Nové Zámky – Budapešť 9:3 (vége) | Debreceni HK – Ferencváros Bp. ESMTK 4:3 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
9:3 (3:2, 4:1, 2:0)
UTE Újpest Budapešť
péntek 02.01.2015, 18:00MOL Liga

A záró harmadban visszavettek az első tíz percben a csapatok az iramból, alig volt megszakítás, de a helyzetek is hiányoztak a kapuk előtt. Majd a harmad második felében jöttek a kiállítások és újabb két hazai gól. Ma este sokkal jobb volt a címvédő és megérdemelten nyert hat góllal a lilák ellen. Ezzel a Zámky 63 ponttal átvette a vezetést a tabellán, az újpestiek hatodik helye még bizonytalan, mivel a Fradi még nem fejezte be a mérkőzését Debrecenben. (20:17:52)

60:00

59:15
    Puchovský bombáját védi Ágoston.

58:56
    Král is lemegy a hazai csapatból akadályozásért.

58:15
    Zalavári kap két percet gáncsolásért.

58:15
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Faith passzolt egy hosszú korong járatás végén TOMÁŠ CHRENKO botjára, aki nagy erővel lövi a kilencedik hazai gólt. Gólpasszok: Juraj Faith, Pavel Kowalczyk.

57:45
    Huba lövését védi Ágoston, tartja magát három emberrel az Újpest.

57:00
    Nagy hazai nyomás, sikerül kivágni a liláknak a korongot.

56:22
    Kettős újpesti kiállítás következik, Hegyi két percre bottal lökésért, Tóth magas bottal való játékért.

55:45
    Marek Dubec passzolt Brandis botjára, aki közelről durrantott a kapu fölé.

55:00
    Ágoston előtt a buli.

54:35
    Coleman indítja Turbuczt a jobb oldalon, de Sucharda remekül ért vissza és szerelte az újpestiek csatárát.

53:55
    Ágoston a lepkéssel látványosan a felső sarokból húzta ki Čaládi közeli lövését!

53:00
    Az újpestiek kivágják a pakkot, de csak Huba botjára, aki lesre viszi a korongot.

52:30
    Frolík indít a kapu mögül támadást, majd Huba vitte be a pakkot a vendégek harmadába.

51:27
    Egy nagyon szép akció végén O.Štefanka a jobb oldalról passzolt pontosan MAREK DUBEC botjára, aki közelről az üres kapuba lőtte a nyolcadik hazai gólt. Gólpasszok: Ondrej Štefanka, Robert Brandis.

51:00
    A záró harmad gól nélkül, a büntetőpadot sem melegítette eddig senki.

50:45
    Hazai tilos felszabadítás.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 2. Kowalczyk (Podstavek, Hurtaj), 9. Brandis (Kowalczyk, Leško), 10. Huba (Frolík, Podstavek), 28. Faith (Chrenko, Ďurčo), 28. Huba (Kowalczyk, Podstavek), 31. Púchovský (Král), 37. Podstavek (Hrudík, Hurtaj), 52. Marek Dubec (O.Štefanka, Brandis), 59. Chrenko (Faith, Kowalczyk) – 8. Elomo (Mihálik), 18. Csányi (Turbucz), 29. Kiss

HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajčovič) – Sucharda, Ďurčo, Čaládi, Faith (A), Chrenko – Huba, Baron, Podstavek, Hurtaj (C), Frolík – Leško, Kowalczyk, Brandis, O.Štefanka, Marek Dubec (A) – Hrudík, Král, Martin Dubec, Klobučník, Púchovský.

Edző: Slavomír Chlebec.

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (37.Ágoston) – Kiss, Durak, Mihálik, Tapio, Elomo (C) – Lindgren, Hegyi (A), Coleman, Turbucz, Csányi – Sommer, Garbacz, Reiter, Dömötör, Tóth – Zalávári(A), Virág, Pichler, Gágyor.

Edző: Szilassy Zoltán.

Játékvezetők: Beniac, Bachúrik – Berger, Somos.