Győri Audi ETO KC
31:26 (14:10)
FTC Rail Cargo Hungaria
szerda 21.01.2015, 19:00 • Audi Aréna, Győr • Női kézilabda NB1

Valamennyivel jobban kezdte a Fradi a meccset, de a szünetre a pontosabban játszó és a remek védéseket bemutató Herrt a soraiban tudó ETO megérdemelten húzott el négy góllal.

A Fradi a szünet után is jól tartotta magát, de az ETO vezetését veszélyeztetni nem tudta, a végére Herr bravúrjának is köszönhetően öt gólosra nőtt a különbség, ami a meccs összképét tekintve talán még éppen reális. (20:36:46)

60
    Mérkőzés vége. (31:26)

60
    Kovacsics már idő után talál be, 31:26 a vége. (31:26)

60
    Tomori átlövése zúg fölé, fél perc van hátra, az ETO támad. (31:26)

60
    AGUILAR betörésből növeli az előnyt. (31:26)

59
    PENA megpattanó lövése csapja be Herrt. (30:26)

59
    Kovacsics passzát AGUILAR veszi át ziccerben, betalál. (30:25)

58
    Tomori átlövését védi Herr, vastaps a kapusnak a nézőtérről. (29:25)

58
    Elek Gábor időt kér, pontosan két és fél perc van hátra, vajon mit tud kitalálni a vendégek vezetőedzője? (29:25)

58
    KOVACSICS betörés után lő a jobb sarokba. (29:25)

57
    Pena talpról lő, Herr bravúrját láthatjuk ismét, ezzel úgy tünik meg van a meccs a hazaiaknak. (28:25)

57
    MÜLLER átlövése a bal sarokban. (28:25)

56
    LUKÁCS első gólja, a szélről talál be. (27:25)

56
    Kovacsics adja el a labdát, támad a Fradi. (27:24)

55
    Öt perc tíz másodperc a végéig, elég lesz-e a Győr három gólos előnye? (27:24)

55
    Hazai időkérés. (27:24)

55
    Szamoránsky szerez labdát a szaggatottnál, kisebb birkózás kezdődik, elveszik tőle a győriek... (27:24)

55
    SZARKA lő látványos gólt a szélről. (27:24)

54
    MÜLLER klasszikus átlövése a jobb felsőben. (27:23)

54
    Éppen hét perc van hátra, három gól a Győr előnye. (26:23)

54
    TOMORI talpról talál a jobb alsóba. (26:23)

KOVACSICS talál be büntetőből. (25:20)

Sajnos technikai problémánk volt a csarnokban, 24:20-as állásról folytatjuk. (22:17)

45
    SZUCSÁNSZKY pattintott lövése a hálóban a büntetőből. (22:17)

44
    Belülvédekezés az ETO-nál, hetessel jöhet a Fradi. (22:16)

44
    ANA SZEN egy emberrel a hátán is betalál a hatosról. (22:16)

43
    Tomori lő kapufát, de utána SZAMORÁNSKY beállóból betalál. (21:16)

43
    LÖKE veszi át a labdát a hatoson, nem lehet megállítani, a jobb felsőbe lő. (21:15)

41
    Tomasevic előbb Müller, majd Löke lövését is védi, a túloldalon Herr Rédei-Soósét. (20:15)

41
    SZUCSÁNSZKI belövi a büntetőt. (20:15)

40
    Pena betörés után lő a lécre, hetest kap, szabálytalankodtak vele. (20:14)

40
    Herr menetrendszerű bravúrja, KOVACSICS viszi végig a labdát és betalál. (20:14)

39
    Vendég időkérés. (19:14)

39
    Herr újabb remek védése után KOVACSICS talál a Fradi hálójába. (19:14)

39
    LÖKE leindításból eredményes. (18:14)

39
    Kovacsics adja el a labdát, a túloldalon Tomori lövését védi Herr. (17:14)

38
    PENA átlövése a jobb felsőben. (17:14)

38
    SZEN emberhátrányból is betalál. (17:13)

37
    RÉDEI-SOÓS gólja. (16:13)

37
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Müller (Győri Audi ETO KC). (17:12)

36
    PENA átlövésből talál a hálóba. (17:12)

36
    Bognár-Bódi áll ki két percre. (16:11)

35
    Herr védése után LÖKE indul, bedobja a ziccert. (16:11)

34
    Szamoránskyval szabálytalankodik Szen, hetes jár érte, Tomori lövését lábbal védi Herr. (15:11)

33
    Belemenést fújnak Kovacsicsnál, a Fradinál a labda. (15:11)

33
    Müller adja el a labdát, de vissza is szerzi Szucsánszkitól. (15:11)

32
    Löke, majd a túloldalon Tomori lövése is hárítva, az ETO támad. (15:11)

32
    PENA hatalmas gólt lő a jobb felsőbe. (15:11)

32
    KOVACSICS test melletti lövése a bal alsóban. (15:10)

31
    Pena lő fölé csúnyán a szaggatottról. (14:10)

31
    A Fradi kezdi a játékot. (14:10)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:10)

Valamivel jobban kezdett a Ferencváros, de a félidő végéig fokozatosan növelte az előnyét az ETO, megérdemelten vezetnek négy góllal a hazaiak. A hazai kapuban Herr nagyon jó teljesítményt nyújt, ebben az előnyben neki is nagy része van.

Azonban nagy különbség egyelőre nincs a két csapat között, erre az eredményre nem ülhet rá az ETO, ha a Fradi javít a támadásai pontosságán, meglepetést is okozhat.

30
    Befejeződött az első félidő. (14:10)

30
    Az utolsó másodpercben szabaddobás után Tomori lő fölé. (14:10)

30
    Müller hozza helyzetbe BÓDIT, aki be is talál a szélről. (14:10)

29
    Tomori lövését védi Herr, a kipattanóból Szamoránsky próbálkozik, ezt is fogja a győri kapus. (13:10)

29
    Szucsánszki lövése száll fölé, de szabaddobással jöhet a Fradi. (13:10)

28
    Szen ziccerből találja el a kapufát, a Fradinál a labda. (13:10)

28
    Löke lövését Szikora, Rédei-Soós lövését Herr védi. (13:10)

28
    TOMORI betörésből szépít. (13:10)

27
    Müller passzát veszi át LÖKE beállóban, betalál. (13:9)

26
    Szamoránsky harcol ki hetest, Pena lövését azonban védi Herr. (12:9)

26
    KOVACSICS bombázza a büntetőt a hálóba. (12:9)

25
    Rédei-Soós közbelövése nem talál kaput, a túloldalon Hornyák lő ziccerből, Tomori szabálytalankodik vele, hetes jön. (11:9)

24
    Szétnyílik a Fradi fala, HORNYÁK kapja a labdát ziccerben, be is lövi. (11:9)

24
    VÉRTEN eredményes ismét a szélről. (10:9)

23
    KOVACSICS magabiztosan lövi be ezt a büntetőt is. (10:8)

23
    Szucsánszki ki is áll az eset után. (9:8)

23
    Müller passzív alatt lő, a blokkról lepattan, sarokdobás jön, Löke kapja a labdát középen, lerántják, hetes jön. (9:8)

22
    VÉRTEN első gólja volt csapata ellen a mérkőzésen. (9:8)

21
    Milanovic Litrét állítják ki két percre, Tomorival szabálytalankodott. (9:7)

21
    Pena marad lenn egy összecsapás után, ápolják. (9:7)

21
    Müller zseniális bejátszását LÖKE veszi át, belövi a ziccert. (9:7)

20
    TOMORI talpról lövi ki a bal felsőt. (8:7)

20
    Tomori szerez labdát, a Fradi támad. (8:6)

19
    Szucsánszki átlövését védi Herr, az ETO-nál a labda. (8:6)

18
    KORSÓS lő látványos gólt a szélről a hosszú sarokba. (8:6)

18
    Támadó fault a Fradinál, a Győrnél a labda. (7:6)

17
    KOVACSICS magabiztosan belövi a büntetőt. (7:6)

17
    Tomori szabálytalankodik Aguilarral ziccerben, hetes jön (6:6)

16
    TOMORI átlövése a hálóban. (6:6)

14
    PENA a bal alsóba lövi a hetest. (6:5)

13
    Kovacsics rántja le a hatoson Tomorit, hetes jön. (6:4)

13
    Vendég időkérés. (6:4)

13
    Szepesi a szélről próbálkozik, ütközik a védőjével, Szikora véd. (6:4)

13
    Kovacsics lövését, a túloldalon Penáét is védik a kapusok. (6:4)

12
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Rédei-Soós (FTC Rail Cargo Hungaria). (6:4)

12
    Tomori a szaggatottról lő a kapu fölé. (6:4)

11
    BÓDI kap remek labdát a szélen, be is talál. (6:4)

10
    SZUCSÁNSZKI lövi ki a jobb alsót. (5:4)

10
    Szucsánszki lövését kitolja Herr, oldalbedobás a Fradinak. (5:3)

10
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kovacsics (Győri Audi ETO KC). (5:3)

9
    Czifra ki is áll két percre. (5:3)

9
    LÖKE fordul le Czifráról, közelről talál be. (5:3)

9
    BÓDI a szélről lő a rövid sarokba. (4:3)

8
    PENA értékesít egy belülvédekezésért ítélt hetest. (3:3)

8
    SZEN a még rendezetlen védelem ellen talál be. (3:2)

8
    Pena adja el a labdát, a Győr támadhat. (2:2)

7
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Milanovic Litre (Győri Audi ETO KC). (2:2)

7
    Tomori lövését védi Herr, szabaddobással jöhet a Fradi. (2:2)

7
    Bódi talpon, folytatódik a játék, a Fradi támadhat. (2:2)

7
    Bódi próbálkozik a szélről, mellé lő, úgy tűnt szabálytalankodnak vele, lenn is marad, ápolják. (2:2)

6
    Tomori átlövését Herr fogja, ismét a hazaiaknál a labda. (2:2)

6
    MILANOVIC LITRE beállóból egyenlít. (2:2)

6
    Eladott labda a Fradinál, támadhat a Győr. (1:2)

5
    KOVACSICS a bal alsóba lövi a büntetőt. (1:2)

5
    Szepesivel szabálytalankodnak, hetes jön. (0:2)

4
    Szepesi repült be a szélről, de a felső lécre ejt, Tomori lő mellé a túloldalon. (0:2)

3
    PENA betörés után talál a hálóba, Herr csak beleérni tud a labdába. (0:2)

3
    Tomorinak kell szerelést igazítani az ütközés után, támadhat a Fradi. (0:1)

3
    Belemenés Szennél. (0:1)

3
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Czifra (FTC Rail Cargo Hungaria). (0:1)

2
    TOMORI pattintott átlövése a hálóban. (0:1)

1
    Kovacsics közelről nem talál kaput. (0:0)

1
    Szepesi, Szen, Löke, Müller, Kovacsics, Bódi hatos a pályán a hazaiaknál. (0:0)

1
    A Győr kezdi a mérkőzést. (0:0)

1

18:38 A két kezdőben nincsenek meglepetések, a csapatok már melegítenek. A televíziós közvetítés miatt 19:06-kor kezdődik a mérkőzés, kis csúszás a tervezett időponthoz képest.

Ha nagy szavakat akarunk használni, azt is mondhatjuk, a női kézilabda EL Clásicóját rendezik ma este a győri Audi Arénában, de az mindenképpen igaz, hogy a női kézilabda NBI legnagyobb rangadóját követhetjük figyelemmel.

A két csapat immár hagyományosan egymás között dönti el a bajnokság és a Magyar Kupa sorsát, de az is igaz, hogy az utóbbi években nem sok babér termett egyik sorozatban sem a fővárosiaknak, nagy az ETO fölénye az egymás elleni mérleget tekintve.

A tavalyi szezonkezdet során sikerült hosszú idő után nyernie a Fradinak a Népligetben, de a Győr visszavágott odahaza, és az alapszakaszt is megnyerte, ahogy a bajnoki döntőben is fölényesen bizonyult jobbnak.

A mai összecsapás azonban más megvilágításba került hirtelen, hiszen az utóbbi években a világ legjobb csapatává avanzsált Audi ETO-t példátlan sérüléshullám sújtja. Hosszú időre dőlt ki az alapembernek számító Eduarda Amorim, a szélső Orbán Adrienn, a helyére igazolt Jana Knedlikova orrtörést szenvedett, Susann Müller az ősz során kétszer törte el az ujját, és csak most kezd belejönni a játékba.

A hétvégén azonban az a Jelena Grubisic is keresztszalag szakadást szenvedett, aki az anyai örömök elé néző Katrine Lundét volna hivatott pótolni, ugyanakkor Csapó Kyra, a győriek harmadik számú kapusa hosszú sérülésből visszatérve az edzésen sérült meg, gipszben van a bokája.

És akkor a legnagyobb veszteséget, Görbicz Anita hiányát nem is említettük, aki szintén gyermekáldás előtt áll, vagyis vezéregyéniség híján is van az ETO.

Tehát a Ferencváros, ahol szerencsére ilyen gondokkal nem küzdenek, esélyt kapott, hogy megtörje a győriek 10 éve tartó hazai veretlenségi sorozatát.

Ez azért így sem könnyű feladat, hiszen a hazaiak "maradék" kerete is vetekszik a Fradiéval, de az biztos, hogy a telt ház előtt óriási hangulatra, nagy izgalmakra számíthatunk ma este, amelyekről kár volna lemaradni!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Győri Audi ETO KC: Herr, Wéninger – Löke, Tamires, Szen, Müller, Korsós, Kovacsics, Aguilar, Planéta, Szepesi, Milanovic Litre, Hornyák, Bódi

Vezetőedző: Ambros Martín

FTC Rail Cargo Hungaria: Szikora, Tomasevic – Cifra, Szarka, Vérten, Tóth, Szucsánszki, Mészáros, Kovacsicz, Rédei-Soós, Lukács, Tomori, Pena, Háfra, Faluvégi, Szamoránsky

Vezetőedző: Elek Gábor

Játékvezetők: Dobrovits Csaba – Tájok Péter