Nové Zámky – Budapešť 9:3 (vége) | Debreceni HK – Ferencváros Bp. ESMTK 4:3 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
9:3 (3:2, 4:1, 2:0)
UTE Újpest Budapešť
péntek 02.01.2015, 18:00MOL Liga

A záró harmadban visszavettek az első tíz percben a csapatok az iramból, alig volt megszakítás, de a helyzetek is hiányoztak a kapuk előtt. Majd a harmad második felében jöttek a kiállítások és újabb két hazai gól. Ma este sokkal jobb volt a címvédő és megérdemelten nyert hat góllal a lilák ellen. Ezzel a Zámky 63 ponttal átvette a vezetést a tabellán, az újpestiek hatodik helye még bizonytalan, mivel a Fradi még nem fejezte be a mérkőzését Debrecenben. (20:17:52)

60:00

59:15
    Puchovský bombáját védi Ágoston.

58:56
    Král is lemegy a hazai csapatból akadályozásért.

58:15
    Zalavári kap két percet gáncsolásért.

58:15
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Faith passzolt egy hosszú korong járatás végén TOMÁŠ CHRENKO botjára, aki nagy erővel lövi a kilencedik hazai gólt. Gólpasszok: Juraj Faith, Pavel Kowalczyk.

57:45
    Huba lövését védi Ágoston, tartja magát három emberrel az Újpest.

57:00
    Nagy hazai nyomás, sikerül kivágni a liláknak a korongot.

56:22
    Kettős újpesti kiállítás következik, Hegyi két percre bottal lökésért, Tóth magas bottal való játékért.

55:45
    Marek Dubec passzolt Brandis botjára, aki közelről durrantott a kapu fölé.

55:00
    Ágoston előtt a buli.

54:35
    Coleman indítja Turbuczt a jobb oldalon, de Sucharda remekül ért vissza és szerelte az újpestiek csatárát.

53:55
    Ágoston a lepkéssel látványosan a felső sarokból húzta ki Čaládi közeli lövését!

53:00
    Az újpestiek kivágják a pakkot, de csak Huba botjára, aki lesre viszi a korongot.

52:30
    Frolík indít a kapu mögül támadást, majd Huba vitte be a pakkot a vendégek harmadába.

51:27
    Egy nagyon szép akció végén O.Štefanka a jobb oldalról passzolt pontosan MAREK DUBEC botjára, aki közelről az üres kapuba lőtte a nyolcadik hazai gólt. Gólpasszok: Ondrej Štefanka, Robert Brandis.

51:00
    A záró harmad gól nélkül, a büntetőpadot sem melegítette eddig senki.

50:45
    Hazai tilos felszabadítás.

50:30
    Pichler a kapu mögül próbálta becsapni Cikánek kapust, aki rátenyerelt a korongra.

50:00
    A záró harmad közepén, Cikánek előtt a buli.

49:10
    Jó az iram, de mindkét oldalon sok az eladott korong.

48:25
    Faith egy az egyben Ágoston előtt, á lilák kapusa bravúrral a botossal üti ki Faith lövését.

47:45
    Chrenko indult meg kontrába, de Čaládi gyorsabb volt a jobb oldalon, így les lett ziccer helyett.

47:00
    Ágoston előtt a buli, amelyet elhozták a hazaiak, majd visszaszerzik az újpestiek, gyors támadásba indulnak, végül lesre viszik a pakkot.

46:15
    Pichler takarásból lőtt veszélyesen a kapu mellé.

45:30
    Reiter fonákkal próbálta becsapni Cikánek kapust, de lecsúszott a pakk a botjáról.

44:55
    Mihalik került jó helyzetbe, de ő is kihagyta a ziccert.

43:35
    Chrenko került a palánkról visszapattanó korong után helyzetbe, de nem tudott élni a lehetőséggel Ágoston előtt.

43:00
    A bulit a hazai csapat hozta el Cikánek védése után, de pontatlan az indítás, jöhetnek az újpestiek.

42:30
    Pichler lövését védi a lepkéssel Cikánek.

42:00
    Továbbra sincs megszakítás, Sommer lövését blokkolják a hazai kapu előtt.

41:30
    Megszakítás nélkül folyik eddig a játék a záró harmadban.

41:00
    Faith került a kapu előtt majdnem ziccerbe, de elcsúszott a pakk a botja alatt.

40:30
    Az első támadást az újpestiek vezetik a záró harmadban.

40:01

Egy mozgalmas második harmadot láthatunk sok kiállítással és öt góllal. A hazai csapat megérdemelten nyerte 4-1-re a második játékrészt, miután gyakran nyomás alatt tartotta a lilák kapuját, akiknek nehéz dolguk lesz a záró harmadban, ám egy Zámky – Újpest meccsen minden előfordulhat. A hazai csapat közel áll a sikerhez. Hamarosan folytatjuk.

40:00

39:58
    Kiegészült a hazai csapat, az utolsó pillanatban Elomo az üres kapu előtt hibázott.

39:40
    Tapio kerül les helyzetbe.

39:10
    Cikánek véd egy könnyű újpesti lövést, buli következik.

38:30
    Coleman vitte be a hazai harmadba a pakkot, majd ketten az egy ellen indulnak meg a hazaiak, végül Faith lövését védte a lilák kapusa.

37:58
    Marek Dubec kap két percet gáncsolásért.

37:20
    Durák ziccerben, Cikánek bravúrral véd!

36:38
    Amikor már kiegészült az Újpest, Hurtaj lövését még Pleszkán védte, de PODSTAVEK ALBÍN lövésére már nem tudott oda érni a lila-fehérek kapusa. Gólpassz: Jakub Hrudík, Ľubomír Hurtaj.

35:20
    Gyorsan felállt a Zámky, Kowalczyk lövése után megindul kontrába az Újpest, majd ismét fordul a játék és Faith a kapuvasba lövi a hazai ziccert!

34:31
    Kiss megy le akadályozásért két percre.

33:30
    Gyors játék, a vendégeknél lesz kiállítás, miután megszakítják majd a játékot.

32:50
    Elomo passzolt Tapio botjára aki keményen célozta meg Cikánek kapuját.

32:00
    Faith szerez korongot és hozza ki szépen a hazai harmadból.

31:30

31:00
    A meccs felénél járunk, és már kilenc gólt láthatott az érsekújvári közönség.

30:25
    A hatodik hazai gólt MATÚS PÚCHOVSKÝ szerezte, Král lőtt passzát irányította Pleszkán kapujába. Gólpassz: Martin Král.

30:00
    Le föl támadnak most a csapatok, igaz a hazai veszélysebben.

29:00
    Hurtaj lövesét védte nagy bravúrral Pleszkán.

28:33
    Az Újpest gólt szerzett!
    Kiszakadt a zsák a gólokkal. Mihálik nyerte meg a bulit, majd KISS DÁNIEL lövése találta meg az utat Cikánek háta mögé. Gólpassz nélkül a találat.

28:30
    Kiss lövéset védte Cikánek a lepkéssel.

27:43
    Kowalczyk lövése pattogott Pleszkán előtt végül PETER HUBA botjára került a korong, aki a hálóba lőtte. Gólpasszok: Pavel Kowalczyk, Albín Podstavek.

27:01
    Szépen kijátszották az újváriak az újpesti védelmet, végül JURAJ FAITH közelről az üres kapuba lőtte a negyedik hazai gólt. Gólpasszok: Tomáš Chrenko, Juraj Ďurčo.

27:00
    Sikerült felszabadítani a liláknak.

26:30
    Kowalczyk kemény löketét a kékről védi az újpestiek hálóőre.

26:11
    Tapio is lemegy bottal akasztásért., így kettős lesz a hazai előny.

25:46
    Kiállítás az újpesti csapatból, Csányi kapott két percet akadályozásért.

25:00
    Čaládi bombája a kapuvasat súrolta.

24:15
    Turbucz került majdnem helyzetbe egy gyors kontra végén.

23:35
    Óriási kavarodás Pleszkán előtt, aki végül ráfekszik a korongra.

23:00
    Mihálik szerez korongot a kék vonalnál bekorcsolyázik a körök közé és fölé bombáz.

22:30
    Fokozódik a hazai nyomás Pleszkán előtt.

22:00
    Sucharda lövésébe ér még bele Dubec Pleszkán előtt.

21:30
    Huba távoli lövését védi Pleszkán.

21:10
    Jól védi az újpesti csapat a kék vonalát, nem tudja bevinni a hazai csapat a pakkot Pleszkán elé.

20:45
    Újpestiek korcsolyáztak lesre.

20:30
    Tapio lövése suhant el a kapuvas mellett.

20:10
    A második harmad első buliját is az újpestiek hozták el.

20:01

Érkeznek a csapatok, hamarosan kezdődik a második harmad.

A hazai vezető gól után gyorsan egalizált az újpesti gárda, majd a hazai csapat rákapcsolt és elhúztak kettővel. A hajrában emberelőnyös góllal feljött egyre az Újpest, így nyílt maradt a mérkőzés a folytatásra. Hamarosan a második harmad eseményeivel folytatjuk a közvetítést.

20:00

19:50
    Kiegészült az Érsekújvár.

19:30
    Az utolsó percben sikerül kivágni a hazai csapatnak a korongot.

18:50
    Cikánek védte remekül Durak lövését.

17:49
    Hrudík szabálytalankodott a gólnál és két percet kapott bottal akasztásért.

17:49
    Turbucz vitte be a korongot egész Cikánek elé, aki Csányi botjára ütötte ki a pakkot és CSÁNYI KAROL a hálóba küldte vissza a korongot. Gólpassz: Turbucz Martin Zoltán.

17:11
    Brandis megy le a hazai csapatból két percre, túl sok hazai volt a jégen.

16:45
    Podstavek kevergetett jól az újpestiek harmadában.

16:17
    Kiegészült a hazai csapat, megúszták kapott gól nélkül a hazaiak.

15:30
    Sikerült felállni az újpestieknek, végül Durák lövését védi Cikánek.

15:10
    Nem tud felállni egy perc után sem az Újpest.

14:45
    Sikerült kivágni a buli után a hazaiaknak a pakkot.

14:17
    Frolík kap két percet bottal akasztásért, újpesti lehetőség a szépítésre.

13:10
    Cikánek védi Tapio lövését, hosszabb idő után.

12:40
    Sucharda passzolt Chrenko botjára a kék előtt, akit végül szerelni tudtak az újpestiek.

12:00
    Folyamatosan gyakorol most nyomást a címvédő a lilák kapujára.

11:30
    Martin Dubec közelről lőtte Pleszkán mamutjába a ziccert.

10:55
    Újpesti tilos felszabadítás.

10:30
    Kowalczyk lövését üti ki Pleszkán, de nem tud felszabadítani az Újpest.

10:00
    A gól után folytatódik a hazai nyomás Pleszkán előtt.

09:28
    Potyognak a hazai gólok, PETER HUBA szerezte a hazaiak harmadik gólját, aki a kipattanót küldte közelről a hálóba. Gólpasszok: Martin Frolík, Albín Podstavek.

08:05
    Kowalczyk kemény lövésébe piszkált bele ROBERT BRANDIS és irányította a pakkot a tehetetlen újpesti kapus háta mögé a vezető gólt. Gólpasszok: Pavel Kowalczyk, Martin Leško.

07:30
    A hazai helyzet után egy gyors ellentámadás végén Mihálik passza után ELOMO TEEMU talált közelről Cikánek háta mögé. Gólpassz: Mihálik Jozef.

07:25
    Faith passzolt Sucharda botjára a kapu elé, de kimarad a ziccer.

06:45
    Ismét Cikánek a főszereplő Kiss lövése után.

06:20
    Tóth lövését védi Cikánek a lepkéssel, buli következik. Aktívan játszik az Újpest az elmúlt másodpercekben.

06:00
    Nagy harc a korongért a hazai harmadban, Púchovský csak kivágni tudja a pakkot.

05:30
    Kissé szétszórt és pontatlan most a játék mindkét oldalon.

05:00
    Pontatlan hosszú újpesti indítás végén, tilos felszabadítás.

04:25
    Cikánek mentett Pichler előtt az utolsó pillanatban.

03:30
    Frolík és Hurtaj lódultak meg ketten az egy ellen, de Frolík passzát blokkolni tudták a lilák.

03:00
    Sikerül kihozni a hazai csapatnak a korongot, Ďurčo hozza fel a támadást.

02:30
    Mihálik és Elomo tartják nyomás alatt a hazai kaput.

02:00
    Cikánek is bemutatta első védését, Pichler lövését védte.

01:33
    Gyorsan kihasználta a hazai gárda előnyét, PAVEL KOWALCZYK a kék vonalról eresztett kemény lökete találta meg az utat Pleszkán hálójába. Gólpasszok: Albín Podstavek, Ľubomír Hurtaj.

01:11
    Turbucz kapta a meccs első két percét, bottal akasztásért.

01:05
    Huba a kék vonalról eresztette el a meccs első lövését, Pleszkán remekül védet.

01:00
    Mihálik passzolt Durák botjára az újvari kapu elé, de Durák nem tudta jól lekezelni a pakkot.

00:10
    A kezdő bulit az újpestiek hozták el.

00:01

A játékosok már a kék vonalon sorakoznak, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Újpesti TE: Pleszkán (Ágoston) – Kiss, Durak, Mihálik, Tapio, Elomo (C) – Lindgren, Hegyi (A), Coleman, Turbucz, Csányi – Sommer, Garbacz, Reiter, Dömötör, Tóth – Zalávári(A), Virág, Pichler, Gágyor.

Játékvezetők: Beniac, Bachúrik – Berger, Somos.

Január 2-án, pénteken 18:00 órától folytatja a HC Nové Zámky és az Újpesti TE csapata a MOL Liga küzdelmeit. Az Újpesti TE gárdája harmadik alkalommal látogat az idei szezonban Érsekújvárra. Az év első hónapjában igazán sűrű és nehéz program vár az érsekújvári fiúkra, hiszen 11 MOL, és 4 szlovák második ligás meccsen kell majd harcolniuk a pontokért.
    A remek évzáró gólzáporos 8-0-s győzelem után a debreceniek ellen, péntek este az újpestiekkel mérik össze erejüket ötödik alkalommal az idei évadban az újváriak, akik eddig minden esetben győztesként vonultak le a jégről a lilákkal vívott csaták után. Igaz, az első két idénybeli összecsapás nagyon szoros volt, és csak kétpontos győzelmeket tudott kiharcolni a címvédő Zámky, de a legutóbbi két összecsapás végén csak az újváriak könyveltek el pontokat. Az újpestiek mindig képesek meglepetést okozni bármikor és bármelyik csapat ellen a MOL Ligában, főleg az első soruk Mihalik-Elomo-Tapio nagyon gólveszélyes és az egyik legeredményesebb a ligában, eddig 116 pontnál járnak a kanadai táblázaton, ami nagyon szép teljesítmény.

Az újpestiek legutóbb hazai jégen a dunaújvárosiaktól szenvedtek büntetők után 3-2-es vereséget, és jelenleg 30 ponttal a még rájátszást jelentő hatodik helyet foglalják el a tabellán, de csak két ponttal a nagy vetélytárs Fradi előtt. Az érsekújváriak, akik a továbbiakban már nem számíthatnak Marek Uram szolgálataira, 60 begyűjtött ponttal a harmadik helyet bérlik a tabellán, de szorosan ott vannak két ponttal lemaradva az első Miskolc, és eggyel a második DAB csapata mögött. A Zámky attraktív támadó hokit játszik Martin Frolíkkal az élen, aki 40 kanadai ponttal a liga második legeredményesebb játékosa, és Juraj Faithal együtt 18 góllal a góllövő lista második helyét foglalják el. A mérkőzés szöveges közvetítését az érsekújvári téli stadionból, pár perccel este hat óra előtt kezdjük el. Kedves hoki szurkolók, kövessék velünk együtt ezt a jónak ígérkező hoki meccset, itt az onlajnok oldalán.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 2. Kowalczyk (Podstavek, Hurtaj), 9. Brandis (Kowalczyk, Leško), 10. Huba (Frolík, Podstavek), 28. Faith (Chrenko, Ďurčo), 28. Huba (Kowalczyk, Podstavek), 31. Púchovský (Král), 37. Podstavek (Hrudík, Hurtaj), 52. Marek Dubec (O.Štefanka, Brandis), 59. Chrenko (Faith, Kowalczyk) – 8. Elomo (Mihálik), 18. Csányi (Turbucz), 29. Kiss

HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajčovič) – Sucharda, Ďurčo, Čaládi, Faith (A), Chrenko – Huba, Baron, Podstavek, Hurtaj (C), Frolík – Leško, Kowalczyk, Brandis, O.Štefanka, Marek Dubec (A) – Hrudík, Král, Martin Dubec, Klobučník, Púchovský.

Edző: Slavomír Chlebec.

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (37.Ágoston) – Kiss, Durak, Mihálik, Tapio, Elomo (C) – Lindgren, Hegyi (A), Coleman, Turbucz, Csányi – Sommer, Garbacz, Reiter, Dömötör, Tóth – Zalávári(A), Virág, Pichler, Gágyor.

Edző: Szilassy Zoltán.