Nové Zámky – Budapešť 9:3 (vége) | Debreceni HK – Ferencváros Bp. ESMTK 4:3 (vége)
Debreceni HK
4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Ferencváros Bp. ESMTK
péntek 02.01.2015, 19:00 • Debreceni Jégcsarnok, Debrecen • MOL Liga

Küzdős, hajtós meccsen begyűjtötte a 3 pontot a DHK! Talán jobban akarták a hazaiak a győzelmet, talán nagyobb szerencséjük volt, mindenesetre a két rossz formában lévő csapat közül a DHK kaphat lendületet a mai győzelemmel. A találkozó hőse egyértelműen Berta Ákos, aki két góljával, és emberhátrányos gólpasszával hatalmas érdemeket szerzett a hazai győzelemben.

A végeredménnyel búcsúzok, és köszönöm meg megtisztelő figyelmüket!

Debreceni HK – Ferencváros Bp. ESMTK 4-3 (21:03:53)

60:00

59:58
    Tisztáznak a hazaiak, itt a vége!

59:43
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Kiss Gábor csodálatos keresztpasszal találta meg csapatkapitányát, VACLAV NOVAK pedig tökéletes lövéssel szépít. Vladimir Dubek kap még gólpasszt. Talán van még idő egyenlíteni a vendégek számára.

59:07
    A játékteret elhagyó korong után nincs kiállítás, de a buli a debreceni harmadban marad.

58:41
    Üres a Fradi kapuja, hat mezőnyjátékos a jégen.

58:41
    Vendég időkérés.

58:41
    Borodin védése után áll a játék.

58:17
    A Debrecen gólt szerzett!
    Valószínűleg eldőlt! Hári Norbert játszott BERTA ÁKOShoz, aki lövőhelyzetbe játszotta magát, majd a bal oldali bedobókörből hatalmas erővel lőtt a hosszú alsóba. Talán Budai sem reagált kellőképpen gyorsan, de ezzel együtt szép gól.

58:05
    Kaskov remekül passzolt a kapu mögül, de nem számított rá a társ.

57:43
    Borodin szed le egy levegőben lévő korongot. A debreceni harmadban lesz buli.

57:06
    A támadó harmadban szerez korongot a Fradi, Kiss Ákos lövését viszont Borodin védeni tudja.

56:28
    Budainak kellett a levegőből lehalásznia egy belőtt pakkot, és hiába próbálta azt kitenni, támadták a debreceniek, így a buli a Ferencváros harmadában lesz.

56:19
    Borodin tenyerel a pakkra ismét egy magabiztos védés után.

55:17
    Fel tudott most állni a Fradi, Rafaj viszont szinte ugyanúgy próbálkozott, mint góljánál, erre pedig már készült Borodin. Szép védés a botossal.

54:33
    Debreceni les.

54:18
    Kurilyuk lőtt a kapu elé, de Kaskov nem tudott beleérni, így nem lett veszélyes az erőtlen lövés.

53:38
    Ladányi került helyzetbe a jobb szélen, jó lövését Budai gyönyörűen védte lábbal.

53:02
    Emelianov blokkol ismét tökéletesen.

Zoltán Horváth

Gólok és gólpasszok: 27. Berta (Emelianov), 34. Könczei (Berta), 48. Kaskov, 59. Berta (Hári) – 19. Revák (Lencsés, Cerny), 29. Rafaj (Cerny, Galló), 60. Novak (Kiss, Dubek)

Debreceni HK: Borodin (Tőke) – Csíki, Voronov, Dancsfalvi, Vaszjunyin (A), Berta – Emelianov, Sadikov, Ladányi (C), Kaskov, Kurilyuk – Prakab, Tőkési, Hári, Könczei (A), Barabás – Okos

Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Marton) – Moravec, Guren, Dubek, Kiss Á., Novak (C) – Lévai, Lencsés (A), Németh P., Papp Cs., Farkas – Hegyi, Cerny, Galló, Kiss G. (A), Rafaj – Hardi, Pál Z., Revák

Vezetőedző: Szakács Ferenc

Játékvezetők: Varjú Árpád, Haszonits Miklós – Pálkövi Botond, Sipos Roland