Sunderland AFC – Liverpool F.C. 0:1 (vége) | Burnley FC – Queens Park Rangers 2:1 (vége) | Chelsea F.C. – Newcastle United 2:0 (vége)
Everton FC – Manchester City 1:1 (vége) | Leicester City – Aston Villa FC 1:0 (vége) | Swansea City – West Ham United 1:1 (vége)
West Bromwich Albion – Hull City 1:0 (vége) | Crystal Palace – Tottenham Hotspur 2:1 (vége)
Sunderland AFC
0:1 (0:1)
Liverpool Football Club
szombat 10.01.2015, 13:45 • Stadium of Light, Sunderland • Barclays Premier League

Az első játékrész többet ígért, mint ami a folytatásban lett a mérkőzésből. Megérdemelten győzött a Liverpool, de a ráadással együtt majdnem 45 percen át emberelőnyben futballozhattak a vendégek, mégis sokkal több helyzete adódott onnantól az emberhátrányban levő Sunderlandnek.

Alighanem egy pontra rászolgált volna a hazai csapat, de a befejezéseknél vagy pechük volt (Johnson kapufája), vagy pontatlanság akadályozta meg az egyenlítést. Ismét fontos három ponthoz jutott a Liverpool.

Sunderland – Liverpool: 0-1!
    ---- (15:43:02)

90+5

90+5
    Füttykoncert a lelátón a hármas sípszó hallatán, a szurkolók az iménti Pantilimon lökés miatt tizenegyest reklamálnak.

90+4
    Némi indulat a pályán, már régen túl a jelzett hosszabbításon.

90+3
    Pantilimont úgy tűnt, meglökték, ahogy fejeshez készülődött, majd Vergini lövése lepattan.

90+3
    Előre jön a szöglethez Pantilimon is.

90+3
    Balotelli nem tudja jól átvenni a labdát a bal oldalra sodródva, így még marad fél perc reménye a Sunderlandnek. Ki is harcolnak egy jobb oldali szögletet!

90+2
    Jobb oldali Sunderland akció, Buckley húzta meg, középen Mandron várta a beadást, 6 méterről sikerült is fejelnie, de fölé!

90+2
    Három perc a ráadás, ennyi reménye maradt a Sunderlandnek.

90+1
    Nem tudja átlépni a felezőt a Sunderland az utóbbi percekben, öli az időt a Liverpool. Furcsa, hogy még igazi ziccerig sem jutottak Bridcutt kiállítása után.

90
    Brown csípi el a jobb oldalról Coutinho beívelését, de újra a vendégek bedobása következik.

89
    A bedobás után Balotelli harcolt középen a labdáért, elsőre eladta. Visszaszerzi a Liverpool, Brown finoman visszahúzza Balotellit, a sárgák jöhetnek szabadrúgással.

88
    A jobb oldalon harcolt ki bedobást a Liverpool

87
    Johnson helyett Mandron az utolsó hazai csere.

87
    Középen kapott indítást Balotelli, jobbra cselezett, de két védő között labdát veszít.

87
    Újra a sárgáknál a laszti, Henderson, majd Can a labda útja.

86
    Egyelőre Balotelli továbbra sem találja önmagát, ennél sokkal többet tud. Amióta ideszerződött, semmi sem sikerül neki. Az imént kapott egy indítást középen, de a csel közben elcsúszott, így oda a helyzet.

Gólok: 9. Markovic

Lapok:   29. Vergini (SUN), 36. Bridcutt (SUN) – 18. Borini (LIV), 37. Coutinho (LIV), 55. Henderson (LIV), 56. Lovren (LIV)   50. Bridcutt (SUN)

Sunderland AFC: Pantilimon – Vergini, O'Shea, Brown, van Aanholt – Bridcutt – Giaccherini (Buckley 78'), Larsson, Jordi Gomez, Johnson (Mandron 87') – Wickham (Graham 78')
    Cserék: Mannone – Jones, Graham, Alvarez, Buckley, Mandron, Agnew

Liverpool Football Club: Mignolet – Can, Skrtel, Sakho – Markovic, Henderson, Lucas Leiva, Alberto Moreno – Philippe Coutinho, Borini (Balotelli 68'), Gerrard (Lovren 46')
    Cserék: Ward – José Enrique, Lovren, Lambert, Javi Manquillo, Balotelli, Rossiter

Játékvezetők: C. Pawson – D. Cann, J. Brooks