Atlético Madrid – Levante 3:1 (vége) | Sevilla – Real Club Celta de Vigo 1:0 (vége) | Elche CF – Villarreal 2:2 (vége)
La Coruňa – Athletic Bilbao 1:0 (vége) | Málaga CF – UD Almería 1:2 (vége)
Elche CF
2:2 (2:2)
Villarreal CF
szombat 03.01.2015, 20:00 • Estadio Manuel Martínez Valero, Elche • Primera División

Két ellentétes félidőt láthattunk, míg az első játékrész kimondottan szórakoztató és izgalmas volt, addig a második már jóval visszafogottabbra sikeredett.
    A találkozón négy gól esett, a csapatok egyenlően osztoztak meg rajta, ezzel az egy ponttal igazából egyik gárda sem lehet maradéktalanul elégedett.
    Köszönöm a figyelmet! (21:52:24)

90+2

90+2
    A vendégek balról elvégzett sarokrúgása veszélytelen, a védők középen felszabadítottak.

90+1
    Cheryshev kapta a labdát a bal oldalon, beadását szögletre vágták a hazai védők.

90
    Két perc lesz a ráadás.

88
    A Villarreal végezhetett el szabadrúgást a középpályáról. A vendégek nem tudták veszélyes területre bejátszani a labdát.

87
    A hazaiak kavarták most meg a Villarreal védelmét, végül sikerült tisztázni a kapu elől.

86
    A Villarreal balról elvégzett sarokrúgása nem jelentett veszélyt, középen felszabadítottak a védők.

85
    Jonathan dos Santos aktívan és jól játszik, lövését azonban szögletre mentették a védők.

84
    Aaron fejezte be lövéssel a hazaiak támadást, próbálkozása jócskán elkerülte a kaput.

83
    Rodrigues helyett Coro érkezett.

82
    Jaume Costa tekerte be a labdát a hazaik tizenhatosára, a védőknek nem okozott gondot.

80
    Jonathan dos Santos beívelt sarokrúgását középen Tytoń kapus lehúzta.

79
    Cheryshev játszotta be a labdát a hazaiak tizenhatosára, az Elche védői szögletre tisztáztak.

78
    Rodriguez helyett Aaron érkezett.

77
    A vendégek végezhettek el szögletet, Jonathan dos Santos beívelését középen kivágták a védők.

76
    Jonathan dos Santos ívelte be a vendégek szabadrúgását a hazaiak kapuja elé, a védők könnyedén felszabadítottak.

75
    Giovani dos Santos érkezett a lecserélt Uche helyett.

75
    Cisma kapott sárga lapot belépőért.

74
    A Vendégek jobbról beívelt szögletét középen Jonathan dos Santos fejelte kapura, labdája végül elakadt a blokkban.

73
    Cheryshev közeli lövését a védők blokkolják, szöglettel vigasztalódhat a Villarreal.

72
    Jonathas beadása magas, a Villarreal jöhet támadással.

70
    A jobbról elvégzett hazai sarokrúgás veszélytelen, már a Villarreal fordulhat támadással.

69
    Rodrigues cselezgetett a jobb szélen, beadnia nem sikerült a labdát, viszont szöglettel vigasztalódhat az Elche.

68
    Tytoń hosszú kirúgását a vendégek kapcsolták le, a Villarreal építkezhet.

67
    A Villarreal vezetett támadást, a jobb szélre kitett labda már hosszú és pontatlan.

66
    Kiegyenlített most a küzdelem a pályán, érezhetően mindkét csapat a győzelemre hajt.

64
    Uche próbálkozott meg egy mélységi indítással, Vietto elől végül Tytoń kapus tisztázott.

63
    Trigueros helyett Jonathan dos Santos érkezett.

62
    Trigueros mintegy 28 méterről is kapura küldte a szabadrúgást, labdája fölé ment.

61
    Suarez volt ezúttal szabálytalan, a Villarreal mintegy 28 méterről végezhet el szabadrúgást.

60
    A hazaiak balról beívelt szabadrúgása veszélytelen, a Villarreal védői tisztáztak.

59
    Victor Ruiz volt szabálytalan, balról ívelhet be szabadrúgást az Elche.

58
    Cheryshev fejezte be lövéssel a vendégek támadását, próbálkozása nem jelentett veszélyt kapura.

57
    A Villarreal járatta most a labdát a hazaiak tizenhatosa előtt, végül veszélyes területre nem sikerült bejátszani a labdát.

56
    Az Elche balról végezhetett el sarokrúgást, a beívelést végül Asenjo kapus megkaparintotta.

55
    Moises Gomez volt szabálytalan, a középpályáról végezhet el szabadrúgást a hazai csapat.

54
    Aktívan és lelkesen játszanak a hazaiak, a labdát a második félidőben többet birtokolják.

52
    A jobbról elvégzett hazai sarokrúgás veszélytelen, középen szabálytalanság miatt már a Villarreal jöhet kifelé szabaddal.

51
    A hazaiak jobb szélen vezettek támadást, a beadást szögletre mentették a védők.

50
    A második félidőben egyelőre az Elche játszik enyhe fölényben, igaz helyzetet még nem láthattunk.

49
    Jaume Costa is besárgult belépő után.

48
    A Villarreal a középpályáról elvégzett szabadrúgás után hamar elveszítette a labdát, a hazaiak építkezhetnek.

48
    Pelegrín vágta fel ellenfelét, érkezett is a sárga lap.

47
    Jonathas volt elől szabálytalan, a vendégek jöhetnek kifelé szabadrúgással.

46
    A Villarreal kezdte a második félidőt.

46

Kiváló első félidőt láthattunk, a semleges nézők igazán jól szórakozhattak. A mérkőzésen a Villarreal a 17. percben már kétgólos előnyben volt, ekkor úgy tűnt hogy a "sárgák" simán behúzzák a találkozót. Az Elche azonban másképp gondolta, a 38. percben pedig már egyenlőt mutatott az eredményjelző.
    Kíváncsian várjuk a folytatást!

45

45
    Az első játékrész hajrája a vendégeké volt, azonban újabb gól egyelőre nem született.

44
    Cheryshev a félidő végén is veszélyeztetett, lövése azonban mellé ment.

43
    A vendégek jutottak szabadrúgáshoz, Trigueros ívelte középre a labdát, Tytoń végül összeszedte azt.

42
    Trigueros fejezte be lövéssel a vendégek támadását, kísérlete rossz, kirúgással jöhet az Elche.

41
    A Villarreal balról betekert sarokrúgását Bruno fejelte kapura, komoly veszélyt nem jelentett.

40
    Cheryshev játszotta be a labdát a hazaiak tizenhatosára, középen a védők szögletre mentettek.

38
    Jonathas kapott sárga lapot, vélhetően szövegelésért.

37
    Vietto kezéhez ért a labda, a hazaiak végezhetnek el szabadrúgást.
    RODRIGUES - 2:2

35
    Az Elche gólt szerzett!
    Jó kis meccs eddig, a 35 perc alatt már négy gólt is láthattunk! Jonathas készített elő lövésre, VICTOR RODRIGUEZ a tizenhatosról kilőtte a sarkot.

35
    Bátran vállalkoznak a játékosok távoli lövésre, ezúttal Mario kísérletezett, labdája a blokkról szögletre vágódott.

34
    Vietto könnyen növelhette volna a vendégek előnyét, közeli lövését azonban Tytoń védte.

33
    Uche lövése elakadt a blokkban, az Elche építkezhet.

31
    Rodriguez tekerte be a labdát a Villarreal kapujához, Asenjo magabiztosan húzta le.

30
    Jonathas távolról kísérelte meg bevenni a vendégek kapuját, próbálkozása nagyon gyengére sikerült.

29
    Pasalic kapott sárga lapot belépőért.

28
    Nem sok érdemleges történik most a pályán, a csapatok a középpályán harcolnak a labdáért.
    JONATHAS - 1:2

26
    Rodrigues tökéles labdát adott JONATHAS-nak, a hazaiak támadója a léc alá vágta. Ezzel szépítettek a hazaiak.

25
    Costa ívelte be a labdát a hazaiak tizenhatosára, középen könnyedén tisztázott a védelem.

23
    Szabálytalanság után a hazaiak végezhettek el szabadrúgást, a szabad elvégzése után hamar elveszítették a labdát.

21
    Jonathas futott lesre, szabadrúgással jöhet kifelé a vendégcsapat.

20
    Az Elche végezhetett el szögletet, Adrian Gonzalez középen ezúttal fejjel veszélyeztetett, egyelőre nem sikerül a szépítés a hazaiaknak.

19
    Adrian Gonzalez veszélyeztetett egy távoli lövéssel, a Villarreal kapusa magabiztos egyelőre.

19
    Rodrigues próbálkozott meg egy lövéssel, kísérletét Asenjo kapus szögletre mentette.
    UCHE - 0:2

17
    A Villarreal gólt szerzett!
    Még csak a 17. percben járunk, de már kettővel mennek a vendégek. IKECHUKWU UCHE csapott le egy kipattanóra, a befejezéssel nem akadt problémája.

15
    Vietto volt lesen, szabadrúgással jöhet kifelé a hazai csapat.

14
    A vendégek tartják a labdát bedobás után, komótosan passzolgatnak most a "sárgák".
    VIETTO - 0:1

12
    A vendégek hamar megszerezték a vezetést! Gomez játszotta meg pontosan LUCIANO VIETTO-t, a Villarreal támadója higgadtan fejezte be közelről.

11
    Bátran kezdte a mérkőzés a hazai csapat, ezúttal Jonathas lövését kellett hárítani Asenjo kapusnak.

10
    Rodrigues fejezte be lövéssel a hazaiak támadását, kísérlete azonban mellé ment.

9
    Fayçal végezte el az Elche szögletét, nem okozott gondot a vendégvédelemnek.

8
    Megvan a találkozó első helyzete is! A hazaiak ívelhettek be szabadrúgást a Villarreal tuzenhatosára, Pasalic fejesét azonban Asenjo védte.

7
    Victor Ruiz kapott sárga lapot belépőért.

6
    Trigueros végezte el a Villarreal sarokrúgását, semmilyen veszélyt nem jelentett kapura.

5
    Cheryshevet sikerült megjátszani a hazaiak tizenhatosán belül, lövését azonban már blokkolta az egyik védő.

3
    Bedobás után a vendéglátók passzolgatnak, kényelmesen kezdőik a mérkőzés.

2
    A hazaiak járatják a labdát, egyelőre nehezen fejlődik fel az Elche támadása.

1

Elche CF: Tytoń – Damián, Lombán, Pelegrín, Cisma – Adrián, Pašalić, Fayçal, Rodrigues, Víctor – Jonathas.

Cserék: Pol, Roco, Peral, Corominas, Fragapane, Aarón, Cristian Herrera.

Villarreal CF: Asenjo – Mario, Gabriel, Victor Ruiz, Costa – Cheryshev, Bruno, Trigueros, Moi – Vietto, Uche.

Cserék: Jonathan dos Santos, Giovani dos Santos, Dorado, Rukavina, Moreno, Espinosa, Carlos.

Játékvezetők: Clos Gómez – Javier Aguilar, Luis Marco.

A rövid téli szünetet követően Spanyolországban a 17. fordulóval folytatódik az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División), és többek között Elche – Villarreal mérkőzésre kerül sor.

Az Elche már a tavalyi szezonban is épphogy bennmaradt az élvonalban, idén azonban még rosszabb a csapat teljesítménye, tíz összegyűjtött ponttal konkrétan sereghajtók. A hazaiak az utolsó négy bajnoki mérkőzésüket zsinórban elveszítették, és a mai találkozón sem ők az esélyesek.
    A Villarreal ugyanis a bajnokságban ötödik, a sárgák Bajnokok Ligája selejtezőt érő helyért küzdenek. A vendégek egyébként az utóbbi időben csúcsformában futballoznak, utolsó öt bajnoki mérkőzésüket megnyerték.
    Az Elchének lassan el kell kezdenie a pontok gyűjtögetését, ha jövőre is az első osztályban akar játszani. Bár a Villarreal ellen ez nem lesz egyszerű feladat...

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik..

Gólok: 26. Jonathas, 35. Rodrigues – 12. Vietto, 17. Uche

Lapok:   29. Pasalic (ELC), 38. Jonathas (ELC), 48. Pelegrín (ELC), 75. Cisma (ELC) – 7. Ruiz (VLR), 49. Costa (VLR)

Elche CF: Tytoń – Damián, Lombán, Pelegrín, Cisma – Adrián, Pašalić, Fayçal, Rodrigues (83. Coro), Víctor (78. Aaron) – Jonathas.

Villarreal CF: Asenjo – Mario, Gabriel, Victor Ruiz, Costa – Cheryshev, Bruno, Trigueros (63. Jonathan dos Santos), Moi – Vietto, Uche (75. Giovani dos Santos)

Játékvezetők: Clos Gómez – Javier Aguilar, Luis Marco