MTK-Budapest – Érd 20:23 (vége) | Mosonmagyaróvári KCSE – Fehérvár 19:21 (vége) | Szeged KKSE – Dunaújvárosi KKA 20:41 (vége)
Siófok – Ipress Center-Vác 27:23 (vége)
Szeged KKSE
20:41 (10:19)
Dunaújvárosi KKA
kedd 30.12.2014, 18:15 • Szegedi sportcsarnok • Női kézilabda NB1

Sem technikai képzettségben, sem lövőerőben, sem gyorsaságban nem tudta felvenni ma a versenyt a Szeged a jóval jobb erőkből álló, esélyesebb Dunaújváros ellen. Dobó Mónika a kapuban nyújtott remek teljesítményt a sok kapott gól ellenére, elől pedig Szabó Edina villogott, ameddig tudott.

Az első félidő nagy részében kiválóan játszott és tapadt a Szeged, a 25. percben mindössze két góllal vezetett a DKKA. Onnan azonban meglódult a szekér, talán el is fáradt a Szeged és futószalagon jöttek a gyors gólok a vendégektől. Már a szünetre is kilenccel lépett meg az Újváros.

A szünet után sem lassított az Újváros, akkor lőttek gólt, amikor csak akartak, pedig Dobó igen jól védett végig, amíg pályán volt. A vendégeknél Triscsuk, Takács, Vincze és Gera szórta meg magát rendesen, a különbség teljesen reális. Más sebességben játszott ma az Újváros.

Szeged – Dunaújváros: 20-41!
    ---- (19:45:31)

60
    Mérkőzés vége. (20:41)

60
    Kivételesen jól jött, hogy AZARI Fruzsina nem futott vissza, mert így ziccerben maradt elől, nem is hibázza el. A dudaszó előtt talál még be. (20:41)

60
    Kontrafault az Újváros ellen, de pontatlanul indít a Szeged. (20:40)

60
    Csoknyai tüzel, de csak a kapufát találja el. (20:40)

60
    Az utolsó percbe léptünk, csak a gólarány kérdéses, hogy meglesz-e a húsz, vagy belülre kerül az SZKKSE. (20:40)

59
    Időt kér a Szeged. Húsz gól a hátrány. (20:40)

59
    GERA Szimonetta is megszórja magát, újabb ziccergól leindításból. (20:40)

59
    Újabb vendég labdaszerzés, szétesik a Szeged a végére teljesen. (20:39)

59
    Lehet, mégis meglesz a negyven, GERA ugyanis újabb gyors gólt szerez elől, rendezetlen védelem ellen. (20:39)

58
    Barján lövését fogja Nagy Éva. (20:38)

58
    AZARI a jobb szélről könnyedén kanyarodik fel és lő a hálóba. (20:38)

58
    Még fenyegeti a Szegedet a 40 kapott gól réme, de talán most már megússzák a hazaiak. (20:37)

57
    SZABÓ Edina most sem hibáz, a kapus feje fölé dobja a büntetőt. (20:37)

57
    Hetes a hazaiaknak, Lehmann-Dobót rántják le. (19:37)

56
    KAMPER bal oldali átlövése is beakad. (19:37)

56
    Nagy Éva védi Selmeci lövését. (19:36)

56
    TAKÁCS elképesztően él ma, ismét beállóból eredményes jó bejátszás után. (19:36)

56
    Dunaújvárosi időkérés. (19:35)

55
    BARJÁN átlövése ezúttal sikerre vezet jobb kettőből. (19:35)

55
    TAKÁCS Dusmáta beállóból talál a hálóba. (18:35)

55
    Gyors szegedi gól, BARJÁNTÓL. (18:34)

55
    VINCZE Melindáé a hetes joga, Futaki kezéről bevánszorog a büntető. Tizenhét a különbség. (17:34)

54
    Hetest harcol ki Takács. (17:33)

53
    Vincze a bal szélről próbál cunderezni, Futaki azonban számított rá és kirúgja. (17:33)

52
    TAKÁCS Dusmáta nem hibázza el a ziccert egy labdaszerzést követően. (17:33)

51
    Ebben a játékrészben is nagyjából az első játékrész kottájából játszanak ami a lőtt és kapott gólok számát illeti. (17:32)

50
    KAMPER Olívia középről lő át, ez is gól, 15 gól a különbség. (17:32)

49
    GERA Szimonetta a jobb szélről ezúttal már eredményes. (17:31)

49
    KISS talál be, Nagy lábáról csorog végül a hálóba! (17:30)

48
    Időt kér a Szeged. (16:30)

48
    Berta ziccerét védi Futaki. (16:30)

48
    A túloldalon Barján felső léces bombája a gólvonal elé pattan, itt sincs gól. (16:30)

47
    Gera a jobb szélről talál be, de érvénytelen a találat, a vonalra lépett a vendégek játékosa. (16:30)

47
    BERTA ziccerben átemeli a most beállt Futaki Hajnalka felett. (16:30)

46
    Eladja a labdát a Szeged. (16:29)

46
    GERA a jobb szélről ejti át sikerrel Dobó Mónikát. (16:29)

46
    Hetesből LEHMANN-DOBÓ Andrea talál be búcsúmeccsén! (16:28)

45
    TAKÁCS Bianka bombázza a kapuba már a túloldalon, nem lassít az Újváros, bár 1-2 cserét már bevetnek. (15:28)

45
    SELMECI Sarolta bal oldali átlövése akad be az alsó sarokba. (15:27)

44
    Stabilizálódott valamelyest ez a 13 gól körüli különbség. (14:27)

43
    Labdát szerzett az Újváros, Takács volt résen, TRISCSUK pedig tovább gyarapítja góljainak számát rendezetlen védelem ellen. (14:27)

42
    Újvárosi labdaeladás, de Barján mellé puffant. (14:26)

42
    ZSILÁK megszerzi második gólját, egy kipattanó labdát lő beállóból a kapuba. (14:26)

41
    Hat perces hazai gólcsendet tör meg KISS Klaudia. (13:26)

40
    Nagy Éva az újvárosi kapuban, Víg ma nincs nevezve. (12:26)

40
    10:12 óta egy 2:14-es rohamot produkál a Dunaújváros, a két pont sorsa innentől alighanem nem kérdéses. (12:26)

40
    Labdát szerez a Kohász, TRISCSUK pedig ismét bevarrja rendezetlen védelem ellen. 14 a különbség, ez már kezd megalázó lenni. (12:26)

39
    TRISCSUK szép átlövésgólja balról a bal alsóba. (12:25)

39
    FERLING érkezett lendületből és bal kettőből szerez átlövésgólt. Kétszer annyi Kohász gól, mint szegedi. (12:24)

38
    A túloldalon is kiállítás, Gulyás Triscsukkal szemben követett el lerántást. (12:23)

38
    Utólag Takács Dusmáta kap kettő perces kiállítást egy két kezes lökés miatt. (12:23)

37
    Az eddigi legnagyobb különbség, már 11 góllal megy a Kohász. (12:23)

37
    Újvárosi labdaszerzést követően GERA Szimonetta talál ziccerből a hálóba! (12:23)

36
    KAMPER gólra váltotta a kipattanó megszerzését. (12:22)

36
    Ferling lő kapufát, de a kipattanó Kamperé. (12:21)

35
    ZSILÁK Katalin talál be a jobb oldalról. (12:21)

34
    Barján hibázik ziccerben, mellé. A túloldalon az Újváros lövés nélkül veszít labdát. (11:21)

34
    Triffa védi Barján lövését, a túloldalon ismét gyors indítás, Berta azonban nem tud a kapuba találni, Dobó véd! (11:21)

33
    Előbb Takács Bianka lövését fogja Dobó. Gera ejtése nem jó, a kapu felett is átemeli. (11:21)

33
    A tíz perces hazai gólcsendet SZABÓ Edina töri meg a bal szélről. (11:21)

32
    TRIFFA Ágnes egy védés után a még üresen tátongó kapuba lövi a labdát a saját hatosán belülről! Ezt a módszert lehet, hogy még hanyagolnia kéne Marosán Györgynek. (10:21)

32
    Ismét a hét mezőnyjátékos módszerrel próbálkozik a Szeged. (10:20)

31
    TRISCSUK gyors támadás végén betörésből eredményes. Tíz közte, ezt ki gondolta volna a 25. percben. (10:20)

31
    Gyors újvárosi labdaszerzés, Barján passzolt pontatlanul. (10:19)

31
    Ezt a játékrészt a Szeged kezdte. (10:19)

31
    Elkezdődött a második félidő. (10:19)

Rendkívül jól tartotta magát a Szeged, a 25. percben még csak két találat volt a különbség, ám a félidő végén lerohanta ellenfelét a Dunaújváros és gyors gólokat lőve, jól védekezve kilencre növelte előnyét az esélyesebb vendég együttes.

A Szegednél Dobó parádés formában véd a 19 kapott gól ellenére, támadásban Szabó Edina mutat kiváló formát eddig. A Kohásznál főként Vincze Melinda villog, de Triscsuknak is akadtak góljai, a kapuban pedig Triffa is remekül véd. Alighanem az utolsó öt perccel eldöntötte a mérkőzést a Dunaújváros.

Szeged – Dunaújváros: 10-19, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (10:19)

30
    TRISCSUK biztos ami biztos futtából rábombázta a szegedi térfél közepéről az utolsó másodpercben és ez is a hálóba kerül!! (10:19)

30
    Lövés nélkül veszíti el a labdát a Szeged, de valószínűleg már nem tudnak felérni. (10:18)

29
    Újabb hat perc telt már el szegedi gól nélkül, közben kettőről nyolcra nőtt a vendégek fórja. (10:18)

29
    Úgy növelte közben nyolc gólra a különbséget az Újváros, hogy a hazai kapus kitűnően véd. BULATH az újabb heteslövő, ez már becsorog Dobó kezéről. (10:18)

28
    Csoknyai középső átlövése a felső lécen csattan. Takács indul már a túloldalon, a ziccert Dobó újfent hárítja. (10:17)

28
    Kamper a következő vállalkozó, Dobó ma azonban megbabonázza a heteslövőket, ezt is megfogja a hazai kapus! (10:17)

27
    Szerzett labda után hetest harcol ki a Dunaújváros. (10:17)

27
    TRISCSUK Krisztina bombagólja középről. Héttel megy az Újváros. (10:17)

27
    Kiss Klaudia a jobb oldalról tudott lőni, de Triffán nem fogott ki. (10:16)

26
    Lehet, hogy most dönti el a találkozót a Kohász, szerzett labdából indult TAKÁCS középen, betörése gólt eredményez. Alig két perc alatt kettőről hatra nő a vendégek előnye nagyon gyors gólokkal! (10:16)

26
    Nem ér vissza egyszerűen a Szeged ezekben a percekben, GERA indult ismét a gyors indítással, ez is gól! (10:15)

25
    Triffa véd, majd indítja GERA Szimonettát, aki szintén nem rontja el a ziccert. Négyre húz el a közben kiegészülő Újváros! (10:14)

25
    VINCZE Melinda egy nem igazán pontos indítást is lehalászott a levegőből és balról gólra váltja a ziccert. (10:13)

25
    Barján lő mellé. (10:12)

24
    Ferling hetesét is megfogja Dobó! (10:12)

24
    Hetest harcol ki az Újváros. (10:12)

24
    Dobó megpróbálja az ellenfél kapujába emelni, Triffa ugyanis messze kint volt a kapujából a kispadoknál. A hazaiak pechére Triffa Ági éppen visszaér, így oda a helyzet. (10:12)

24
    Vincze átlövésből próbálkozik balról, Dobó hárítja. (10:12)

23
    BARJÁN Bianka talált rést jobb kettőben és jól megsuhintott lövése a hálóban köt ki. (10:12)

23
    Emberhátrányból is betalál a Kohász! KAMPER a bal alsó sarokba lő a bal oldalról. (9:12)

23
    Emberelőnyben a Szeged, lehet esetleg tovább zárkózni. (9:11)

22
    BARJÁN bepattintja Nagy Éva mellett a büntetőt. (9:11)

22
    Levegőben lökésért Azari Fruzsina áll ki két percre és hetes a Szegednek. (8:11)

22
    Kamper kapott sárga lapot. (8:11)

21
    Ismét három a különbség, VINCZE ugyanis a szerzett labdával ziccerig rohant és nem is hibázta el a 100%-os helyzetet. (8:11)

21
    Vincze lop labdát a bal oldalon. (8:10)

20
    Triscsuk bejátszotta TAKÁCS Dusmátának, aki beállóból szerez gólt. (8:10)

20
    Nem meglepő módon, időt kér a Dunaújváros! (8:9)

20
    Barján labdát szerez, kiválóan játssza be GULYÁS Vandának, aki beállóból a bal alsóba veri. Már csak egyetlen góllal vezet az Újváros! (8:9)

19
    Az előbb dicsért SZABÓ Edina Nagy Évának lövi be a büntetőt. Remekül tartja magát a Szeged egyelőre! (7:9)

19
    Hetest harcol ki a hazai csapat. (6:9)

19
    Barján lépéshibát vét, a gyors támadás végén az Újvárosnál belemenés, Triscsuk hibázott. (6:9)

18
    Nem szerencsés jósolgatni, de igen nagy a valószínűsége, hogy Szabó Edina jövőre is mindenképpen az első osztályban fog játszani. (6:9)

17
    Triscsuk lövését még fogja Dobó, VINCZE Melinda azonban gólra váltja a kipattanót. (6:9)

17
    SZABÓ Edina veszi a hátára a hazaiakat, ismét a bal szélről eredményes. (6:8)

16
    Passzív miatt veszít labdát a Szeged, TAKÁCS Dusmáta gyors támadás végén újra háromra növeli a vendégek előnyét. (5:8)

16
    Triscsuk hetesét kivédi Dobó a felső sarokból! Az EB-n szerencsére nem hibázta el a büntetőket. (5:7)

15
    Hetest harcol ki a Dunaújváros. (5:7)

15
    Ezúttal sikerült a gyors indítás, SZABÓ Edina pedig a szegediek egyik legnagyobb fegyverével élni is tud a bal oldalon. (5:7)

15
    Takács ziccerét védi beállóból Dobó Mónika, már nem az első védése. (4:7)

14
    Labdát szerez a Dunaújváros, FERLING lövése a hazai kapusról vánszorog át a gólvonalon túlra. (4:7)

14
    Megint hét mezőnyjátékossal próbálkozik támadásban a Szeged. (4:6)

13
    CSOKNYAI (aki most került a keretbe az újjáalakuló csapatba) átlövésből eredményes, megtört a hazai jég. (4:6)

13
    Több, mint hét perce nem talált a kapuba a Szeged KKSE. (3:6)

13
    VINCZE kihasználta, hogy üres a hazai kapu és még az újvárosi térfélről a kapus visszaérkezése előtt a hálóba dobja akadálytalanul. (3:6)

12
    A dánoktól ellenünk "ellesett" módszerrel, kapus nélkül, vészkapussal próbálkozik támadással a Szeged, de eladják a labdát. (3:5)

12
    Ferling a felső lécre bombázza átlövésből. (3:5)

11
    Blokkolják Ferling lövését, Szabó azonban túl hosszan kapja az indítást, a kapuból kifutó Triffa könnyedén szerzi meg, nem kellett kockáztatnia a piros lapot. (3:5)

10
    Selmeci átlövése mellé száll, Vincze Melindát pedig ápolni kell, reméljük, nem komoly a gond. (3:5)

9
    Eladja az Újváros a labdát. (3:5)

9
    Zsilák a jobb oldalon került lövőhelyzetbe, Triffa eszén nem járt túl. (3:5)

8
    Időt kér a Szeged. (3:5)

8
    Labdát szerez az Újváros, VINCZE ezt is góllal fejezi be. Egy 3:0-s roham a vendégektől. (3:5)

7
    Barján lövését fogja Triffa, az ellentámadásból VINCZE Melinda a bal szélről befelé kanyarodott és sikerrel fejezi be a gyors lerohanást. (3:4)

6
    FERLING Bernadett távoli átlövése a bal oldalról a felső sarokba! (3:3)

6
    Labdaszerzés után SZABÓ Edina gyors indítás után eredményes a bal oldalról. Vezet a Szeged! (3:2)

5
    GULYÁS beállóból egyenlít. (2:2)

4
    TAKÁCS szerzi meg beállóból ismét a vezetést a vendégeknek. (1:2)

4
    SZABÓ Edina a bal szélről szerzi meg az egyenlítő gólt. (1:1)

3
    Azari a jobb szélről hibázik, marad a 0-1. (0:1)

2
    Az EB egyik hőse, TRISCSUK Krisztina talpról, középről a bal alsóba lő! (0:1)

2
    Triscsuk lövését fogja Dobó, Szabó azonban nem tudja góllal befejezni az indítást a bal oldalon. (0:0)

1
    Az első támadást az Újváros vezetheti. (0:0)

1

Ez Lehmann-Dobó Andrea búcsúmeccse, ez alkalomból köszöntötték az ez után a találkozó után visszavonuló hazai játékost.

Szeged KKSE: Dobó M., Futaki – Hárs, Barján, Albert, Zsilák, Gulyás, Selmeci, Lehmann-Dobó A., Szabó E., Lojpur, Aron, Kiss, Csoknyai

Dunaújvárosi KKA: Triffa, Nagy É. – Triscsuk, Azari, Takács D., Hosszu, Kamper, Berta, Rádl, Ferling, Bulath, Vincze, Ferenczy, Ács, Takács B., Gera

Játékvezetők: B. Pech Katalin – Vágvölgyi Mária.

Egy kis technikai probléma miatt (elhúzódott a találkozót megelőző junior-mérkőzés) az összecsapás nem 18 órakor, hanem 18:15-kor fog kezdődni.

Befejeződik a magyar női kézilabda NB 1 "őszi"szezonja. A jelenleg teljesen utolsó helyezett Szeged fogadja az ötödik pozícióban tanyázó Dunaújvárost. Az Újváros csak két pontra van a harmadik helytől és meg is van a reális esélyük év végén a dobogóra.

A Szeged helyzete több szempontból is nagyon nehéz. Az eddig megszerzett egyetlen pontocska sem túl biztató, három egységre vannak lemaradva az utolsó előtti helyezett MTK együttesétől. Sok sebből vérzik mostanában a szegedi csapat. Azok után, hogy Dobó Andrea visszavonult, Dajka Bettinát visszahívta a Ferencváros kölcsönből. A légiós Cubelával pedig közös megegyezéssel szerződést bontottak. Mivel a Szeged játéka igen nagy mértékben épült Dajka irányítójátékára, nem sok ideje maradt az utóbbi nem egészen két hétben Marosán Györgynek, hogy újjágyúrja a csapatot. Igaz, vélhetően a Dunaújváros ellen egyébként sem lennének vérmes reményeik a hazaiaknak.

Ami az Újvárost illeti, Triscsuk Krisztina érkezése egyértelműen felpezsdítette és megerősítette az együttest, tavaly után idén is határozottan dobogóesélyesek. Triscsuknak egyébként is kiváló EB-je volt, Kiss Éván és Bíró Blankán kívül még ő emelhető ki egyértelműen szinte minden mérkőzésén nyújtott teljesítményéért. Ezen a találkozón pedig nem okozhat gondot a vendégeknek a két pont könnyű begyűjtése.

Az összecsapás kedden 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!