Cordoba – Real Madrid 1:2 (vége) | Elche CF – Barcelona 0:6 (vége) | Atlético Madrid – Rayo Vallecano 3:1 (vége)
Real Sociedad – SD Eibar 1:0 (vége) | Villarreal – Levante 1:0 (vége)
Cordoba CF
1:2 (1:1)
Real Madrid
szombat 24.01.2015, 16:00 • Nuevo Arcángel, Córdoba • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik..

A Primera Division 20. fordulójában a Cordoba fogadja az éllovas Real Madridot.

A Cordoba önmagához képest jó formában van, legutóbbi öt bajnokijukból csupán egyet buktak, kettő döntetlen, és két győzelem mellett. Ez arra volt elég, hogy az utolsó, 20. helyről előrejöjjenek a 14.helyre. Hazai környezetben 10 meccsből egyszer nyertek csupán, hat döntetlen, és három vereség mellett. Gólarányuk 7:10 odahaza.

A Real a múlt héten döntetlent játszott az Atletico-val, és kiesett a kupából, viszont hétvégén magabiztosan 3:0-ra legyőzték a Getafe csapatát, és egyel kevesebb lejátszott meccsel is vezetik a tabellát a Barca előtt egy ponttal.
    Idegenben 10 meccsből nyolcat nyertek, két vereség mellett. Góltermésükkel nincs gond, hiszen 35 gólt lőttek, ez 3.5-es átlag. Emellett kaptak tizet, ez egy gól/meccses átlag.

A két csapat őszi szezonbeli meccsén a Real könnyed játékkal 2:0-ra győzött a Bernabeuban. Azonban ez a két gólos győzelem nem mondható soknak a Real mércéjét tekintve, az akkori utolsó helyezett Cordoba ellen.

A meccs minden fontos mozzanatáról élőben tudósitunk. Szombaton kiderül, hogy képes-e borsot törni az óriás orra alá a Cordoba, vagy a madridiak elhozzák-e mindhárom pontot a Nuevo Arcangel stadionból. Tartsanak velünk!

1

1
    Fehérben a hazaiak, feketében a vendégek! A Cordoba kezdett!

2
    Ghilas lövését blokkolta Ramos, de kezezett! Büntető!
    Ramos

2
    Ramos sárgát kap kezezés miatt.

3
    A Córdoba gólt szerzett!

NABIL GHILAS a bal felső sarokba lőtte a büntetőt. Hidegzuhany! Vezet a Cordoba! 1:0.
    Nabil GHILAS - 1:0

4
    Bale harcolt ki bedobást az ellenfél térfelén, majd Rossiról ment ki a labda, Real szöglet jöhet.

4
    Rodriguez beadását kivágták a védők.

6
    Ghilas elől Carvajal mentett, Cordoba bedobás következhet.

6
    Ghilas lesen lett volna, nem avatkozott közbe. Casillas jöhet kirúgással.

7
    Ronaldo először találkozott a labdával, ám rögtön leszerelték, letámadnak bátran a hazaiak, és a gól láthatóan megfogta a madridi csapatot, és biztosan nem fogunk unatkozni.

8
    Khedire nyeste be középre, de Rodriguez elől kiemelték a játékszert.

9
    Remekül kontrázott a hazai csapat, a jobb szélről érkező beadás azonban Bebe mögé érkezett, és felszabadult a madridi kapu.

10
    Rodriguez középre tett labdáját Edimar vágta ki, szöglet.

10
    Kroos pontrúgását kifejelték.

11
    Deivid távoli, lapos lövése méterekkel a kapu mellé szállt.

12
    Khedira tette be a rövid sarok felé, de Bale elől Crespo menteni tudott. Szöglet.

13
    Kroos beadását kivágták, de maradt a vendégeknél a labda.

14
    Ghilas lövése gyengére sikerült, Casillas már el is végezte a kirúgást. Bátran játszik a Cordoba, nagyon nehéz dolga lesz a Real Madridnak.

14
    Érdekesség: legutóbb a 66-67-es szezonban nyert itt a Real utoljára, akkor 1:0-ra győztek egy 89. percben szerzett góllal, igaz azóta sokszor nem találkoztak, a Cordoba nem sokszor szerepelt az élvonalban.

15
    Real szögletet követően Pantic emelte ki a játékszert, majd Benzema tette be jobb szélről, de Ramos már szabálytalankodott a kapu előtt, és kifelé itélt a játékvezető.

16
    Az első negyed óra el is telt, meglepetésre a Cordoba vezet egy korai góllal.

17
    Bale nem tudta becsapni ellenfelét, ráadásul róla ment ki a labda, Carlos jöhet kirúgással.
    Carlo Ancelotti

18
    Carvajal gyötörte be a jobb oldalról a labdát, Carlos könnyedén húzta le a magasból.

18
    Bebe 12 méteres lövése centikkel suhant el a jobb sarok mellett.

19
    Ronaldo nevét egyenlőre mondani sem kellett, a hazai védelmet maximális dicséret illeti eddig.

20
    Bebe kapáslövése 25 méterről középre tartott, Casillas védte! Átaludta a Real az első húsz percet.

21
    Ronaldo vette észre, hogy kint áll Carlos, de próbálkozása harmat gyenge volt.

22
    A félidő derekánál járunk, továbbra is őrzi egygólos előnyét a Cordoba.

23
    Szabadrúgás kapott Rodriguez, jó 25 méterről jöhet feltehetőleg Ronaldo szabadrúgása.

24
    Ronaldo lövése csúnyán fölé szállt a közönség örömére.

26
    Labdavesztés után kontrázhatott a Real, de elpepecselték a lehetőséget, Marcelo labdája ellenfélhez ment.

27
    Ronaldo harcolt ki szögletet, Carlosnak már nem sikerült bent tartania.

27
    Real Madrid gólt szerzett!

Kroos beadását megcsúsztatták, majd éppen KARIM BENZEMA elé pattant, aki közvetlen közelről felvarrta a léc alá. 1:1!
    Karim BENZEMA - 1:1

29
    Szabadrúgást kapott a Cordoba a pálya középső harmadában, Khedira hibázott.

30
    Bebe beadása Marceloról pattant ki, bedobás következhet.

31
    Negyed óra az első félidőből Kedves Nézőink, lüktető mérkőzést láthatunk, hallhatunk, eseményekből sincs hiány.

31
    A Cordoba megnyomta az első negyed órát, gólt szerzett, de sejthető volt, hogy nem tudja azt a hatalmas iramot végig vinni, ráadásul felébredt az óriás is, és viszonylag gyorsan egyenliteni tudott!

32
    Bale beadását kifejelték, majd ismét ő próbálkozott, átadása viszont magas lett Ronaldonak, aki nem tudta már irányitani a játékszert. Kirúgás.

33
    Mindkét csapat előtt igazából egy-egy nagy lehetőség adódott, ezekből gólt is szereztek, de ezen kivül orditóan nagy lehetőség nem volt még.

34
    Minden mezőnyjátékos a Cordoba térfelén ezekben a pillanatokban.

35
    A Carvajalnak szánt labda elérhetetlen volt, majd elhagyta az alapvonalat. Carlos jöhet kirúgással.

35
    7:6 a próbálkozások száma, elég meglepő adat.

36
    Cordobai szabadrúgás következik, Khedira a vétkes, de megússza lap nélkül. A távolság 27-28 méter.

37
    Bebe lövése körülbelül két méterrel szállt fölé. Kirúgás.

39
    Tartja a labdát a madridi csapat ezekben a pillanatokban, lassan fejlődik fel a támadás.

40
    Bale nem tudta bent tartani, rossz passzt kapott. Kirúgás következhet.

41
    Öt perc a félidőből.

41
    Antone szabálytalan Ramossal szemben.

42
    Az idei aranylabdás, Ronaldo, egyenlőre semmit nem mutatott. Teljes mértékben kitudják kapcsolni a játékát a védők egyenlőre.

42
    Bale lesen tartózkodott.

44
    Carvajal megoldotta feladatát, rápöccintette Edimarra, majd a labda elhagyta az alapvonalat. Kirúgással jöhet Casillas.

45
    Bebe átadása nem jutott el Ghilashoz, pedig utóbbi teljesen üresen érkezett a bal szélen.

45+1

Ghilas a második percben büntetőből szerzett vezetést, majd a második gól se sokon múlt, de Bebe célt tévesztett. A félidő derekán összejött egy szögletet követően az egyenlités a madridi csapatnak. Viszont nem nőtt a Real egyértelműen ellenfele fölé, sőt! Többet próbálkoztak a hazaiak, és teljesen nyitott a mérkőzés. Ancelotti ha rendet tesz a fejekben, akkor képes bezsebelni a három pontot a Real, viszont ha marad ez a játék képe, akkor még akár hazai győzelemmel is végződhet a meccs. Ronaldonak nem megy a játék, egy gyenge szabadrúgása volt, ezenkivül semmi. Hamarosan folytatjuk a második félidővel!

46

46
    A Real kezdte a második félidőt.

47
    Ghilas szabálytalan Khediraval szemben.

47
    Benzema követett el támadószabálytalanságot. A labda mögött Carlos.

48
    Bebe lövése csúnyán fölé szállt.

50
    Rodriguez került volna helyzetbe, de simán leszerelték.

51
    A bajnok aspiráns Real Madrid 50 perc alatt kétszer talált kaput, ez roppant halovány.

52
    A Real jöhet ismét szöglettel. Rodriguez labdáját Ghilas emelte ki. Bedobás.

53
    Rodriguez szabálytalan Cartabiaval szemben. A középre tett labdát azonban nehézségek árán is, de kivágta Marcelo.

54
    Tanácstalan Ancelotti együttese, nem hagynak területet a Cordoba játékosai.

55
    Cartabia lövése 16 méterről centikkel kerülte el a kapufát. Majdnem beakadt.

56
    Szögletet végezhet a Real, Ronaldo kicsiben már el is végezte, de nem sikerült helyzetig vinni.

57
    Bebe parádés szólóját követően lőtt, de nem volt kellően pontos, Casillas véd.

57
    Rossi szabálytalankodott, jogos a sárga lap.

58
    Ronaldo lövése elakadt a sorfalban.

59
    Rossi kapott a lábára, szabadrúgás ez is a pálya középső harmadában.

60
    Fél óra a meccsből, egyenlőre nem birnak egymással a felek.

60
    Cartabia is sárgát kapott.

61
    Rodriguez középre tekert labdáját kifejelték a veszélyes területről. Bedobás következhet.

63
    Khedira lábat talált, sárga lap.

64
    Illarramendi érkezik Khedira helyére.

66
    A félidő derekánál járunk, továbbra is döntetlenre áll a meccs, és nincs egyik oldalon sem semmiféle fölény.

67
    Real Madrid szöglet következhet.

67
    Rodriguez beadását kifejelték, a labda marad a vendégeknél.

68
    Mi maradt ki! Andone átemelte Casillas felett, majd a labda egy pattanás után a felső lécről jött vissza, hatalmas mázlija van a madridiaknak!
    Florin Andone

70
    Húsz perc a meccsből, Illarramendi szabálytalankodott ezúttal. Szöglettel felérő szabad jöhet.

71
    Bebe beadását követően a védők szögletre mentenek.

72
    Ghilas kicsiben végezte el a sarokrúgást, nyom most a Cordoba.

72
    Coentrao érkezik Marcelo helyére.

73
    Rodiguez szabálytalan Deividdel szemben. Középpályáról jöhet a Cordoba.

74
    Elképesztő adat: A második félidőben 4:0 a próbálkozások száma a Cordobanak, összesen 12:6-ra vezet etekintetben a Cordoba. Szinte hihetetlen.

75
    Carvajal kapott sárga lapot.

76
    A szezon eddigi leggyengébb meccse ez a Real Madridnak.

77
    Kroos távoli lövését könnyedén védte Carlos.

78
    Ronaldot szerelte Cartabia olyan könnyen, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne.

79
    Benzema bombáját Carlos szedte ki bravúrral a bal alsóból. Szöglet!

80
    Kroos beadásának pillanatában Ramos lökött, szabadrúgás kifelé.

80
    Andone helyére Vico érkezik.

80
    Rodriguez helyére érkezik Jese.

81
    Egy távoli cordobai próbálkozás, amit blokkolnak. Szöglet következhet.

81
    Rossi 20 méteres lövése fölé szállt, nem volt veszélytelen.

82
    Szűk tiz perce maradt a csapatoknak, hogy döntsenek.

82
    Ronaldo Edimart ütötte meg, egyből piros lap.
    Ronaldo

85
    Ramos mentett Cartabia elől.

86
    Szabadrúgást kapott Bale. Számára ez kecsegtető hely. 17-18 méter a távolság!

87
    Bale lövése elakadt egy kézben! Ez is büntető!

87
    Cartabia kezezett, mehet zuhanyozni, hisz megkapta második sárgáját.
    Cartabia

89

GARRETH BALE magabiztosan lőtte be a büntetőt. A kapu közepébe lőtt, Carlos jobbra vetődött! 1:2!
    Gareth BALE - 1:2

90
    Nem érdemel győzelmet a Real, de hát ilyen a futball, gólra játszák.

90+1
    Három perc a ráadás.

90+2
    Eldugja a vendég csapat a labdát, egy perc már le is telt a ráadásból.

90+3
    Az utolsó percben járunk, támad a Cordoba.

90+3
    Deivid átadása használhatatlan Edimarnak.

90+3

Nem érdemelt győzelmet a madridi csapat, ám mégis 1:0-ról forditott, és 2:1-re győzni tudott. Szimpatikusan játszott a Cordoba, nem voltak alárendelt szerepben egy percet sem. A második percben vezetést szereztek, majd a 27. percben Benzema válaszolni tudott.

A második félidőben a 75.percig csak a Cordoba veszélyeztetett, azonban csak kapufáig jutottak el. A 82. percben Ronaldot kiállitották ütés miatt, eltiltásra számithat a portugál. A döntő fordulat a 88. percben született, amikor Bale szabadrúgását követően Cartabia kezezett, majd Bale értékesitette a büntetőt. A Real tehát hatalmas nehézségek árán is, de elhozta a három pontot Cordobából. Köszönjük figyelmüket! (17:53:30)

Gólok: 3. Ghilas (bünt.) – 27. Benzema, 89. Bale (bünt.)

Lapok:   57. Rossi (COR), 60. Cartabia (COR) – 2. Ramos (REA), 63. Khedira (REA), 75. Carvajal (REA)   87. Cartabia (COR)   82. Ronaldo (REA)

Cordoba CF: Carlos (C) – Edimar, Crespo, Pantic, Gunino – Rossi, Deivid – Ghilas, Cartabia, Bebe – Andone ( 80' Vico )
    Cserék: Saizar – Fran, Garai, Abel, Lopez, Pinillos, Vico

Edző: M. Djukic

Real Madrid: Casillas (C) – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo ( 72' Coentrao ) – Khedira ( 64' Illarramendi ) , Kroos, Rodriguez ( 80' Jese ) – Bale, Benzema, Ronaldo
    Cserék: Navas – Arbeloa, Coentrao, Hernandez, Illarramendi, Jese, Nacho

Edző: C. Ancelotti