Rayo Vallecano
0:1 (0:1)
Cordoba CF
hétfő 12.01.2015, 20:45 • Estadio Teresa Rivero, Madrid • Primera División

A Rayo szurkolók számára nyilván rémálom volt ez a mérkőzés, hiszem a meccs döntő részében a hazaiak támadtak, de csak nem akart összejönni a vezető-, majd az egyenlítő találat. A Cordoba hősiesen védekezett, a második játékrészben csak hébe-hóba merészkedtek át a túlsó térfélre, féltették védelmi állásaikat feladni.

Ez a taktika végül győzelemhez segítette a vendégeket egy szerencsés öngól következtében, nagyon fontos három pontot gyűjt be ezzel a Cordoba. A Rayo nem érdemelt ma vereséget, de nem tudtak élni a lehetőségeikkel. A semleges szurkolók számára jó meccs volt, sok akcióval, közepesen erős tempóval.

Rayo Vallecano – Cordoba: 0-1!
    ---- (22:35:39)

90+3

90+3
    Még a túloldalon Xisco tört be a fellazult védelem közepére a tizenhatos jobb oldalán, lapos lövése azonban Tono zsákmánya lesz. Nem lesz másra idő már.

90+3
    Aquino beadását először Quini akrobatikus mozdulattal tette oldalra ollózva kapura, az egyik cordobai védő óriási mentett fejjel a gólvonalról! A folytatásban már nem volt veszély, Ba fejelt fölé.

90+2
    Teljesen beszorul ismét a Cordoba, hősiesen védekeznek és őrzik egy gólos előnyüket. Rayo szöglet jobbról.

90+1
    Három perc a ráadás. Aquino jobb oldali beadása megtalálja Bueno fejét, kicsit egymást zavarták az előrehúzódó Baval a fejesnél, így fél méterrel fölé száll a kísérlet!

90+1
    Tonohoz kerül hátra a labda, hamar játékba hozza Trashorrast a középpályán. most már nagyon sietnie kell a hazaiaknak, ha még akarnak valamit ma.

90
    Néhány rosszabb idegzettel rendelkező szurkoló elindul hazafelé. Ők már nem látják, ahogy Florin Andone helyett Xisco érkezik a pályára utolsó csereként.

89
    Kakuta is Quini adogat a bal oldalon, a tizenhatos környékén sem volt jobb ötletük, majd a keresztlabda elérhetetlen Aquino számára.

89
    Andone kapott görcsöt, ezzel is elment jó fél perc. Félő, hogy az utolsó percekben egyre gyakoribbak lesznek a hirtelen sérülések a vendégeknél. Andone természetesen folytatni tudja.

88
    Abszolút a meccs hajrájához érkeztünk, támad a Cordoba, igyekszik minél több időt a felezőn túl tölteni a vendég csapat, nem sok ilyen történt a félidőben.

87
    Kakuta szép cselek után gyengén és mélyen ad be balról, Manuchohoz nem volt köze a labdának, csak Juan Carloshoz.

86
    Egyre fogy az idő, ezzel együtt a Rayo reményei is az egyenlítésre, pedig ebben a félidőben kis túlzással egykapuzik a hazai csapat.

85
    Pantic kifejelt labdáját Pozuelo kapásból durrantott volna kapura, de 18 méteres lövése méterekkel fölé ment.

84
    Kakuta áthúzódott jó ideje a bal oldalra, onnan segíti a támadásokat. Most azonban rosszul indított, kirúgás.

83
    Fede Vico váltja Cartabiát a vendégeknél.

83
    Tito szabálytalan a saját térfele közepén Bebével szemben, szusszanhat egyet a nagy nyomás közben a Cordoba. Közben csere is lesz.

83
    Quini bal oldali beadása nagyon mély, Juan Carlos vetődve hárítja.

82
    Kakuta indította Manuchot a bal oldalon, nagyon ügyesen vette át és fordult le egyben a védőjéről. Ugyan kifelé cselezett, de így is laposan kapura tudta tenni ballal, erős lövése a bal kapufa mellett csak centikkel suhant el!

81
    Abszolút a védekezésre fókuszál már csak a Cordoba, a felezőn is ritkán jutnak át a vendégek. De még mindig vezetnek!

80
    Mi maradt ki, te jó ég! A szöglet után az ötösnél pattogott a labda, Manucho nem tudott kapura fordulni öt méteren, de visszatette lövésre Buenonak, pechére pont egy védő lábára bombázta a labdát!

80
    Aquino megint jól húzta meg a jobb oldalon, Pantic az utolsó pillanatban mentett szögletre az ötös sarkáról Pozuelo elől.

79
    Manucho fejét kereste Aquino a jobb oldali beadásnál, Juan Carlos erre is számított és megelőzte.

78
    Az utóbbi negyed órában határozottabb a Rayo mezőnyfölénye, de ez egyelőre meddő.

77
    Kakuta élesen lőtte középre a sarokrúgást jobbról, Juan Carlosnak csemege volt.

76
    Trashorras beemelése elsőre még sikertelen, majd Pozuelo kiharcol egy szögletet.

75
    Bebé indult volna meg a bal oldalon, Aquino egy lökéssel mutatkozik be. Megússza még a sárgát.

74
    Aquino váltotta Alex Morenot a hazai csapatban. Nincs több csere a Rayo számára.

73
    A középpályán adogat a Rayo. A mezőnyfölény többnyire megvan a hazaiaknak, de továbbra is a Cordoba vezet.

72
    Quini kapott sárga lapot.

71
    Kakuta indítja Buenot a jobb oldalon, aki azonnal rászúrja 22 méterről. Lapos, gyenge lövés, fogja Juan Carlos.

70
    Az utóbbi percekben volt némi élénkülés, megmaradhatna a továbbiakban is.

69
    Abel Gomez le, Borja Garcia be.

68
    Baena helyett Pozuelo a pályán a Rayonál.

68
    Bebéhez került a labda némi védelmi hiba után, jobbal rá is tekerte, de a bal felső fölé ment!

68
    Ismét a Rayo támad a jobb oldalon, Kakuta 30 méterről lőtte kapura laposan. Elég gyenge lett, könnyedén fogta Juan Carlos. A lövésarány jelenleg 5:2.

67
    Ez gyönyörű volt! A bal oldalon ügyes háromszögelés után Quini tört be a tizenhatoson belülre, majd jobbal ügyesen rászúrta, kicsit még meg is pattant egy védőn, a felső lécről pattant szögletre!

66
    Valamivel több a pontatlanság ebben a félidőben. A Cordoba védekezése igen jól lezárja a területet a hazaiak előtt.

65
    A felezőnél adogat a Rayo, keresik az indítás lehetőségét.

64
    Szabadrúgáshoz jutott a Cordoba, Bebé azonban túl erősen ívelte be, gond nélkül engedhette Tono kirúgásra csorogni.

63
    Már nem ártott egy nagyobb helyzet ebben a félidőben is, az iram ugyan továbbra is jó, de a helyzetek száma eddig meglehetősen alacsony.

62
    Kakuta jobb oldali élesen belőtt labdájára többen is érkeztek középen, centikre volt csak a labda a gólvonaltól, de senki sem jött pontosan a labdára, végül lökött Bueno.

61
    Egy óra játékot követően Rayo Vallecano – Cordoba: 0-1. Szögletet harcol ki a hazai csapat a szabadrúgás után.

60
    Campabadal kap sárgát, hátulról ütötte el ellenfelét.

60
    Crespo ment hátul egy hazai előreívelésnél, utána a Rayo hátrafelé játssza meg a labdát.

59
    Cartabia kapott egyet a levegőben, Cordoba szabadrúgás.

58
    A Rayo próbál előrébb jutni középen, Moreno bedobást harcol ki a bal oldalon végül.

57
    Csere a hazai csapatban, Licá helyett Manucho érkezett.

56
    Bebé cselezget a bal oldalon, Kakuta csak szabálytalanul tudja megállítani.

55
    Tito kap sárga lapot egy feltartás és némi könyöklés miatt. Alig két perce hasonló esetet szenvedett el Raul Baena, ott azonban nem villant a sárga.

54
    Juan Carlos vetődött ki a kapujából és le is kapta a labdát Ba fejesét megelőzve.

53
    Baena kap figyelmeztetést a játékvezetőtől. Ha minden igaz vérzik az orra, így a játékvezető egyelőre leparancsolta a pályáról ápolásra.

52
    Ezúttal a bal oldalon hozza fel a Rayo, Campabadalról szögletre pattan Moreno beadási kísérlete.

51
    Kakuta beadását kifejelik középről a vendég védők. A felezőig jut, de a Rayonál marad továbbra is.

51
    A középpályán folyik a játék, nem estek egymásnak a csapatok a fordulás óta.

50
    Andone cselezett ki két védőt is a bal oldalon, a harmadik pedig megállította.

49
    Deivid próbált labdát szerezni az oldalvonal mellett. Elsőre nem sikerült, de Titoról végül kipattan.

48
    Hátul adogat a Rayo, nem engedik a Cordobát a labdához férni.

47
    Ba szerelt jól hátul, ráadásul a Rayonál maradt a labda.

46
    Nem történt csere a szünetben. Hajszálpontosan elkezdődött a második félidő is.

46

A mérkőzés eddig eltelt részében nem igazán látszott, hogy a tabella második felében van a két együttes. Erős közepes az iram, nincs olyan sok pontatlanság sem, nem nagyon lehet eddig panaszunk. Helyzetek itt is, ott is, de jóval több veszélyt okozott eddig a Rayo. Mégis a Cordoba vezet egy szerencsés öngóllal.

Rayo Vallecano – Cordoba: 0-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

45+1

45+1
    Már a ráadásban járunk, de nem tudjuk, mennyi lesz.

45
    Egy jobb oldali beadásra érkezett középen Moreno, elsőre nem tudta ellőni, védője azonban szintén bizonytalankodott, Moreno öt méterről kapura kotorta, Juan Carlos ismét védett. Nem sokkal később Moreno vitatott körülmények között került a földre 10 méteren, nincs tizenegyes.

45
    Bebé indítja Andonét, 22 méterről rásózza, jó méterrel a jobb kapufa mellé. Feléledt teljesen a Cordoba.

44
    Mindkét oldalon egy-egy sikertelen indítási kísérlet, Tono hozhatja játékba a labdát.

43
    A Rayo Vallecano közelít a kapuhoz, majd Kakuta kissé jobbról, jó 25 méterről szánja el magát lövésre, kellemetlenül megpattant a kapus előtt, de Juan Carlos így is bravúrral kiütötte oldalra!

42
    Edimar hozta fel a labdát a bal oldalon, kicsit megzavarodott most a Rayo a gól óta. Végül Bueno szerez labdát hátul.

41
    Balszerencse a hazaiak számára, jóval többet támadtak, mégis a vendégek szereznek vezetést.
    BA - 0:1

40
    A Córdoba gólt szerzett!
    Ezúttal nem volt a szerencse a Rayoval. Egy ártatlan bal oldali Andone beadásba ért bele igen szerencsétlenül hátul ABDOULAYE BA, a lábáról pedig a kapust becsapva csorgott a labda a rövid alsó sarokba. 0-1!

40
    Jobb oldali hazai belöbbölt labda, Crespo kezére pattan a tizenhatoson belül, de alighanem ezért nem adnának sehol tizenegyest. Marad azonban a Rayonál.

40
    José Crespo szerelt középen egy jónak tűnő bal oldali hazai beadásnál, majd Crespot húzzák még vissza.

39
    Az első húsz perc unalma után megélénkült a mérkőzés.

38
    Kakuta jobb oldali beadása teljesen üresen találja Licát a rövid oldalon, aki 7 méterről beleteszi a lábát a labdába, néhány centivel a bal kapufa mellé pattog. Óriási helyzet volt!

37
    Trashorras tartja meg a labdát a jobb oldalon, Kakutát Rossi szereli egy rövid időre.

36
    Bebé a jobb oldalon tűnt fel, beadása borzalmasra sikeredik, kapu mögött landol.

36
    A szögletből nem alakult ki veszély, de a labda hamarosan újra a Cordoba birtokában.

35
    Hatalmas lehetőség a Cordoba előtt. Bebé előtt adódott lövőhelyzet, 15 méterről rásuhintotta középről, Tono bravúrral fogta ezt is, bár kissé középre ment. A kipattanó is Bebénél kötött ki, újra rálőtte már kissé balról, egy védő lábán megpattant, 1-2 centivel a jobb kapufa mellé! Mi maradt ki!

34
    Bebé veszít labdát az oldalvonalnál. Egyelőre nagyon látszik Ghilas hiánya a vendégeknél.

33
    A jobb oldalon kisebb szabálytalanságot követ el Trashorras, jöhet előre a Cordoba, jó ideje nem jártak már errefelé.

32
    Rossi újabb szabálytalansága borzolja a kedélyeket a felezőnél, de egyelőre megússza a sárgát.

32
    Fél óra játékot követően Rayo Vallecano – Cordoba: 0-0.

31
    Kakuta bikázta rá bal lábbal, legalább másfél méterrel fölé.

30
    Rossi vágja fel Kakutát nagyjából 32 méterre a kaputól, veszélyes helyről a hazai szabadrúgás.

29
    Cordobai szabadrúgás a bal oldalról jó 40 méterre a kaputól.

28
    Ba elkésik egy ütemmel a szerelésnél, sárga lap.

28
    Andone felé pontatlan az indítás, de egyébként is lesen volt a vendégek játékosa. Az utóbbi percekben a Rayo komolyabb mezőnyfölényt alakított ki, már helyzetekben is megnyilvánul.

27
    Moreno löbböli be a labdát a jobb oldalon érkező Licának, aki 10 méterről kapura fejel, egészen veszélyes volt, de kimaradt!

26
    Jozabed kapott labdát a jobb oldalon Kakutától a tizenhatoson belül, félfordulatból kapura fordult és lőtt, Juan Carlos hárított. Szép akció!

25
    Kakuta gyorsaságára építenek a hazaiak, sokadszor indul meg a jobb oldalon, beadásába belelépnek ezúttal is.

24
    Kakuta állva várta a labdát a jobb oldalon, szerelték, de kis híján visszaszerezte a hazai támadó.

23
    Hátul adogat most a Rayo, maradt a 0-0, de egyértelműen veszélyesebb egyelőre a hazai csapat.

22
    A bal oldalon Moreno húzta meg, majd középre adott labdáját nagyon szépen vette le és félfordulatból a hosszú alsóba bombázta Bueno, de les miatt érvénytelen a találat. Nem tűnt lesnek, ez bizony hiba volt!

21
    Moreno első beadási kísérlete sikertelen, Pantic állta útját, de marad a vendégeknél.

21
    A 20. percig kellett várni az első igazi lövésig, most pedig jött egyből a második. Ez már nem volt veszélyes, Cartabia 30 méteres lapos lövése méterekkel mellé.

20
    Tono védte Bebé erős lövését, kijött a páncélmellényről a laszti, de utána tisztáztak a védők.

19
    Vendég szabadrúgás, Cartabia került a földre. A távolság jó 35 méter.

18
    Bal oldali Cordoba beadás, kevés siker koronázza. A labdabirtoklás hasonló lehet a két gárdánál, de egyelőre kicsit veszélyesebb a Rayo.

17
    A bal oldalon fut a hazaiak akciója, Alex Moreno be is tudja adni, de mindenki feje felett elsuhan.

16
    Juan Carloshoz csorog hátra a labda, kirúgását a hazaiak szerzik meg.

15
    Némi védelmi hiba Crespotól, aztán javítja hibáját, bár hazaadása közben úgy fejelt, hogy döntötte az elé lépő Licát is.

14
    Előbb Bueno, majd Baena előtt adódott lövési lehetőség középen, 25 méterről, de mindketten sokat vártak, blokkolták a hazai játékost mindkét esetben.

13
    Crespo tartja hosszasan a labdát a saját tizenhatosánál, a felezőnél már labdát veszít a Cordoba.

12
    Crespo az iménti szögletnél érdekes körülmények között esett el a tizenhatoson belül, de nincs tizenegyes. Volt pedig kézfogó rendesen.

11
    Andone lassabb volt ezúttal, mint Quini, utóbbi hazaadja.

10
    A Cordoba vezet akciót a bal oldalon Bebé révén, egy szögletet kiharcol.

9
    Kakuta keverget szokás szerint a jobb oldalon, elsőre elakad a beadási kísérlet, majd Licá passza jó lenne, de a játékvezető les miatt megállítja a játékot. Nem tűnt annak.

8
    Bebé könyökölt igen csúnyán egy fejesnél, sárga lap.

8
    Raul Baena szerez labdát a középpályán, Bueno indítása azonban rettentő hosszúra sikeredik.

7
    Egyelőre egyenrangú egymással a két együttes, nincs fölényben egyik gárda sem mezőnyben.

6
    Kakuta hátul jeleskedik, labdát szerez, majd indítja a jobb oldalon Buenot, Juan Carlos azonban kifut a kapujából 13 méterre és megszerzi a játékszert.

5
    Licá védekezik jól, hazai bedobás, amit Quini végezhet el.

4
    Cordobai támadás, Quini akadályozta meg Campabadalt a beadásban.

3
    Kakuta a jobb oldalon kapott labdát, majd ollózva próbálta középre húzni, de Juan Carlos már várta a labdát és megakadályozta a passzt.

2
    A Cordobánál egyébként igen komoly hiányzó sérülés miatt Ghilas, a hazaiknál pedig Leo Baptista.

2
    Ba és Tito adogatnak hátul, a középpályán labdát szerez a Cordoba.

1

Fehér mezben a Rayo Vallecano, sötétkékben a Cordoba.

Rayo Vallecano: Tono – Tito, Ba, Quini – Kakuta, Jozabed, Raul Baena, Roberto Trashorras, Alex Moreno – Bueno – Licá
    Cserék: Alvarez – Nacho Martinez, Manucho Goncalves, Aquino, Morcillo, Pozuelo, Adri Embarba

Córdoba CF: Juan Carlos – Edu Campabadal, Pantic, José Crespo, Edimar Fraga – Rossi, Deivid, Abel Gomez – Cartabia, Andone, Bebé
    Cserék: Mikel Saizar – Xisco Jimenez, Fidel, Borja Garcia, Lopez Garai, Dani Pinillos, Fede Vico

Játékvezetők: Javier Estrada – Miguel Martínez, Juan Barranco.

Folytatódik a spanyol labdarúgó bajnokság 18. fordulója, ez a zárómérkőzés. Az esélyesebb Rayo Vallecano fogadja a Cordoba együttesét. A 11. helyezett Rayo ugyan hét pozícióval előzi meg a kieső helyen tanyázó Cordobát, de köztük mégis csak hat egység különbség van, így egyáltalán nem lefutott a találkozó.

A Cordoba az életéért küzd, mindent meg fog tenni legalább a pontszerzés érdekében, izgalmas csatára számíthatunk. A Rayo az utóbbi öt mérkőzéséből csak egyet nyert meg és még egy döntetlenre futotta. A Cordoba két győzelem mellett egy döntetlent gyűjtött még be két vereség mellé, nem megy tehát annyira rosszul a cordobaiaknak. De idegenben mindig nehezebb.

A találkozó hétfőn 20:45-kor kezdődik, tartsanak velünk!