Kaposvári VK - Valdor Szentes 13:12 (vége) | BVSC Wáberer - RACIONET Honvéd 5:9 (vége)
Tiszavirág Szeged Diapolo - Debreceni VSE 9:7 (vége) | PVSK-Mecsek Füszért - VasasPlaket 11:10 (vége)
Szolnoki Dózsa-Közgép - FTC Waterpolo 18:3 (vége)
Tiszavirág Szeged Diapolo - Debreceni VSE

9:7

(2:2, 2:1, 3:2, 2:2)

szombat 10.01.2015, 18:00 • Újszegedi Sportuszoda, Szeged • E.ON Férfi OB I

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:15:32)

Végig nagyon kiélezett mérkőzésen, egyenlő erők csatájában aratott nagyon fontos győzelmet a szegedi gárda a Debrecennel szemben. Szinte végig a hazaiaknál volt az előny, s a tekintetben még inkább megérdemeltnek nevezhető a hazai siker, hogy a szegediek két ötméterest is kihagytak. A döntő pillanatokban a szegediek pontosabbak és egy fokkal magabiztosabbak voltak, így komoly rangadón gyűjtötték ma be a győzelmet erős ellenfelükkel szemben.

32
    Véget ért a mérkőzés.

32
    Manhercz Krisztián csavar a végén középről messze a jobb sarok mellé.

32
    Időt kér a hazai mester is, 6,5 másodperc van még hátra.

32
    Rossz bejátszás centerbe Kincses felé, megszerzik a labdát a szegediek.

32
    Időt kér a Debrecen, 33 másodperc van még a meccsből.

32
    Lejár a hazai támadóidő, de Manhercz Krisztiánt egyébként is szerelték a vendégek a jobb szélen.

31
    Varga Tamás távoli lövése a blokkról pattan a jobb sarok mellé.

31
    Manhercz Ádám is eladja a labdát támadásban, a DVSE indulhat.

30
    Varga Zsolt bejátszása nem jó centerbe Manhercz Ádám felé, a vendégeké a labda, de hosszú az ő bejátszásuk is centerbe Süveges felé.

30
    Varga Tamás eladja a labdát támadásban, a hazaiak indulhatnak.

29
    Kiss Csaba passzát VARGA ZSOLT lövi kissé jobbról gyönyörűen a hosszú felső sarokba: 9:7.

29
    Palotás kiállítása után KÁLLAY lő középről nagy gólt a jobb felső sarokba: 8:7.

28
    Kontra centerben Seman ellen, a vendégek indulhatnak.

28
    Manhercz Krisztián lövését kiüti Aleksic, a szegedieké marad a labda.

27
    Chilkó passzát Varga Zsolt lövi jobbról a kapufára, de eladják a labdát támadásban a vendégek.

27
    Kállay távoli, bal alsó sarok felé tartó lövését is védi Meixner.

27
    Halek lövését Meixner üti fölé, sarokdobás.

26
    VARGA ZSOLT végre belövi az ötöst, a jobb sarokba talál: 8:6.

26
    Chilkó passza után Sánta harcol ki ötméterest.

26
    Kuncz bejátszása nem jó centerbe Kincses felé, Meixner kapusé a labda.

25
    Kunac passza után Varga Zsolt balról csavart lövését védi Aleksic.

25
    PATAKI erőszakosan küzd meg centerben a labdáért Kállay bejátszása után, s a jobb sarokba lő: 7:6.

25
    Rossz bejátszás centerbe Varga Zsolt felé, a vendégeké a labda.

25
    Megkezdődött az utolsó negyed, a ráúszásnál a Szeged, Manhercz Krisztián hozta el a labdát.

24
    Véget ért a harmadik negyed.

24
    Varga Tamás bejátszását Kincses csúsztatta centerből kapura, de a visszaérő Meixner a "gólvonalon" hárítani tudott.

24
    Halek kiállítását KISS CSABA használja ki azonnal, jobbról talál a rövid sarokba: 7:5.

24
    Kállay lövését blokkolják, de a vendégeké marad a labda, Kolarik azonban centerből a bal sarok mellé húzza azt.

23
    Kunac célozza meg középről a jobb alsó sarkot, de Aleksic leér és hárít.

23
    Eladják a labdát a vendégek, de Kiss Csaba ejtése rövid a saját térfeléről, majd a túloldalon Varga Tamás lő fölé.

22
    Időt kérnek a debreceniek Chilkó kiállítását követően.

22
    Kunac rossz passza után Kiss Csaba bejátszása már nem jó Seman felé, a vendégeké a labda.

22
    Kiss Csaba ötméteresét azonban fölé üti Aleksic!

22
    Kiss Csaba bejátszása után Seman harcol ki büntetőt Varga Tamással szemben.

21
    Manhercz Ádám kiállítása után KINCSES lövi a labdát a kapu közepébe Kolarik átadását követően: 6:5.

20
    Palotás távoli lövését azonban könnyedén védi Aleksic.

20
    Hoppál passza nem jó centerbe, a hazaiaké a labda.

20
    Manhercz Krisztián passzát CHILKÓ lövi a jobb szélről a rövid alsó sarokba: 6:4.

19
    Haleket állítják ki középen Kiss Csabáról, időt is kér a szegedi tréner.

19
    Süveges távoli lövése is a kapu fölé száll.

19
    A megúszás végén Kiss Csabát szerelik a kapu előtt a vendégvédők.

18
    Kolarik emelkedik ki a vízből, de magasan a kapu fölé bombáz.

18
    Kontra középen Sánta ellen, a vendégek támadhatnak.

17
    Süveges passzát KOLARIK kissé balról lövi szépen a hosszú felső sarokba: 5:4.

17
    Kiss Csaba bejátszását megszerezte Pataki, de azonnal el is adta a labdát, amit KUNAC szerzett meg szemfülesen, s közelről a bal sarokba pattintott: 5:3.

17
    Megkezdődött a harmadik negyed, a ráúszásnál a Szeged, Manhercz Krisztián hozta el a labdát.

Kiegyenlített, hatalmas küzdelem zajlik a medencében, egyelőre minimális szegedi előnnyel. Mindkét gárda remekül védekezik, vagy ha úgy tetszik, pontatlanul támad, így a második játékrészben minden egyes hibának, illetve remek megmozdulásnak döntő jelentősége lehet. Szinte megjósolhatatlan két negyedet követően a meccs végkimenetele.

16
    Véget ért a második negyed.

16
    A vendégek kapuja előtt azonban Halek is szerelni tudja Kunacot, oda a hazai sansz.

16
    Kunac szereli Kincsest, a hazaiak indulhatnak a végén.

16
    Időt kérnek a vendégek is, 45,9 másodperc van még a negyedből.

16
    Manhercz Krisztián távoli lövése a keresztléc és a bal kapufa találkozási pontjáról pattan Aleksic kezébe.

15
    Kolarik remek bejátszása balról, KINCSES centerből húzza a labdát a bal sarokba: 4:3.

15
    Kunac eladja a labdát támadásban, a vendégek indulhatnak.

15
    Kunczot állítják ki Semanon védekezve, időt is kér a szegedi mester.

14
    Kolarik bejátszása rövid centerbe, Manhercz Ádám csap le a labdára.

14
    Manhercz Ádám nagy passzát a jobbról érkező CHILKÓ lövi közelről a rövid sarokba: 4:2.

13
    Varga Tamás jobb felső sarokba tartó lövését bravúrral védi Meixner.

13
    Varga Zsolt bejátszását Kunac fordulásból, centerből lövi fölé.

12
    Varga Tamás bejátszása sem jó centerbe Pataki felé, a szegediek indulhatnak.

12
    Varga Zsolt bejátszása hosszú centerbe Sánta felé, a vendégeké a labda.

12
    Kolarik megpattanó lövését balról védi Meixner.

11
    Chilkó azonban a felső kapufára lövi a büntetőt, a labda Aleksic kapusé!

11
    Varga Zsolt harcol ki ötméterest Patakival szemben.

11
    Kontra centerben Kolarik ellen, a hazaiak támadhatnak.

11
    Kiss Csaba remek bejátszását SÁNTA sodorja a kapuba centerből: 3:2.

10
    Hoppál kiállítása után Varga Zsolt lövését kiszedi a bal felső sarokból Aleksic, sarokdobás.

10
    Kállay bejátszása nem jó centerbe Süveges felé, a hazaiak támadhatnak.

9
    Varga Zsolt távoli lövését azonban gond nélkül védi Aleksic.

9
    Hoppál bejátszása nem jó centerbe, Manhercz Ádám szerzi meg a labdát.

9
    Megkezdődött a második negyed, a ráúszásnál a Debrecen, Hoppál hozta el a labdát.

8
    Véget ért az első negyed.

8
    Kiss Csaba nagy passza után Seman első lövését még bravúrral védi Aleksic, de Palotás bejátszása után SEMAN közelről már betalál a bal sarokba: 2:2.

8
    Kincsest ki is állítják, a hazai mester pedig időt kér: 21,6 másodperc van még a negyedből.

8
    Kolarik kezéről lelopják középen a labdát, Kincses pedig már sípszó után lő a jobb sarokba, a hazaiaké a labda.

8
    Kontra centerben Sánta ellen, a debrecenieké a labda.

8
    HALEK a bal szélről, egészen kiszorított helyzetből lő szépen a hosszú sarokba: 1:2.

7
    Szabó Botond kiállítása után Kiss Csaba felső kapufát lő, majd eladják a labdát a szegediek.

7
    Szabó Botond bejátszását megszerzik a hazai védők Varga Tamás elöl.

6
    Manhercz Krisztián bejátszása sem jó centerbe, a DVSE támadhat.

6
    Varga Tamás bejátszása rövid centerbe Kolarik felé, a hazaiak indulhatnak.

5
    Kiss Csaba passza nem jó a jobb szélre Chilkó felé, a vendégeké a labda.

5
    Varga Tamás passzát HALEK lövi kissé balról a kapu közepébe, miután Kincses közeli húzását még védte Meixner: 1:1.

5
    Kiállítás a hazaiaknál (Kunac), időt is kér a DVSE.

4
    Kuncz kiállítása után Seman húzását centerből bravúrral védte Aleksic.

4
    Kontra centerben Pataki ellen, a Szeged támadhat.

3
    Palotás lő a jobb szélről, de a bal kapufáról a vendégekhez kerül a labda.

3
    Kolarik passza után Pataki lő centerből, de Meixner ezt is hárítja.

2
    Varga Zsolt bejátszása rövid centerbe Seman felé, a vendégeké a labda.

2
    Kuncz távoli lövését is fogja Meixner.

2
    KISS CSABA középről gyönyörű svédcsavarral talál a jobb alsó sarokba: 1:0.

1
    Kontrát fújnak középen a vendégek ellen, a Szeged támadhat.

1
    Kiss Csaba kiállítása után Meixner üti bravúrral fölé Halek lövését.

1
    A meccs elkezdődött, az első ráúszásnál a Debrecen, Hoppál hozta el a labdát.

A hazai csapatkapitányt, Kiss Csabát köszöntik a meccs előtt, aki 400. OB I-es mérkőzését játssza ma.

A Debrecen összeállítása: 1 Dusan Aleksic, 2 Pataki Gergely, 3 Kállay Márk, 4 Soltész Alpár, 5 Hoppál Gergely, 6 Kuncz Tamás, 7 Varga Tamás, 8 Kincses Attila, 9 Süveges Máté, 10 Szabó Botond, 11 Martin Kolarik, 12 Tóth Péter, 13 Halek Márton, 14 Kátai Károly. Edző: Varga Tamás

A Szeged összeállítása: 1 Meixner Marcell, 2 Sánta Dániel, 3 Zsigri Bence, 4 Török András, 5 Palotás Gergő, 6 Kiss Csaba, 7 Lukas Seman, 8 Varga Zsolt, 9 Manhercz Krisztián, 10 Manhercz Ádám, 11 Aljosa Kunac, 12 Mikházi Bence, 13 Chilkó Márton, 14 Molnár Dávid. Edző: Varga Péter

Fontos időszak kezdődik most a szegedi együttes számára, hiszen január folyamán mind a négy bajnoki meccsüket hazai közönség előtt vívhatják majd meg. Ez pedig kiváló lehetőség arra, hogy a négy mérkőzés végeztével jóval feljebb kapaszkodjanak a táblázaton. A hazai keretet vírusos betegségek gyengítették a héten, de vélhetően Kiss Csaba, Manhercz Krisztián, Zsigri és Sánta is bevethető lesz szombaton.

A férfi vízilabda-bajnokság alapszakaszának 12. fordulójában a szegedi gárda a Debrecent látja vendégül szombat kora este. A szegedieknek nem sikerültek túl jól a tavalyi esztendő utolsó bajnoki meccsei, 12 pontjukkal a táblázat 8. helyét foglalják el jelenleg. A tabellán éppen a szintén 12 pontos debrecenieket előzik meg, mindkét gárda négy győzelemmel és hét vereséggel áll eddig a szezonban. Nagy meccsre van tehát kilátás, melyen a hazai pálya előnye miatt talán a szegediek számítanak inkább esélyesnek.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:00 - kor kezdődik..