan és egyben gyengén adja be a sarokrúgást.

29
    Colback íveli be a szabadrúgást balról, szögletre fejelik a védők a hosszú saroknál.

28
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül McCarthy (Everton FC), Sissokót rúgta fel.

28
    McCarthy fejel haza kapusának egy labdát.

27
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Gouffran (Newcastle United).

27
    Gouffran löki meg a levegőben Colemant a felezővonalnál.

26
    Talpon a középpályás, mehet tovább a játék.

26
    Tioté marad lenn közben, érzékeny helyen találta el a labda, ápolják.

25
    Koné cselez befelé balról, Janmaat szereli mielőtt beadhatna.

24
    Eto'o indítja remekül Colemant, de lesen a védő.

23
    Eltelt a félidő fele, többet támad már a Newcastle, de az Evertonnál még a vezetés.

22
    Colback rúgja meg Barryt az Everton térfelén, szabadrúgás.

22
    Perez ível a kapu mögé a jobbösszekötő helyéről.

21
    Kis szöglet Pereztől, majd egy beadás, kivágják a védők.

20
    Janmaat ad be jobbról, szögletre mentenek a védők.

19
    Eto'o indítása pontatlan a jobb szélre, jöhet a Newcastle.

18
    Dobásból szöglet lesz, Perez íveli be balról, Robles üggyel-bajjal öklözi ki a kapu elől.

17
    Alcaraz előzi meg Cissét a bal szélen, dobás jön.

16
    Cissé vesz le egy labdát a 16-os bal sarkánál, el is lövi, de nem talál kaput.

15
    Perez emel a védők vonalába egy labdát, Alcaraz veszi le mellel, kihozza.

14
    Coloccini indítása túl hosszú a bal szélre, Coleman dobhat utána.

13
    Perez szöglete veszélytelen.

12
    Sissoko óriási helyzetben indulhat kapura, de hosszan tolja meg a labdát, így Joel Robles menteni tud előlő. szöglet jön.

11
    Colback íveli be a szabadrúgást, kifejelik a védők a kapu előteréből.

10
    Barry üti el Sissokót a kaputól 30 méterre, hazai szabadrúgás jön.

9
    Eto'o 28 méterről lő pár méterrel a jobb sarok mellé.

8
    Janmaat jó csel után már csak az alapvonalon túlról tud beadni, kirúgás jön.

7
    Cissé kap pontatlan indítást a bal szélen, a védőké a labda.

6
    Gyönyörű góllal szerzi meg a vezetést a liverpooli csapat.
    Arouna KONÉ - 0:1

5
    Coleman húz el a jobb szélen, remekül ad középre, ahol az érkező AROUNA KONÉ 6 méterről, kapásból lő a bal felső sarokba! 0:1

3
    Cloeman ível előre Koné felé, a védők megelőzik fejjel.

3
    McGeady kap egy hosszú labdát a jobb szélen, nem tudja megszelídíteni.

2
    Alnwicket most egy hazaadással foglalkoztatják.

1
    Alnwick gyűjt be a kapuja előtt egy előrevágott labdát.

1

Newcastle United: Alnwick – Janmaat, Williamson, Coloccini, Dummett – Colback, Tioté – Perez, Gouffran, Sissoko, – Cissé

Cserék: Woodman – Santon, Anita, Cabella, Taylor, Rivière, Armstrong

Everton FC: Joel Robles – Coleman, Alcaraz, Distin, Baines – McCarthy, Barry – McGeady, Eto'o, Garbutt – Koné

Cserék: Griffiths – Oviedo, Lukaku, Mirallas, Besic, Barkley, Browning

Játékvezetők: C. Pawson – A. Halliday, M. Salisbury – J. Adcock.

A Premier League 19. fordulójában a középmezőny két csapata vívja 2014 utolsó előtti mérkőzését.

A Newcastle mérlege 6-5-7, ez 23 pontot ér, és az a tizedik helyre elég jelenleg. Az Everton összesített mérlege szintén negatív: 5-6-7, és így a 21 pontjuknak köszönhetően két hellyel maradnak le a hazaiaktól, ez azt is jelenti, hogy egy győzelemmel meg is előzhetik a Newcastle-t.

Erre még esélyük is van, hiszen a hazaiak rossz formában vannak, az utolsó három meccsüket elbukták, sorrendben az Arsenal, a Sunderland és a Manchester United ellen, hol van a már a sokáig veretlen Chelsea elleni 2:1-es győzelem?

Bár az Everton sem dicsekedhet, az utóbbi négy meccsükből hármat veszítettek el, közben a kiesőzónában található QPR-t tudták csak legyőzni Liverpoolban.

A két csapat egymás elleni mérlegében az Everton halvány fölényét tapasztalhatjuk az utóbbi éveket figyelembe véve, három éve nyert utoljára a Newcastle, az utolsó három meccsen már az Everton örülhetett, ebből kétszer idegenben. Tény, hogy azóta ők is visszaestek a középmezőnybe, és az innen való kitörés nekik is nagyon fontos lenne, egészen biztosan izgalmas meccsen dől el a három pont sorsa, érdemes lesz velünk tartani!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:15 - kor kezdődik..

Gólok: 34. Cissé, 51. Perez, 68. Colback – 5. Koné, 84. Mirallas

Lapok:   27. Gouffran (NEW) – 28. McCarthy (EVE), 71. Alcaraz (EVE)

Newcastle United: Alnwick – Janmaat, Williamson, Coloccini, Dummett – Colback, Tioté – Perez, Gouffran (90' Cabella), Sissoko, – Cissé (76' Rivière)

Everton FC: Joel Robles – Coleman, Alcaraz, Distin, Baines – McCarthy (46' Barkley), Barry – McGeady (61' Mirallas), Eto'o, Garbutt – Koné (72' Lukaku)

Játékvezetők: C. Pawson – A. Halliday, M. Salisbury – J. Adcock

Nézőszám: 52.313