Fehérvár AV19 – HDD Olimpija Ljubljana 7:0 (vége)
Fehérvár AV19
7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
HDD Olimpija Ljubljana
csütörtök 01.01.2015, 17:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

Pazar meccset láthattunk hölgyeim és uraim, a Fehérvár AV19 igencsak kitett magáért így 2015 első napján, megadva a remek alaphangot az esztendőnek. Christian Engstrand elmúlt meccseken mutatott jó formája ma ért shuouttá, kapott gl nélkül hozta le a meccset! De Kovács és Kóger is remekül játszott, mindketten két gólt szereztek, míg LoVecchio, Sikorcin, és Bartalis 2-2 pontot jegyzett a mai meccsen. Az összes csapatrész hozzátette a magáét a mai sikerhez, egy rossz szó sem érheti a Volánt a mai teljesítménye után. A közönség egészen biztosan jól szórakozott, remélem önök is így voltak ezzel. Én mostanra megköszönöm figyelmüket, a viszontlátásra! (19:44:35)

60:00

59:05
    Nem áll le a Fehérvár, Németh lövését védte Sila bravúrral!

57:55
    A Volán gólt szerzett!
    Villámgyorsan kihasználta előnyét a Fehérvár AV19! Sikorcin Benkhez passzolt, akinek a lövését még védte Sila, a korong azonban KÓGER DÁNIEL elé pattant, aki villámgyorsan kilőtte a rövid oldalt!

57:41
    És még egy kiállítás a vendégektől, Andrej Hebar kénytelen most leülni

57:34
    A Ljubljana kiegészült, 3 nagy helyzete volt a Fehérvárnak a két perc alatt.

56:51
    Kovács bombája sajnos mellé szállt, és kizúgott a vendég harmadból.

56:07
    A védőhálóra pattan a korong egy hazai lövést követően.

55:34
    A játék késleltetéséért állítják most ki Hocevart, aki kissé nehezen fogadja el az ítéletet.

55:09
    Tilosra ütötték a vendégek a korongot, visszakerül Sila elé a buli

55:01
    Buli a vendég harmad előterében.

54:01
    Itt az újabb hazai találat, egész egyszerűen nem lehet megunni őket! Sikorcin továbbított KÓGER DÁNIELHEZ, akinek a bombája végül átcsorgott Sila lábai között kötényben!

53:58
    Sila védte Erdély váratlan lövését.

53:17
    LoVecchio húz el gyönyörű csellel védője mellett!

52:26
    Nem sokkal lövünk a ljubljanai kapu mellé!

51:52
    A Fehérvár is kiegészült, 5 az 5 ellen a csapatok.

50:46
    A Ljubljana kiegészült.

49:52
    Térdhasználatért Orbán Attilát is kiküldik, így oda az emberelőny

49:34
    Elszórjuk a korongot, indulhat a Ljubljana.

49:02
    Banham vitte be a harmadba a pakkot, egy csapattárs azonban már lesre korcsolyázott sajnos.

48:50
    Felállt a Volán, Sila azonban védte a lövést.

48:33
    LoVecchio szerzett korongot, elgáncsolták, így újabb fehérvári előny következhet.

48:02
    Sarauer lövése zúgott el centikkel a bal felső mellett!

46:47
    Kiegészült a Ljubljana, Degon visszatérhet.

46:41
    Szirányi lövése után Kovács lőtt nem sokkal a kapu mellé!

46:12
    Feláll a Volán.

45:49
    És megint kint a korong.

45:21
    Felszabadít a Ljubljana, Engstrand-nál a korong.

44:47
    Marvin Degon kapja az újabb vendég kiállítást, durva játékért ül ki kettő percre.

44:38
    Szerencsére tilosra ütötték a vendégek a pakkot, így visszakerül a korong a ljubljanai harmadba.

44:34
    LoVecchio ütője törött el lövés közben , oda a támadás sajnos.

43:46
    A Fehérvár kiegészült, Bartalis visszatérhet.

43:30
    Fel tudtak állni a vendégek, de megint ki tudtuk ütni.

43:03
    Tisztázott a fehérvári védelem, a vendég harmadban a pakk.

42:19
    Engstrand véd egy villámgyors mozdulattal, pedig többen is álltak a fehérvári kapus előtt.

41:46
    Bartalis Istvánt küldik kettő percre fogásért, pedig ez inkább palánkra lökésnek tűnt.

40:39
    A Volán vezette a záró harmad első támadását, ám a vendég védelem a helyén volt.

40:01

Méltó folytatása ez a meccs a Salzburg elleninek, hihetetlen jól játszik a Volán. Határozott, az esetek többségében pontos, és a helyzetek kihasználásakor kíméletlen a Fehérvár, ez pedig olyan együttállás, ami elég ritka a csapat életében, remélhetőleg az idény végéig (és tovább..) kitart majd ez a forma, ez a hozzáállás. Láthatóan feljavult a magyar játékosok teljesítménye erre a meccsre, jól helyettesítik az 5 meccse eredménytelen LoVecchio-t, akinek bár nem megy ma se rosszul a játék, de az az átütőerő nincs meg egyelőre a teljesítményében.

40:00

39:22
    A meccs eddig legnagyobb vendég helyzetét hagyta ki Zanoski, centikkel lőtt az üresen tátongó rövid sarok mellé!

38:28
    Egy buli után indult meg a Fehérvár, és végül Sila-nak kellett védenie.

37:09
    Váratlan esemény, támad a Ljubljana!

34:41
    Harmadik emberelőnyös gólját szerezte a Fehérvár! Marino lövése még nem talált utat a kapuig, KOVÁCS CSABA azonban jó helyen volt a jó időben, és megszerezte mai második gólját! 5-0 a Fehérvár javára, csodás játékkal!

33:55
    Ismét a vendég csapatból állítanak ki, ezúttal ők voltak hatan a jégen.

33:22
    Egyenlő létszámnál állt fel a Volán, mintha már most kezdene fáradni a Ljubljana.

32:11
    A vendégek is kiegészültek, nem született gól tehát egyik előnyből sem.

31:56
    A Fehérvár kiegészült.

31:12
    Szirányi bombáját is fogta Sila.

31:03
    Négy a négy ellen felálltunk, majd Boivin lövését védte Sila.

30:11
    15 másodpercig lehetett emberelőnyben a Ljubljana, ugyanis most Zanoskit is kiküldik gáncsolásért.

29:56
    Túl sok ember volt a jégen fehérvári részről, újabb kiállítás tőlünk.

29:38
    Kiegészült a Fehérvár.

28:44
    Felállt a Ljubljana, első komolyabb támadás-sorozatuk a meccsen

27:38
    Kapust cserél a Ljubljana, Chiodo helyére Ales Sila érkezik!

27:38
    Hazai kiállítás, Kevin Wehrs ül ki bottal lökésért.

27:24
    Hebar lövése zúgott el Engstrand kapuja mellett.

26:18
    Gálázik a Fehérvár AV19! Szép háromszögezés után a korong útja Szirányi-Bartalis volt, ő pedig KOVÁCS CSABA elé tálalt, aki elegánsan kilőtte a jobb felsőt!

25:47
    Medvec az újabb kiállított játékos a vendégektől.

25:35
    A ljubljanai harmadban folyik a játék.

25:07
    Engstrand ütött ki a bárddal, a korong pedig a védőhálón landolt.

24:29
    Lesre korcsolyáztak a vendégek.

24:18
    Magosi lőtt kapura!

23:50
    Újabb Chiodo védés, buli a kapuja előtt.

22:40
    Gyönyörű támadás után született az újabb fehérvári gól! Orbán indult meg szépen védője mellett, majd egy hanyag mozdulattal BARTALIS ISTVÁNHOZ passzolt, aki előbb elhúzta a kapus mellett, majd a kapuba lőtte a korongot!

21:50
    Orbán távoli bombáját ütötte ki Chiodo!

21:25
    Chiodo védése után buli a vendég harmadban.

21:04
    Sarauer lövésébe nem volt elég erő, könnyedén védték.

20:33
    A Fehérvár kiegészült, és támad is már a hazai gárda.

20:01

Pompás harmadot zárt a Fehérvár, mondhatni minden tökéletesen alakult. Az első két előnyt kár volt kihagyni, tekintve, hogy 19 másodpercig csak három játékos volt jégen a vendégektől, ám aztán jött két gól, ami megnyugtatta a publikumot.

20:00

19:50
    Podlipnik lőtt fölé.

19:31
    Felállnak a vendégek.

19:02
    Bartalis István léphetett ki egyedül, de Chiodo fogta a lövést!

18:31
    Egy kósza vendég támadás után itt az első fehérvári kiállítás, Ejdepalmot küldik ki fogásért.

18:12
    Rövid videózás után a bíró megadja a gólt, azt nézték meg, hogy teljes terjedelmével bent volt-e a korong.

18:12
    Emberelőnyből növeli előnyét a Fehérvár! LoVecchio passza ANDREW SARAUERT találta meg, ki körbekorcsolyázta hátulról a kaput, majd a rövid oldalra visszahúzva belőtte a pakkot Chiodo és a kapuvas között a kapuba!

18:04
    A harmadik vendég hátrány következik, Hebar ül ki testre ütésért.

17:32
    Magosi lőtt éls szögből, Chiodo védett.

17:03
    Marad támadásban a Volán, nem tudnak felszabadítani a vendégek.

15:39
    Rengeteg helyzet után végül megszerzi a vezetést a Fehérvár! Egy kapuvas után LoVechiohoz került a korong, lövését védte Chiodo, a kipattanót azonban FRaNK BANHAM már kíméletlenül a kapuba küldte! 1-0!

14:29
    LoVecchio ütőjéről lopták le a korongot a lövés pillanatában.

13:12
    Egymás után maradnak ki a hazai helyzetek, egynek most már igazán be kéne mennie!

12:38
    Tilosra ütötték a vendégek.

11:12
    A Ljubljana kiegészült, ezt most sajnos kicsit elszúrta a Fehérvár.

10:52
    Megint kiütötték a vendégek.

10:42
    Banham passza után LoVecchio lövését védte Chiodo.

10:00
    Ejdepalm lövése érintés nélkül zúg ki a vendég harmadból.

09:30
    Lejárt a kettős előny, Szirányi besült lövése után.

09:10
    19 másodperccel az előző büntetés letelte előtt Selan is kiül a vendégektől, szintén gáncsolásért.