Nové Zámky – DVTK Jegesmedvék 3:4 (1:2 szétlövés után) | Dab.Docler – Ferencváros Bp. ESMTK 5:4 (vége)
szétlövés vége (1:2)
HC MIKRON Nové Zámky
3:4 (3:1, 0:1, 0:1 - 0:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
péntek 16.01.2015, 18:00MOL Liga

Egy kiváló mérkőzésen, végül a miskolciak harmadszor is győztesen utaznak haza Érsekújvárról, és harmadszor is hosszabbítás vagy büntetők után dőlt el a meccs a címvédő otthonában, pedig kettővel is vezetett már a hazai gárda, és úgy nézett ki sikerül legyőzni ma este a Macikat. Végül jó hajrával visszahozta a miskolci gárda a meccset és megerősítette első helyét a tabellán. Az érsekújváriak 67 ponttal maradnak a harmadik helyen (20:34:56)

65:00
    A Miskolc JJSE csapata nyerte a szétlövést.
    METCALFE TYLER eldönti a mérkőzést, a plusz egy pontot a miskolciak viszik haza.

3. serie
    1:2
    Metcalfe is belövi és eldönti a meccset.

3. serie
    1:1
    Podstavek is becsapta a kapust.

2. serie
    0:1
    Dansereau megcsinálja a cselt és belövi.

Szétlövés kezdete.

A hosszabbítás sem hozott döntést, így következnek majd a büntetők. A hosszabbítás utolsó másodpercében ha jól látom még mindkét oldalon két-két percet osztottak ki a játékvezetők. Páros kiállítás, Baron és Dudas kapnak két percet durva játékért.

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:25
    Dudas lövését üti ki Cikánek, majd a másik oldalon Hrudík lövése csattan a plexin.

64:00
    Ismét egy tilos felszabadítás, ezúttal miskolci oldalon.

63:30
    Marek Dubec körbe korcsolyázta Duschek kapuját, nagy harc a miskolciak harmadában, végül felszabadítanak a Macik.

63:00
    O.Štefanka hosszú passza Čaládinak, de tilosra csúszik végül a pakk.

62:30
    A miskolciak lesre korcsolyáznak .

62:00
    Frolík egész a kapuig viszi be a korongot, majd éles szögből fonákkal mellé emeli a pakkot.

61:10
    A másik oldalon Cikánek munkában Dansereau lövését követően.

60:42
    Frolík lövését védi a lekésel Duschek.

60:10
    A miskolciak hozzák el a kezdő bulit, de már az újváriak ütőin a korong.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Kiváló a mérkőzés, a miskolciak ledolgozták az egygólos hátrányukat az utolsó húsz percben, így a hosszabbítás, vagy a büntetők döntetnek majd a plusz egy pontról.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:50
    Metcalfe került volna helyzetbe, de nem találta el a levegőben a pakkot, majd az utolsó másodpercekben még Cohen előtt a lehetőség, de kimarad.

59:01
    Még egy perc és jöhet a hosszabbítás, Marek Dubec lövését védi Duschek, buli következik a vendégek harmadában.

58:30
    Dansereau óriási helyzetben, közelről Cikánekba lövi a korongot.

58:10
    A nézők hajtják a csapatot, elkezdődött az harmadik harmad utolsó két perce.

57:00
    A hazai csapat aktívabb a hajrában, Duschek és a gólvonal között a pakk, de nem volt érkező hazai ember.

56:20
    Dudas játékban, kiegészült a Miskolc, kimarad a hazai lehetőség.

55:30
    Feláll a Zámky, megjáratják a pakkot, a Miskolc jól védi a területet.

55:00
    Kowalczyk nagy bombája a kapuvas mellett suhan el.

54:17
    Dudas kap két percet bottal lökésért, hazai lehetőség.

54:15
    Nagy harc várható a hátralévő percekben, Frolík kerül helyzetbe, de éles volt a szög, majd Šiška lövését blokkolják.

53:43
    Frolík büntetése letelt, kivédekezte az újvári gárda a miskolci nyomást.

52:55
    Sikerül egy bulit kiharcolni az újváriaknak.

52:30
    Sagert lő, majd Hajós elé kerül a pakk, Cikánek bravúr Hajós közeli lövése után.

52:21
    Cikánek véd, Hrudík büntetése letelt, négy újvári a jégen.

51:43
    38 másodpercig kettős miskolci előny, Frolík megy le két percre gáncsolásért.

50:50
    Dudas lövése a kékről a plexire pattan, majd Becze közelről lövi a kapu mellé a pakkot. Nagy miskolci nyomás.

50:21
    Hrudík szabálytalan testjátékért kap két percet.

50:20
    Cohen keverget a hazai harmadban, majd Becze került jó helyzetbe, de szerelni tudták a hazai védők.

50:00
    A buli után Cikánek véd a lepkéssel.

49:55
    Hazai tilos felszabadítás.

49:30
    A hazai csapat növeli a nyomást Duschek előtt, Faith került most nagy helyzetbe.

48:30
    Čaládi kihagyhatatlan helyzetbe, kihagyja a ziccert!

47:35
    Páros kiállítás, Ondrej Štefanka és Popovics kapnak 2+2 percet durva játékért.

46:58
    Tóth Adrián marad a jégen egy kemény belemenés után, szerencsére nincs nagyobb baj, folytatni tudja majd a játékot.

46:19
    Láda és Hrudík büntetése letelt.

46:00
    Miskolci les.

45:30
    Faith hozza fel az újváriak támadását, de Gőz remekül csap le a korongra és hozza magát helyzetbe.

45:00
    Cikánek véd a lepkéssel, buli következik.

44:19
    Beindultak az események, páros kiállítás – Láda B. testreütésért, Hrudík bottal lökésért kapnak két percet.

43:49
    A Miskolc gólt szerzett!
    Nagy miskolci nyomás után, kavarodás alakult ki Cikánek előtt, végül DANSEREAU csapott le a korongra es a kapuvas alá lőtte az egyenlítő gólt. Gólpasszok: Tóth Adrián, Hajós Roland.

43:00
    Most beindultak a csapatok, előbb Frolík fonák lövése ment el a kapuvas mellett, majd Cikánek védett remekül.

42:35
    Sok a pontatlan megoldás mindkét oldalon, kevés a játék megszakítás, kissé szétszórt a játék.

42:00
    Jól keverget a Miskolc az újvári harmadban, Popovics lő, de mellé megy a lövése.

41:20
    Šiška lövése suhan el a kapuvas mellett, majd Dubec kerülhetett volna helyzetbe, de nem tudta jól lekezelni a pakkot.

41:00
    Cikánek kapja el a lepkéssel a korongot, buli következik a jobb oldali körben.

40:30
    Čaládi lövését blokkolják, és már indul is a Miskolc előre.

40:01

Ismét egy remek harmadot láthatott a közönség. Az első tíz percben a hazai csapat támadott veszélyesebben, majd egyre gyakrabban akadt dolga a remekül védő Cikáneknak, aki egy esetben, Dansereau előtt már nem tudott hárítani, így a záró harmadra egygólos hazai előny mellett korcsolyáznak ki a csapatok. A három pont sorsa nyitott, maradjanak velünk, hamarosan folytatjuk.

40:00

39:30
    Cohen viszi be a hazai harmadba a pakkot.

39:00
    Gőz remek fonák lövését védi Cikánek, majd Dansereau ismétel a körök közül, Cikánek a védőhálóra üti a pakkot. Nagy vendég lehetőségek voltak ezek.

37:55
    Štefanka Ondrej indul meg a bal oldalon, majd Šiška a kékről lövi meg keményen a pakkot, a kipattanóra Faith csap le, de Duschek időben érkezett.

37:00
    Púchovský egyedül ziccerben Duschek előtt a bal kapuvas mellé lövi a korongot.

36:30
    Dudas majd Becze közeli lövéseit hárítja bravúrral Cikánek.

35:40
    Tóth lövése kipattant Cikánekről DANSEREAU KEEGAN elé, aki fonákkal beemeli a második miskolci találatot. Gólpasszok: Tóth András, Hajós Roland.

35:35
    Cikánek véd remekül a lepkéssel, buli következik.

35:30
    Šiška hibázott a kék vonalon, majdnem sikerült megindulni kontrába a vendégeknek.

35:00
    Frolík vitte be szépen a pakkot egész Duschek elé és fonákkal a kapu mellé lőtte a helyzetet.

34:10
    Huba kiállítása letelt, pont akkor, amikor Becze lövése a kapu fölött suhant el.

33:30
    Sorozatban szabadít fel az újvári gárda, nem jól játszik a Miskolc előnyben.

33:00
    Nagy harc a kék vonalnál, végül Kowalczyk kidobja a pakkot, de gyorsan visszahozzák a miskolciak.

32:10
    A hazai Huba kap két percet fogásért.

31:30
    Jól védi a hazai gárda a kék vonalát ezekben a percekben.

30:50
    Pontatlan hazai indítás végén, les helyzetre korcsolyáztak az újvariak.

30:20
    Dansereau lövését, Cikánek a védőhálóra tornázza.

30:00
    A mérkőzés közepén járunk, jó az iram, valamivel többet támad a hazai csapat ebben a harmadban.

29:15
    Kiegészült a Jegesmedvék csapata!

28:30
    Chrenko közelről a felsőbe célzott, de csak a plexin csattant a korong.

28:00
    Nagy hazai nyomás Duschek kapuja előtt.

27:14
    Majd egy hazai kontra végén Dudas szabálytalan, bottal akasztásért kap két percet..

27:00
    Cohen egy az egyben Cikanek előtt, a hazai hálóőr remekül hárított.

26:30
    Ondrej Štefanka próbálja ki Duschek figyelmét a kékről.

26:00
    Dósa keményen támadta a paláknál Púchovskýt.

25:30
    Láda újra játékban, közben Cikánek tenyerel a korongra Dansereau előtt.

25:03
    Ďurčo lövése kipattan, a bulit kihozzák a kék vonal elé a játékvezetők.

24:25
    A buli után sikerül felszabadítani a miskolciaknak, nem tud felállni most a Zámky.

24:00
    Faith lövését Duschek a mamutjával üti ki, majd Kowalczyk ismétel a kékről, amit Duschek a védőhálóra üt ki.

23:13
    A második harmad első kiállítassa, Láda Balázs kap két percet könyök használatért.

22:22
    Duschek könnyedén védi M.Štefanka lövését a kék vonalról.

21:30
    Gőz lövése kipattant Cikánekról Cohen elé, aki közelről mellé lőtte a helyzetet.

21:00
    Kissé pontatlan megoldásokat produkálnak most a csapatok, egyik csapat sem tud átjutni a másik kék vonalán.

20:25
    Az első bulit a miskolciak hozták el, és már a hazai harmadban passzolgatnak.

20:01

Kiváló jégkorongot produkál ma a két csapat. A hazaiak jól felkészültek ma a miskolci csapatból, eddig remekül használják ki a gólhelyzeteket az érsekújváriak. Sok volt a kiállítás, de jó iramú támadó mérkőzést láthattunk eddig. Hamarosan a második harmaddal folytatjuk.

20:00

19:50
    Tóth Adrián kemény löketét védi Cikánek.

19:04
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    A kapu mögül kapott ERIK ČALÁDI egy remek korongot, aki fonákkal a felsőbe emelte a harmadik hazai gólt. Gólpasszok: Tomáš Chrenko, Albín Podstavek.

17:55
    Hosszabb szakasz megszakítás nélkül, le föl támadnak a csapatok.

17:30
    Élesedik a meccs, kemény játék mindkét kapu előtt, nagy harcok a korongért.

16:49
    Szépen kijátszott akció, amelynek a végén ALBÍN PODSTAVEK a körök közül vágja be Duschek mellett az újváriak vezető gólját. Gólpasszok: Tomáš Chrenko, Martin Frolík.

15:44
    Ismét egy kiállítás, Dansereau kap két percet

15:44
    Baron is két percet kap durva játékért.

15:30
    Óriási miskolci nyomás, végül a körök közül Becze célozza meg a felső sarkat, de Cikánek bravúrral véd!

15:00
    Jól járatják a miskolciak a pakkot, de nem tudnak eljutni lövésig, végül Kowalczyknak sikerül kivágni a pakkot.

14:35
    Kiszakadt a zsák a kiállításokkal, a hazai Frolík kap most két percet

14:35
    Cohen büntetése is letelt közben.

14:20
    Chrenko kemény lövését védte Duschek, majd Čaládi közeli löketét is hárította.

13:50
    Faith büntetése letelt, rövid félperces előnyben a Zámky.

13:20
    Čaládi a kapu mögül passzolt M. Štefanka botjára, aki jó helyzetben volt a kapu előtt, de sikerült a miskolciaknak szerelni Štefankát.

12:27
    Kiegyenlítődnek az erők, Cohen kap két percet bottal akasztásért.

11:30
    Feláll a Miskolc előnyben, egyelőre keresik a rést az újváriak védelmében.

11:10
    Dudas is játékban, előnyben a Miskolc.

11:00
    Huba hosszú passza lesen találja Podstavekot.

10:34
    Roczanov visszatért, Frolík nagy helyzetben mellé lövi a ziccert.

09:50
    Faith Juraj 2+2 percet kap magas bottal való játékért, de még folytatódik a hazai előny.

09:30
    Óriási hazai nyomás, Duschek kétszer is remekül védett.

09:09
    Kettős hazai előny, Dudas is lemegy két percre a miskolciaktól bottal akasztásért.

08:34
    Kiállítás a Jegesmedvék csapatából, Roczanov kap két percet fogásért.

08:02
    Nem vezettek sokáig a hazaiak. Egy gyors támadás végén TÓTH ADRIÁN közelről egyenlít. Gólpasszok: Hajós Roland, Gőz Balázs.

07:33
    Hárman az egy ellen korcsolyáztak Duschek kapujára a hazaiak, végül ALBÍN PODSTAVEK kicselezte Duscheket és az üres kapuba helyzete a korongot. Gólpassz: Juraj Ďurčo.

07:10
    Ďurčo passzolt remekül Podstaveknak, de időben szerelni tudták a miskolci hátvédek Duschek előtt.

06:30
    Čaladi vitte lesre a korongot.

05:50
    Ismét Cikánek véd a lepkéssel, kisebb dulakodás a védés után, de nem lesz kiállítás.

04:55
    A másik oldalon Cikánek hárított egy nagy miskolci helyzetet.

04:00
    Faith passzolt Kowalczyknak , aki kapásból keményen lőtt Duschek kapujára.

03:30
    Huba hozza ki szépen a korongot egész a kék vonalig, majd a kapu mellé durrant.

02:55
    Folyamatos gyors játék megszakítás nélkül.

02:00
    Brandis szerzet korongot Duschek kapuja mögött, kisebb újvári nyomás a miskolciak harmadában.

01:38
    Púchovský tört be a jobb oldalon, de a belőtt passza a kapu elé pontatlan volt.

01:05
    A másik oldalon Frolík kemény lövését védte remekül Duschek. Buli következik.

00:30
    Az első komolyabb védést Cikánek mutatja be, Becze lövését védte a lepkéssel.

00:01

A csapatok már sorakoznak a kék vonalon, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Edző: Slavomír Chlebec.

Miskolc JJSE: Duschek (Bálizs) – Boyle, Dudas, Metcalfe, Tóth (C), Becze – Gőz, Sagert, Hajós, Dansereau, Cohen (A) – Vojtkó, Dósa, Popovics, Láda B.(A), Miskolczi – Budai, Láda P., Roczanov, Ritó, Fliszár.

Edző: Majoross Gergely.

Játékvezetők: Sós, Haszonits – Székely, Bedő.

Hatodik alkalommal találkozik az idei évadban a két gárda, és a Miskolc az egyetlen olyan csapat a MOL Ligában, akiket a címvédő érsekújváriak még nem tudtak legyőzni. Miskolcon három hazai győzelem születek rendes játékidőben, Érsekújvárban egyszer a hosszabbítás, és egy alkalommal a büntetők döntöttek a Macik javára. Az érsekújváriak az újpestiek ellen egy nagyarányú 9-3-as győzelemmel kezdték az újévet, ám azóta három vereséget, és csak egy szoros győzelmet gyűjtöttek be a sereghajtó Csíkszereda ellen, és ezzel visszaestek a tabella harmadik helyére. Igaz, ne feledkezzünk meg, hogy a napokban szép sikert is elkönyvelhetett a HC Nové Zámky, mivel végérvényesen eldőlt, hogy a két fronton is küzdő HC csapata megnyerte a szlovák 2.liga nyugati csoportját, és márciusban megküzdhet a keleti csoport győzetésével a feljutásért.

Jelenleg a nagyon jó formában hokizó miskolciak vezetik a MOL Liga tabelláját három pont előnnyel a második DAB, és tizeneggyel a harmadik helyezett Érsekújvár előtt. A Miskolc legutóbb még tavaly december 14-én kapott ki Brassóban, azóta zsinórban nyolc mérkőzést nyert rendes játékidőben, ami nagyon szép teljesítmény, és ha megmarad a jelenlegi forma a rájátszásra is, akkor a bajnoki cím egyik komoly esélyese a Jegesmedvék csapata. Ha megnézzük a Mol Liga legjobb góllövők listáját, akkor jelenleg az első négy helyet, két miskolci és két érsekújvári játékos foglalja el. Sorrendben Dansereau, Becze, Frolík és Faith a liga leg gólerősebb csatárai, akik péntek este az összecsapás kulcsemberei lehetnek és eldönthetik ezt a jónak ígérkező izgalmas mérkőzést.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 8. Podstavek (Ďurčo), 17. Podstavek (Chrenko, Frolík), 20. Čaládi (Chrenko, Podstavek) – 9. Tóth A. (Hajós, Gőz), 36. Dansereanu (Tóth, Hajós), 44. Dansereanu (Tóth, Hajós), utolsó bünt. Metcalfe