Fehérvár – Békéscsaba 25:20 (vége) | Győr – MTK-Budapest 38:17 (vége) | Érd – Siófok 30:28 (vége)
Dunaújvárosi KKA – Mosonmagyaróvári KCSE 25:21 (vége) | Ipress Center-Vác – Debrecen 30:29 (vége) | Ferencváros – Szeged KKSE 45:16 (vége)
Dunaújvárosi KKA
25:21 (13:11)
Mosonmagyaróvári KCSE
szombat 10.01.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok Dunaújváros Eszperantó út 4. • Női kézilabda NB1

Az első húsz percben szoros meccs volt, majd javitott a védekezésén a DKKA, és TÓTH-ot megtudták akadályozni a góllövésben. A félidőben kettővel ment a hazai csapat, majd az első félidőt 5:0-val nyitották, ami rá is nyomta bélyegét a meccsre. A végén azonban még volt tartás a vendégekbe feljöttek két-három gólra, ami azonban maradt is a lefújásig igy egy remek, küzdelmes mérkőzésen nyert a DKKA. Érdemes megemliteni Tóth Gabriellát, aki 12 gólig jutott, a hazai oldalon pedig Vincze Melindát aki 9 gólig jutott!

Az első félidő utolsó 10, és a második félidő első 10 percében nőtt ellenfele fölé a Dunaújvárosi KKA, és megérdemelten 25:21-re győzött a Mosonmagyaróvári KCSE csapat ellen. Köszönjük figyelmüket! (19:24:46)

60
    Mérkőzés vége. (25:21)

60
    Triffa még bemutatott egy védést. (25:21)

60
    Mátéfi Eszter időt kért. (25:21)

60
    Megkezdődött az utolsó perc. (25:21)

59
    Tóth lövését blokkolták, majd ismét Tóth lőtt, de nem sikerült kaput találni. (25:21)

58
    Ferling kapott két percet. (25:21)

57
    Kopecz lövése is elakadt Triffában! Nagyon jól véd a második félidőben! (25:21)

57
    Gerháth lövése fölé szállt. (25:21)

56
    Tóth lövését fogta Triffa, de maradt a vendégeknél. (25:21)

55
    Kurucz lövését fogta Triffa ismét. (25:21)

55
    Róth Kálmán időt kért. (25:21)

54
    Bulath lövése mellé szállt centikkel. (25:21)

53
    Kurucz lövését fogta Triffa. (25:21)

53
    Labdavesztést követően AZARI talált be! (25:21)

52
    VINCZE eredményes hétméteresből, ezzel ő már kilenc gólos! (24:21)

52
    Hetest kapott a DKKA, ápolni kell Kampert. (23:21)

51
    KURUCZ eredményes a lerohanás végén. Hét gólról már csak kettő közte ! (23:21)

51
    PUHALÁK a huszadik vendég gól szerzője. (23:20)

50
    Gera kapott kettő percet ezúttal. (23:19)

50
    Emberhátrányban is eredményesek a vendégek, ezúttal KURUCZ talált be. (23:19)

50
    Gyimesinek ez már a harmadik kettő perce, ezzel megkapta a piros lapot, számára vége. (23:18)

50
    Gyimesi Kitti kapott két percet. (23:18)

50
    Takács Dusmáta a kapufát találta el. (23:18)

49
    GERA Szimonetta is feliratkozott a gólszerzők listájára. (23:18)

48
    Ferling passzát Puhalák kapcsolta le, majd PUHALÁK fejezte be a támadást is! (22:18)

48
    Lépéshiba miatt jöhet a Mosonmagyaróvár. (22:17)

47
    GYIMESI szerzett gólt, záporoznak a találatok. (22:17)

47
    BULATH lőtt a bal felső sarokba! (22:16)

46
    KISS eredményes, szépen fordult le a védőjéről. (21:16)

46
    TÓTH eredményes ismét! Ez már a tizenkettedik gólja! Parádésan teljesit ma is a vendégek legjobbja! (21:15)

45
    A nyolcadik gólját lőtte VINCZE, ezzel először van hét a csapatok között! (21:14)

44
    Az átadás pontatlan, a hazai kontra végén Takács Dusmáta harcolt ki büntetőt. (20:14)

43
    TÓTH válaszolt egy test melletti, szintén bombagóllal! (20:14)

43
    FERLING bombagóljával megszerezte a hazaiak huszadik gólját. (20:13)

42
    Ferling átadása pontatlan volt, a védők lefülelték. (19:13)

41
    TÓTH szerezte meg mai tizedik gólját. Igaz legutóbb a 19. percben talált be. (19:13)

41
    Rádl kapott kettő percet. (19:13)

41
    Egy-egy kimaradt ziccer itt-is ott-is. (19:12)

40
    Az üresen maradt bal szélső, HOSSZU lőtte ki a jobb felsőt. (19:12)

40
    Gyimesi jutott a kiállitás sorsára. (18:12)

39
    Hajtai szélről érkező lövését Triffa védte! (18:12)

39
    PUHALÁK törte meg a gólcsendet egy pontos befejezéssel. (18:12)

38
    5:0 a második félidő eddig! (18:11)

38
    VINCZE ismét lerohanás végén eredményes. (18:11)

37
    HOSSZU szerezte meg első gólját, Triffa remek passzt adott neki! (17:11)

37
    Hajtai lövését is háritotta Triffa Ágnes. (16:11)

36
    Triscsuk lövését szépen védte Szemerey. (16:11)

35
    A 20.perctől a 35.ig mindössze egyet lőtt a Mosonmagyaróvár. (16:11)

35
    Róth Kálmán időt kért. (16:11)

35
    Kiegészültek a vendégek, de ez nem okozott gondok VINCZE Melindának aki átejtette a kapust, ezzel öt van közte. (16:11)

35
    Triffa védte Kiss lövését. Maradt a vendégeknél a labda. (15:11)

34
    KAMPER kapott lökés miatt két percet. (15:11)

34
    Gyimesi a kapufát találta el, a DKKA jöhet ismét. (15:11)

33
    Kurucz Ivett lökés miatt két percre leül. (15:11)

33
    TAKÁCS Bianka is betalált egy lerohanás végén. (15:11)

32
    TRISCSUK negyedik gólját szerezte, és a második félidő első gólját is. (14:11)

31
    Lépéshiba miatt jöhetnek a hazaiak. (13:11)

31
    Elkezdődött a második félidő. (13:11)

Remek első félidőn vagyunk túl. Folyamatosan ingázott az egy-két gólos különbség a két csapat között, majd a félidő végét megnyomva remek védekezéssel, és Triffa bravúrjaival meglógott hárommal a DKKA, amire még Dombi válaszolt, tehát a félidőben 13:11-es hazai vezetéssel mehetnek pihenni a lányok! Kiemelendő a Mosonmagyaróvári csapatból Tóth Gabriella, aki a 11 vendég gólból 9-et lőtt! Elképesztő teljesitmény, az utolsó 11-12 percben azonban gólképtelen volt, ekkor már jobban figyeltek rá a hazaiak. Hamarosan folytatjuk! Tartsanak velünk!

30
    Befejeződött az első félidő. (13:11)

30
    DOMBI megtörte a gólcsendet egy lerohanás végén, és higgadtan lőtt a hálóba. (13:11)

30
    A játékrész utolsó harmadában gólképtelen a vendég csapat, ez pontosan 10 percet jelent. (13:10)

29
    Tóth lövését Triffa szedte ki lábbal, nagyon nagy védés volt! (13:10)

29
    Belül védekezés miatt heteshez jutnak a vendégek. (13:10)

29
    TRICSUK növeli az előnyt egy pontos támadás végén. (13:10)

28
    Tóth lövését védte Triffa! (12:10)

27
    VINCZE eredményes a kontra végén, először vezet a DKKA kettővel. (12:10)

27
    Nyitott védekezésre váltottak a hazaiak, és próbálják Tóth-ot kikapcsolni a játékból! (11:10)

26
    VINCZE eredményes a bal szélről! (11:10)

26
    Jó hat-hét perce nem lőtt gólt a vendég csapat. (10:10)

25
    Róth Kálmán időt kért, szűk hat perc van a félidőből. (10:10)

24
    Mindkét kapus bemutatott egy bravúrt, feljavult az ő játékuk is. (10:10)

23
    KAMPER átlövésből eredményes, ráadásul emberhátrányból. (10:10)

23
    Három perce nem volt gól a mérkőzésen. (9:10)

22
    Hajtai ziccerét fogta Triffa! (9:10)

22
    Takács Dusmáta is a kiállitás sorsára jutott! (9:10)

21
    A túl oldalon Takács Dusmáta lövését fogta Szemerey. (9:10)

21
    Passziv jelzésnél Gyimesi lőtt fölé. (9:10)

20
    Bulath hétméteresét a kapu fölé tolja Szemerey! (9:10)

20
    Kurucz kap két percet két kezes lökés miatt. (9:10)

20
    Üres volt a hazai kapu, amit TÓTH a félpályáról észre is vett, és be is vágta! (9:10)

19
    TÓTH lövésébe csak beleérni tudott Triffa, a játékszer bepattant a kapufáról. (9:9)

18
    Takács Biankát küldik le két percre, és újabb vendég hetes. (9:8)

18
    VINCZE fejezte be a kontrát ezúttal, ismét hazai előny! Jó a meccs. (9:8)

17
    TAKÁCS Bianka eredményes ezúttal! (8:8)

16
    Belemenés miatt támadhat a DKKA. (7:8)

15
    TÓTH ezúttal is túl járt a kapus eszén. (7:8)

15
    Belül védekezés miatt hetes jöhet , melyet Tóth végezhet el. (7:7)

15
    TRISCSUK ragasztott egy gólt a bal felsőbe. (7:7)

14
    Mátéfi Eszter időt kért 13:51-nél. Egy gólos a vendégek előnye. (6:7)

14
    HAJTAI eredményes egy lerohanás végén, most már nem csak Tóth lőtt gólt vendég oldalról. (6:7)

14
    TÓTH ismét túljárt a védők eszén. Hat gólt lőtt ! (6:6)

13
    Triscsuk lövését szép mozdulattal védte Szemerey. (6:5)

12
    VINCZE góljával ismét hazai előny! (6:5)

12
    Triffa védés! (5:5)

11
    TÓTH megszerezte egymaga, és csapata ötödik gólját. (5:5)

11
    Gyimesi lövése fölé szállt, ezt követően Triffa passza pontatlan, jöhetnek a vendégek. (5:4)

10
    BULATH értékesitette a hétméterest. (5:4)

10
    Hajtai kapott kettő percet, plusz hazai hétméteres. (4:4)

10
    Triffa kétszer is remekül védett! (4:4)

9
    VINCZE rögtön válaszolt egy remek akció végén. (4:4)

9
    Bulath kapott sárgát. (3:4)

9
    TÓTH betörésből eredményes. (3:4)

8
    Azari lőtt sistergős kapufát, kiegészült a Mosonmagyaróvár is. (3:3)

7
    Kiegészült a DKKA. (3:3)

7
    BULATH lőtte a jobb alsóba a labdát. (3:3)

6
    Kopecz kapott sárgát. (2:3)

6
    Kopecz védekezett belül, hetes jöhet. (2:3)

6
    Gyimesit is leküldték két percre. (2:3)

5
    TÓTH harmadszor is bevágta a büntetőt. (2:3)

5
    Dombi harcolt ki ismét hétméterest. (2:2)

5
    Takács Dusmátát két percre leküldik, ápolni kell Tóth-ot képes folytatni. (2:2)

4
    TRISCSUK remekül fordult be, és szerzett gólt. (2:2)

3
    TÓTH ezúttal is belőtte a büntetőt. (1:2)

3
    Ferling kapott sárgát ezúttal, vendég hétméteres jöhet. (1:1)

1
    Azari lábára pattant, jöhetnek a vendégek. (0:0)

1
    Bulath lövését blokkolták. (0:0)

1

A DKKA kezdi a meccset.

A női NB1 14. fordulójában a DKKA csapat fogadja a Mosonmagyaróvári gárdát.

A dunaújvárosiak remek formában vannak, zsinórban öt tét meccset nyertek meg. Köztük a legutóbbi talán a legfontosabb. Siófokon 21:20-ra nyertek ugyanis az újvárosi hölgyek, ezzel visszavágtak a Balaton parti csapatnak, az otthon elszenvedett vereség miatt, és ezzel meg is előzték őket a tabellán. A csapat jelenleg a harmadik helyen található nyolc győzelemmel, és négy vereséggel. Otthon, és idegenben egyforma a mérleg, négy győzelem, és két vereség. Gólkülönbségük otthon +27.

A Mosonmagyaróvár csapata legutóbb szoros csatában győzte le a Vác csapatát, és jelenleg a kilencedik helyen található az együttes. Három győzelem mellett, két döntetlen, és hét vereség a mérleg. Idegenben kettőt nyertek, négyszer kaptak ki. Gólkülönbségük -27.

A két csapat úgynevezett odavágóján szeptemberben a DKKA diadalmaskodott, szoros küzdelemben 22:21-re múlták felül a Mosonmagyaróvári hölgyeket. Izgalmas, jó mérkőzésre számithatunk, egy picivel esélyesebb a hazai csapat, de törhet borsot Bulath Anitáék orra alá a Mosonmagyaróvár. A meccs minden fontos eseményéről percről-percre közvetitünk Önöknek! Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Dunaújvárosi KKA: Triffa (1), Nagy (89) – Ferling (2), Triscsuk (5), Azari (7), Takács D. (10), Ács (17), Vincze (19), Bulath (20), Kamper (29), Takács B. (31), Hosszu (44), Rádl (86), Hanusz (25), Gera (3), Khouiled (80)

Edző: Mátéfi Eszter

Mosonmagyaróvári KCSE: Szemerey (16), Mistina (21) – Hajtai (4), Nádasdi (6), Kiss (7), Kurucz (8) , Dombi (11), Gerháth (14), Gyimesi (20), Csala (22), Tóth (23), Élő (28), Bardi (39), Puhalák (57), Kopecz (88)

Edző: Róth Kálmán

Játékvezetők: Bács József, Bóna Szabolcs