Budapešť – Dab.Docler 2:3 (1:2 szétlövés után) | Nové Zámky – Debreceni HK 8:0 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
8:0 (0:0, 6:0, 2:0)
Debreceni HK
kedd 30.12.2014, 18:00MOL Liga

A második harmadtól uralták a játékot a hazaiak, minden téren jobbak voltak ma a debreceni hokisoktól, akik sok vizet nem zavartak ma este az érsekújvári téli stadionban. Megérdemelt fölényes hazai győzelem és három pont az év utolsó előtti estéjén az érsekújváriak tarsolyában. Az Érsekújvár 60 ponttal marad a harmadik a Debrecen az ötödiken zárja a 2014-es évet. (20:18:46)

60:00

59:27
    Dancsfalvi került majdnem helyzetbe az utolsó másodpercekben.

59:05
    Az utolsó percben járunk állva tapsol a közönség a hazai fiúknak.

58:40
    Faith indítja Chrenkót, aki nem jól veszi át a pakkot.

58:00
    Ladányi nem adja fel, egy kemény lövéssel próbálja bevenni Cikánek kapuját. Buli lesz Cikánek védése után.

57:30
    Kiegészült a Debrecen, lejárt Berta két perce, de egy másik játékos ugrik be a helyére.

57:20
    Kowalczyk bombája Leškot találja el.

57:05
    Véndeg les.

56:46
    Emelianov és Baron akaszkodnak össze, nincs belőle bunyó, de mindketten kapnak két percet.

55:58
    Pontatlan vendég indítás, jöhetnek a hazaiak.

55:29
    Berta kap még 2+10 percet fogásért és sportszerűtlen magatártásért.

54:30
    Tartja a hazai csapat a pakkot, mindenki a meccs végét várja.

54:00
    Újfent Podstavek alakított ki egy jónak ígérkező szituációt, Čaládinak passzolt ígéretes helyzetbe, aki Borodinba lőtte a pakkot.

53:10
    Puchovský került jó helyzetbe, ám Sadikov érkezett időben, aki szerelte.

52:45
    Kissé leült a meccs, nincs hová sietni a csapatokanak, a mérkőzés eldőlt.

52:10
    A bulit a hazai csapat hozta el.

51:50
    Hári piszkál bele egy lövésbe, amely nem téveszti meg Cikánekot, aki a lepkéssel védi a vendégek helyzetét.

51:27
    Páros kiállítás, Emelianov gáncsolásért, Podstavek színéskedésért kap két percet.

51:10
    Beköltöznek a hazaiak a vendégek harmadába, járatják a korongot majd egy pontatlan passz után kicsúszik a korong a kék vonalon.

50:28
    Kihozza a hazai gárda a korongot, most elég pontatlan a játék mindkét oldalon.

49:55
    A vendégek lódulnak meg a jobb oldalon beviszik a korongot a kapu mögé, ahol nagy harc kezdődik a palánknál.

49:41
    Voronov büntetése letelt, kiegészült a Debrecen.

49:10
    Nyomást gyakorol a Zámky, végül sikerül felszabadítani a debreceni védőknek.

48:58
    Ismét Borodin a kapuban, aki Chrenko lövését védi a lepkéssel.

48:10
    Kivágja a Debrecen a pakkot, újra jöhet a Zámky, de lesre korcsolyáznak, így buli a kék vonal előtt.

47:41
    Voronov megy le két percre fogásért.

47:30
    Dancsfalvi a kapuvasat találja el Berta passza után.

47:07
    Kiegészült a hazai csapat.

46:07
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    JURAJ FAITH ugrik ki ismét emberhátrányban és védhetetlenül vágja Tőke mellett a hálóba a nyolcadik hazai gólt.Gólpasszok: Andrej Sucharda, Tomáš Chrenko.

45:34
    Emelianov visszatért, Debrecen előnyben, de a Zámky támad.

45:07
    Kiállítás a hazai csapatból, Huba kap két percet bottal akasztásért.

45:00
    Kowalczyk bombája suhan el centikkel a kapuvas mellett.

44:25
    Faith közeli bombáját védi Tőke, buli következik.

44:00
    Gyorsan feláll a Zámky, járatják a pakkot, eddig komolyabb helyzet nélkül.

43:24
    Emelianov kap két percet bottal lökésért.

43:15
    Čaládi ziccerben közelről lövi Tőkébe a pakkot.

42:50
    Púchovský sérülten hagyja el a küzdőteret, talán nem lesz komoly a dolog.

42:00
    Dubec lövésee suhan el a kapuvas mellett majd Brandis próbálta ki Tőke figyelmét, aki a védőhálóra üti a pakkot.

41:04
    Ismét egy debreceni támadó hiba után megugrik MARTIN FROLÍK a jobb oldalon és egy az egyben Tőke mellett a felsőbe lövi a hetediket. Gólpassz nélkül a találat.

40:30
    A debreceniek indították ez első támadást, Sadikov lövését védi Cikánek.

40:01

A csapatok már a jégen, hamarosan a záró harmad következik.

A második harmadban fél tucat gólt lőtt a hazai csapat a tanácstalan debreceniek hálójába, akik a kisebb iramú első harmad után nem tudták felvenni a hazaiak játék ritmusát, akik sorozatban lőtték a gólokat. A mérkőzés eldőlt, itt már csak a szépítés és a nagyobb vereség elkerülése lehet a cél a debreceniek előtt.

40:00

39:35
    MARTIN FROLÍK emberhátrányban ugrik meg egy korongal a jobb oldalon, majd a közelről leadott lövése egy debreceni játékosról pattan a kapuba. Gólpassz: Martin Baron

38:57
    A hazai Martin Dubec kap két percet fogásért.

38:25
    Mintaszerű hazai támadás végén RÓBERT BRANDIS kap kihagyhatatlan helyzetbe pakkot, aki közelrő lövi a frissen beálló Tőke mellett az ötödiket. Gólpasszok: Marek Dubec, Pavel Kowalczyk.

38:05
    Továbbra is a hazai csapat irányít, Leško indít támadást.

37:11
    Kihasználja a Zámky JURAJ FAITH révén az emberelőnyt, aki egy pontos kemény lövéssel négyre növeli a hazai előnyt. Gólpasszok: Albín Podstavek, Lukáš Cikánek.

37:00
    Nagy harc a palánknál a sarokban Borodin kapuja mögött.

36:11
    Prakab kap két percet a vendégektől akadályozásért.

35:30
    Csíki lövését blokkolják, jöhet előre Čaládi.

35:00
    Dancsfalvi hozza fel az akciót, ám a továbbított passza nem talált embert.

34:30
    A másik oldalon Púchovský hagyja ki a ziccert.

34:00
    Kurilyuk passzol Könczeinek, aki a kapu mellé bombáz a jobb kör tetejéről.

33:10
    Leško bombája a kékről suhan el a kapu mellett.

32:25
    Kirepülő korong a hazai harmadban, buli Cikánek előtt.

31:30
    Folytatódik a hazai fölény, a debreceniek nem tudnak hosszabb időre beköltözni a hazai harmadba és nyomást gyakorolni Cikánek kapujára.

30:34
    DUBEC MARTIN kap a kapu mögül egy kiváló korongot, aki egyből közelről a hálóba vágja a harmadikat. Gólpasszok: Matúš Púchovský, Peter Klobučník.

30:30
    Nyomást gyakorol a hazai gárda Borodinra.

30:10
    Kowalczyk nagy közeli bombáját védi Borodin!

29:50
    Kowalczyk hozza fel a támadást, aki csak bedobja a debreceniek harmadába a pakkot.

29:20
    Ladányi lövését blokkolták, majd Kaskov ismételt, Cikánek védett.

29:00
    Nagy kavarodás Borodin előtt, Hurtaj került ziccerbe, de nem tudta beemelni az üres kapuba a pakkot.

28:18
    JURAJ FAITH elhúzott a bal oldalon, majd éles szögből átlőtte Borodin kapus mamutjait és kettőre növelte a Zámky előnyét. Gólpassz: Tomáš Chrenko, Andej Sucharda.

28:00
    Púchovský került ziccerbe, de Csíki remekül szerelte hátulról az előre törő csatárt.

27:10
    Kaskov indul meg előre a koronggal a buli után.

27:00
    Borodin előtt a buli.

26:30
    Vincze fordulásból a körök közül lőtt Cikánek kapujára, aki figyelmes volt.

26:00
    Könczei lövése a védőhálóra pattan, buli Cikánek előtt.

25:30
    Dancsfalvi közelről a hosszú sarkat célozza meg fonákkal, de elmegy a korong a kapuvas mellett.

25:10
    Podstavek az oldalhalóba lövi a pakkot.

24:10
    A hazai csapat korcsolyázott lesre.

23:30
    Chrenko a körök közül durrant a kapu fölé, majd az ellentámadásból Ladányi lő a kapu mellé, le föl támadnak a csapatok.

23:00
    Faith lövését üti ki a lepkéssel Borodin.

22:35
    Folytatódik a hazai aktivitás a vezető gól utan, tilosra vágja ki a Debrecen a korongot.

21:41
    Egy szépen kijátszott gyors akció végén MARTIN FROLÍK az üres kapu előtt közelről lövi be a vezető hazai gólt. Gólpasszok: Albín Podstavek, Peter Huba.

21:10
    Kiegészült a Zámky.

21:00
    Podstavek a buli után kivágja a pakkot, majd Čaládi majdnem ziccerbe került.

20:30
    Ladányi a jobb körből a plexit találja el, buli a hazai kék vonal előtt.

20:10
    A Zámky hozza el a kezdő bulit.

20:01

A csapatok már a jégen, hamarosan kezdődik a második harmad.

Az első játékrész kiegyenlített játékot hozott kevés helyzettel. Három kiállított játékos volt mindkét oldalon, ám a csapatok nem tudtak élni a lehetőséggel. A második játékrészt előnyben kezdi a Debrecen, a hazai Leško még 68 másodpercig a büntetőpadot melegíti, ha nem sikerül a vendégeknek gólt szerezni.

20:00

19:45
    Chrenko vágja ki a korongot a hazai harmadból.

19:08
    Az utosló percben járunk, Leško kap két percet a hazai csapatból szabálytalan testjátékért.

18:27
    Podstavek hozta magát les helyzetbe.

17:30
    Vincze próbálta kihozni a pakkot a harmadból, de szerelni tudják a hazai csatárok, végül nem alakult ki veszély Borodin előtt.

17:00
    Berta lövését blokkolja Král, majd Cikánek vedi az ismétlést.

16:25
    Cikánek véd egy közeli lövést a lepkéssel.

16:08
    A hazai Brandist találta lesen a korong.

15:41
    Könczei is visszatért, kimarad a hazai lehetőség, teljes létszámban a Debrecen.

15:24
    Frolík és Emelianov újra játékban.

15:00
    Podstavek lövése suhan el a kapu mellett.

14:20
    Faith közelről a rövid felsőbe célzott, de Borodin remekül a lepkéssel védett.

14:10
    Elhozza a bulit a Zámky, de Faith pontatlan, így kivágja a Debrecen a pakkot.

13:41
    Rögtön a buli után Könczei kap fogásért két percet, hazai előny követketik.

13:24
    Páros kiállítás, Frolík és Emelianov kapnak két percet, mindketten testre ütésért.

13:10

12:50
    Cikánek előtt a buli.

12:30
    Ismét sikerül kihozni a korongot a hazai csapatnak, sőt Čaládi majdnem helyzetbe került.

12:00
    A buli után gyorsan kihozzák a debreceniek a pakkot.

11:30
    Kihozza a Zámky a pakkot a harmadából, majd egy lövéssel próbálkoznak. Borodin védi, így buli következik a vendégek harmadában.

11:07
    Faith kap két percet a hazai csapatból gáncsolásért.

10:15
    Chrenko nagy helyzetben a kapu mellé lőtte a ziccert.

09:15
    Faith próbálta ki ismét Borodin figyelmét egy bal oldali lövéssel a bedobó kör tetejéről.

08:30
    Martin Dubec a körök közül lőtt veszélyesen Borodinra, aki a mamutjával védett.

08:00
    Kurilyuk kapott a kapu elé pakkot, de nem tudta jól lekezelni, így nem lett veszély a helyzetből.

07:22
    Pontatlan hazai indítás, tilos felszabadítás.

07:00
    Fokozódik a hazai nyomás, Podstavek nyúl bele Borodin előtt veszélyesen egy lövésbe.

06:30
    A debreceni harmadban folyik most a játék, sikerül felszabadítani, de ismét jöhetnek a hazaiak.

06:00
    Kisebb hazai nyomás Borodin kapuja előtt, Sucharda majd Chrenko lövéseit hárítja Borodin.

05:15
    Most Berta lövését hárítja remekül Cikánek a lepkéssel.

05:00
    Cikánek hárít egy kemény löketet a kék vonalról.

04:30
    Kissé ovátos játék a meccs első perceiben, eddig komolyabb helyzet nélkül a mérkőzés.

04:00
    Könczei lövését blokkolták, a védőhálón a pakk, buli Cikánek előtt.

03:30

02:45
    A buli után kivágja a pakkot a Debrecen, jól vedekeznek a vendégek.

02:35
    Faith találja fejen Borodin kapust, buli következik.

02:00
    Gyorsan feláll a hazai csapat, járatják a korongot, eddig lövés nélkül az előny.

01:28
    Voronov kapja az első két percet a meccsen.

01:10
    Cikánek is bemutatta első védését.

00:30
    Borodin első védése, Faith takarásból leadott lövését hárította.

00:10
    A mérkőzés első buliját a debreceniek hozták el.

00:01

A csapatok ebben a pillanatban korcsolyáznak ki a jégre, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

A játékvezetők már melegítenek.

Debreceni HK: Borodin (Tőke) – Csíki, Voronov, Berta, Vaszjunyin (A), Könczei (A) – Emelianov, Sadikov, Kurilyuk, Kaskov, Ladányi (C) – Prakab, Tőkési, Okos, Barabás, Vincze – Hári, Dancsfalvi, Sijka, Tanka.

Játékvezetők: Druga, Beniac – Pálkövi, Somos.

Ötödik alkalommal találkozik az idei évadban a címvédő érsekújvári csapat a ligaújonc Debrecen legénységével. Az eddig lejátszott négy meccsből hármat az érsekújváriak nyertek szoros összecsapásokon egy gólkülönbséggel. Egy esetben, még október közepén a Debrecen járt sikerrel, akkor meglepően simán nyert hazai jégen 6-2-re a címvédő ellen. Az érsekújvári mérkőzés előtt a debreceniek az ötödik helyet foglalják el a tabellán 40 begyűjtött ponttal, és nagy valószínűséggel ott lesznek majd ligaújoncként a rájátszásban, amit mindenképp sikerként könyvelhetnek el a debreceni hoki szurkolók. Az érsekújváriak jelenleg a harmadik helyen tanyáznak 57 ponttal, de már nagyon ott liheg a nyakukon egy pont lemaradással a brassói gárda.

Mindkét csapat az elmúlt napokban, egy győzelmet, és egy vereséget könyvelt el a táblázatba. A debreceniek karácsony második ünnepén, hazai jégen győzték le 3-2-re a lila-fehér újpestieket, majd 28-án Dunaújvárosba utaztak, ahol simán kikaptak 6-0-ra. Az érsekújváriak egy nappal az ünnepek előtt arattak egy szép 3-2-es győzelmet az újvárosi Acélbikák csarnokában, majd most vasárnap egy másik rangadón, a Jegesmedvéktől kaptak ki Miskolcon 5-2-re. Az érsekújvári fiúk mindenképp hárompontos győzelemmel akarnak búcsúzni az óévtől és a szurkolóktól, de a debreceniek is rabolt pontokkal szeretnének haza utazni az év utolsó meccse után, ezért egy kiváló meccs várható az érsekújvári téli stadionban.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 22. Frolík (Podstavek, Huba), 29. Faith (Chrenko, Sucharda), 31. Dubec Martin (Puchovský, Klobúčnik), 38. Faith (Podstavek, Cikánek), 39. Brandis (Marek Dubec, Kowalczyk), 40. Frolík (Baron), 42. Frolík, 47. Faith (Sucharda, Chrenko)

HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajčovič) – Sucharda, Ďurčo, Čaládi, Faith (A), Chrenko – Huba, Baron, Frolík, Hurtaj (C), Podstavek – Leško, Kowalczyk, Brandis, O.Štefanka, Marek Dubec (A) – Hrudík, Král, Martin Dubec, Klobučník, Púchovský.
    Debreceni HK: Borodin (38.Tőke) – Csíki, Voronov, Berta, Vaszjunyin (A), Könczei (A) – Emelianov, Sadikov, Kurilyuk, Kaskov, Ladányi (C) – Prakab, Tőkési, Okos, Barabás, Vincze – Hári, Dancsfalvi, Sijka, Tanka.

Játékvezetők: Druga, Beniac – Pálkövi, Somos