RCD Espanyol – Real Club Celta de Vigo 1:0 (vége) | Getafe CF – Real Madrid 0:3 (vége) | Atlético Madrid – Granada 2:0 (vége)
La Coruňa – Barcelona 0:4 (vége) | Elche CF – Levante 1:0 (vége) | Sevilla – Málaga CF 2:0 (vége)
Elche CF
1:0 (1:0)
Levante UD
vasárnap 18.01.2015, 21:00 • Estadio Manuel Martínez Valero, Elche • Primera División

Gyenge mérkőzés volt, izgalmakban mégsem volt hiány. Egy érthetetlen durvaság után gyorsan emberhátrányba került a Levante, és ezzel élt is a hazai csapat, Jonathas a 13. percben talált be. Nagy fölényben játszott az Elche, és még egy 11-est is kihagytak a 21. percben. Ezután a Levante is eljutott a hazai kapuig, gólhelyzetet azonban nem tudtak kialakítani, és ezt az Elche sem erőltette különösebben.

A második félidőben kiegyenlített játék zajlott, egy alkalommal góltól mentette meg a Levantét Marino kapus. A vendég gárda viszont elképzelés nélkül támadott, de így is 11-eshez jutott, amit Rubén Garcia kihagyott. Ezután inkább az Elchének volt lehetősége a gólszerzésre, de ők is sokat hibáztak, maradt az 1:0.

Ezzel az Elche fellépett a 16. helyre, a Levante csúszott vissza a kieső pozícióba. (22:55:37)

90+3

90+3
    Lopez dobása után sem alakul ki helyzet, kirúgás a vége az akciónak.

90+2
    Szöglettel jön a Levante, Marino is feljön, de Ivanschitz beadását oldalra fejelik ki a védők.

90+2
    Jonathas vezeti a labdát Juanfranra, 22 méterről lő csúnyán a kapu mellé/fölé.

90+1
    3 perc a ráadás.

90
    Lopez nagy bedobását láthatjuk, a végállomás ezúttal is Tyton.

89
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Á. González. (Elche CF), visszarántásért.

88
    Kontrát vezethet az Elche, négy támadó, három védő, de el tudják rontani ezt is...

87
    Jonathast állítják meg lesen bal szélen, centiken múlott.

86
    Lopez lő jobbról 25 méterről, Tyton védi az ötösön lepattanó labdát vetődve.

85
    Lopez veszi le kézzel a labdát a vonal mellett, szabadrúgás az Elchének.

84
    A Levante támad, kapuig ezúttal sem jutnak.

82
    Rodríguez is lemegy, Coro a helyén.

81
    Mintha nem is gólra játszanák ezt a meccset: alig-alig vannak helyzetek, de a csapatok azért egy-egy tizenegyest ki tudtak hagyni.

80
    Simao le, Ivanschitz be.

Gólok: 13. Jonathas

Lapok:   23. Roco (ELC), 72. Damien Suarez (ELC), 89. González. (ELC) – 19. Vyntra (LVN), 51. Camarasa (LVN), 63. Simao (LVN)   6. David Navarro (LVN)

kimaradt büntető: 20. Fajr (ELC), kapus Marino hatástalanítva – 72. Rubén García (LVN), kapus Tyton hatástalanítva

Elche CF: Tyton – Damian Suarez, Roco, Pelegrín, Cisma – Rodríguez (82' Coro), Pasalic (79' Galvez), A. González, Níguez (67' Gimenez) – Fajr – Jonathas

Cserék: M. Herrera – Albacar, Coro, Fragapane, Galvez, Gimenez, C. Herrera

Levante UD: Marino – Lopez, D. Navarro, Vyntra, Juanfran – Camarasa, Simao (80' Ivanschitz) – Morales, El Zhar (76' Xumetra), Rubén García (76' Martins) – Casadesus

Cserék: J. Fernández – Tono, Martins, El Adoua, Xumetra, Ivanschitz, Sissoko

Játékvezetők: Carlos Velasco – Roberto Alonso, Marcos Alvarez