Cordoba – Real Madrid 1:2 (vége) | Elche CF – Barcelona 0:6 (vége) | Atlético Madrid – Rayo Vallecano 3:1 (vége)
Real Sociedad – SD Eibar 1:0 (vége) | Villarreal – Levante 1:0 (vége)
Real Sociedad
1:0 (0:0)
SD Eibar
szombat 24.01.2015, 22:00 • Anoeta, San Sebastián • Primera División

Megérdemelten nyertek a hazaik. A vendégek túl későn ébredtek fel. A második félidő nagy részében a Sociedad dominált csak az utolsó 10 perc volt a későn ébredő vendégeké. A vendégek kapusa Irureta végig jól védett, de egyetlen hibája végzetesnek bizonyult.

Köszönjük, hogy velünk tartottatok ilyen késő éjszaka is! (23:54:11)

90+3

90+3
    Berjon lőtt kapura, de Rulli ezt is védte.

90+1
    3 perc lesz a hosszabbítás.

90
    Csere a Real Sociedad-nél/nál: lemegy Canales, bejön Hervias.

90
    Elkezdődött az utolsó perc a rendes játékidőben. Csere következik.

90
    Az Eibar védői felszabadítanak a hazaiak szögleténél.

88
    Utolsó lehetőségei egyike volt ez a szöglet a vendégeknek, de Rulli lehúzta a beadott labdát.

86
    Csere a Real Sociedad-nél/nál: lemegy Vela, bejön Castro.

84
    A vendégeknél van a labda folyamatosan, próbálnak rést találni a hazaiak védelmén.

82
    Angel tud kapura fordulni, de a védők jól védekezik le a területet és lövésében már nem marad nagy erő.

79
    Csere a Real Sociedad-nél/nál: lemegy Granero, bejön Gorka.

78
    Garcia lő mellé 20 méterről.

77
    Csere a SD Eibar-nél/nál: lemegy Errasti, bejön Lara.

77
    Csere a SD Eibar-nél/nál: lemegy Capa, bejön Angel.

75
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Castellano (SD Eibar).

74
    Capa lő fölé jó 25 méterről.

73
    Prietoról megy ki a labda a szögletet követően. Kirúgás!

73
    Szögletet harcolnak ki a hazaiak.

71
    Capa adta középre ,de Rulli jól jött ki kapujából.

71
    Gyönyörű háromszögezést követően Vela kapta a labdát, de már nem tudott kapura fordulni vele. Kirúgás jön.

68
    Csere a SD Eibar-nél/nál: lemegy Del Moral, bejön Nieto.

67
    Berchiche gondolt egyet és lőtt távolról. Lövése mellé ment.

66
    Berjon okoz kellemetlen pillanatokat a védőknek, de győz a túlerő.

63
    Granero szabálytalankodik Del Moral ellen.

62
    Anibarro lök a tizenhatoson belül, a játékvezető kifelé ítél szabadrúgást.

61
    Gonzalez szedi le Del Moral lábáról a labdát az utolsó pillanatban. Szöglet!

59
    Berciche lövését fogja Irureta. Az utóbbi percekben, mintha megfogta volna a gól a vendégeket. Sorra jönnek a hazai akciók.

58
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Elustondo (Real Sociedad).

58
    Lendületben a Sociedad. Vela lőtt mellé 5 méterről.
    PRIETO - 1:0

55
    XABIER PIETRO töri meg a gólcsendet!!! 1-0 a Socidadnak! A szögletet követően, Pietro csúsztatja meg a labdát és a pont az előbb dicsért Irureta hibázik hatalmasat, fölötte behull a labda a kapuba.

54
    Vela lövését fogja Irureta. Nagyon magabiztosan véd a vendégek hálóőre.

52
    Micsoda védés!! Irureta hatalmas bravúrral ütötte ki Prieto szabadrúgását.

51
    Garcia szabálytalankodik a tizenhatos előtt Velaval szemben. Veszélyes helyről jöhet ez a szabadrúgás.

50
    A tizenhatos vonaláról szemben a kapuval Prieto lő fölé.

48
    A szabadrúgást Agirretxe csúsztatta fejjel mellé.

47
    Capa lépett oda Velanak.

46
    Prieto emelt Irureta kezébe.

46

A hazaiak dolgoztak ki több lehetőséget, de a vendégeknek voltak nagyobb helyzetei. Mindkét kapusnak sok dolga volt az első félidőben, de egyelőre hibátlanul őrzik kapujukat.
    A csapatokban benne van a gól, kérdés, hogy ki fogja bevinni az első találatot?!

A szünet után folytatjuk!

45+1

45+1
    Berjon szabálytalan az ellenfél tizenhatosán belül.

45+1
    1 perc lesz a hosszabbítás.

45
    Agirretxe lő fölé a tizenhatoson belül.

44
    Berjon találja el az oldalhálót 22 méterről.

44
    Capa adja középre a jobb oldalról, de Rulli lehúzza.

42
    Micsoda helyzet marad ki a másik oldalon! Rulli fejjel véd.

41
    Prieto kaparta kapura a labdát, de Irureta rávetődött.

39
    Vela kísérelt meg egy távoli lövést, de lövése épphogy célt tévesztett. Irureta nagyot nyújtózkodott.

38
    Vela ível középre, de Irureta magabiztosan véd.

37
    A védők kifejelik a szögletet.

37
    Castellano fejeli ki szögletre a labdát

37
    Berchiche futott fel az ellenfél tizenhatosáig, majd középre tekert, de labdájára senki se érkezett.

34
    Granero szereli bedobásra Berjont. A labda továbbra is a Sociedad térfelén.

32
    Berjon lő a tizenhatoson kívülről emeli erővel, de Rulli hatalmas bravúrral véd.

30
    Eibar rúghatott szabadrúgást, de a védők kifejelték a középre ívelt labdát.

29
    Pedro tekeri középre a szabadrúgást, de a kapust megelőző Agirretxe fölé fejeli

28
    Errasti szabálytalan a saját térfelén. Vela kapott a fejéhez.

27
    Abraham szerel tanítani való módon.

25
    Capa lövését védi Rulli!!!! Nagyon nagy ziccer maradt ki.

24
    Vela ível veszélyesen középre, de túl mély labdát ad a társaknak.

23
    Anibarro szabálytalankodik a félpályánál.

23
    Elustondo passzolt középre a jobb oldalról, de csak Iruretaig jutott a labda.

21
    Prieto reklamál kezezést Anibarronál, de a játékvezető nem ítél tizenegyest.

20
    Irureta véd hatalmasat! Egy távoli megpattanó lövést tol ki szögletre a kapus.

19
    Castellano rúgja ki szögletre.

19
    Pardo fejesét keresi a szöglet, de a beadás pontatlan.

18

17
    Pardo passzol pontatlanul az ellenfél tizenhatosánál. Ezt meghúzták a vendégek.

16
    Rulli munkában, de könnyedén védi Capa távoli lövését.

15
    Pardo is besárgul egy könyökös miatt.

15
    Canales elől ment egy védő, de a játékvezető kirúgást ítél. A vendégek nem tudják sokáig megtartani a labdát.

14
    Kisebb szabálytalanság a félpályánál. A vendégek jöhetnek.

13
    Agirretxe passzolt Velahoz, aki hatalmas erővel fölé bombáz a tizenhatoson belül.

11
    Castellano fedezi jól a labdát testével. Kirúgás következik.

8
    A szabadrúgás elsuhant a kapu előtt. Senki nem tudott belepiszkálni .

7
    Dani Garcia is besárgul. Velat rántotta le a tizenhatos előtt.

6
    Granero sárgul be, könyöklésért.

6
    Irureta könnyedén védi a szabadrúgást.

5
    Errasti pakol oda egyet Agirretxenek. A bíró szabadrúgást ítél a hazaiaknak.

4
    Capa kapott nagyszerű labdát a középpályáról , de rosszul ívelt középre a támadó. Kirúgás jöhet.

3
    Gyors kis szögletet végez el a Sociedad, de akció nem alakul ki.

3
    Szögletet harcolnak ki a hazaiak. Abrahamról ment ki a labda.

2
    Csíkos kék-fehér felsőben a hazaiak, piros-kékben a vendégek.

1
    Már is Irueta akcióban. Canales beadását kellett lehúznia a kapusnak.

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

1

A spanyol bajnokság 20. fordulójában a Real Sociedad otthonába látogat az SD Eibar csapata.

A hazaiak a legutóbbi 4 tétmérkőzésükön nem tudtak győzni, többek közt ennek köszönhető, hogy kiestek a Spanyol Kupából. Ezzel szemben a vendégek a legutóbbi 3 bajnokijukon nem találtak legyőzőre. A Sociedad a tabella 12. helyán áll, míg a vendégek a 8. helyen.

A két csapat őszi meccsén az Eibar nyert 1-0-ára, így a hazaiaknak lesz miért visszavágniuk.

Ha nem akartok lemaradni a mérkőzés legfontosabb pillanatairól, tartsatok velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 22:00 - kor kezdődik..