Nové Zámky – Budapešť 9:3 (vége) | Debreceni HK – Ferencváros Bp. ESMTK 4:3 (vége)
Debreceni HK
4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Ferencváros Bp. ESMTK
péntek 02.01.2015, 19:00 • Debreceni Jégcsarnok, Debrecen • MOL Liga

Küzdős, hajtós meccsen begyűjtötte a 3 pontot a DHK! Talán jobban akarták a hazaiak a győzelmet, talán nagyobb szerencséjük volt, mindenesetre a két rossz formában lévő csapat közül a DHK kaphat lendületet a mai győzelemmel. A találkozó hőse egyértelműen Berta Ákos, aki két góljával, és emberhátrányos gólpasszával hatalmas érdemeket szerzett a hazai győzelemben.

A végeredménnyel búcsúzok, és köszönöm meg megtisztelő figyelmüket!

Debreceni HK – Ferencváros Bp. ESMTK 4-3 (21:03:53)

60:00

59:58
    Tisztáznak a hazaiak, itt a vége!

59:43
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Kiss Gábor csodálatos keresztpasszal találta meg csapatkapitányát, VACLAV NOVAK pedig tökéletes lövéssel szépít. Vladimir Dubek kap még gólpasszt. Talán van még idő egyenlíteni a vendégek számára.

59:07
    A játékteret elhagyó korong után nincs kiállítás, de a buli a debreceni harmadban marad.

58:41
    Üres a Fradi kapuja, hat mezőnyjátékos a jégen.

58:41
    Vendég időkérés.

58:41
    Borodin védése után áll a játék.

58:17
    A Debrecen gólt szerzett!
    Valószínűleg eldőlt! Hári Norbert játszott BERTA ÁKOShoz, aki lövőhelyzetbe játszotta magát, majd a bal oldali bedobókörből hatalmas erővel lőtt a hosszú alsóba. Talán Budai sem reagált kellőképpen gyorsan, de ezzel együtt szép gól.

58:05
    Kaskov remekül passzolt a kapu mögül, de nem számított rá a társ.

57:43
    Borodin szed le egy levegőben lévő korongot. A debreceni harmadban lesz buli.

57:06
    A támadó harmadban szerez korongot a Fradi, Kiss Ákos lövését viszont Borodin védeni tudja.

56:28
    Budainak kellett a levegőből lehalásznia egy belőtt pakkot, és hiába próbálta azt kitenni, támadták a debreceniek, így a buli a Ferencváros harmadában lesz.

56:19
    Borodin tenyerel a pakkra ismét egy magabiztos védés után.

55:17
    Fel tudott most állni a Fradi, Rafaj viszont szinte ugyanúgy próbálkozott, mint góljánál, erre pedig már készült Borodin. Szép védés a botossal.

54:33
    Debreceni les.

54:18
    Kurilyuk lőtt a kapu elé, de Kaskov nem tudott beleérni, így nem lett veszélyes az erőtlen lövés.

53:38
    Ladányi került helyzetbe a jobb szélen, jó lövését Budai gyönyörűen védte lábbal.

51:21
    Csíki hagyta el az ütőjét egy ütközésnél, Ladányi saját jobbos ütőjét akarta odaadni a balos védőnek, aki inkább lement cserére. De közben tisztáztak a hazaiak, így nem lett nagyobb gond a DHK-nál.

50:08
    Rengeteg a debreceni blokk az utóbbi percekben. Hősiesen védekeznek a hazaiak, ezúttal Prakab volt önfeláldozó.

49:46
    Hári próbálkozott nagyon éles szögből Budai lábai közt, de üggyel-bajjal hárított a kapus.

49:24
    Emelianov üti végig a palánk mentén a Fradi alapvonaláig a pakkot. Ez így tilos felszabadítás.

49:17
    Tilos felszabadítás: DHK.

48:18
    Tőkési mentett bevetődve.

47:24
    Parádés egyéni akció után vezet a DHK! DANIL KASKOV nem egyszer bizonyította már képességeit, ezúttal is fantasztikusan cselezte magát lövőhelyzetig, majd a kapu előtti takarást kihasználva kilőtte a bal felsőt.

47:06
    Tilosra üt a Fradi.

46:30
    Dancsfalvit találja el a semleges harmadból visszalőtt pakk, így les.

46:13
    Borodin védése után áll ismét a játék.

45:53
    Sadikov távoli lövése nem volt rossz, de Budai végig látta a korongot, így nem okozott gondot számára oldalra rúgni azt.

44:49
    Berta remek passzát a kapu előtt teljesen üresen érkező Ladányi kotorja mellé. Szokatlan hiba a debreceni csapatkapitánytól.

44:30
    Bertát küldik el a bulitól, de Könczei is elhozza a bedobást.

44:30
    Novak lövését védi Borodin magabiztosan.

42:57

41:52
    Veszélyes centerezés után szabadítanak fela debreceni védők.

41:27
    Tilos felszabadításra üt a DHK.

40:48
    Kurilyuk egyéni akciója után Budai véd üggyel-bajjal.

40:01

1:38-ig még négy-négy mezőnyjátékossal a csapatok Kaskov és Rafaj büntetése miatt.

Ez már élvezhetőbb harmad volt, a gólok is jöttek mindkét oldalon, és végül megérdemelten nyerte ezt a periódust a DHK. Teljesen igazságos döntetlenre állnak a csapatok két harmad után, nem lenne meglepő, ha hosszabbításra, netán büntetőkre kerülne ma sor. De még eldőlhet mindkét irányba a találkozó, így a három pont is reális cél lehet a csapatok számára.

40:00

39:39
    Kicsit elszabadultak az indulatok. Kaskov kétségtelenül szabálytalan volt, de aztán Rafaj elég durván torolta meg az orosz ütközését. A végén mindkét játékos kiáll, Kaskov gáncsolásért, Rafaj durva játékért.

39:00
    Kisles miatt a semleges harmadban a buli.

38:12
    Borodin két alkalommal is óriási bravúrt mutat be ismét. Remekül használja a lábait az orosz kapus, sokadik látványos mamutos védése volt.

37:39
    Emelianov takarítja el a kipattanót üggyel-bajjal. Veszélyesebb volt az orosz védő mozdulata, mint az eredeti lövés.

36:42
    Nagy védelmi hiba után Kiss Ákos tökéletesen centerezett Dubek elé, akinek a kapura szúrt korongját hatalmas bravúrral védte Borodin!

35:54
    Cerny távoli lövését védi Borodin.

35:46
    Borodin nagyon magabiztos ma. A gólokról nem tehetett, és most is szépen véd.

35:24
    Kaskov sora teremtett több nagy veszélyt is a Fradi kapuja előtt, a legnagyobb lehetőség az orosz csatár előtt adódott, de nagy helyzetben az oldalhálóba lőtt, hiába örültek a hazai szurkolók.

34:41
    Borodin lepkés kesztyűjében nyugszik meg a korong ismét.

33:29
    Emberhátrányos góllal egyenlít a Debrecen! Berta Ákos és KÖNCZEI ÁRON vittek végig nem először egy támadást két védő ellen, és ezúttal a hazaiak üdvöskéje közvetlen közelről be tudta venni Budai kapuját.

32:55
    Cerny lövése Borodin vagy a blokkoló védő botja közül valamelyikről pattan mellé.

32:22
    Emberhátrányban lőhetett Sadikov, de a blokk után mellépattant a korong.

32:07

31:39
    Voronovot cselezték ki gyönyörűen, az orosz bekk még a csatár után nyúlt, emiatt a büntetése két perc bottal akasztás címén.

30:29

29:56
    Berta blokkon megpattanó lövését rúgja ki Budai, a kipattanó elcsúszik Könczei és Ladányi előtt is.

29:19
    Borodin véd szépen a botossal.

28:11
    Így kell gólra váltani egy emberelőnyt! Galló Illés játszott hátra Ales Cernyhez, a védő a kapásoldali bedobókörben helyezkedő RAFAJ ATTILA ütőjét találta meg, aki hatalmas gólt lőtt a bal felsőbe. Megint vezet a Fradi!

27:39
    Könczei jó ütemű ütközése után tisztáznak a hazaiak.

27:19
    Borodin véd, buli lesz.

27:08
    Alexei Voronov kap két percet magas bot miatt. Ez nem volt szép, szerencsére nincs komolyabb sérülés.

26:27
    Vége a debreceni gólínségnek! BERTA ÁKOS kapott remek ütemű passzt a Fradi kék vonalán Andrei Emelianovtól, ziccerben pedig nem hibázott a rutinos csatár. Gyors csuklólövése becsapta Budait. Egyenlít a DHK!

26:08
    Tilos felszabadítás a Fradinál. Budai bal keze felől lesz buli.

25:32
    Budai ütközik egy kapuja elé korcsolyázó debrecenivel. Elég rosszul nézett ki a találkozás, de nincs komoly baj szerencsére. Kiállítás sincs, bedobással folytatódik a játék.

25:12
    Megint óriási helyzet marad ki a vendégek kapuja előtt. Nincs szerencséje a Debrecennek.

24:46
    Borodinnak kell védenie, a debreceni harmadban marad a bedobás.

24:43
    Németh lövését Voronov blokkolja, a tetőszerkezeten köt ki a korong. A hazai harmaddan lesz buli.

24:03
    Hegyi Ádám lő mellé lendületből.

23:19
    Borodin védési stílusa volt most agresszív, de bejött, mert a távoli lövésbe ezúttal nem tudtak beleszúrni a csatárok, miután eléggé kijött az orosz kapus.

21:55
    Vendégek teljes létszámban.

21:39
    Voronov próbálkozott távolról, de mellé lőtt, majd ismét tisztáztak a vendégek.

21:18
    Képtelen felállni a DHK előnyben.

20:31
    Németh és Papp Csaba próbáltak kavargatni emberhátrányban, Borodinnak kellett védenie a lepkéssel.

20:01

Közel két percnyi emberelőny vár a DHK-ra.

Teljesen eseménytelenül csordogált a mérkőzés a harmad első felében, aztán egy egyperces debreceni helyzetsorozat után a Fradi szerzett gólt. A kimaradt helyzetek megbosszulták magukat, az eleinte kedvezőbb vendégek azonban nem érdemtelenül vezetnek. Túl sok értékelhető teljesítményt ezzel együtt sem tettek le az asztalra a csapatok, a DHK például több, mint 140 perce gólképtelen, sorozatban a 7. harmad zárul debreceni gól nélkül, az előző két mérkőzéssel együtt. Valamit ki kell találnia a hazaiaknak, de ez a Fradi ma rossz játékkal is verhetőnek tűnik. Ez persze fordítva is igaz...

20:00

19:55
    Túl sok Fradi-játékos a jégen, Farkas üli le a kisbüntetést.

18:40
    Éppen a hazai nyomás fokozódott az utóbbi percekben, amikor némileg váratlanul gólt szerez a Fradi. Lencsés Tamás lőtt a kék vonalról, Borodin pedig könnyedén védett volna, de az utolsó pillanatban a kapu elé robbanó REVÁK ZOLTÁN remekül szúrt bele a korongba, amely így a jobb felsőben kötött ki. Ales Cerny kap még gólpasszt a vendégek vezető góljánál.

18:06
    Sadikov lövésszerű löbbölését Budai tessékeli oldalra.

17:46
    Borodin tartja meg a lepkésben a korongot egy erőtlen lövés védése után.

16:58
    Berta cselezi be magát szépen, a Könczei elé pattanó korongot pedig végül tisztázzák a védők.

15:11
    Kurilyuk lőhetett, Budai nagyot védett, a kipattanót pedig az utolsó pillanatban tisztázzák Berta elől a zöld-fehérek.

14:55
    Ott maradt a korong a Fradi kapuja előtt, több lövési kísérlet is adódott a hazaiak előtt, de Budai és a blokkoló ütők a helyükön voltak.

14:42
    Berta, majd Könczei lőhetett remek helyzetből, Budai védett nagyokat.

13:08
    Rafaj lőhetett egy ferencvárosi korongszerzés után, de Borodin kirúgta a korongot az alsó sarokból.

12:20
    Berta maszatol oda Némethnek a Fradi harmadában.

11:39
    Novak lövése Ladányi ütőjéről pattan a tetőszerkezetre. A Debrecen kapuja előtt lesz buli.

10:48
    Hardi próbálkozott ismét, de nem talált kaput.

10:08
    Lévai passza pontatlan, így tilosra csúszik a korong.

09:48
    Semleges harmadbeli bedobással folytatódik a játék.

09:16
    Moravec lövése több ütőn megpattanva elkerüli a kaput.

08:40
    Éles szögből leadott gyenge lövést véd Borodin könnyedén.

07:39
    Németh esik el két debreceni között, de nincs kiállítás.

06:58
    Dubek veszélyes centerezését Emelianov takarítja el a hazai kapu elől.

06:33
    Borodin jegeli a pakkot ismét.

06:21
    Hardi ütközik Vaszjunyinnal a semleges harmadban, mialatt a vendégek padjára pattan a korong, emiatt áll meg a játék.

05:38
    Kiss Gábor közeli lövése ment mellé, talán Borodin kapott bele a korongba. Ez volt az első igazán nagy helyzet.

04:44
    Németh bajlódott a korong átvételével a kék vonalon, így lest fújtak a játékvezetők.

04:27
    Tilos felszabadítás a hazaiak részéről.

04:18
    Újabb távoli lövés, megint Borodin védése után áll meg a játék.

04:06
    Borodin szépen védi Lencsés távoli lövését, majd a kipattanót is.

03:43
    Borodin tenyerel rá a kapu elé belőtt korongra, hogy cserélhessenek a fáradt hazaiak.

02:55
    Könczei is lőtt egyet, de Budai résen volt.

02:40
    Voronov távoli lövését tolja ki Budai a botossal.

02:15
    Tilosra ütnek a hazaiak.

02:08
    Könczei és Cerny kóstolgatják egymást a semleges harmadban.

01:40
    Vaszjunyint választjűk el a pakktól tanítanivalóan.

00:45
    Novak kísérletét blokkolják a hazaiak, továbbra sincs kapuralövés

00:14
    Tilos felszabadítással kezdődik a meccs. Budai kapuja előtt lesz bedobás.

00:01

Katasztrofális formában várja a Debreceni Hoki Klub az újév első mérkőzését a MOL Ligában. A Debrecen és a Fradi december 12-én találkozott a cívisvárosban, azt a mérkőzést a hazaiak büntetőkkel nyerték. Azóta viszont négyből három meccsüket bukták Ladányiék, a legutóbbi kettőt 0-14-es gólkülönbséggel zárták. Sok a sérült a hazaiaknál, és kapusposzton is adódtak problémák a Dunaújváros otthonában elszenvedett 6-0-ás, és főleg az érsekújvári 8-0-s meccsen, de a támadójáték minősége talán még nagyobb aggodalomra adhat okot Jevgenyij Muhin vezetőedző számára. A Fradi számára sem zárult jól az év, az erdélyi túrát egy vállalható, Brassó elleni vereséggel, majd egy bosszantó, csíkszeredai zakóval abszolválták Budaiék. Továbbra is reális cél lehet a rájátszás mindkét gárda számára, ebből a szempontból fontos lehet, hogy melyikük lábal ki előbb a válságból az egymás elleni mérkőzésükön.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Zoltán Horváth

Gólok és gólpasszok: 27. Berta (Emelianov), 34. Könczei (Berta), 48. Kaskov, 59. Berta (Hári) – 19. Revák (Lencsés, Cerny), 29. Rafaj (Cerny, Galló), 60. Novak (Kiss, Dubek)

Debreceni HK: Borodin (Tőke) – Csíki, Voronov, Dancsfalvi, Vaszjunyin (A), Berta – Emelianov, Sadikov, Ladányi (C), Kaskov, Kurilyuk – Prakab, Tőkési, Hári, Könczei (A), Barabás – Okos

Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Marton) – Moravec, Guren, Dubek, Kiss Á., Novak (C) – Lévai, Lencsés (A), Németh P., Papp Cs., Farkas – Hegyi, Cerny, Galló, Kiss G. (A), Rafaj – Hardi, Pál Z., Revák

Vezetőedző: Szakács Ferenc

Játékvezetők: Varjú Árpád, Haszonits Miklós – Pálkövi Botond, Sipos Roland