HSC Csíkszereda – DVTK Jegesmedvék 1:4 (vége) | Corona Brasov Wolves – Dab.Docler 0:2 (vége) | Debreceni HK – Nové Zámky 6:1 (vége)
Debreceni HK
6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
HC MIKRON Nové Zámky
vasárnap 11.01.2015, 18:00 • Debreceni Jégcsarnok, Debrecen • MOL Liga

Magabiztos győzelmet aratott a DHK a nem sokat mutató címvédő ellen. A hazaiaknak sokszor szerencséjük is volt a kipattanókkal, de győzelmükhöz kétség sem férhetett. Borodinnak végül nem jött össze a shutout, de így is ő volt a debreceniek legjobbja, a hat lőtt gól ellenére. Kaskov is elemében volt, a mezőnyjátékosok közül talán ő emelhető ki.

Köszönöm mai, megtisztelő figyelmüket, tartsanak velünk legközelebb is! (20:10:08)

60:00

59:59
    Ladányi lövését még védi Cikánek.

59:33
    Újabb kiállítás az Érsekújvártól, Frolik ül ki gáncsolásért.

59:07
    Vaszjunyin gyönyörű egyéni akciója végén a kapuvasat találta el.

57:54
    Brandis visszajött, Könczei nem, mégis öt-öt mezőnyjátékos a jégen. Nem volt egyértelmű a zsűriasztal közlése, de a lényeg, hogy nincs emberelőnyben az Érsekújvár.

57:28
    Martin Baron lőtte kapura a plexiról visszapattanót, de Borodin védett.

57:07
    Huba bombája megy mellé.

55:52
    Most már van! Könczei és Brandis mennek jégre, a debreceni játékos 2+2 percet kap durvaságért, Brandis csak két percet szintén durvaságért.

55:41
    Brandis és Könczei akaszkodtak össze, de nincs folytatás.

54:38
    Frolik ütőjéről most elcsúszik a korong.

53:10
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Gyönyörű támadás végén szépít az Érsekújvár! Miroslav Stefanka játszotta meg Robert Brandist a kapu előtt, aki higgadtan még egy passzt meghúzott, így a még tisztábban várakozó MARTIN FROLIK dolga ár csak annyi volt, hogy az üres kapuba húzzon.

52:04
    Borodin véd ismét.

51:32
    Kaskov nagyon él! Az orosz húzott el a jobb szélen, a befelé cselezés után pedig Cikáneknek kellett bravúrt bemutatnia.

50:46
    Könczei lő fölé, mellé ígéretes helyzetben.

49:58
    Tilosra ütnek a hazaiak.

49:28
    A Debrecen gólt szerzett!
    Artur Kurilyuk hosszú indítása után Danil Kaskov volt gyorsabb védőjénél, a háta mögött visszatett passz becsapta Cikáneket, HÁRI NORBERT pedig a teljesen üres kapuba lőtt.

48:47
    Voronov nem éri már el a korongot, ami így kicsúszik az érsekújvári harmadból.

47:40
    Testreütés miatt áll ki Podstavek két percre.

47:28

47:16
    Ismét az orosz kapustól kapja vissza a korongot a vonalbíró.

46:55
    Borodin védi Brandis kísérletét. Két támadó vezette rá egy védőre a korongot, Brandis a lövést választotta, de ezzel megbirkózott Borodin.

46:45
    Dancsfalvi lőtt kiszorított szögből, de Cikáneknek ez nem okozott gondot.

45:25
    Ismét Borodin véd nagyot, a kipattanót Csíki tisztázza tilosra.

45:16
    Caladi a kapu mögül fordul vissza, de Borodin átért a másik oldalra.

44:26
    Dancsfalvi, Sijka és Vaszjunyin hosszú ideig tartották a vendégek zónájában a pakkot, de lövés nem lett.

42:31
    Csúnyán eladott korong után Frolik került lövőhelyzetbe, de mellé ment a kísérlet. Talán Borodin is hozzáért.

42:00
    Lesen a vendégek.

41:32
    Borodin védett, majd a kapuja elé robbanó érsekújvári és debreceni játékosok együttesen viszik földre az orosz kapust, de nincs nagyobb baj.

41:03
    Borodinnak kell nyújtóznia Dubec lövésénél.

40:01

Erre talán senki sem számított. Teljesen uralja a mérkőzést a Debrecen, sőt a második harmadban még tovább növelte előnyét a hazai csapat. A két csapat legutóbbi meccsén kétszer is kapust kellett cserélnie Jevgenyij Muhinnak (oda-vissza), most Slavomir Chlebec volt kénytelen lehozni gyengén teljesítő kapusát. Hozzá kell tenni azonban, hogy a teljes vendégcsapat hitehagyottnak és motiválatlannak tűnik, nem egyszer előfordult, hogy a játékvezetőknek szóltak oda az érsekújváriak, miközben a DHK éppen helyzetet alakított ki. Ezeket látva nehéz elképzelni, hogy bármi fordulat következik be, a kérdés inkább az lehet, hogy hány gólt szerez a Debrecen, és meglesz-e a hibátlan meccse Borodinnak.

40:00

39:38
    Ismét Cikánek lepkésében a korong.

39:33
    Berta került lövőhelyzetbe, Cikánek viszont védett.

38:53
    Könczei kapott remek passzt, de az emelését védte Cikánek. A bedobás marad a vendégek harmadában.

37:58
    Lest fújnak a vendégek ellen.

37:37
    Dancsfalvi fordult vissza jó ütemben a kapu előterében, de Cikánek figyelt. Elég eseménytelen eddig a debreceni emberelőny.

35:37
    Marek Dubecet állítják ki kettő+kettő percre fogásért és sportszerűtlen magatartásért.

35:16
    Dancsfalvi került helyzetbe, de már túlságosan kisodródott, így csak a kapu oldalát találta el.

34:22
    Borodin véd szépen.

34:13
    Stefanka visszajöhet, ebben a két percben az Érsekújvár veszélyesebb volt.

32:52
    Borodin véd nagyot egy emberhátrányos ellentámadásnál.

32:13
    Ondrej Stafanka kap két percet bottal akasztásért.

31:31
    Podstavek lő mellé nagy helyzetben, majd néhány másodperccel később Borodin fekszik rá a korongra.

31:07
    Kowalczyk lövése Kaskovon változtat irányt, de Borodin így is védeni tud.

29:45
    Tőkésit állítják ki testre ütésért két percre.

29:45
    Chrenko mérgelődik, miután lesre fújt egy létszámfölényes szituációt a vonalbíró.

29:39
    A vendégek kispadján a korong, a buli a debreceni harmadban lesz.

28:52
    Megint Borodin szedi fel a pakkot, ismét buli lesz a debreceni harmadban.

28:42
    Borodin kapja le a levegőből a lepkés kesztyűvel Kowalczyk emelését.

28:26
    Cikánek kapuja előtt lesz buli.

27:49
    Nagy helyzet a vendégek előtt. Most Borodin verve volt, de szerencséjére pont rá tudott még feküdni a gólvonal felé csúszó korongra.

27:05
    Vendég időkérés. Krajcovic helyett Cikánek a kapuban. Ha már a teljes érsekújvári védelmet nem tudja lecserélni Slavomir Chlebec...

27:05
    Elképesztő! Minden bemegy debreceni oldalon. Hári helyzete után Valeri Sadikovhoz került a korong, aki megtalálta a kapu előtt teljesen üresen álló DANIL KASKOVOT, ő pedig nem is hibázott ziccerben.

26:55
    Hári tört be gyönyörűen, de Krajcovic védett.

26:48
    Tilos felszabadítás: DHK.

26:30
    Berta visszajöhet, nem volt átütőerő ebben az érsekújvári emberelőnyben sem.

25:58
    Frolik gyenge lövését védi Borodin könnyedén.

25:28
    Kowalczyk bombáját bravúrral rúgja ki Borodin.

25:11
    Emberhátrányban került gólhelyzetbe a DHK, de most nincs gól.

24:30
    Berta áll ki bottal akasztásért.

24:29
    Borodin véd nagyot Podstavek lövése után.

24:12
    Ma minden kipattanó a hazaiaké. Berta Ákos húzott el a bal szélen, majd lőtt nagy erővel kapura, a kipattanó éppen DANCSFALVI NORBERT elé pattant, akinek nem volt nehéz dolga. Vaszjunyin Artyom kap még gólpasszt.

23:32
    Kaskov lövését blokkolják.

23:05

22:17
    Lest fújnak az Érsekújvár ellen.

22:08
    Több lövőhelyzet is kialakult a vendégek kapuja előtt, de vagy Krajcovic védett, vagy túljátszották a hazaiak.

21:40
    Borodin véd egy váratlan lövést. Éppen jó helyen térdelt a hazai kapus.

21:38
    Az ütő nélküli Wéber lökte a kapunak Dubecet, marad a bedobás a debreceni harmadban.

21:07
    Borodin szedi fel a kapuja elé löbbölt pakkot. Buli a debreceni harmadban.

12-9 volt a kapuralövések aránya egy harmad után.

20:01

Az első harmad meglehetősen egyoldalú játékot hozott. A DHK több nagy helyzetet is kialakított, ezekből három gólt szereztek a hazaiak, így megnyugtató az előnyük az első játékrész végén. Érdekes módon a három debreceni gólt három különböző sor szerezte, tényleg minden hazai játékos nagyon szeretne bizonyítani. A címvédő sokkal enerváltabbnak és ötlettelenebbnek tűnik, nagyon komoly teljesítményjavulásra lesz szüksége Dubecéknek, ha meg akarják fordítani a mérkőzést. Idő viszont még rengeteg van, így érdekes folytatás várható.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:50
    Cserélhetnek a hazaiak. Egy távoli lövés vágódott a védőhálóba egy hazai ütőről.

19:32
    Újabb tilos. Megint a debreceni harmadban lesz bedobás.

19:19
    Könczei kicsit érthetetlen módon nem üldözte a korongot, így tilos lett.

18:48
    Baron lövése után a védőhálóban a korong. Hazai védő ért hozzá, így marad a buli a debreceni harmadban.

18:28
    Berta életerős lövését Krajcovic rúgja ki oldalra.

18:02

17:05
    Kaskov és Hári kavargattak a vendég kapu előtt, de lövés nem lett belőle.

16:46
    Miroslav Steafanka beemelt korongját Borodin szedi fel.

16:28
    Caladi lövését Borodin látványosan védte.

15:38
    Újabb gólt szerez a DHK! Danil Kaskov húzott el a jobbszélen, szépen cselezett be, majd a lövése kijött Krajcovic mamutjáról. A kipattanót ARTUR KURILYUK pofozza a hálóba.

14:26
    Lesen a hazaiak.

13:35
    Csodaszép góllal növeli előnyét a hazai csapat. Artyom Vaszjunyin teremtette meg a helyzetet csapattársának, SIJKA DUSAN pedig kilőtte a bal alsót. Dancsfalvi Norbert még a gólpasszos.

13:06
    Berta volt túl gyors. Les miatt a semleges harmadban a buli.

12:58
    Borodin kezében a pakk. Eddig nagyon magabiztos az orosz kapus, igaz, nem is volt nagy védeni valója.

12:47
    Lest ítélnek a vendégek ellen, sőt Krajcovic elé viszik be a bulit a játékvezetők.

12:07
    Chrenko egy remek keresztpassz után az üres kaput nem találta el.

11:42
    Jár a korong a vendégek ütőin, de kapuralövés még nem volt.

10:42
    Másfél percig emberelőnyben a vendégcsapat.

10:13
    Az ellentámadásból kiállítást harcol ki az Érsekújvár. Könczei áll ki akadályozásért.

10:06
    Ladányi visszatett korongját nem találja el a csapattárs.

09:41
    Krajcovic véd, buli a vendégek harmadában.

09:09
    Kowalczyk lesz a kiállított játékos, hiszen Dubec büntetése járt le a góllal. Újabb két percig emberelőnyben a DHK.

08:39
    Érdekes jelenet volt! Újabb kiállítás miatt feltették a bírók a kezüket, a Debrecen pedig szabadulni akart a pakktól, hogy minél hosszabb ideig legyen kettős az előny. De nem birtokolta a pakkot érsekújvári játékos, így a szabad pakkot ALEXEY VORONOV bebombázta a hálóba. Ladányi Balázs a gólpasszos.

08:03
    Ladányi keresztpasszát Berta találja el rosszul. Kaput nem talált, de marad a korong a Debrecennél.

07:49
    Újabb buli lesz az érsekújvári harmadban.

07:38
    Dubecet kiállították bottal akasztásért.

07:37
    A DHK a kezdeményezőbb. Berta, majd Ladányi lőhetett, de Krajcovic a helyén volt.

07:06
    Vaszjunyin esik el a palánk mellett, de nem bántották.

06:08
    Podstavek lőtt mellé kapásból.

05:19
    Könczei került nagy helyzetbe Berta remek passza után, de Krajcovic még reflexből belekapott a korongba.

05:06
    Berta üt tilosra. A hazai harmadban lesz buli.

03:49
    Tapogatózó mezőnyjáték után Borodinnak kell védenie.

2:02
    A debreceni kapu mögötti hagyja el a játékteret a korong. Újabb buli a DHK harmadában.

1:59
    Borodin védi Ondrej Stefanka lövését. Buli lesz.

1:32
    Kaskov került helyzetbe, de fonákkal fölé emelt.

01:14
    Huba és Kurilyuk ütköznek a palánk mentén.

0:13
    Borodinnál a pakk. A Debrecen harmadában a buli.

0:02
    A vendégek nyerik az első bulit.

00:01

Fél perc a kezdésig. Fehér-fekete-zöld összeállításában játszik a vendég Nové Zámky, míg szokásos piros-fekete-fehér szerelésében a DHK.

Legutóbb egyébként Érsekújváron találkozott a két csapat, akkori kezdőkapusát, Borodint lecserélte Jevgenyij Muhin, a DHK vezetőedzője. Szűk 10 perc múlva viszont a még rosszabb napot kifogó Tőke Zoltán helyére visszacserélte az oroszt. Vasárnap valószínűleg Borodin kezd, kiderül, túltette-e magát a két kapus (de legalább az egyikük) a 8-0-s vereségen.

Mindkét csapat bosszantó vereséget szeretne kiküszöbölni a MOL Liga vasárnapi játéknapján, miután az Érsekújvár meglepetésre otthon kapott ki a Ferencvárostól, míg a DHK a jelenleg legnagyobb riválisának számító Újpest otthonában maradt alul. A gyakorlatilag kettészakadt tabellán a vendégek szinte az első meccsektől kezdve a harmadik helyen állnak, de egyre veszélyesebbek az élen álló Miskolc-DAB kettősre, míg a debreceniek magabiztosan vezetik a liga "alsóházát". Mostanában azonban több vereség is becsúszott egymás után a hazaiak számára, és nem biztos, hogy az erősebb Nové Zámky ellen kezdik meg az önbizalom visszaszerzését Ladányiék. Másrészről viszont ezek a vereségek többnyire idegenben jöttek, a Debreceni Jégcsarnok továbbra is a nehezebben bevehető arénák közé tartozik a MOL Ligában. Így hát vasárnap este is bármi megtörténhet.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Zoltán Horváth

Gólok és gólpasszok: 9. Voronov (Ladányi), 14. Sijka (Vaszjunyin, Dancsfalvi), 16. Kurilyuk (Kaskov), 25. Dancsfalvi (Berta, Vaszjunyin), 28. Kaskov (Sadikov), 50. Hári (Kaskov, Kurilyuk) – 54. Frolik (Brandis, Stefanka)

Debreceni HK: Borodin (Tőke) – Csíki, Emelianov, Ladányi (C), Könczei (A), Hári – Sadikov, Voronov, Kaskov, Berta, Sijka – Tőkési, Prakab, Dancsfalvi, Vaszjunyin (A), Kurilyuk – Wéber, Barabás, Okos

Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

HC MIKRON Nové Zámky: Krajcovic (Cikánek)– Siska, Kowalczyk, Caladi (A), Chrenko, Podstavek – Huba, Baron, Púchovsky, M. Stefanka, Frolik – Sucharda, Lesko, Brandis, O. Stefanka, Dubec (C) – Hrudik, Duris

Vezetőedző: Slavomir Chlebec

Játékvezetők: Sós Zoltán, Nagy Attila – Vas Mátyás, Kis-Király Barna