Atlético Madrid – Levante 3:1 (vége) | Sevilla – Real Club Celta de Vigo 1:0 (vége) | Elche CF – Villarreal 2:2 (vége)
La Coruňa – Athletic Bilbao 1:0 (vége) | Málaga CF – UD Almería 1:2 (vége)
Malaga CF
1:2 (0:1)
UD Almería
szombat 03.01.2015, 22:00 • Estadio La Rosaleda, Malaga • Primera División

Meglepetésre a Málaga hazai pályán vereséget szenvedett az Almería együttesétől. A vendégek az első félidőben megszerezték a vezetést, a szünetig már az állás nem változott.
    A fordulást követően a Málaga beszorította ellenfelét, egyenlítenie Samuel révén sikerült a 74. percben. Azonban a hazaiak nem sokáig örülhettek, két perc múlva büntető után már ismét a vendégeknél volt a vezetés.
    A hazaiak a hajrában mindent megtettek az egyenlítésért, de újabb gól már nem esett a mérkőzésen.
    Köszönöm a figyelmet! (00:00:01)

90+4

90+4
    A Málaga ívelhetett be balról szabadrúgást, középen nem jelentett veszélyt kapura.

90+3
    Michel buktatott, érkezett is a sárga lap, azonban ez neki ma már a második, a vendégek emberhátrányban fejezik be a mérkőzést.

90+2
    Julian kapott sárga lapot, feltehetően időhúzásért.

90+1
    Azeez jött be a lecserélt Corona helyett.

90
    Négy perc lesz a ráadás.

89
    Amrabat volt szabálytalan, a hazaiak kezdik elveszíteni a fejüket.

88
    Gonzalez érkezett a megsérült Bifouma helyett.

86
    Bifouma maradt lent a gyepen, egyelőre nem lehet tudni milyen súlyos a sérülése.

85
    Michel is besárgult belépőért.

85
    Torres helyett Duda érkezett.

84
    A Málaga hajt legalább az egy pontért, a vendégek pedig igyekeznek lassítani a játékot.

82
    Samuel kapott sárga lapot belépőért.

81
    Amrabat lőtte be a labdát a vendégek kapuja elé, a védők szögletre tisztáztak.

80
    Mendez helyett Zongo érkezett a hajrára.

79
    Alberto szöglete veszélytelen, a vendégek jöhetnek kifelé kirúgással.

78
    Recio tekerte be a labdát a vendégek kapujához, a védők szögletre mentettek.
    HEMED - 1:2

76
    Az Almería gólt szerzett!
    TOMER HEMED vállalta el a vendégek büntetőjét, higgadtan helyezett a kapu jobb sarkába.

75
    Torres kapott sárga lapot buktatásért.

75
    Torres szabálytalankodott gólhelyzetben, a játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott.
    SAMUEL - 1:1

74
    A Málaga gólt szerzett!
    Bal oldalon vezettek támadást a hazaiak, a beadást rossz helyre tették a védők, GARCÍA SÁNCHEZ SAMUEL előbb lekezelte, majd 14 méterről pontosan lőtte ki a kapu jobb sarkát.

72
    Gyakorlatilag csak a védekezéssel foglalkozik az Almería, próbálják kibekkelni a mérkőzést.

70
    Navarro is besárgult belépője után.

69
    Rescaldani kapott sárga lapot belépőért.

69
    Továbbra is nyomnak a hazaiak, az Almería már jócskán az idővel is játszik.

67
    Amrabat felé ment egy indítás, de már lesen volt a hazaiak támadója.

66
    Szabálytalanság után Julián vágta hosszan előre az Almería szabadrúgását, nem sokáig volt a vendégeknél a labda.

65
    A jobbról betekert hazai labda veszélytelen, középen Julián kapus összeszedte azt.

64
    Megy előre becsülettel a hazai csapat, de helyzetet nem igazán tudnak kidolgozni.

63
    Amrabat volt szabálytalan, de a vendégek nem sokáig tudták megtartani a labdát.

61
    A Málaga birtokolja a labdát, a vendégek jobb híján a védekezéssel vannak elfoglalva.

59
    Alberto végezte el a hazaiak szögletét, nem lett belőle helyzet.

58
    Recio tekerte be a labdát az Almería tizenhatosára, középen szögletre tisztáztak a védők.

57
    Darder helyett Rescaldani a pályán.

57
    Juanmi helyett Alberto érkezett.

56
    Hemed futott lesre, szabadrúgással jöhet kifelé a Málaga.

55
    Corona vállalta el a vendégek szabadrúgását, 23 méterről kapura küldött labdáját Kameni magabiztosan fogta.

54
    Torres volt szabálytalan, kecsegtető távolságból végezhet el szabadrúgást az Almería.

53
    Méndez kapott labdát a jobb oldalon, de a vendégek játékosa nem tudta benntartani, kirúgással jöhet a Málaga.

52
    A hazaiak belőtt labdáját az Almería kapuja elé Kameni kaparintotta meg, majd rúgta ki mezőnybe.

51
    Kameni rúgta ki rosszul a labdát, a vendégek jöhettek bedobással, de a Málaga tizenhatosáig már nem jutottak.

50
    Mélységi indítással próbálkoztak a hazaiak, Julián jött a kapuból és összeszedte a labdát.

49
    A vendégek vezettek támadást a jobb oldalon, beadás azonban már nem lett az akcióból.

48
    Szabálytalanság után az Almería ívelhetett be balról szabadrúgást a hazaiak tizenhatosára, a védők könnyedén felszabadítottak.

47
    Ott folytatódik a mérkőzés, ahol az első játékrészben abbamaradt, a hazaiak tartják a labdát.

46
    A Málaga kezdte a második félidőt.

46

Sok szabálytalansággal tarkított első félidő után az Almería mehet egygólos előnnyel szünetre. A hazaiak többet birtokolták a labdát, támadást is többet vezettek, ennek ellenére egy védelmi megingást követően a vendégek szereztek vezetést.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

45

45
    A félidő utolsó percében is a hazaiak vezettek támadást, majd a játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta az első játékrészt.

44
    Balról veszélyesen tekerték középre a labdát a hazaiak, Julián viszont megfogta Samuel lövését.

42
    Most a Málaga ívelhetett be sarokrúgást, középen Julián magabiztosan lehúzta.

41
    Az Almería ívelhetett be balról szögletet, középen tisztáztak a védők, majd azonnal megindult előre a Málaga. Végül nem sikerült lekontrázni a vendégeket.
    HEMED - 0:1

39
    Meglepetésre a vendégek megszerezték a vezetést! Az Almería jobbról ívelhetett be szabadrúgást a hazaiak kapujához, középen TOMER HEMED csapott le a labdára, és hét méterről védhetetlenül lőtt a kapuba.

38
    Harc és küzdelem van a pályán, de ezt leszámítva kapura nem igazán veszélyesek a csapatok.

37
    Balról tekerte a labdát középre a vendégcsapat, les miatt azonban már a Málaga jöhet kifelé szabaddal.

36
    A kényelmesen elvégzett bedobás után az Almería tartja a labdát.

35
    A vendégek térfelén folyik a harc a labdáért, az Almería tizenhatosára most nem sikerült bejátszani a labdát.

34
    A Málaga tartja saját térfelén a labdát, egyelőre nehezen jutnak előre a hazaiak.

33
    Nagyon feszült a találkozó, a játékvezetőnek sokszor kell közbeavatkoznia.

31
    A Málaga ívelt be szabadrúgást a vendégek kapuja elé, középen tisztáztak a védők.

30
    Verza kapott sárga lapot buktatásért.

29
    Az Almerí balról ívelhetett be szabadrúgást a hazaiak tizenhatosára, közlépen mintegy hét méterről ment is a fejes kapura, Kameni azonban biztosan védett.

28
    Rosales kapott sárga lapot buktatásért.

27
    A Málaga mintegy 28 méterről végezhetett el szabadrúgást, a lövést Julián kapus könnyedén védte.

26
    Hemed kapott sárga lapot.

25
    Újabb szögletet rúghattak a hazaiak, a beívelt labdát kivágták a vendégvédők.

24
    Kameni hozta játékba a labdát, viszont most a Málaga sem jutott el a vendégek tizenhatosáig.

23
    Az Almería most nem sokáig tudja megtartani a labdát, a hazaiak dominálják a mérkőzést.

22
    Jobbról ívelte be a szögletet a hazai csapat, középen mintegy nyolc méterről Garcia Samuel lőtt volna kapura, kísérletét a védők leblokkolták.

21
    Jobb oldalon vezetett támadást a Málaga, beadni nem sikerült a labdát, viszont szöglettel vigasztalódhat.

19
    Jobbról érkezett veszélyesen a vendégek beadása, középen nagy nehezen, de végül kivágták a labdát a védők.

18
    Az irammal és akarással nincs probléma a pályán, ugyanakkor helyzetet még nem láthattunk.

17
    Az Almería tekerte be a labdát a hazaiak kapuja elé, Kameni kapus higgadtan összeszedte azt.

16
    Verza cselezgetett a hazaiak tizenhatosa előtt, majd mintegy húsz méterről mellé lőtt.

15
    A Málaga birtokolja a labdát, de veszélyes területre egyelőre nem tudják bejátszani.

13
    Jobb oldalon vezetett támadást a hazai csapat, a beadást a Málaga védője rutinosan fedezte, végül Kameni kapus összeszedte a labdát.

12
    Juanmi futott lesre, az Almería jöhet kifelé szabadrúgással.

11
    Fran Velez volt szabálytalan, a hazaiak végezhetnek el szabadrúgást a középpályáról.

10
    Egy beadást követően Juanmi lőtt közelről kapura, kísérletét védte Julián kapus.

9
    Julián hosszú kirúgása után a labdát a Málaga kapcsolta le, a hazaiak építkezhetnek.

8
    Mélységi indítással próbálkoztak a hazaiak, a labda befuthatatlan volt.

7
    Egyelőre enyhe hazai fölénnyel kezdődött a találkozó, helyzetet még egyik oldalon sem láthattunk.

5
    Amrabat harcolt nagyot a vendégek tizenhatosa előtt, végül elválasztották a labdától.

4
    Corona ívelte be a labdát a hazaiak kapujához, ott viszont nem volt csapattárs.

3
    A Málaga tartja a labdát, egyelőre azonban nehezen fejlődik fel a hazaiak támadása.

2
    Verza játszotta be hazaiak tizenhatosára a labdát, a védők könnyedén tisztáztak középen.

1

Málaga CF: Kameni – Rosales, Angeleri, Torres, Antunes – Recio, Darder – Samuel, Juanmi, Castillejo – Amrabat.

Cserék: Ochoa – Horta, E. Rescaldani, Duda, Casado, Alberto, Añor Acosta.

UD Almería: Julián – Navarro, Trujillo, Vélez, Michel – Verza, Partey – Bifouma, Corona, Méndez – Hemed.

Cserék: Gómez Ferragut – Dos Santos, Silva, Q. González, Zongo, Mané, Azeez.

Játékvezetők: F. Teixeira – V. Díaz, M. Torre.

A rövid téli szünetet követően Spanyolországban a 17. fordulóval folytatódik az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División), és többek között Málaga – Almería mérkőzésre kerül sor.

A Málaga eddig remek szezont fut, a csapat 30 ponttal jelenleg a hetedik a bajnoki tabellán, de egy győzelemmel szerencsés helyzetben akár negyedik helyre is feljöhet, ami ugyebár Bajnokok Ligája selejtezőt érő pozíció. Ez pedig már kellő motiváció lehet bármelyik csapatnak is.

A vendég Almería a tavalyi évben éppen hogy még bennmaradt az élvonalban, és úgy tűnik az idei szezonban is lesznek álmatlan éjszakái a gárdának. A csapat 13 pontot gyűjtött eddig, csak jobb gólkülönbségének köszönheti, hogy jelenleg elkerüli a kiesőhelyet.
    Az Almería utolsó két tétmeccsét megnyerte, ez talán némi önbizalmat és lökést ad a csapatnak. Ennek ellenére a találkozó esélyese a Málaga, egy esetleges döntetlen is kisebb meglepetés lenne.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 22:00 - kor kezdődik..

Gólok: 74. Samuel – 39. Hemed, 76. Hemed (bünt.)

Lapok:   26. Hemed (MLG), 28. Rosales (MLG), 69. Rescaldani (MLG), 75. Torres (MLG), 82. Samuel (MLG) – 30. Verza (ALM), 70. Navarro (ALM), 85. Michel (ALM), 90+2. Julian (ALM)   90+3. Michel (ALM)

Malaga CF: Kameni – Rosales, Angeleri, Torres (85. Duda), Antunes – Recio, Darder (57. Rescaldani) – Samuel, Juanmi (57. Alberto) Castillejo – Amrabat.

UD Almería: Julián – Navarro, Trujillo, Vélez, Michel – Verza, Partey – Bifouma (88. Gonzalez), Corona (90. Azeez), Méndez (80. Zongo) – Hemed.

Játékvezetők: F. Teixeira – V. Díaz, M. Torre