Fehérvár AV19 – EC Red Bull Salzburg 4:1 (vége)
Fehérvár AV19
4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
EC Red Bull Salzburg
kedd 30.12.2014, 19:15 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

Pazar meccset láthatott a mai napon az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége! A mérkőzés álomszerűen kezdődött, már a negyedik percben 2-0-ra mentünk Benk és Kóger góljaival, Wehrs találatával pedig már 3-0-t mutatott az eredményjelző húsz percnyi játék után. A második harmad sem volt unalmas, sok helyzetet láthattunk mindkét oldalról, és egy vendég gólt, mely Raffl szemfülességének volt köszönhető. A záró harmad elején még jól tartotta magát a Fehérvár, a második 10 perc azonban egyértelműen a vendégeké volt. Betalálni azonban nem tudtak, két perccel a meccs vége lőtt lehozták a kapust, amit végül Michael Boivin használt ki, és őtt az üres kapuba! Vidáman térhet haza tehát a nézősereg, remélem önök is jól szórakoztak.
    Én ezzel megköszönöm figyelmüket, a viszontlátásra! (21:35:35)

60:00

59:11
    A Volán gólt szerzett!
    Megszületett a mindent eldöntő negyedik fehérvári gól! MICHAEL BOIVIN emelte kapura a korongot saját harmadából, ami be is csúszott az üresen tátongó salzburgi ketrecbe!

59:04
    Rob Pallin, a Fehérvár mestere időt kért.

59:04
    Most pedig Engstrand hárít!

58:54
    Mellé csorog a vendégek lövése.

58:27
    Orbán Attila kap 10 perc fegyelmi büntetést, emberhátrányba azonban nem kerülünk.

58:27
    Felálltak a vendégek, Engstrand azonban védte a lövést!

58:02
    Üres a salzburgi kapu!!

57:44
    Tilosra ütik a vendégek, még nem mehet le Brückler, pedig már elindult.

56:32
    Teljesen egyértelmű gáncsolás után maradt el a vendég kiállítás!

55:46
    Újabb Engstrand védés, újabb csete-paté a kapu előtt.

55:22
    A Fehérvár kiegészült, visszatérhet Sarauer!

53:22
    A játék késleltetéséért küldik ki Sarauert, emberelőnyben a Salzburg.

53:15
    Engstrand alatt pihen már a pakk, villámgyorsan vissza tudnak támadni a vendégek.

52:53
    LoVecchio lövését fogta Brückler, buli a vendég kapu előtt.

52:08
    Már a fehérvári harmadban zajlik a játék, támadnak a vendégek.

51:51
    Boivin passzára nem érkezett senki középen sajnos, pedig megharcolt a helyzetért a fehérvári védő.

50:28
    Sikorcin passza után Magosi lövését védte Brückler!

49:57
    Brückler védése után akaszkodnak össze megint a játékosok, nem kímélik egymást a csapatok.

48:22
    Egyenlő létszámnál állt fel a Salzburg, kicsit mintha elfogytunk volna.

47:10
    Hosszú idő után láttunk rendes támadást, a vendég védők azonban tisztázni tudtak.

45:27
    Beszorítottuk a vendégeket, ám sikerült kitörniük.

44:40
    Kovács lövése pattant a védőhálóra!

44:07
    Szépen indultunk meg, Boivin passzát viszont a vendégek elcsípték.

43:22
    Felállt a Salzburg, Engstrandnak kellett védenie!

42:41
    Sikorcint szabadították meg a korongtól a vendégek, majd kontráznak.

41:39
    Most sikerült felszabadítani, de nem lenne jó magunkra húzni az ellenfelet.

41:04
    Megindult a Salzburg, de a védelem a helyén volt.

40:13
    Fehérvári helyzettel kezdődik a záró harmad, Marinio passza azonban nem volt elég pontos LoVecchio számára.

40:01

Rengeteg helyzetet láthattunk mindkét oldalról ebben a játékrészben, a harmad egyetlen gólját azonban a Salzburg szerezte. Engstrand ismét bizonytalanul jött ki kapujából, ezen kívül viszont – csakúgy mint a Linz ellen – csapata egyik legjobbja, mindent véd eddig amit lehet. Remélhetőleg a záró harmadra is marad elég erő a fiúkban ahhoz, hogy megtartsák, vagy akár növeljék előnyüket a listavezető ellen. Maradjanak velünk, szurkoljuk ki a Fehérvár győzelmét!

40:00

39:32
    Feláll a Salzburg.

38:25
    Bartalis ugorhatott ki, és mehetett a kapus ellen, Brückler azonban védeni tudott sajnos!

38:05
    Taratting lövését fogta Engstrand, nagyon kéne most a jó teljesítmény tőle!

37:58
    A legrosszabbkor jön sajnos ez a kiállítás, Sarauert küldik ki testre ütésért.

37:16
    Hősiesen védekezik a Fehérvár, olyan a játék képe, mintha emberhátrányba lennénk.

36:31
    Beszorul most a Fehérvár, záporoznak a vendég lövések.

35:42
    Engstarnd védése után indulhattunk meg, Kóger indítása azonban pontatlanra sikerült.

34:59
    Nagyon parázs hangulatú meccs, szinte minden védés után van egy kis pofozkodás.

34:54
    Szép kontra után buli a vendég kapu előtt.

34:38
    Erősen nyom a Salzburg, Engstrand nem unatkozik ebben a fél percben.

33:23
    Némi védelmi kihagyás után tilosra ütöttük a korongot.

32:33
    Hiába tudott felállni a Fehérvár, lövésig végül nem jutott.

31:51
    Kipattant a korong a nézőtérre, buli a salzburgi harmad előtt

31:01
    Szép kontra után LoVecchio lövését védte Brückler!

30:12
    Újra folyik a küzdelem, támad a Salzburg.

30:01
    60 másodperces technikai szünet.

29:33
    Centikkel mellécsúszott egy fehérvári lövés, pont mikor a Salzburg kiegészült.

28:52
    Megint kiütik a vendégek.

28:18
    Latusa lövése szállt fölé, Engstrand is beleért a lövésbe.

27:58
    Kiütik a korongot a vendégek.

27:33
    Kiállítás a vendégektől, Troy Milam ül ki gáncsolásért.

27:26
    Feláll a Fehérvár.

26:42
    A durvaság határán lavírozó keménységgel állították meg a vendég védők a Volán támadását.

26:07
    Most tudja megszerezni a pakkot a Salzburg.

25:49
    Marad támadásban a Fehérvár.

25:31
    Hosszas videózás után a játékvezető visszavonja a Fehérvár gólját, marad a 3-1!

24:14
    Brückler védése után buli a vendég kapu előtt.

23:49
    A Salzburg gólt szerzett!
    Szépít sajnos a Salzburg, bár igen szerencsés góllal. Engstrand hezitált, hogy kijöjjön-e egy indításra, túl sokat várt, és THOMAS RAFFL elérte a korongot, majd az üres kapuba lőtt.

22:59
    Sarauer passza után LoVecchio lőhetett volna egy gyönyörű gólt, Brückler azonban védeni tudott!

22:04
    Cijan nem tudott pontosan célozni, így a korong elment a fehérvári kapu mellett

21:38
    Brückler védett, miután Kovács Csaba lőtt kapura.

21:31
    Marad támadásban a Volán

20:51
    Sarauer lövése száll mellé, de nem sokkal.

20:06
    A második harmadban is mi hozzuk el a korongot, hajrá Volán!

20:01

Valóságos parádét mutatott be a Fehérvár az első húsz perc során, említésre méltó pillanata sem volt a listavezető Salzburgnak az első harmadban. Már az elején is látszott, hogy jól kezdte a mérkőzést a Volán, Benk második percben szerzett gólja pedig be is bizonyította ezt. Két perccel később Kóger talált a kapuba, Wehrs gólja után pedig már az egész csarnok extázisban ünnepelte a találatot. Reméljük a folytatásban is hasonló okunk lesz az ünneplésre, maradjanak velünk!

20:00

19:39
    Kevin Wehrs maradt lenn egy ütközést követően, a bírói síp azonban néma maradt.

18:59
    Felelőtlenül elszórtuk most a korongot, de szerencsére nem lett belőle baj.

18:02
    Engstarnd véd szépen a botos kesztyűvel, villámgyorsan ütötte ki a jobb felsőbe tartó lövést!

17:24
    Kiegészült a Salzurg, legalább öt nagy gólszerzési lehetőségünk maradt ki!

17:09
    Brückler véd a sokadik fehérvári lövés után, elképesztő jól játszik a Fehérvár!!

16:40
    Ejdepalm kapáslövése, majd Kovács lövése sem akad be!

15:24
    Troy Milam az újabb kiállított játékos a vendégektől, ezúttal könyöklésért jár a kettő perc.

15:10
    Benk András kapott jó passzt, lövése azonban gy vendég ütőről a védőhálóra pattant.

14:34
    A Salzburg kiegészült, most nem sikerült újabb gólt szerezni.

13:37
    Brückler védi a sokadik fehérvári lövést, pedig előtte 3 gólt is lőhettünk volna üres kapura szinte!

12:34
    Nagyon keménykedni akart Brett Sterling, ezt a játékvezető csak egy két perces büntetéssel tudta díjazni.

12:05
    Kipattant a nézőtérre a korong, buli a vendég harmadban.

11:33
    Les miatt szakad meg a salzburgi támadás.

10:16
    Gyönyörű szóló góllal növelte előnyét a Fehérvár! LoVecchio indította KEVIN WEHRS-T ő kicselezte védőjét, elhúzta a kapus mellett a korongot, majd a hálóba lőtte azt!

08:39
    Mindkét csapat kiegészült, és mindkét félnek meg voltak a maga lehetőségei a gólszerzésre a kettő perc alatt.

07:29
    Szép kontra után Boivin keresztpasszáról Kovács éppen hogy lemaradt!

06:39
    Mindkét csapatból állítanak ki, a vendégektől Sterling, a Fehérvártól Szirányi ül ki durva játékért.

06:39
    Védése után fellökték Engstarndot, roppant sportszerűtlen viselkedés vendég oldalról.

05:54
    Boivin lövését védte gyönyörűen Brückler!

05:41
    Engstrand védése után alakul ki kisebb csete-paté a kapunk előtt, a játékvezető azonban idejében szétválasztja a kakaskodókat.

05:12
    Továbbra is támad a Salzburg.

04:50
    Sikorcin nem tudja szerelni a vendég támadt, de a korong kint van a harmadunkból.

03:37
    Elképesztő góllal növeli előnyét a Fehérvár!!! Szirányi passzolt előre, az indítás azonban kissé túl hosszúnak bizonyult, és a védő került jobb helyzetbe. Az azonban a kapusra várt, hogy kijöjjön, KÓGER DÁNIEL pedig lecsapott a korongra az elbambuló vendégek között, és a hálóba lőtte azt!

02:30
    Ismét jól kezdjük a meccset, reméljük most kitart majd ez a lendület a meccs végéig.

01:52
    Erdély Csanád tört kapura, Brückler inkább rátenyerelt a korongra.

01:16
    És megszerzi a vezetést a Fehérvár AV19!!! Magosi lövése után a korong BENK ANDRÁS elé került, aki Brückler kapus mellett a bal alsóba lőtte a pakkot!

00:50
    Kóger lőtt a kapu közvetlen közeléből, de csak az oldalhálót találta el!

00:19
    Marino maradt le nem sokkal egy kapu elé belőtt passzról!

00:01

A csapatok már a jégen, perceken belül kezdődik a mérkőzés!

Az elmúlt 5 meccs alatt elszenvedett 4 vereség hatására a Fehérvár AV19 a második helyről a hatodikig zuhant, ma pedig a listavezető Salzburgot kéne legyőzni a két pontért. Az osztrákokkal már háromszor találkoztunk idén, egy győzelem két vereség a mérleg. Legutóbb sokáig szoros meccsen végül 6-3- ra diadalmaskodtak a salzburgiak. Túl hosszúra sikerült már eddig is a Volán pech-szériája, reméljük ma végre megszakad a rossz sorozat.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik..

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 2. Benk (Magosi), 4. Kóger (Szirányi), 11. Wehrs (LoVecchio, Ejdepalm), 60. Boivin (Sarauer) – 24. Raffl (Duncan)

Fehérvár AV19: Engstrand (Rajna) – Boivin, Ejdepalm, LoVecchio, Sarauer (A), Marino – Wehrs, Szirányi, Kovács (A), Bartalis, Kóger – Orbán, Tokaji (C), Benk, Sikorcin, Magosi – Reiter, Hetényi, Németh, Erdély, Vincze

Vezetőedző: Rob Pallin

EC Red Bull Salzburg: Brückler (Gracnar) – Heinrich, Tratting (C), Sterling, Duncan, Hughes – Kutlak, Milam, Raffl (A), Komarek, Latusa – Pöck, Pallestrang, Konradsheim, Kristler, Beach – Mühlstein, Welser (A), Brucker, Cijan

Vezetőedző: Daniel Ratushny