Ferencváros Bp. ESMTK – Dab.Docler 1:2 (1:2 szétlövés után)
Ferencváros Bp. ESMTK
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Dab.Docler
szerda 14.01.2015, 19:00 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Nagyot küzdött egy remek, igazán tempós, sok helyzetet hozó meccsen a tabellamásodik ellen a rájátszásért küzdő Ferencváros, ám három, elképesztő izgalmakkal tarkított harmad, és a hosszabbítás is kevés volt a döntéshez. A büntetőpárbajban pedig hiába vezetett a Fradi, a DAB végül fordított. A döntetlenért járó pontokat mindkét csapat megérdemelte, a második pontot viszont ezúttal is a Dunaújváros vihette haza.

Köszönjük figyelmüket, tartsanak velünk legközelebb is! (21:13:24)

A Dab.Docler csapata nyerte a szétlövést.
    A győztes gól szerzője: SOMOGYI.

4. serie
    1:2
    Somogyi vezeti kapura, és ismét szépen emel Marton mellett a kapuba. Győz a DAB!

4. serie
    1:1
    Kiss Ákos ugyanazt a cselt húzza meg a másik irányba, de ezúttal Kalnins olvassa!

3. serie
    1:1
    Guren dönthetné el, nem teszi, gyengén Kalninsba lő.

3. serie
    1:1
    Azari, erőből mellébombáz!

2. serie
    1:1
    Novak elrontja a cselt, ő maga átesik Kalninson, a korong azonban nem!

2. serie
    1:1
    Somogyi egy csel után Marton válla felett szépen emel a hálóba. Egyenlít a DAB!

1. serie
    1:0
    Kiss Ákos gyönyörűen cselez Kalnins előtt, elfekteti, majd jobbról a hálóba emel!

1. serie
    0:0
    Marton nagyon magabiztosan fogja a középre tartó lövést!

Szétlövés kezdete.

Jól kezdte a hosszabbítást a Fradi, de elfáradtak a hazaiak, a DAB a kezébe vette az irányítást, majd emberelőnyben mindent megtett a győztes gólért, de Marton bravúrjai életben tartották a Ferencváros győzelmi reményeit. Szétlövés következik!

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:50
    Azari középről, Martont találja telibe. Remekül védekezik a Fradi!

64:37
    Mestyán lő, Marton lábbal véd.

64:10
    Kiüti a harmadból a Fradi.

63:52
    Óriási esély a DAB előtt, Rafajt kiküldik bottal akasztásért. 4 a 3 ellen a jégen az Acélbikák!

63:40
    Galanisz lő középről bivalyerősen, Marton óriási bravúrral üti fölé.

63:00
    Óriási kavarodás a vendégkapu előtt, végül tisztáznak a DAB védői.

62:40
    Ezúttal Dubek szólózik, nem tudja elhúzni Kalnins mellett.

62:20
    Galló tört egyedül kapura, összezártak előtte.

61:20
    Mestyán teszi vissza a kapu mögül lövésre Galanisznak, Marton lepkéssel hárít. Nagy lövés volt!

60:41
    Hüffner tüzel távolról, Marton lábbal véd, a mammutról kipattan a korong a palánkon túlra. Buli a Fradi kapuja elől.

60:18
    Újvárosi tilos felszabadítással kezdődik a ráadás.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Újabb remek harmadot láthatott a közönség. Kiegyenlítettebb volt a játék, mint az előző játékrészben, mindkét csapat megszerezhette volna a győztes gólt. Talán több helyzete volt a Fradinak, de nem tudtak élni vele. Következhet a hosszabbítás!

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

58:50
    Galló cselez szépen a félpályánál, majd betör a harmadba, Kiss Gábornak teszi le, aki Kalnins mammutját találja telibe.

58:17
    Hazai tilos felszabadítás.

58:11
    Vendégek teljes létszámban.

57:45
    Hiába adogatja körbe a Fradi a vendégkaput, nincs helyzet.

56:46
    Remek centerezésre nem érkezik senki a hazaiak közül.

56:11
    Esély a Fradi előtt, Pozsgait küldik ki két percre korongfogásért

55:07
    Már helyzet a túloldalon, de Hegyi lövését fogja Kalnins.

54:40
    Hruby lép ki egyedül, Marton fogja a jó lövést.

54:28
    Kalnins tenyerel rá egy veszélyesen belőtt korongra.

54:10
    Remek meccs, mindkét csapat megtesz mindent a győztes gólért.

53:42
    Távoli újvárosi bomba, Marton lábbal véd.

53:39
    Eskelinen lő balról, Marton lekapja.

53:10
    Mestyán tette be Eskelinennek, Marton védett remekül.

52:45
    Óriási Fradi-helyzet! Kalninsról felperdül egy lövés, de nem sikerül közvetlen közelről beleszúrni! Az újvárosi kapus nagy igyekezetében egy pillanatra még a botját is elhagyta!

51:38
    Kalnins kesztyűjében a korong, buli a vendégkapu elől.

51:10
    Remek indítást kap, és egyedül lép ki Azari, Marton lábbal bravúrral fogja a ziccert!

50:50
    Megint Hegyi, Kalnins mammutjáról felperdül, majd a kapu mögé hull a korong.

50:25
    Hegyi lövését fogja Kalnins.

49:30
    Somogyi tör kapura, jobbról lő, blokkolják a zöld-fehér védők.

49:07
    Megint Marton lepkésében a pakk.

48:55
    Marton tenyerel rá egy belőtt korongra, buli a Fradi kapuja előtt.

48:20
    Cerny belőtt korongját húzza le Kalnins.

47:30
    Lassan két perc telik el kapura lövés és játékmegszakítás nélkül, érezhető a feszültség a pályán.

45:50
    Újabb gyors, tempós, és ismét nagyon kiegyenlített harmad, helyzetek sora mindkét oldalon!

45:32
    Ellentámadás, Marton zár lábbal.

45:05
    Hegyi lő középről, egy elhagyott ütő mellől, Kalnins hárít.

44:40

44:33
    Újabb tilos, le fog telni a Fradi előnye.

44:20
    Tilos felszabadítás, kiszabadul a DAB.

44:15
    Pozsgai lövését blokkolják.

44:09
    Marton már a kapujában, jól tenyerel rá egy lövésre.

44:05
    Marton jön ki a kapujából egy korongért, a palánknál fellöki egy újvárosi.

43:55
    Rafaj ereszti el a kékről, Kalnins ezt is fogja.

43:20
    Moravec lő távolról, Kalnins lábbal véd.

42:40
    Szepessyt küldik ki két percre, hazai előny.

41:30
    Kiss Ákos tört egyedül kapura, de cselei nem csapták be Kalninst.

40:01

Érkeznek a csapatok a jégre, bő egy perc a kezdésig.

Ezt a harmadot a Ferencváros uralta. Nagyon nagy tempóban kezdtek a csapatok, a Fradi futószalagon gyártotta a helyzeteket, a DAB nem nagyon tudott mit kezdeni ellenfelével. Gól azonban egész harmadban nem esett, így az utolsó harmad is elképesztően izgalmasnak ígérkezik!

40:00

39:11
    Újvárosi helyzet, Marton fogja a lövést.

38:10
    Távoli újvárosi bomba, Marton lábbal tolja ki.

37:40
    Kiss Ákos szerez korongot a kék vonalon, Galló centikkel marad le a centerezésről.

37:08
    Óriási ferencvárosi helyzet! Moravec lép ki a jobb oldalon, centerezését Kiss Gábor húzza kapura, a közönség már gólt kiáltott, Kalnins azonban hihetetlen bravúrral megfogta a korongot!

36:53
    Pozsgai lő távolról, Marton könnyedén lekapja a korongot.

36:19
    Szándékos les miatt buli a ferencvárosi kapu előtt.

36:18
    Rafaj kijön a harmadból a koronggal, les.

35:25
    Németh Péter kavargat a vendégkapu előtt, nem jut lövéshez.

34:15
    Marton véd szépen egy takarásból leadott lövést botos kesztyűvel.

33:40

33:34
    Tilos felszabadítás, le fog járni az újvárosi kiállítás.

33:20
    Nem tudja kihasználni az emberelőnyt a Fradi.

32:15
    Feláll és adogat a kapu előtt a Fradi.

31:40
    A DAB-os Martine-t szórják ki végül a zebrák testre ütésért.

31:39
    A vendégtámadók rácsúsznak Martonra, kisebb bunyó a Fradi kapuja előtt.

31:25
    Galló lép ki egyedül a vendégkapu felé, befekszenek elé, centerezése nem jut el Kissig.

30:41
    Újvárosi belőtt korong, Marton tenyerel rá.

29:50
    Csillapodnak a ferencvárosi rohamok, kiszabadul az Újváros a nyomás alól.

28:30
    Túl sok vendégjátékos a jégen, a játékvezetők kissé érthetetlen módon elengedik, akárcsak nem sokkal korábban egy ferencvárosi szabálytalanságot.

27:50
    Papp Csaba ugrik ki a jobb oldalon, leütközik.

27:33
    Cerny lő takarásból, Kalnins bravúrral véd.

27:01
    Ezúttal a vendégek ragadnak lesen.

26:44
    Kiss Gábor húz kapura jobbról egy lecsorgó korongot, Kalnins megfogja.

26:34
    Lesen a hazaiak.

26:26
    Újabb veszélyes hazai roham, Kiss nem tudja átvenni a korongot a kapu előtt.

26:00
    Novak lő középről, közelről, fölé. Nagyon nyom a Fradi!

25:30
    Rafaj készít le Novaknak, a távoli bomba kijön Kalnins mammutjáról.

25:05
    Novak tör be az újvárosi harmadba, de próbálkozása elhal a védők szorításában.

24:00
    Hardi szerez korongot a vendégek harmadában, kapura tör, de nem jön be az elhúzós csel.

22:50
    Óriási iramban indul a második harmad, mindkét csapat egyből gólra tör!

22:10
    Azari-Szepessy összjáték végén újvárosi helyzet, a védők a helyükön

21:35
    A ferencvárosiak korcsolyáznak lesre.

20:30
    Nagyon bekezd a Fradi, több lövés is zúg Kalnins kapuja felé, de az újvárosi portás állja a sarat.

20:01

Egy perc a harmad kezdetéig, a hazaiak már a jégen, érkezik a DAB is.

Kiegyenlített mérkőzés zajlik a Pesterzsébeti Jégcsarnokban. Mindkét csapat sokat birtokolja a korongot, és szép támadásokat vezetnek, ám talán az újvárosi akciók a veszélyesebbek, többet lőtt kapura a DAB. Hiába azonban a korai emberelőnyös gól, a rájátszásért harcoló Fradi küzdelmének gyümölcse egyenlítés volt. Izgalmas kétszer húsz perc vár ránk a folytatásban!

20:00

19:55
    Rafaj még megpróbál egyedül betörni az újvárosi kapu elé, megállítják.

19:39
    Újabb hazai tilos felszabadítás.

19:05
    Martonnak kell szorosan zárnia egy oldalról belőtt korongnál a rövid sarkot, a vasat is érinti a pakk.

18:35
    Kisebb tömörülés a vendégek kapuja mögött, elmarad a bunyó.

18:15
    Pozsgai, majd Mestyán lő, mindkét próbálkozás elakad.

17:45
    Hazaiak teljes létszámban.

17:27
    Hüffner távoli bombáját nyeli le Marton.

17:11
    Nagyon nyom a DAB, egy blokkoló ütőről kerül a kapu fölött a palánkon túlra a korong.

16:10
    Egyből fel is állnak, de a centerezésre nem érkezik senki, a Fradi kivágja a korongot.

15:41
    Kiss Ákost küldik ki két percre, előnyben az Újváros.

15:25
    Peterdit felborítják a Fradi harmadában, nincs kiállítás.

15:15

14:27
    Hasonló szituáció, ezúttal a semleges harmadban a bedobás.

14:17
    Kiperdül a korong a játéktérről, a Fradi kapuja előtt a buli.

13:07

12:00
    Egy perc eltelik a kiállításból, nem tud felállni a Fradi.

11:20
    Novak kígyózik át a védelmen, de elveszíti a korongot.

10:57
    Ezúttal hazai emberelőny, Magosi Eriket küldik ki fogásért.

10:10
    Támadásban marad a Fradi, egyre többet vannak az újvárosi harmadban.

09:28
    A Ferencváros gólt szerzett!

A kiegyenlített játék gólban is megmutatkozik, MORAVEC lövi ki az alső sarkot egy gyönyörű kiugratás után.

08:50
    Hardi kap jó korongot a kapu előtt, de nem tudja átvenni.

08:30
    Elhozza a bulit a DAB, Hüffner egyből tüzel, Marton ismét hárít.

08:25
    Gröschl kap remek korongot a kapu előtt, az utolsó pillanatban szerelik, majd Marton rátenyerel a pakkra.

08:04
    Tilos felszabadítás a hazaiaknál.

07:40
    Korongbirtoklás terén kiegyenlített a meccs, de a DAB kontrollálja eddig a találkozót.

07:05
    Léránt ugrik ki egyedül, de mellélő

06:30
    Rafaj lő balról laposan, Hajek a helyén

05:05
    A Dunaújváros gólt szerzett!

Nem sokáig van emberelőnyben a DAB, Azari passzából GALANISZ rögtön az első lehetőséget gólra váltja. A Fradi ezzel kiegészült.

04:54
    Kiss Gábort küldik ki bottal akasztásért.

03:40
    Kovács ad balról veszélyesen középre, lemaradnak a korongjáról a ferencvárosi társak.

03:15
    Újabb les a vendégeknél.

03:00
    Eddig kiegyenlített játékot láthat az erzsébeti Jégcsarnokban összegyűlt közönség, támadás itt is, ott is, gyorsan átjátsszák a csapatok a semleges harmadot.

02:15
    Martine tüzel a félpályáról, blokkolják.

01:33
    Kiss Ákos ugrik ki egyedül, lövését Hajek lekapja. Buli a DAB kapuja elől.

00:50
    Kiss Ákos csap le egy védő korongjára, de mellélő

00:08
    Rögtön lesen a vendégek, buli középről.

00:01

A vendégjátékosok már a jégen, érkeznek a hazaiak!

A MOL LIga korábbi fordulójából elmaradt mérkőzést pótolnak. A Pesterzsébeti Jégcsarnokot szén-monoxid szivárgása miatt átmenetileg lezárták, így a Fradi a Dunaújváros és az Újpest elleni találkozóját is kénytelen volt elhalasztani.

A zöld-fehérek legutóbb bravúros győzelmet arattak Érsekújváron, ezzel négymeccses vereségsorozatot zártak le, és megőrizték az esélyt a rájátszásba kerülésre. Az Acélbikák viszont a karácsonyi, miskolci vereségük óta, immáron hat bajnokin nem találtak legyőzőre, és a második helyen állnak a tabellán. Ráadásul a két csapat egymás elleni mérlege is nekik kedvez: idén négyből négyet nyert meg a DAB.

Azonban egy hazai közönség előtt, majdnem teljes létszámban, playoffért küzdő Fradi ellen nem mehetnek biztosra...

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

bayernfan

Gólok és gólpasszok: 10. Moravec (Novak, Guren) – 6. Galanisz (Azari), utolsó bünt. Somogyi