Dab.Docler – Corona Brasov Wolves 5:4 (1:0 szétlövés után) | DVTK Jegesmedvék – HSC Csíkszereda 8:0 (vége)
szétlövés vége (1:0)
Dab.Docler
5:4 (1:0, 0:3, 3:1 - 0:0)
Corona Brasov Wolves
szombat 03.01.2015, 17:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Az álmoskás kezdés után felpörögtek az események, bár a második harmad nagyobb részében nem a szép hoki, hanem főleg a sérülések, kiállítások, durvaságok miatt. Összességében azonban nyolc gólt láthattunk a rendes játékidőben. A Brassó nem tudta megtartani két gólos előnyét, pedig két ízben is így álltak a vendégek a harmadik harmadban.

Felküzdötte magát azonban egálra a jól harcoló Újváros a meglehetősen defenzívvé váló Brassó ellen, a szétlövésben pedig az öt büntetőből egy gól esett. Ezt Somogyi lőtte, így a Brassó egy ponttal gazdagodik, a Dunaújváros pedig kettővel. Rászolgáltak.

Dunaújváros – Brassó: 5-4 (szétlövés után)!
    ---- (19:26:55)

A Dab.Docler csapata nyerte a szétlövést.

Szétlövés kezdete.

Szétlövés dönti el a második pont sorsát. A hosszabbításban is voltak helyzetek elég szépen, a Brassó valamivel aktívabb volt, de betalálniuk nem sikerült. Hamarosan jövünk a büntetőkkel!
    ----

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:12
    Obsut ugratná ki Mihályt a bal oldalon, ám pontatlanul passzol, elég bőkezűen bánnak a helyzeteikkel most a vendégek.

63:35
    Azari iramodott volna meg középen, de egy védő mellett nehezen tudott csak átvergődni, így Polc előbb a koronghoz érhetett.

63:00
    Molnár és Klouda játszott össze remekül, utóbbi azonban lövés helyett még balra cselezett, pedig szemben állt a kapussal, nem is távol. Ez kimaradt!

62:20
    Korongot szerez a Brassó hátul, a hosszabbítás feléhez közelítünk.

61:45
    Kalnins védi Virág lövését nagy helyzetben a bal szélről, a túloldalon pedig Pozsgai lövését Polc "vállalja" ki a palánkon kívülre .

61:25
    Jó egy perce bent tartotta már a Brassó a támadó harmadban, de lövéshez nem sikerült jutniuk.

60:21
    Molnár kente fel kicsit a falra Pozsgait, megússza kiállítás nélkül most a Brassó.

Gólok és gólpasszok: 11. Martine (Azari, Galanisz), 42. Pozsgai (Hüffner), 54. Hüffner (Pozsgai), 59. Azari (Szappanos, Mestyán), utolsó bünt. Somogyi – 33. Zsók (Klouda, Obsut), 35. Nagy (Molnár, Mihály), 37. Molnár (Petres, Nagy), 48. Mihály (Molnár, Virág)