Fehérvár AV19 – Orli Znojmo 4:0 (vége)
Fehérvár AV19
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
HC LERAM Orli Znojmo
vasárnap 04.01.2015, 17:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBYSL

Nem a szezon meccsét láthattuk hölgyeim és uraim, de legalább az összes pontot begyűjtötte a Fehérvár, és semmi sem fontosabb ennél. A négy gól négy játékos jegyzi, ez is mutatja, hogy az egész csapat hozzátette a magáét ehhez a mai sikerhez. Az első harmadban megalapozta a jó eredményt a Volán, és a folytatásban már nem rontottak a fehérváriak. (19:31:43)

60:00

59:05
    Hamvai maradt egyedül a kapu előtt, de Us védett!

58:16
    Vincze ütközéséből kibújt az ellenfél, így a magyar támadó szinte teljes erőből a palánkra ugrott rá.

57:48
    Kornakker Dániel tolt fölé egy vendég lövést.

56:49
    A Znojmo kiegészült.

56:05
    Pillók ugrasztotta meg védőjét egy csellel, majd bombázott kapura!

55:43
    Vokla Roland lövésébe ért bele Balogh Bence!

54:49
    Gáncsolásért ül ki Hacecky a vendégektől, itt az újabb fehérvári gólszerzési lehetőség.

53:15
    Hamvai Szilárd passza után Mazzag Dániel lőtte telibe a kapuvasat, millimétereken múlt az újabb fehérvári gól!

51:26
    A Volán gólt szerzett!
    Több nagy helyzet után végül kihasználja előnyét a Fehérvár! A kapu közelében álló Nemes Benjámin passzolt SÁRPÁTKI TAMÁS RÓBERTHEZ, aki nagyon éles szögből lőtte el a korongot Us kapus válla mellett! 4-0 ezzel az állás!

50:19
    Elcserélték magukat a csehek, túl sokan voltak a jégen. Fruhwirt fogja leülni csapata büntetését.

49:16
    Us védése után buli a znojmoi harmadban.

48:31
    Szép összjáték után Kocsis Ferenc lőtt kapura, Us eszén azonban most nem tudott túljárni, igaz elég éles volt a szög.

47:28
    Usnak pedig ismét rá kellett tenyerelnie a pakkra, buli a kapuja előtt.

46:51
    Josef Krcho lövése után kellett Kornakkernek védenie, talán a második védése volt ebben a harmadban.

45:52
    Arany Máté passza elcsúszik Mazzag előtt, oda a támadás.

44:11
    Kocsis Ferenc lövése pattant meg két védőn, majd csorgott a kapu mellé.

43:28
    Les miatt szakadt meg a fehérvári támadás.

42:37
    Három nagy helyzetet hagyott ki egymás után a Fehérvár, ebben a harmadban se fog unatkozni Us!

41:36
    Hamvai kapott korongot a kapu előtt, fel is emelte rendesen, Us azonban villámgyors mozdulattal védeni tudott!

40:59
    Us védése után buli a vendég kapu előtt.

40:19
    Pillók Martin méretes ütközéssel bosszulja meg társát, nagyot kapott ellenfele.

40:10
    A Fehérvár vezette az első támadást, egy ütközés után viszont egy játékos lent maradt.

40:01

40:00

39:21

38:52
    Most tudnak felszabadítani a vendégek, pedig már a kapu közelében volt a Fehérávár.

38:24
    Újabb Volán lövés, újabb Us védés.

37:54
    Vincze lőtt kapura szép passzok után.

37:36
    Gyorsan felálltunk emberelőnyben, de Us védte a lövést.

37:20
    Michael Mandat kénytelen kiülni kettő percre gáncsolásért.

37:05
    Synek előretörését állítják meg bevetődve a fehérváriak.

36:30
    Egyik fél se tud most komolyabb nyomást helyezni a másikra, bár hajtanak becsülettel a játékosok.

35:28
    A vendég harmadban zajlik a játék, próbál helyzetig eljutni a Fehérvár.

34:26
    És megint a magyar kapusnál a korong, pedig Hacecky nagyon hajtott a kipattanóra.

34:19
    A kiállításból frissen visszatérő Pospisil lövését rúgta ki a jobb alsóból Kornakker!

33:44
    Mindkét csapat kiegészült, ismét öt az öt ellen a csapatok.

32:53
    Korbuly Gergely lövését fogta Us!

32:39
    Arany Máté osztott ki egy méretes ütközést!

31:44
    Pados Lászlót, és Michal Pospisilt küldik ki végül, egyaránt durva játékért.

31:44
    Us újabb nagy védése után alakult ki kisebb verekedés a kapu előtt.

30:27
    A védőhálóra pattan a korong, buli a vendég kapu előtt.

30:18
    Us védett egy életerős fehérvári lövést.

28:28
    A harmadik gólt is megszerezte a Fehérvár! Nemes passza után VINCZE PÉTER ragasztott egy hatalmas gólt a znojmoi kapuba, gyönyörű támadás, pazar befejezéssel.

27:41
    Reisz passzolt középre, a védők tisztáztak.

27:09
    Szétforgácsolta a kapuvasat egy fehérvári lövés, a tiszta szerencse mentette meg a harmadik góltól a vendégeket!

27:03
    Beszorul a palánkhoz a korong, a znojmoi kapu előtt lesz a buli.

26:19
    Kipattant a korong, buli a kezdőkörben.

25:39
    Mindkét csapatnak voltak gólszerzési esélyei a két perc alatt, de végül 1-0-ás fehérvári vezetésnél tér vissza Szabó a kiállításból.

23:59
    Emberhátrányban tudott megindulni a Volán, az utolsó passzt azonban elcsípték a védők!

23:46
    Kornakker védett szépen!

23:39
    Szabó Dánielt küldik ki most gáncsolásért, vendég emberelőny tehát.

23:18
    Zan Us tenyerelt rá a korongra, miután két fehérvári csatár rontott rá.

22:39
    Beszorult a Znojmo, Arany lövése centikkel ment el a kapu mellett.

22:25
    Tilosra ütötték a korongot a vendégek.

21:55
    Vokla passzába csúszott bele egy védő, de a korong marad a Fehérvárnál.

21:06
    Nemes és Vokla játszott össze a vendég harmadban, egy Us védés lett az eredménye.

20:37
    Szabó Dániel szépen tisztázta a helyzetet.

20:06
    Ismét a Znojmo vezetheti az első támadást a kezdő korongbedobást követően.

20:01

Jó első harmadon van túl a Fehérvár, pontosan annyit adtak ki magukból a játékosok, amennyi ehhez a két gólos előnyhöz elegendő volt. Pillók Martin ismét jól játszik mindenki örömére, Sárpátki Tamással valami hihetetlen jól érzik egymást a pályán. A továbbiakban is várhatóak még izgalmak, na és persze néhány Volán gól, maradjanak velünk!

20:00

19:38
    Most a Volán ütötte tilosra a korongot, buli Kornakker kapuja előtt.

18:48
    Pontatlanok voltunk most támadásban, felszabadítanak a vendégek.

18:07
    Sárpátki lövése pattan fölé egy vendég korcsolyáról.

17:52
    Egész egyszerűen nem tud kijönni rendesen harmadából a Znojmo, ismét tilosra ütötték.

16:58
    Már a kék vonalon megakadnak a vendégek, percek óta nem tudnak eljutni lövésig.

16:35
    Gyönyörűen passzolgat a Fehérvár a Znojmo harmadában.

15:06
    Szép összjáték után növeli előnyét a Fehérvár! Reisz a znojmoi kapu mögül passzolt Sárpátkinak, aki a kapu előtt álló PILLÓK MARTINHOZ továbbított, ő pedig közvetlen közelről a kapuba lőtte a korongot!

14:38
    Pontatlanra sikerült a cseh indítás, tilos felszabadítás.

14:05
    Most ütik ki a korongot a vendégek, indulni azonban nem tudnak belőle.

13:37
    Feláll a Volán a vendég harmadban.

12:59
    Hacecky lövését fogta Kornakker.

12:40
    Us újabb védése után buli a vendég kapu előtt.

12:05
    Hatalmas csata a korongért, ide-oda pattog a két csapat játékosai között.

11:17
    Egyhosszú előrevágott korong után tudott Racicky kiugrani, a bal alsóba tartó lövést azonban Kornakker Dániel bravúrosan védeni tudta!

11:09
    Arany Máté megpattanó lövését is hárította Us!

10:40

10:30
    Kiütik a korongot a vendégek.

10:06
    Újabb Us védés, fél perc a hazai előnyből.

09:19
    Pillók Martin eresztett el egy bivalyerős bombát a kék vonalról, de Us védeni tudott!

09:05
    Sárpátkit lökdösik lövése után, de nem alakul ki bunyó belőle.

08:40
    Hamvai Szilárd ellen szabálytalankodott Jakub Svanda, ki is ül két percre palánkra lökésért.

08:10
    Vincze Péter lőtt takarásból, de Us szépen védett.

07:40
    Les miatt szakad meg egy ígéretes fehérvári támadás.

07:12
    Kornakkernek kellett védenie a znojmoi támadás után.

07:02
    Szász passzát csípik el a középpályán.

06:40
    Pados villámgyors védekezéssel előzze meg a vendég támadást.

06:20
    Mutatós akció végén Szabó P. Krisztián lőtt kapura!

05:21
    Mandat lövése után tilosra ütötték a fehérváriak,buli a hazai kapu lőtt.

04:40
    Nemes Benjámin lövését is hárította Us!

03:37
    Pados lövését védte Us, gyönyörűen tolta ki a korongot a jobb felsőből!

02:49
    Marad támadásban a Fehérvár, beszorulnak a vendégek.

01:24
    Megszerzi a Volán a vezetést!Lengyel Levente lövése még lepattant Us kapusról, de SZABÓ PÁL KRISZTIÁN már kíméletlenül bevágta a pakkot!

00:56
    Kocsis előretörését három vendég védő tudta megállítani.

00:18
    A Znojmo vezette az első támadást, Kornakker biztosított.

00:01

A tegnapi, Linz elleni 7-2-es győzelem után ma újabb kihívás vár a Fehérvár AV19 U20-as gárdájára. A Znojmo lesz ma az ellenfél, az a csapat, amellyel már háromszor megmérkőztünk idén, és 16 góllal pakoltuk meg a hálójukat – bár a legutóbbi mérkőzésen hosszabbításban a csehek tudtak győzni. Tegnap Pillók Martin 2 góllal és 1 gólpasszal vette ki a részét a győzelemből, remélhetőleg átmenti ezt a remek formát a mai meccsre is. Kövessék nálunk a liga-első Fehérvár újabb találkozóját, 17:30-kor kezdünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik..

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 2. Szabó P. (Lengyel), 16. Pillók (Sárpátki, Reisz), 29. Vincze (Nemes, Kocsis), 52. Sárpátki (Nemes)

Fehérvár AV19: Kornakker (Bors) – Korbuly (A), Szabó D., Pillók, Reisz, Sárpátki – Vokla, Pados, Kocsis, Nemes, Vincze (C) – Arany (C), Lengyel, Szabó P., Mazzag, Hamvai – Prácser, Takács, Szász, Balogh, Varga
    HC LERAM Orli Znojmo: Us (Baca) – Pospisil, Mandat, Racicky, Zajic (C), Synek – Salat, Svanda (A), Hacecky (A), Krcho, Forman – Konarik, Nahodil, Fruhwirt, Lander, Svatuska

Játékvezetők: Varjú Árpád, Somos Balázs, Muzsik Norbert