DVSC - TVP AQUATICUM
26:21 (11:10)
Fehérvár KC
kedd 06.01.2015, 18:00 • Hódos Imre Rendezvénycsarnok • Női kézilabda NB1

Hatalmas meglepetésre, de teljesen megérdemelten tartja otthon mind a két pontot a Debrecen. A Fehérvár nagyon gyengén játszott, de ez semmit nem von le a hazaiak érdemeiből, akik a szünet után feljavultak, és tulajdonképpen simán nyertek. A meccs hőse Horváth-Pásztor Bettina, aki végig magabiztosan és bravúrokat is bemutatva védett.

Köszönöm megtisztelő figyelmüket, a végeredménnyel búcsúzom.

DVSC-Fehérvár 26:21 (19:32:45)

60
    Mérkőzés vége. (26:21)

60
    Horváth-Pásztor még véd egyet a középkezdés után. Itt a vége! (26:21)

60
    BÁRÁNY KRISZTINA állítja be a végeredményt. (26:21)

60
    TILINGER TAMARA kozmetikázza az eredményt. (25:21)

59
    SLAKTA PETRA dönti el véglegesen. Óriási játék után szerez gólt a szélső. (25:20)

59
    Hazai időkérés. 1:43 maradt hátra, magabiztosan vezet a DVSC. (24:20)

58
    Rossz bejátszás a vendégektől is. (24:20)

58
    Rossz passz a szélre, jöhet a Fehérvár. (24:20)

57
    YUKI TANABE szépít a szélről kerek 3 perccel a vége előtt. (24:20)

57
    BÁRÁNY KRISZTINA újabb fantasztikus gólt szerez! Ez is a kapufáról pattant be. (24:19)

56
    Horváth-Pásztor Bettina véd óriásit, majd a kipattanót is bravúrral szerzi meg. (23:19)

56
    SLAKTA PETRA szerez gólt a jobbszélről. (23:19)

55
    Makai Veronika jött be a hetesre, de TILINGER TAMARA neki is belőtte. Mindkét oldali kapufához hozzáért a labda, így pattant a gólvonalon túlra. (22:19)

55
    Dora Lackovic volt nagyon bátor a betörésnél, kőkeményen találkozott a két térd. Lackovic hatalmas fájdalmak közepette marad lenn, nem is tud súlyt helyezni a jobb lábára. Hetessel folytatódik a játék. (22:18)

54
    Vendég időkérés. Közel hat és fél perc még, és egyelőre kézben tartja a meccset a Debrecen. Érik a meglepetés. (22:18)

54
    Kiss Éva véd, nem csorog be a labda aztán. Jöhet a Fehérvár! (22:18)

54
    TILINGER TAMARA lövi be a hétméterest. (22:18)

53
    Tilinger lövését hatalmas bravúrral védi Horváth-Pásztor, de a kipattanó Mayer Szabináé, akivel szemben szabálytalankodnak. Hetes jön! (22:17)

52
    Ezek most BÁRÁNY KRISZTINA percei. Újabb bombagól a jobb felsőbe! (22:17)

52
    Siska is visszajöhet, a Debrecennél a labda. (21:17)

51
    Becséri Kitti követ el belemenést emberelőnyben. (21:17)

51
    BÁRÁNY KRISZTINA lő újabb átlövésgólt, még öt-öt mezőnyjátékos a pályán. (21:17)

50
    TILINGER TAMARA értékesíti a hetest. (20:17)

50
    Sőt, Siska Pálmát megint kiállítják. (20:16)

50
    Mayer Szabina harcol ki hetest ismét. (20:16)

50
    Sarokdobás. Debreceni blokkról ment mellé a fehérvári átlövés. (20:16)

49
    KUDOR KITTI átlövésből használja a kapufát is. Nagy gól! (20:16)

49
    Tanabe ugrott be Kudor ijesztésére egy szabaddobásnál, ez így két perc a japán játékos számára. (19:16)

48
    Hajdúch Csenge marad lenn, az ő lövését védte egyébként a hazaiak kapusa. (19:16)

48
    Jó védekezés után Horváth-Pásztor Bettina véd egy nem túl jó lövést. (19:16)

48
    Tilingert fogják meg keményen a hazaiak. (19:16)

47
    Siska Pálma kap két percet visszarántásért. (19:16)

47
    Kelemen adja el a labdát. (19:16)

46
    TILINGER TAMARA lő hatalmas gólt átlövésből. (19:16)

46
    KELEMEN ÉVA válaszol, megint néggyel vezet a DVSC. (19:15)

45
    CSÁKI VIKTÓRIA lerohanásból eredményes. (18:15)

45
    Eladott labda a másik oldalon. (18:14)

45
    Horváth-Pásztor véd ziccert. (18:14)

44
    Több ötlet az időkérés után sem lett, de BÁRÁNY KRISZTINA hatalmas gólt lőtt. (18:14)

44
    Hazai időkérés. Kicsit tanácstalan volt most a hazaiak támadójátéka, Varga József erre reagált. (17:14)

43
    HAJDÚCH CSENGE lő szép gólt átlövésből. (17:14)

43
    KARNIK SZABINA ezúttal rendezetlen védelemmel szemben eredményes. (17:13)

42
    Horváth-Pásztor is véd a másik oldalon. (16:13)

42
    KArnik végül csak lövőhelyzetbe került, de Kiss védett. (16:13)

42
    Megint a hazai 77-est támasztják meg a fehérváriak. (16:13)

41
    Folytatódik a játék, Karnik Szabina is marad. (16:13)

41
    Karnik szed össze egy kipattanót, de bele is sérült a földharcba a balkezes átlövő. (16:13)

41
    EMbEROVICS MÍRA lő nagy gólt a gyors támadás végén. (16:13)

41
    Szilágyi lő mellé a szélről, ez most elkapkodott támadás volt. (16:12)

40
    CSÁKI VIKTÓRIA gyönyörű ejtésével zárkóznak a vendégek. (16:12)

40
    A hazai csapatkapitány maga hajtja végre az ítéletet. KUDOR KITTI szerzi meg a hatodik gólját. (16:11)

40
    Kudor betörése után lesz hetes. (15:11)

40
    Mellé száll Kazai lövése. (15:11)

39
    Kudor rossz passza után fordulhat a Fehérvár. (15:11)

39
    Karnik volt megint agilis. Újabb labdaszerzése után viszont nincs lerohanás egy fehérvári szabálytalanság miatt. Karnik marad lenn, kiállítás nincs. (15:11)

Vendég időkérés. Eddig a Debrecen játéka javult csak fel a szünetben. (15:11)

38
    Tanja Bogosavljevic volt szabálytalan a debreceni lerohanásnál, megint emberelőnyben lesznek a hazaiak. (15:11)

38
    KUDOR KITTI eredményes a lerohanás után. (15:11)

38
    Újabb debreceni labdaszerzés. (14:11)

37
    KUDOR KITTI lövi be a hetest. (14:11)

37
    Karnik szerez labdát, majd szabálytalankodnak vele szemben. (13:11)

37
    Siska lövését védi Kiss Éva. Nagy bravúr volt. (13:11)

36
    Labdát szereznek a hazaiak. (13:11)

36
    Gyenge debreceni lövés megy mellé. (13:11)

35
    TILINGER TAMARA megint legyőzi a debreceni kapust. (13:11)

35
    Ahogy kiegészül a Fehérvár, Mayer harcol ki hetest. (13:10)

34
    Nagyon gyorsan befejezi a támadást a hazai csapat, LILIA GORILSKA szerez újabb gólt. (13:10)

34
    Horváth-Pásztor véd könnyedén. (12:10)

34
    Passzív a Fehérvár, de már csak egy ember van kiállítva. (12:10)

33
    KARNIK SZABINA volt eredményes kettős előnyben. (12:10)

33
    Hajdúch Csenge volt szabálytalan a lerohanásnál, ő is két percet kap. 41 másodpercig kettős előnyben a Debrecen. (11:10)

33
    Siska blokkol gyönyörűen. Jöhet a Debrecen. (11:10)

32
    Kudor nagyon magasan passzol ki az oldalvonalon kívülre. (11:10)

31
    Emberovics Míra volt túl kemény. Megint emberelőnybe kerül a DVSC. (11:10)

31
    Siskát támasztják meg, marad a labda a Debrecennél. (11:10)

31
    Elkezdődött a második félidő. (11:10)

A Debrecen kezdi a második játékrészt.

Egyelőre abszolút nem látszik a két csapat közti, egyébként meglévő tudásbeli különbség. A Debrecen és a Fehérvár is rengeteg technikai hibát vét, védekezésben pedig mindkét csapat kellően kemény. A kapusok is remek formában vannak, így a látványos támadójáték hívei egyelőre nem igazán élvezhetik ezt a találkozót. Tipikus küzdős, harcos meccs, ahol a második félidőben a hazaiak a közönségük segítségében, a vendégek pedig egyéni klasszisaikban bízhatnak. Nehéz elképzelni, hogy a fordulás után is ennyire gyengén játszanak a csapatok támadó oldalon, főleg a Fehérvár játszik mélyen valós tudása alatt, de akár meglepetés is születhet ma este.

30
    Befejeződött az első félidő. (11:10)

30
    Az utolsó másodpercben YUKI TANABE szerez gólt, meg is adják a találatot. (11:10)

30
    Kudor lövését blokkolják, de LILIA GORILSKA összeszedi a lepattanót, és könnyű gólt szerez. 26 másodperc még. (11:9)

29
    Tilinger ellen fújnak lépéshibát. (10:9)

29
    Ismét eladják a labdát a hazaiak. (10:9)

29
    Hajdúch Csenge kap két percet némileg váratlanul. Kereken két perc van hátra az első félidőből. (10:9)

28
    TILINGER TAMARA ezúttal akcióból eredményes. Szépen került ziccerbe az átlövő-irányító. (10:9)

27
    Bárány lő messze fölé. Elkapkodott lövés volt. (10:8)

27
    Megint a Debrecené lesz a labda. (10:8)

26
    SZILÁGYI ÁGNES pályára lépése után azonnal labdát kap, és gólt is szerez a jobbszélről. (10:8)

26
    TILINGER TAMARA magabiztosan értékesíti a hetest. (9:8)

25
    Mayer Szabina volt tarthatatlan, hetes lesz. (9:7)

25
    Vendég időkérés. (9:7)

25
    LILIA GORILSKA kap jó bejátszást Kudortól, így már kettővel vezetnek a hazaiak. (9:7)

24
    Horváth-Pásztor fogja a gyenge fehérvári lövést. (8:7)

23
    KUDOR KITTI lő hatalmas gólt kintről. (8:7)

23
    De a vendégek is eladják a labdát. Sok a hiba! (7:7)

23
    Most Kudor adja el a játékszert. (7:7)

22
    Fej-fej mellett a csapatok, EMBEROVICS MÍRA egyenlít. (7:7)

22
    De ezúttal sincs hazai lövés, újabb eladott labda. (7:6)

21
    A másik oldalon is kapufa, de ez kifelé pattan, jöhet a Debrecen. (7:6)

21
    KARNIK SZABINA a kapufa segítségével szerez óriási gólt átlövésből. (7:6)

20
    BECSÉRI KITTI lő gyönyörű gólt talpról. (6:6)

19
    VARSÁNYI NÓRA harmadik lövése már utat talál Kiss kapujába a jobb szélről. (6:5)

19
    TILINGER TAMARA lövi be a büntetőt. (5:5)

19
    Horváth Bernadett ütközött keményen egy betörés után. Lent is marad a fehévári, hetes lesz az ápolás után. (5:4)

18
    Mayer Szabina ma először a pályán, vele szemben szabálytalankodnak a hazaiak. (5:4)

18
    Kelemen gyors debreceni támadás végén a szélről lőhet, de Kiss védi ezt is. (5:4)

17
    Mellé megy a fehérvári lövés. (5:4)

17
    Gyors debreceni labdaszerzés után KELEMEN ÉVA szerez könnyű gólt ziccerből. (5:4)

16
    KUDOR KITTI értékesíti a hetest. (4:4)

16
    Ismét Karnik volt bátor a betörésnél. (3:4)

16
    Horváth-Pásztor nagyot véd a másik oldalon. (3:4)

15
    Nagyon agresszív most a vendégek védekezése, nincs is debreceni lövés. Passzív játék miatt veszik el a labdát a sporik. (3:4)

15
    Most a Fehérvár adja el a labdát. (3:4)

14
    Kiss Éva viszont védi Karnik hetesét! (3:4)

14
    Karnik betörésénél szabálytalan Tilinger. (3:4)

13
    Hazai időkérés. (3:4)

13
    HAJDÚCH CSENGE góljával ismét vezet a Fehérvár KC! (3:4)

13
    Újabb debreceni támadás zárul eladott labdával. Ezúttal rossz keresztpassz után jöhet a Fehérvár. (3:3)

13
    Tilinger találta el a jobb oldali kapufát, a hazaiaké a kipattanó. (3:3)

12
    Horváth Bernadett lő fölé, de egyértelmű a szabálytalanság. MArad a labda a Fehérvárnál. (3:3)

11
    Újabb rossz debreceni bejátszás után jöhetnek a vendégek. (3:3)

11
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Csáki (Fehérvár KC). (3:3)

11
    HORVÁTH BERNADETT futott be szépen a szélről, és könnyű gólt szerzett. (3:3)

10
    KUDOR KITTI remek betörése után vezet a DVSC. (3:2)

9
    Horváth-Pásztor tolja ki a lövést ismét. (2:2)

9
    Rossz bejátszás után jöhet a Fehérvár. (2:2)

9
    Horváth-Pásztor is nagyot véd! Eddig a kapusoké a meccs! (2:2)

9
    Kelemen szélső lövését Kiss védi lábbal. (2:2)

8
    Tilingeren megint kifog Horváth-Pásztor. (2:2)

8
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Karnik (DVSC - TVP AQUATICUM). (2:2)

8
    Varsányi másodszor is Kiss Évába lő a jobbszélről. (2:2)

7
    Hajduch gyenge lövését védi Horváth-Pásztor. (2:2)

6
    Kiss Éva védi Karnik ziccerét a szélről, a kipattanót Kelemen szedi össze, de kiszorított szögből a kapufa külső oldalát találja el. Jöhet a Fehérvár! (2:2)

6
    Horváth-Pásztor bravúrral védi Tilinger bombáját. (2:2)

5
    KELEMEN ÉVA kapott remek labdát a szélen, és remek cunderezéssel szerzi meg az egyenlítő gólt a hazaiaknak. (2:2)

5
    TANJA BOGOSAVLJEVIC szerez gólt átlövésből. (1:2)

4
    Varsányi ront szélről a másik oldalon. Kiss Éva zárta a szöget. (1:1)

4
    Kazai Anita lő fölé. (1:1)

4
    Megint visszakapja a labdát a Fehérvár, de fenn a játékvezetők keze. (1:1)

3
    Hajduch ellen szabálytalankodnak a hazai védők. (1:1)

2
    KARNIK SZABINA egyenlít egy szép átlövéssel. (1:1)

2
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bogosavljevic (Fehérvár KC). (0:1)

2
    A jobbszélről CSÁKI VIKTÓRIA szerzi a találkozó első gólját. (0:1)

1
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Klikovac (DVSC - TVP AQUATICUM). (0:0)

1
    Tilinger gyenge lövése után visszakapja a labdát a Fehérvár. (0:0)

1

Fehérvári kezekben a labda, a vendégek kezdik a találkozót.

Másodperceken belül kezdődik a mérkőzés. Tiszta pirosban a hazaiak, tiszta fekete szerelésükben a vendégek.

A női kézilabda NB1 12. fordulójának utolsó mérkőzésén a házigazda Debrecen a Fehérvár csapatát fogadja. A találkozó esélyesének egyértelműen a vendégek számítanak, de hazai pályán a DVSC szinte bárkire veszélyes, például az Érdet is legyőzték már idén a Hódosban Kudor Kittiék. Az 1. fordulóban Székesfehérváron találkozott a két csapat, akkor a hazaiak szűkösen, de nyerni tudtak (23-20). Azóta sok minden történt, de egy szoros fehérvári győzelemre van talán a legnagyobb esély most is. Sok múlhat a két kapuson: Kiss Éva az Európa-bajnokságon bizonyította klasszisát, Horváth-Pásztor Bettina bravúrjai nélkül pedig semmi esélye nem lesz a hazaiaknak, így ők is nagyban függnek hálóőrük teljesítményétől. Az előző fordulóban a DVSC rangadót veszített Békéscsabán, a Fehérvár pedig Mosonmagyaróvárról hozta el a két pontot. Meglátjuk, egymás ellen mire mennek.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Zoltán Horváth

DVSC - TVP AQUATICUM: Horváth-Pásztor, Makai, Kiss B. – Bohus-Karnik M., Szilágyi, Varsányi, Vörös, Bárány, Slakta, Kelemen, Gorilska, Siska, Klikovac, Marincsák, Karnik, Kudor

Vezetőedző: Varga József

Fehérvár KC: Kiss É., Savko – Májer, Hrabovszky, Lackovic, Tanabe, Csáki, Tilinger, Horváth B., Bogosavljevic, Becséri, Hajduch, Ishitate, Mayer, Kazai, Emberovics

Vezetőedző: Bakó Botond

Játékvezetők: Dobrovits Csaba, Tájok Péter