Spanyolország – Magyarország_dup 27:25 (vége)
Spanyolország
27:25 (14:15)
Magyarország_dup
péntek 09.01.2015, 20:00 • Oviedo [Spanyolország] • Felkészülési mérkőzések

Az első félidőbe végig vezettünk, volt hogy három góllal is mentünk, de a félidő végére feljött egyre a spanyol csapat. A második félidőben Canellas szárnyalt, és egy hat gólos spanyol szériának köszönhetően átvették a vezetést, és 19:21-ről 25:21-re változott az eredmény. Még zárkóztunk, elsősorban Nagy Lászlót érdemes kiemelni öt góllal, de a csapat többi tagja is remekül játszott, és hozzátette a magáét! Mikler is jól védett, és végül vállalható, csupán két gólos vereséget szenvedtünk Ovidedoban, Spanyolországban, a spanyolok ellen! Köszönjük megtisztelő figyelmüket, további kellemes hétvégét minden Kedves Nézőnek! (21:38:40)

60
    NAGY László szép gólt lőtt a hosszúba, ezzel ő a magyarok oldaláról a legeredményesebb, öt góllal. (27:25)

60
    Megkezdődött az utolsó perc. (27:24)

59
    Dujshebaev még hibázott, de CANELLAS lecsapott, és meglőtte hetedik gólját is! Ezzel eldőlt. (27:24)

59
    Lékai ziccerbe lépett ki, de Sierra bravúrral védte a lövést. (26:24)

58
    Kettő és fél perc a meccsből. Mi támadunk! (26:24)

57
    LÉKAI verte meg Maqueda-t egy test csellel, majd lövi a kapuba a játékszert. (26:24)

57
    CHEMA eredményes betörésből. (26:23)

56
    Aguinagalde reklamált, ezért ő is kapott két percet. (25:23)

56
    Shuck kap két percet másodszor a mérkőzésen. (25:23)

56
    Zubait ápolni kell, sántikálva hagyja el a pályát taps közepette. (25:23)

56
    Érvénytelen a gólunk, Zubai sajnos bent állt. (25:23)

55
    Mikler tolta ki a bal felsőből, ez kellett most nagyon! (25:23)

54
    BALOGH pontos lövésével kettőre zárkózunk. (25:23)

53
    Lékai törte meg a magyar gól csendet, zsinórba hatot kaptunk, ezzel lehet eldőlt. (25:22)

53
    GUARDIOLA is betalált, közte négy. (25:21)

52
    CANELLAS átlövése ismét gólt eredményezett. Ő a hazaiak legjobbja. (24:21)

51
    CANELLAS meglőtte ötödik gólját hétméteresből. (23:21)

51
    Heteshez jutott a spanyol csapat. (22:21)

50
    Varsandán lövését Vargas védte. (22:21)

50
    Kiegészültünk! (22:21)

49
    DUJSHEBAEV megszerezte a vezetést a spanyol válogatottnak. (22:21)

48
    CANELLAS góljával egál. Még 1:06 az emberelőnyükből. (21:21)

48
    Varsandán két percre kiszáll a meccsből. (20:21)

47
    Tizenhárom perc van a meccsből, visszahoztuk két gólos hátrányból, és egy góllal vezetünk, ahogy a szünetben is! (20:21)

47
    Talant Duyshebaev időt kért. (20:21)

47
    CANELLAS eredményes ezúttal spanyol oldalról. (20:21)

46
    CSÁSZÁR remek testcsel után védhetetlen gólt lőtt a sarokba. (19:21)

45
    Passzivnál nem lőtték el a spanyolok, és Chema-tól már elvették a labdát, támadhatunk. (19:20)

45
    Nagy Laci blokkolta az átlövést, a labda maradt a spanyoloknál. Jól védekezünk az utóbbi percekben. (19:20)

44
    Nagy Kornél passza nem volt jó a társnak, eladtuk a játékszert. (19:20)

43
    AGUINAGALDE kapott remek passzt, majd megszerezte első gólját a meccsen. (19:20)

43
    NAGY László góljával ismét kettő közte a javunkra! (18:20)

43
    Enterrios eladta a labdát, támadhatunk! (18:19)

42
    Spanyol időkérés a 42. percben. (18:19)

41
    Spanyol labdavesztés után Nagy László és Nagy Kornél vitte végig, majd NAGY Kornél fejezte be az akciót, ezzel ismét vezetünk! Zsinórban hármat lőttünk! (18:19)

41
    NAGY L. lövésével egyenlitettünk! (18:18)

41
    Rivera trükkös lövését Mikler védte ! (18:17)

40
    Az emberelőnyt NAGY László váltotta gólra. (18:17)

40
    Andreu ölelte át Nagy L. két percért cserébe. (18:16)

39
    Mindkét kaput a helyén volt a támadásokat követően, és ezzel változatlanul kettővel vezetnek a spanyolok. (18:16)

38
    Canellas lőtt zúgó kapufát. (18:16)

38
    Császár test melletti lövését Vargas védte bravúrral. (18:16)

37
    RIVERA fejezte be a gyors ellentámadást egy góllal. (18:16)

36
    Lépéshiba miatt elveszik a spanyoloktól a labdát. (17:16)

36
    Kiegészült a magyar csapat. (17:16)

35
    Szöllősi Sz. a beálló posztjáról eredményes emberhátrányból! (17:16)

35
    Mikler mutatott be fontos védést, nem szabad elaludnunk a félidő elején. (17:15)

34
    Nagy K. passza Szöllősi Sz. számára nem volt jó, ismét a spanyolok támadnak. (17:15)

34
    TOMAS értékesitette a büntetőt! (17:15)

33
    Harsányit állitották ki belül védekezés miatt. (16:15)

33
    Vargas védte Nagy L. átlövését! (16:15)

32
    TOMAS lőtte be a büntetőt, amit belül védekezés miatt kaptak a spanyolok. (16:15)

31
    RIVERA egyenlitett a 31.percben. (15:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:15)

Lendületes első félidő vagyunk túl, amit egy két perces periódust leszámitva végig vezet a magyar válogatott. Csapatként remekül funkcionálunk, nincs kimagasló teljesitmény, mindenki hozzátett amennyit tudott. Bizakodjunk hasonló folytatásban! Tartsanak velünk továbbra is Kedves Nézőink!

30
    Befejeződött az első félidő. (14:15)

30
    ENTERRIOS átlövésből eredményes. (14:15)

29
    RODRIGUEZ kozmetikázza az eredményt. (13:15)

29
    LÉKAI talált be ezúttal a rendezetlen védelmet kihasználva. (12:15)

29
    DUJSHEBAEV eredményes ezúttal. (12:14)

28
    Balogh még egy két percet is kihasznált, aki leül nem más mint Canellas. (11:14)

28
    BALOGH parádés lőtt gólt, egy remek cselt követően! (11:14)

27
    CANELLAS könyörtelenül kihasználja az emberelőnyt. (11:13)

27
    Zubai kapott két percet. (10:13)

26
    ILYÉS szárnyakat kapott, ismét ő szerzett gólt, ezzel először hárommal vezetünk! (10:13)

26
    Manolo Cadenas időt kért. (10:12)

25
    LÉKAI góljával már kettővel vezetünk, kiegészültek a spanyolok! (10:12)

25
    Dujshebaev belement ellenfelébe, jöhetünk. (10:11)

24
    ILYÉS átlövésből eredményes ismét, Sierra csak beleérni tudott. (10:11)

23
    ILYÉS becsapta a spanyol védőket, és okos gólt lőtt a sarokba. (10:10)

23
    Rodriguez két kezes lökés miatt két percre kiáll. (10:9)

22
    ENTERRIOS teljesen üresen maradt, majd két védő között betört, ezzel vezetnek a spanyolok először a mérkőzésen. (10:9)

21
    ROCAS eredményes a jobb szélről. (9:9)

20
    BODÓ remek átlövés góljával ismét vezetünk. (8:9)

20
    Lékai lövését blokkolták, maradt nálunk a játékszer. (8:8)

19
    DUJSHEBAEV bemutatkozott, meglőtte első gólját. (8:8)

17
    BALOGH cselezett ki mindenkit, majd lőtte el Sierra mellett higgadtan. (6:8)

16
    Mikler ismét védett egy nagyot! (6:7)

16
    Zubai lövése a felső lécen csattant. (6:7)

16
    Folytatódhat a meccs, mi támadunk értelemszerűen. (6:7)

16
    Időt kért a magyar válogatott! (6:7)

15
    Mikler védte Chema lövését! (6:7)

14
    MAQUEDA passzivnál szerzett gólt átlövésből. (6:7)

13
    IVÁNCSIK hetesből eredményes, belül védekezésért kaptuk a büntetőt. (5:7)

13
    Canellas lövése a kapufáról zúdult ki. (5:6)

12
    NAGY Kornél hatalmas góljával vezetünk ismét. (5:6)

11
    Belemenés magyar oldalról. (5:5)

11
    Guardiola a lécre ejtett. (5:5)

11
    Nagy K. lövését ezúttal Sierra védte, maradt nálunk a labda. (5:5)

10
    Mikler védte Tomas lövését! (5:5)

10
    NAGY László betörésből eredményes, ezzel ismét egál. (5:5)

9
    RIVERA góljával már vezetnek a spanyolok. (5:4)

9
    Ezúttal nem tudtuk lövéssel befejezni a támadást. (4:4)

8
    MAQUEDA lőtte ki a jobb felsőt. (4:4)

7
    Nagy L. sáncolt remekül. (3:4)

7
    Eladtuk a labdát, támadhatnak a spanyolok. (3:4)

6
    AGUINAGALDE beállóból eredményes. (3:4)

6
    Iváncsik a szélről a kapufát találta el. (2:4)

5
    CANELLAS parádésan lőtte ki a bal felsőt. (2:4)

4
    Bekezdünk, ezúttal HARSÁNYI eredményes a szélről. (1:4)

3
    NAGY átlövésből eredményes. (1:3)

3
    Maqueda a kapufát találta el. (1:2)

2
    TOMAS szépitett a második percben, remekül verte meg a védőjét. (1:2)

2
    IVÁNCSIK révén már kettővel megyünk. Gyors lerohanás volt. (0:2)

1
    Megszereztük a vezetést. A gólszerző BODÓ. (0:1)

1
    Labdavesztés után támadhatunk. (0:0)

1
    A hazaiak kezdték a meccset. (0:0)

1

Fehérben a magyar válogatott, feketében a spanyolok. Hamarosan kezdünk.

Spanyol keret:

Kapusok: Gonzalo Pérez de Vargas (Barcelona), José Manuel Sierra 12 (Pick Szeged), Rodrigo Corrales 16 (Wisla Plock)

Irányítók: Joan Canellas 21 (THW Kiel), Chema Rodríguez 25 (MKB-MVM Veszprém), Niko Mindegía (Pick Szeged), Raúl Entrerríos 9 (Barcelona)

Jobbátlövők: Alex Dujshebaev 19 (Vardar Szkopje), Jorge Maqueda 5 (Nantes)

Balátlövők: Antonio García 26 (Pick Szeged), Viran Morros 27 (Barcelona)

Jobbszélsők: Albert Rocas 4 (La Rioja), Víctor Tomás 8 (Barcelona)

Balszélsők: Cristian Ugalde 15 (MKB-MVM Veszprém), Valero Rivera 7 (Nantes)

Beállók: Gedeón Guardiola 30 (Rhein-Neckar Löwen), Juan Andreu 4 (Hannover), Julen Aguinagalde 13 (Kielce)

Szövetségi kapitány : Manolo Cadenas

Kapusok: MIKLER Roland 16 (MKB MVM Veszprém), SZÉKELY Márton 12 (Balatonfüred), PALLAG Péter 29 (Csurgói KK)

Jobbszélső: HARSÁNYI Gergely 10 (Grundfos Tatabánya)

Jobbátlövők: NAGY László 19 (MKB MVM Veszprém), ANCSIN Gábor 33 (MOL Pick Szeged), BALOGH Zsolt 2 (MOL Pick Szeged)

Irányítók: CSÁSZÁR Gábor 7 (PSG Handball, francia), LÉKAI Máté 66 (MKB MVM Veszprém), SZÖLLŐSI Balázs 14 (Balatonfüred)

Beállók: ZUBAI Szabolcs 25 (MOL Pick Szeged), SCHUCH Timuzsin 5 (MKB MVM Veszprém), SZÖLLŐSI Szabolcs 28 (Csurgó), BÁNHIDI Bence 27 (Balatonfüred)*

Balátlövők: ILYÉS Ferenc 3 (MOL Pick Szeged), NAGY Kornél 18 (Dunkerque, francia), BODÓ Richárd (Grundfos Tatabánya), GERDÁN Tibor (Balatonfüred)

Balszélsők: IVÁNCSIK Gergő 9 (MKB MVM Veszprém), VARSANDÁN Milán 15 (B.Braun Gyöngyös)

Szövetségi kapitány: Talant DUJSHEBAEV

Edző: SÓTONYI László
    Csapatkoordinátor: BARTÓK Csaba

A magyar válogatott január 9-11. között a spanyolországi Oviedóban felkészülési tornán lép pályára a házigazdák, valamint Lengyelország és Norvégia ellen. Pénteken a Spanyolország – Magyarország találkozót rendezik este 20.00-kor.

A spanyolok az EB- selejtezőt vezetik eddig száz százalékos mérleggel. Az osztrákokat, és a finneket is magabiztosan verték ebben a kiírásban. Ez előtti három barátságos meccsüket is megnyerték, viszont az EB-n némi meglepetésre nem sikerült döntőbe verekedniük magukat. A franciák parancsoltak megálljt nekik, viszont a bronzmeccset megnyerték a horvátok ellen, szoros 29:28 arányban.

A magyar válogatott a tavalyi EB-n januárban a maga csoportjában a negyedik helyen végzett, ezzel számukra véget is ért az a kiírás. A VB selejtezőn 54:51-es összesítésben maradtak alul a szlovénok ellen. Az EB selejtező harmadik szakaszában a csoportos küzdelmeket remekül nyitottuk, hiszen mond a portugálokat, mind az ukránokat sikerült legyőznünk, ezzel a csoport élén tanyázik a csapat.

A két csapat egymás elleni mérlegét tekintve spanyol fölény van. A magyaroknak legutóbb 2008-ban sikerült nyerniük, ezt követő hét meccsükből hatot a spanyolok nyertek, egy döntetlen mellett. A meccs minden fontos eseményéről tudósítunk Önöknek! Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.

Spanyolország: Vargas, Sierra, Corrales – Canellas, Chema, Mindegia, Enterrios, Dujshebaev, Maqueda, Garcia, Morros, Rocas, Tomas, Ugalde, Rivera, Guardiola, Andreu, Aguinagalde

Edző: Manolo Cadenas

Magyarország_dup: Mikler, Székely, Pallag – Harsányi, Nagy L., Ancsin, Balogh, Császár, Lékai, Szöllősi B., Zubai, Shuch, Szöllősi Sz., Ilyés, Nagy K., Bodó, Gerdán, Iváncsik, Varsandán

Edző: Talant Duyshebaev