Budapešť – Debreceni HK 5:2 (vége) | Nové Zámky – Ferencváros Bp. ESMTK 3:4 (vége)
UTE Újpest Budapešť
5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Debreceni HK
péntek 09.01.2015, 18:00 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Újra MOL Liga mérkőzést rendeznek Újpesten!

Most az Újpest által üldözött Debrecen lesz a vendég a Megyeri úton. Jelenleg a két csapat között tizenegy pont van, de most rövid időn belül kétszer játszik Újpesten a Debrecen és ha ott két hazai győzelem születik, akkor akár öt pontra is csökkenhet a Hajdúságiak előnye.

A Debrecen gyakorlatilag már rájátszás résztvevőnek mondhatja magát és előre már nem nagyon mozoghat, hisz a Brassó nincs lő távon belül. A keddi játéknapon Dunaújvárosban szenvedett egy szoros mérkőzésen vereséget a Debrecen, az utolsó percekben lőtték az acélbikák a győztes gólt. Eddig háromszor találkozott a két csapat és mindháromszor a Debrecen nyert, az első kettő nagy különbséggel, még az utolsó debreceni meccsen csak a végén tudta megnyerni a mérkőzést az akkor hazai csapat 26.án.

Az Újpest is kedden játszott mérkőzést, amikor is az éllovas Miskolc 5:1-es előnynél elhitte, hogy megvan a meccs, de küzdeni tudásból jelesre vizsgázott az Újpest és nagy erőfeszítés révén feljöttek egy gólra 6:5-nél, de onnan már csak két miskolci találat született, így végül elvitték 8:5-ös győzelemmel a három pontot.

Nem volt tétlen az Újpest ez a pár nap alatt sem, hiszen szerdán jött a bejelentés, hogy az EBEB-ben szereplő szlovén Olimpija Ljubijana második számú kapusát a szlovén Ales Silát kölcsönvették a szezon végéig, így viszont az Elomo, Mihalik, Tapio, Durak, Coleman, Lindgren, Sila csoportból egy valakinek ki kell maradnia, hiszen csak 6 légiós szerepelhet a csapatban egy mérkőzésen.

Tartsanak velünk az izgalmasnak ígérkező mérkőzés alatt!

Újpesti TE: Sila (Pleszkán) – Hegyi Á. Z. (A), Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Zalavári (A), Kiss D., Tóth G., Turbucz, Csányi – Garbacz, Sommer, Dömötör, Gágyor, Virág Cs. (A) – Lindgren, Reiter, Pichler.

Debreceni HK: Borodin (Tőke) – Csíki, Voronov, Dancsfalvi, Berta, Vaszjunyin (A) – Emelianov, Sadikov, Ladányi (C), Kurilyuk, Kaskov – Prakab, Tőkési, Hári, Könczei (A), Barabás – Okos, Wéber.

Játékvezetők: Rencz Dániel, Németh Márton – Pálkövi Botond, Somos Balázs.

Szilassy Zoltán edző mai döntése szerint David Coleman lett a kimaradó légiós az Újpestnél.

Ékeznek a csapatok a jégre.

Az Újpestnél a szlovén új játékos Ales Sila kezd a kapuban, még a Debrecennél Savva Borodin lesz a kezdő kapus.

A hazaiak lilában, még a vendégek fehérben lépnek jégre.

00:01

00:28
    Mihalik a rövid saroknál próbálta eltenni a korongot Borodin mamutjai között, de ez nem sikerült, jól zárta lábait a kapus.

00:50
    Könczei játszotta meg Hárit a kapu előtt, de a szoros emberfogás eredménye képen nincs lövés.

01:00
    Egy rossz szögből leadott lövés akad el Silaban.

02:25
    Sijka lövése zúgott el a kapu mellett, majd egy lövést fog Sila.

02:40
    Elomo passza után Tapio találja el rosszul a korongot.

03:49
    Lindgren akadt fel egy vonalbírón, miután bevitte a korongot.

04:28
    Pichler lövésébe kap bele Borodin, de az majdnem Dömötör elé került, végül védője mentette meg a debreceni kapust.

05:12
    Tapio vette célba a rövid sarkot, de Borodin magához öleli a korongot.

05:32
    Mihalik lövése ment el a kapu mellett.

06:55
    Úgy tűnt Hári veri meg védőjét, de az újpesti védőm ég épp visszanyúlt.

07:22
    Vaszjunyin lőtt takarásból, Sila ráfeküdt a korongra.

07:27
    Távoli lövés akad el Silaban, majd még két másik közeli is.

08:39
    Durak lövése pattant meg a kapu előtt, de mellé ment.

08:50
    Debreceni emberelőny!
    Miroslav Durak kapott két percet fogásért.

09:25
    Sadikov előtt nagy helyzet, de jól állt előtte a védelem, így nincs lövés.

10:08
    Debreceni kettős előny!
    Könczei nagy helyzetben, de belevezette szó szerint Silába estében, mivel Hegyi Ádám Zoltán akasztotta, ezért járt a két perc.

10:47
    Eltört debreceni korong.

10:50
    Durak visszatért!

11:08
    Újra kettős emberelőnyben a Debrecen!
    Csányi kapott két percet szándékos korong kilövésért.

11:17
    Voronov lövése került fel a védőhálóba, kinn a buli a harmadból.

11:38
    Sila védte Ladányi közeli lövését.

11:52
    Ladányi lövése zúgott mellé.

12:04
    Újabb lövés takarásból, de Sila ezt is fogta.

12:08
    Hegyi visszajött!

12:29
    A Debrecen gólt szerzett!
    Eddig bírta az Újpest ezt a hosszú kiállítás sorozatot, DANIL KASKOV vitte be a kapu elé a korongot, verte meg Silát és lőtte vissza a korongot a kapuba.

Gólpassz: Sijka Dusán és Berta Ákos.

A góllal az Újpest kiegészült!

13:33
    Elomo közelről Borodinba bombázta a korongot.

14:07
    Mihalik lőtt a kék vonaltól, de les volt, így szándékos les miatt a buli az Újpesti harmad előtt.

14:21
    Csányi lövése jött ki Borodinról, Turbucz ismétlése is és végül Csányi előtt éppen hogy elment a korong.

16:15
    Mihalik belőtt korongját fogja Borodin.

17:09
    Dancsfalvi lőhetett tisztán, Sila védte a lövést.

17:36
    Távoli lövés Sila lepkésében.

18:21
    Borodin lepkésében egy távoli lövés, így buli a debreceni harmadban.

18:41
    Kaskov repül el a kapu előtt, Hegyi Ádám Zoltánt látták szabálytalannak, így mehet ki két percre bottal akasztásért.

19:27
    Csányi elől piszkálják el a korongot.

19:57
    Kaskov lőtt kapu mellé.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

Egy mozgalmas első harmad után Kaskov góljával vezet a Debrecen egy góllal, miután majdnem négy percen át emberelőnyben, közben kétszer is kettősben volt a Debrecen. Sila eddig jól véd, nem sok korong jött ki róla és Kaskov gólja sem az ő hibája volt.
    Egyenlő létszámnál megvannak a lehetőségei az Újpestnek is, de ezeket eddig a lilák nem tudták kihasználni.
    Még negyven másodpercig debreceni emberelőny lesz a második harmad elején.

Jönnek vissza a csapatok a jégre.

20:01

20:26
    Kilövik a hazaiak a korongot a harmadból.

20:40
    Kiegészült az Újpest!

21:08
    Ladányi passza hosszú Hárinak.

21:53
    Pichler teszi maga elé a korongot, majd beleérnek a lövésébe, így veszélytelen volt.

22:40
    Hári centerezésébe nem tudott beleérni Dancsfalvi.

22:58
    Vaszjunyin volt lesen és ez is szándékos, így a buli Borodin előtt.

23:04
    Turbuczról került a korong az oldalhálóba.

23:28
    Az Újpest gólt szerzett!
    KAROL CSÁNYI hozta szokásos megiramodását és most a korong átjutott Borodin lábai között, így egyenlít az Újpest.

Gólpassz: Victor Lindgren és Ales Sila.

24:03
    Újpesti emberelőny!
    Alecev Voronov kapott két percet bottal akasztás miatt.

24:16
    A buli után nem sokkal került a korong tisztán MIROSLAV DURAK elé, aki ezt a nagy helyzetet kegyetlenül Borodin kapujába lőtte.

Gólpassz: Teemu Elomo és Kiss Dániel.

A góllal kiegészült a Debrecen!

24:52
    Tóth Gergő kapott két percet gáncsolásért.

25:26
    Kaskov közeli lövését védte Sila, majd a másik oldalon Tapio előtt volt nagy helyzet, de mellé ment.

26:06
    Berta elől piszkálják el a korongot, pedig a debreceni csatár előtt már csak az üres kapu volt.

26:39
    Könczei lőtt takarásból, Sila védett.

26:52

27:05
    Virág Csaba korongja került védő ütőről a védőhálóba.

27:27
    Artyom Vaszjunyin kapott két percet akadályozásért.

27:45
    Tapio kapta a korongot lesen.

28:11
    Elomo passzolt Duraknak, majd a szlovák hátvéd vissza TEEM ELOMONAK, aki nagyon üresen volt és a harmad közepéről kilőtte a kapu rövid oldalát.

Gólpassz: Miroslav Durak és Jozef Mihalik.

28:59
    Hári előtt nagy helyzet, de Sila kitolta a korongot.

30:37
    Mihalik adja el a korongot a védekező harmadban, de Sijka nem élt a nagy helyzettel.

31:06
    Durak visszatett korongja után Tapio lövését blokkolták.

32:07
    Prakab kapu elé lőtt korongjába nem ér bele senki.

32:39
    Csányi vette célba a rövid sarkot, de a korong elment a kapuvas mellett.

33:07
    Dömötör passza után vette célba a kaput Garbacz, Borodin fogta.

33:53
    Megint kapu elé belőtt korong, de Sijka nem tud beleérni, így Silanál a korong.

34:46
    Mihalik passzát Ladányi viszi el Tapio elől.

35:29
    Elomo vissza passza után Lindgren lőtt takarásból kapu mellé.

36:20
    Turbucz lőtt ütemtelenül, Borodin leért a rövid sarokhoz.

36:55
    Páros kiállítás!
    Sijka ugrott ki, de lövés előtt visszahúzta Sommer, amiért két percet kapott, de Sijka is kapott két percet bot fogásért.
    4 a 4 ellen megy a játék.

37:30
    Hegyi cselei után passzába belenyúlnak, így Borodinnál a korong.

37:54
    Emelianov ütőjéről csúszott le a korong, így a lövés sem volt jó.

39:05
    Sadikov vette célba a rövid sarkot, de Sila most is a helyén volt.

39:20
    Hári Norbert kapott két percet bottal akasztásért.

39:55
    Hegyi lövése zúgott kapu mellé.

40:00

Megfordult teljesen a játék képe a harmadban. Csányi már modhatni szokásos megiramodásából egyenlített, majd két emberelőnyt használtak ki a lilák, először Durak majd Elomo volt eredményes.
    Mindez történt öt perc leforgása alatt. Sila a kapuba úgy tűnik magabiztosságot adott a védőknek és ez meg is látszik a jégen.
    Az Újpest 1:19ig még emberelőnyben lesz a harmadik harmad előtt.

Érkeznek a csapatok a harmadik játékrészre.

41:44
    Durak lőtt a kék vonaltól, de nem ment el a korong Borodin mamutjai között.

42:42
    Vaszjunyin lőtt két csel után Silaba.

43:40
    Hári centerezése ment el Kaskov előtt.

43:54
    Nagy tuszkolás a kapu előtt, Sila nem bírta birtokolni, így DANIL KASKOV betuszkolta a kapuba a korongot Silan keresztül.

Gólpassz: Hári Norbert és Artur Kurilyuk.

45:02
    Egyszerűen hihetlen amit Karol Csányi csinál meccsek óta Újpesten! A kapu mögül vitte be a korongot egy ütemváltás után és a rövid saroknál Borodin mellett a kapuba tette a korongot KAROL CSÁNYI egy csodaszép mozdulattal.

Gólpassz: Kiss Dániel.

46:29
    Sijka tette le a korongot Könczeinek, aki közelről kapu fölé lőtt.

46:54
    Tapio passza után Mihalik ütője lendült lövésre, de elpiszkáltál előle a korongot.

48:11
    Tóth Gergő kapura tett korongját védte Borodin.

48:48
    Garbacz Ádám kapott két percet testre ütésért.

49:28
    Tapio és Elomo ugrott meg, de Elomo passzába belenyúlnka, így oda a helyzet.

49:29
    Létszámegyenlőség!
    Valerii Sadikov kapott két percet akadályozásért.

49:56
    Kiss Dániel belőtt korongjára tenyerel rá Borodin.

50:00
    Kiss Dániel lövése zúgott el a kapu fölött.

50:17
    Lindgren passzába nyúlnak bele, pedig Csányi üresen várta a korongot.

50:47

50:58
    Tapio vette célba a hosszú sarkot, de Borodin nagy bravúrral még belekapott.

51:18
    Jozef Mihalik kapott két percet gáncsolásért.

51:29

51:58
    Hári centerezése Dancsfalvi felé, de Sila remekül lépett közbe, így nincs lövés.

52:22
    Voronov korongja zúgott kapu mellé.

52:42
    Elomo passzolt a hosszú oldalon érkező Tapio elé, aki belenyúlt a korongba, de nem találta el a kaput.

53:17

53:32
    Sommer lövését öleli magához Borodin.

54:52
    Könczei elől piszkálják el a korongot.

56:02
    Tóth Gergő korongja jön ki Borodinról, de nincs érkező.

56:57
    Mihalik lopott egy korongot, majd lövése elzúgott a kapu hosszú oldala mellett.

57:53
    Victor Lindgren kapott két percet bottal lökés miatt.