HSC Csíkszereda – DVTK Jegesmedvék 1:4 (vége) | Corona Brasov Wolves – Dab.Docler 0:2 (vége) | Debreceni HK – Nové Zámky 6:1 (vége)
Corona Brasov Wolves
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Dab.Docler
vasárnap 11.01.2015, 18:00 • Brassó • MOL Liga

Az utolsó 2,5 percben a kapust is lehozták a brassóiak, de ez sem segített. Az első és a harmadik harmadban nem esett találat, a másodikban azonban kettőt is szerzett a Dunaújváros, a Brassó ma egyszerűen képtelen volt betalálni.

A középső harmadban az ominózus bunyónál Saluga véglegest kapott és a mellé kirótt öt perces hazai emberhátrány alatt szerezte második találatát a Dunaújváros. Jól védekeztek ma a vendégek és Kalnins is remek napot fogott ki. Az Újváros ezzel megszerezte mindhárom pontot.

Brassó – Dunaújváros: 0-2!
    ---- (20:15:37)

60:00

59:55
    Még Filip távolról rásuhintja az utolsó másodpercben, mellé, de már úgyis mindegy volt ilyen távolságból.

59:30
    Kiegészült a Dunaújváros, Filip távoli bombáját Kalnins fogja bravúrral, nem jön ki a korong. Innentől alighanem eldőlt. Utolsó perc, két gólos újvárosi előny, teljes létszám.

58:55
    Óriási bomba Petrestől a bal oldalról, Kalnins bravúrral hárított!

58:35
    Felállt a Brassó, de még nincs lövés.

58:20
    Klouda belőtte a korongot, a vendégek azonban ki tudják kotorni a harmadból megint.

58:00
    A középkörből következik a buli, a hazai közönség ismét füttykoncerttel tüntet.

57:40
    Az első kör sikertelen, kilőtte a korongot az Újváros a harmadból.

57:24
    Időt kér a Brassó, vélhetően rövidesen lehozzák majd a kapust és ezzel kvázi kettős emberelőnybe kerülnének a hazaiak.

57:24
    Az utolsó brassói lehetőség, Mestyán ugyanis kiáll akadályozás miatt két percre.

56:20
    Főként a védekezéssel törődik most az Újváros, a Brassó támad, de a ziccerek jó ideje hiányoznak.

55:50
    Hietamaki távoli bombája fél méterrel kapu mellé száll.

55:00
    Folyamatosan támad a Brassó, de a lövéseket a vendég védők sikerrel blokkolják.

53:56
    Kihúzta a hátrányt az Újváros.

53:00
    Ismét kint a korong a harmadból, viheti fel újra a Brassó. Nem sikerül, Papp elcsípi és megtartja egy ideig a támadó harmadban.

52:40
    Mihály Árpád került ziccerbe a bal oldali kapuvasnál, de mire odaért a korong, éppen átért Kalnins is és hárított!

52:20
    Elsőre kibombázta az Újváros. Ezen a két perces büntetésen most sok múlhat, ha kivédekezik.

51:56
    Újvárosi kiállítás, Magosi Erik száll ki két percre testreütés miatt. Brassói sansz.

Gólok és gólpasszok: 24. Gröschl (Eskelinen), 38. Szappanos (Galanisz)

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Fodor, Saluga, Filip, Obsut, Klouda – Molnár Zs., Mihály, János, Virág Cs., Hietamaki – Antal, Imecs, Zsók, Nagy Cs., Petres – Bálint, Péter Zs., Márton H., Mátyás
    Dab.Docler: Kalnins (Hajek) – Hruby, Martine, Galanisz, Azari, Szappanos – Eskelinen, Somogyi, Pozsgai, Hüffner, Gröschl – Szepessy, Papp V., Nagy R., Mestyán, Peterdi – Kovács V. L., Léránt, Erdélyi, Magosi

Játékvezetők: Marius Iliescu, Valentin Lascar – Alexandru Butucel, Mihai Butucel