Ausztria – Magyarország 0:2 (vége)
Ausztria
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Magyarország
vasárnap 04.01.2015, 12:00 • Vaujani Aréna, Vaujani (Franciaország) • U18 Div. I. Női Világbajnokság

Kapott gól nélkül, győzelemmel rajtoltak lányaink a világbajnokságon, fontos pontokat szereztünk rögtön indulásképpen. Az osztrákok kezdtek erőteljesebben, de szerencsére a 4-1-es lövésarány után rendeztük sorainkat és partiban voltunk.

A második harmad döntőnek bizonyult, betaláltunk, így előnyben kezdhettük és játszhattuk le a harmadikat. A végén kockáztatni kellett az osztrákoknak a kapuslehozatallal, nehezítette helyzetünket egy emberhátrány is. Mégis sikerült megszereznünk a korongot és Odnoga eldöntötte a találkozó sorsát, győztünk!

Ausztria – Magyarország: 0-2!
    ---- (14:00:56)

60:00

59:48
    Magyarország gólt szerzett!!
    Góóóóól, győztünk!!! ODNOGA LOTTI kihasználja az üres kapu nyújtotta lehetőséget és megduplázza előnyünket! 0-2, ELDŐLT!!

59:16
    Lehozták a kapust az osztrákok, hat a négy ellen támadhatnak így, de talán már kihúzzuk ezt a 44 másodpercet!

59:10
    Sajnos emberhátrányba kerülünk Jelena Grkovic kiállítása miatt, gáncsolás miatt fejezzük be hátrányban a meccset.

55:32
    Időt kért Ausztria. Vélhetően hamarosan számíthatunk a kapus lehozatalára, ha a következő két-három percben sem egyenlítenek a sógorok.

52:00
    Nekünk jó, ha telik az idő, de az egy gólos előny azért nem életbiztosítás.

49:00
    Jó eséllyel ez lesz a legakciódúsabb harmad, már most 6-6-nál járnak és még hátra a harmad fele.

45:00
    Igyekeznek az osztrákok is, ebben a harmadban eddig 4-4 a kísérletek száma. Őrizzük egyelőre egy gólos fórunkat.

41:00
    Jól kezdtünk, két lövésünk máris akadt ebben a harmadban.

40:01

Kevesebb a lövés, de ezt a félidőt a kísérletek számában is nyertük 6-4 arányban, ami pedig fontosabb, hogy a hálóba is találtunk. Az utolsó harmad előtt ezzel egy góllal vezetünk!

Ausztria – Magyarország: 0-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

37:05
    Kiegészültek az osztrákok. Sikerült többször is kapura lőnünk az előny során, de eredménytelenül.

35:05
    Kiállítás Ausztriától, nem megengedett testjáték miatt. Két percig magyar emberelőny, Killish von Horn áll ki.

30:00
    Megúsztuk az emberhátrányt, újra teljes létszámban.

29:00
    Az első harmadban egyébként Grkovic és Jókai-Szilágyi lőttek kapura kétszer-kétszer, míg Pintér, Ungár, Odnoga és Holzer kísérleteztek egyszer-egyszer.

28:00
    Itt is teljes egyenlőség van, 11-11 lövés eddig. Nekünk azonban már van gólunk.

27:25
    Mayer Fruzsina áll ki két percre fogás miatt.

22:29
    Megvan a vezetés!! PINTÉR HANNA talál be azonos létszám mellett, 0-1!
    Gólpassz: Jókai-Szilágyi Kinga.

20:01

A végén már nem változott sem az eredmény, sem a lövések száma. Kiegyenlített a küzdelem. A jó osztrák kezdés után feljavultunk, de egyelőre a kapusokról szól a találkozó.

Ausztria – Magyarország: 0-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00

15:00
    Az első harmad hajrájához érkeztünk, 8-8 a kísérletek száma.

12:00
    Szerencsére partiban vagyunk a rossz kezdés után. 8:6-os lövésarány, de gól továbbra sincs.

09:00
    7:4-re alakul a lövések aránya, sajnos nem a mi javunkra, de még nagyon sok idő van hátra.

07:56
    Már nem, mert Grkovic pedig magas bot miatt áll ki két percre. Előbb négy a négy ellen, majd osztrák emberelőny lesz.

06:27
    Schafzahl áll ki két percre bottal ütés miatt. Magyar emberelőny!

04:00
    Az osztrákok lettek kezdeményezőbbek, négy lövésük van már, nekünk maradt az az egy. Poltzer azonban szerencsére mindet védte.

01:00
    Már van egy lövésünk, el is találta a kaput, de gól nem született.

00:10
    Poltzer és Prunster kezdenek a kapukban.

00:01

Ausztria: Prunster (Ekrt) – Kraus, Fazokas, Hanser, Peer, Schafzahl – Ausperger, Matzka, Granitz, Engelhart, Killisch von Horn – Felder, Grauf, Schneeberger, Luftenegger, Schusser – Woschitz, Burghart
    Szövetségi kapitány: Mika Vaarala

Magyarország: Poltzer (Maruyama) – Mayer, Pál, Pintér, Grkovic, Jókai-Szilágyi – Odnoga, Vakan, Ungár, Szelényi, Gottlibet – Szűcs, Holzer, Pavuk, Egyedi, Galántai – Fodor, Paterka, Szick
    Szövetségi kapitány: Marton Tibor

Játékvezetők: Maria Raabye Fuchsel (DEN) – Michaela Stefkova (CZE), Julia Tschirner (GER).

A 18 év alattiak divízió I-es női jégkorong világbajnoksága kezdődik meg Franciaországban, Vaujaniban. Ausztria, Franciaország, Norvégia, Németország és Szlovákia mellett Magyarország is részt vesz a tornán. Elsőként az osztrák csapat ellen lépünk jégre.

A találkozó eredménykövetéssel kerül közvetítésre és vasárnap 12 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:00 - kor kezdődik és eredménykövetéssel zajlik a közvetítés..

Gólok és gólpasszok: 23. Pintér (Jókai-Szilágyi), 60. Odnoga