vasárnap 18.01.2015, 11:00 • Szentesi Uszoda • Női Euroliga

Hungerit Szentes: Bolonyai, Gundl – Győri, Hevesi, Van Der Sloot 1, Miskolczi 2, Gémes 2, Pócsi, Kádár, Rácz, Bujka, Kövér-Kiss 2, Pengő

CN Mataro: Carlson, Lorente – Gragnolati, Meseguer, Smith 1, Turza, Al. Bonamusa, Cambray, Gibson 3, Bach, Quesada, Ai. Bonamusa, Lopez 2.

Köszönöm a figyelmet! (12:11:49)

7:6-ra győzött a Szentes a Mataro ellen és ezzel kiharcolta a legjobb nyolc közé jutást az Euroligában. Fantasztikus és fordulatos mérkőzés volt. 3-0-ra vezettek a spanyolok, majd Gémesék fordítottak és 5-3 volt ide. Onnan felállt a Mataro és 5-5 lett. Az utolsó negyedet 2-1-re nyerte a Szentes és ezzel a negyeddöntőbe jutott. Ahol csoportelsőt kap, hiszen másodikként lépett tovább. Ezt a Szentesen rendezett csoportot a Kirisi nyerte.

Szentes – Mataro 7:6

32
    Vége a mérkőzésnek.

32
    Döntetlen esetén is a Szentes a továbbjutó, de meglesz a győzelem úgy tűnik.

32
    Nem szabad eladni a labdát és akkor megvan a győzelem.

32
    Gibson rontott lövést. 26 másodperc van hátra és a Szentes támadhat.

32
    49 másodperc még, spanyol sarokdobás következik.

31
    Egy perc van hátra, támad a Mataro.

30
    CIARA GIBSON harmadik góljával ismét csak egy gól a különbség. (7:6)

29
    Közel a sikerhez a Szentes MISKOLCZI KITTI góljával, ez neki már a második volt a találkozón. (7:5)

25
    Ismét vezet a Szentes. GÉMES ANETT a gólszerző. (6:5)

25
    Elkezdődött a negyedik negyed.

Átvette a vezetést a harmadik negyedben a Szentes, sőt már kettővel is vezetett, de a Mataro is fel tudott állni és 5:5 az állás, minden az utolsó negyedben dől el.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    LAURA LOPEZ második góljával egyenlített a Mataro, most is ötméteresből talált be. (5:5)

21
    CIARA GIBSON góljával egyre csökkentette hátrányát a Mataro. (5:4)

20
    CATHERINA VAN DER SLOT ötméteresével kettőre növelte előnyét a Szentes. (5:3)

20
    Megfordította az állást a Szentes, GÉMES ANETT góljával először vezet a találkozón a Szentes. (4:3)

18
    MISKOLCZI KITTI egyenlített akciógólból. (3:3)

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, a szentesiek hozták el a labdát.

0:3 után Kövér-Kiss két góljával újra szorossá tette a meccset a magyar csapat. A Hungerit 14 perc után szerezte első gólját. Nagyon izgalmas második félidőre van kilátás.

16
    Vége a második negyednek.

15
    KÖVÉR-KISS RÉKA hozta közelebb a Szentest emberelőnyös góljával. (2:3)

14
    KÖVÉR-KISS RÉKA szerezte a szentesiek első gólját. 14 percet kellett várni az első szentesi gólra a meccsen. (1:3)

13
    LAURA LOPEZ ötméteresből növelte tovább a vendég-előnyt. (0:3)

9
    Elkezdődött a második negyed.

Nem sikerült nyolc perc alatt gólt szereznie a Szentesnek, nyolc lövésből egy sem ment be. A Mataro kétgólos előnyt harcolt ki az első játékrész során.

8
    Vége az első negyednek.

6
    CIARA GIBSON szintén emberfórból eredményes. (0:2)

4
    ANGELA WINSTANLEY SMITH emberelőnyös gólja az első a mérkőzésen. (0:1)

1
    Elkezdődött a mérkőzés.

Hungerit Szentes: Bolonyai, Gundl – Győri, Hevesi, Van Der Sloot, Miskolczi, Gémes, Pócsi, Kádár, Rácz, Bujka, Kövér-Kiss, Pengő

CN Mataro: Carlson, Lorente – Gragnolati, Meseguer, Smith, Turza, Al. Bonamusa, Cambray, Gibson, Bach, Quesada, Ai. Bonamusa, Lopez

A női Euroliga C-csoportjában a továbbjutás a Szentes-Mataro mérkőzésen dől el. Mindkét csapat kikapott a Kirisitől és legyőzte a SKIF-et és a Kreuzlingent. Ez a találkozó a csoport második helyéről dönt, ami továbbjutást ér a negyeddöntőbe. A Szentesiek legjobbja a tornán Bujka Barbara, aki három meccs alatt 18 gólt szerzett.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 11:00 - kor kezdődik..